(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(12(صفحه(9(صفحه(4(صفحه (2.3.10


شنبه 24 فروردین 1392 - شماره 20463

حديث دشت عشق
توقف پرسپوليس در آغاز هفته سي و دوم ليگ برتر
بازگشت استقلال به صدر جدول
سقوط پيكان وگهر به ليگ دسته اول
اخبار كوتاه از فوتبال
لحظه شماري يزداني براي بازگشت به كشتي
شكسته شدن 2 ركورد توسط عليرضا دهقان
 3 مدال طلاي جهان بر سينه وزنه بردارنوجوان ايراني
خواندني از ورزش ايران
اقدام ارزشمند در حمايت از مردم مظلوم فلسطين
خودداري شمشيربازان ايراني از رويارويي با نمايندگان رژيم صهيونيستي
اعلام حمايت وزارت ورزش از تيم ملي واليبال
عباسي : توقع از كي روش بيش از اين بوده است
قرعه كشي نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا
ديدار جذاب بايرن مونيخ و بارسلونا و جدال تكراري دورتموند و رئال


حديث دشت عشق

به ياد روحاني شهيد «عباس خليلي»به جرم مخالفت با آمريكا
مبارزي خستگي ناپذير و مجاهدي كوشا و دلير كه همواره با بيان خويش روشنگر افكار و انديشه هاي مردم و آشنا كننده آنان به معارف اهل بيت(ع) بود. او در سال 1348 در مدرسه علميه صدر و ذوالفقار اصفهان دروس حوزوي را آغاز نمود و همگام با تحصيل علوم ديني به مبارزه با رژيم طاغوت برخاست. از همان آغاز حركت انقلاب اسلامي افشا كننده چهره كريه ضد انقلاب و نفاق گرديد و به خاطر سخنراني هاي افشاگرانه خود بارها به دست دژخيمان پهلوي دستگير، زنداني و سرانجام محكوم به دو سال ممنوعيت منبر در اصفهان شد. اين شهيد سعيد، پس از انقلاب نيز همواره پرده از جنايات منافقان برمي داشت و با مسافرت به شهرهاي مختلف به تبليغ مي پرداخت. آخرين صفحات زندگي اين روحاني مبارز در كرمان ورق خورد كه پس از يك سخنراني عليه آمريكا، منافقان او را به شهادت رساندند.
روحاني شهيد «عباس خليلي»، سال 1335 در شهرضا متولد شد و در 21/8/1360 توسط منافقين در كرمان به شهادت رسيد.
 


توقف پرسپوليس در آغاز هفته سي و دوم ليگ برتر

بازگشت استقلال به صدر جدول
سقوط پيكان وگهر به ليگ دسته اول

سرويس ورزشي-
بازگشت استقلال به صدر جدول ، سقوط قطعي پيكان و گهر به ليگ دسته اول و توقف پرسپوليس مقابل ذوب آهن از جمله نتايج مهمي بود كه ديروز در رقابتهاي فوتبال ليگ رقم خورد.
مسابقات فوتبال ليگ برتر عصر ديروز با برگزاري ديدار معوقه استقلال با گهر از هفته سي و يكم و شش ديدار از هفته سي و دوم پيگيري شد.هفته سي و دوم ليگ برتر با توقف تيم پرسپوليس برابر ذوب آهن آغاز شد.در اين ديدار كه دو تيم در ورزشگاه فولادشهر مقابل هم صف آرايي كردند «ولاتكو دانوسكي» در دقيقه 20 گل اول اين مسابقه را براي پرسپوليس به ثمر رساندو مهدي رجب زاده در دقيقه 72 كار را براي ذوب آهن به تساوي كشاند . پرسپوليس در نيمه اول علاوه بر اين گل، يك فرصت مسلم گلزني ديگر را توسط كريم انصاريفرد از دست داد. البته ذوب آهني ها هم در نيمه نخست صاحب چند موقعيت خوب شدند ولي از اين فرصت ها استفاده نكرند . در نيمه دوم، ذوب آهن با حضور رجب زاده فشار بيشتري را روي دروازه پرسپوليس ايجاد كرد.ذوبي ها كه براي فرار از منطقه سقوط به ليگ دسته اول، به تمام امتياز اين بازي نياز داشتند بر حملات خود افزودند و سرانجام در دقيقه 72 توسط رجب زاده به گل تساوي رسيدند تا همچنان به ماندن در ليگ برتر اميدوار باشند. هر چند كه نتيجه بازي آلومينيوم با گهر در سرنوشت ذوب آهن تاثير مستقيم دارد. در ديگر بازي اين هفته كه همچون ديدار ذوب آهن - پرسپوليس از ساعت 17 برگزار شد ، تيم هاي فجر سپاسي و مس كرمان در شيراز به مصاف هم رفتند كه اين مسابقه با نتيجه تساوي يك بر يك به پايان رسيد. مصطفي شجاعي در دقيقه 8 براي مس گلزني كرد و مسلم فيروز آبادي در دقيقه 62 گل فجر را وارد دروازه مس كرد.
در انزلي تيم ملوان كه روياهايش در ليگ دوازدهم حرفه اي را از دست داده پس از شكست هفته گذشته اش برابرتيم آلومينيوم هرمزگان نتوانست مقابل تيم سقوط كرده پيكان به نتيجه اي بهتر از تساوي بدون گل دست پيدا كند. پيكاني ها با اين تساوي بعد از گهر و صنعت نفت آبادان سومين تيمي لقب گرفتند كه از ليگ برتر خداحافظي مي كنند.
در آبادان نتيجه عجيبي رقم خورد. تيم صنعت نفت كه سقوطش به ليگ دسته اول قطعي شده در خانه خود موفق شد تيم راه آهن را زمين گير كند و سومين پيروزي اين فصل خود را به دست بياورد. رضا خالقي فر در دقيقه 38 تك گل تيم ميزبان را به ثمر رساند.
در قم نيز صبايي ها كه مرفاوي را به علت محروميت روي نيمكت خود نداشتند، برابر سايپا 2 بر يك پيروز شدند. گل هاي صبا را رامين رضائيان (31) و مهدي مومني (91) به ثبت رساندند و تك گل سايپا را كاوه رضايي در دقيقه 78 به ثمر رساند. در تهران، نفت تهران ميزبان داماش گيلان بود كه شاگردان ابراهيم زاده با گل هاي مهدي خيري در دقيقه 79 و 93 موفق به شكست داماش شدند. داماشي ها كه پس از خداحافظي از جام حذفي و مشكلات مديريتي از شرايط خوبي برخوردار نيستند در ادامه كار و براي بقا در ليگ برتر كار مشكلي پيش روي دارند.
آخرين ديدار ديشب كه بازي پاياني هفته سي و يكم ليگ برتر هم بود از ساعت 19 بين تيم هاي استقلال و گهر دورود در ورزشگاه خالي از تماشاگر آزادي تهران برگزار شد كه طي آن شاگردان امير قلعه نويي با گل هاي جواد نكونام(27) و آرزه(44) برابر تيم لرستاني گهر به پيروزي 2 بر صفر دست پيدا كردند و به صدر جدول بازگشتند.همچنين گهري ها با اين شكست سقوط شان از ليگ برتر قطعي شد. در اين ديدار قلعه نويي تغييرات زيادي در تركيب تيمش ايجاد كرده بود.حضور فرهاد مجيدي از ابتداي بازي و از سوي ديگر نيمكت نشيني جباري، عمران زاده، حيدري و اكبر پور از عمده تغييراتي بود كه سرمربي آبي پوشان براي بازي با گهر در تيمش لحاظ كرده بود. برنامه ادامه بازيهاي هفته سي و دوم به اين شرح است:
دوشنبه 26 فروردين
¤ گهر - آلومينيوم(ساعت 17) ¤ تراكتورسازي - فولاد( ساعت 19) ¤ استقلال - سپاهان ( ساعت 19).
 


اخبار كوتاه از فوتبال

نگراني آقاي رئيس از وضعيت تيم ملي فوتبال
رئيس فدراسيون فوتبال گفت: نگران تيم ملي در جدول رقابت هاي مقدماتي جام جهاني هستيم.علي كفاشيان با ابراز نارضايتي از عملكرد تيم ملي فوتبال، سرمايه گذاري هاي لازم و داشتن سرمربي باتجربه را در هدايت اين تيم مؤثر ندانست و اظهار داشت: بهترين بازيكن ها در تركيب تيم ملي قرار گرفتند كه از آنها انتظار بيشتري مي رود.وي تصريح كرد: نگران تيم ملي در جدول رقابت هاي مقدماتي جام جهاني هستيم بايد با بررسي هاي لازم در سرمايه گذاري ها، فدراسيون، ليگ برتر و برگزاري ديدارهاي تداركاتي براي صعود به جام جهاني و آينده فوتبال كشور تلاش كنيم.كفاشيان در پايان يك بار ديگر از 16 تيمي شدن ليگ برتر از فصل آينده خبر داد.
تشكيل كميته 4 نفره تيم هاي ملي
رئيس كميته تيم هاي ملي 4 نفر را براي حضور در كميته تيم هاي ملي به رئيس و اعضاي هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال پيشنهاد داد.امير عابديني، امير حاج رضايي، مهدي مهدوي كيا و مجيد جلالي 4 نفري هستند كه به عنوان افراد باتجربه و نخبه فوتبالي براي حضور در كميته تيم هاي ملي پيشنهاد شدند.عزيزي خادم رئيس كميته تيم هاي ملي با تاييد اين خبر اعلام كرد: با حضور اين 4 نفر موافقت اوليه انجام شده و نام آنها در چند روز آينده به صورت رسمي اعلام خواهد شد.
صعود يك پله اي ايران با حضور در رده 56
در تازه ترين رده بندي فيفا تيم ملي فوتبال ايران يك پله صعود كرد و به رده پنجاه و ششم بهترين هاي فوتبال جهان رسيد.فدراسيون جهاني فوتبال رده بندي تيم هاي جهان در ماه ميلادي گذشته را اعلام كرد. در اين فهرست كه مربوط به تاريخ 24 اسفند 91 تا 22 فروردين 92 است، تيم ايران صاحب 538 امتياز شد و به رده 56 رسيد.در اين رنكينگ تيم كارلوس كي روش همچنين پس از ژاپن (773 امتياز، رده 29)، كره جنوبي (664 امتياز، رده 42) و استراليا (624 امتياز، رده 46) به عنوان چهارمين تيم برتر قاره آسيا معرفي شد.مطابق اين گزارش اسپانيا با 1538 امتياز همچنان جايگاه خود را به عنوان بهترين تيم ملي ماه دنيا حفظ كرد. پس از آن آلمان و آرژانتين به ترتيب با 1428 و 1292 امتياز دوم و سوم شدند.همچنين كرواسي در اين رده بندي 1191 امتياز صعود كرد و با 5 پله صعود به رده چهارم رسيد و پرتغال نيز با 2 پله صعود و 1163 امتياز پنجم شد.تيم هاي كلمبيا (1154 امتياز)، انگليس (1135 امتياز)، ايتاليا (1117 امتياز)، هلند (1093 امتياز) و اكوادور (1056 امتياز) در رده ششم تا دهم جاي گرفتند.
دژاگه زير تيغ جراحي
سرمربي فولام بر اين باور است كه هافبك ايراني تيمش پس از جراحي قوزك پا تمام فصل را از دست مي دهد.اشكان دژاگه كه در پيروزي 3 بر 2 فولام برابر كويينز پارك رنجرز از ناحيه ليگامنت قوزك پا دچار آسيب ديدگي شده بود، بايد تحت عمل جراحي قرار بگيرد.مارتين يول در اين مورد گفت: دژاگه بايد روز شنبه (امروز) قوزك پايش را جراحي كند. من تصور مي كنم اشكان تمام فصل را از دست خواهد داد.همچنين روز گذشته كميسيون پزشكي باشگاه فولام تشكيل جلسه داد و در پايان اعلام شد كه مچ پاي دژآگه قطعا به جراحي نياز دارد و در نتيجه اين بازيكن بايد پس از جراحي كه امروز انجام خواهد شد، سه ماه استراحت كند.به اين ترتيب موثرترين بازيكن تيم ملي ايران در بازي هاي اخير نمي تواند تيم ملي را در ديدارهاي حساس و سرنوشت ساز خرداد در راه رسيدن به جام جهاني 2014 برزيل همراهي كند.
ناكامي مطلق نمايندگان ايران برابر عربستان
هفته چهارم رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا با شكست هر سه نماينده ايران مقابل نمايندگان عربستان همراه شد.مرحله گروهي رقابت هاي فوتبال ليگ قهرمانان آسيا با برگزاري 16 ديدار از 8 گروه از هفته چهارم اين رقابت ها پيگيري شد.پس از شكست استقلال در روز اول هفته چهارم ليگ قهرمانان آسيا برابرالهلال و سخت شدن كار صعود آبي پوشان به مرحله حذفي در ديدارهاي شب پاياني هفته چهارم هم دو نماينده ديگر كشورمان با تكرار شكست دوباره مقابل نمايندگان عربستان، نتايج ضعيفي را مقابل سعودي ها گرفتند.چهار شنبه شب هفته گذشته ابتدا تراكتورسازي در خانه به سرنوشت استقلال دچار شد و يك بر صفر بازي را واگذار كرد و سپس سپاهان در عربستان در سومين ديدار پياپي مقابل الاهلي با 4 گل شكست خورد.با توجه به نتايج كسب شده و در 6 ديدار رفت و برگشت نمايندگان ايران مقابل تيم هاي عربستاني، 5 پيروزي نصيب عرب ها و يك برتري هم توسط استقلال به نمايندگان ايران رسيد.
 


لحظه شماري يزداني براي بازگشت به كشتي

ملي پوش كشتي آزاد ايران در المپيك لندن گفت: تمرينات را با جديت دنبال مي كنم و براي بازگشت به تشك كشتي لحظه شماري مي كنم.
درباره شرايط بازگشتش به تشك كشتي گفت: حدود يك هفته است كه تمرينات روي تشك را آغاز كردم. كم كم شدت تمرينات را زياد مي كنم و بعد از چند هفته كار پرفشار براي مسابقات را از سر مي گيرم.وي ادامه داد: هدفم حضور در اولين رقابتي است كه براي حضور در آن به مرز آمادگي برسم. كادر فني جام تختي را تعيين كرده است و اميدوارم تا آن زمان به شرايط مطلوب براي حضور در مسابقات برسم.دارنده مدال طلاي جهان درباره زمان بازگشتش گفت: براي بازگشت به تشك كشتي لحظه شماري مي كنم و با برنامه اي كه دارم اميدوارم تا دو سه ماه آينده به آمادگي مطلوب براي حضور در مسابقات برسم. تمام هدفم حضور در مسابقات جهاني 2013 است.
 


شكسته شدن 2 ركورد توسط عليرضا دهقان

 3 مدال طلاي جهان بر سينه وزنه بردارنوجوان ايراني

عليرضا دهقان وزنه بردار شايسته تيم نوجوانان كشورمان با كسب سه نشان طلا، عنوان قهرماني دسته 85 كيلوگرم رقابتهاي جهاني ازبكستان را به دست آورد.
در چهارمين روز از سومين دوره رقابتهاي وزنه برداري قهرماني نوجوانان جهان در تاشكند ازبكستان عصر ديروز، عليرضا دهقان در دسته 85 كيلوگرم نمايشي مقتدرانه داشت و در رقابت با وزنه برداران چين و روسيه با حدنصاب مجموع 319 كيلوگرم روي سكوي قهرماني ايستاد.
دهقان در حركت يكضرب با مهار وزنه 139 كيلويي در همان اولين حركت، مدال نقره خود را مسجل كرد و در ادامه با مهار وزنه 146 كيلويي، يك كيلوگرم بيشتر از ايژانگ چنگ از چين را به نام خود به ثبت رساند و مدال طلاي يكضرب را به دست آورد. دهقان همچنين با مهار وزنه 146، ركورد يكضرب دسته 85 ايران را نيز پس از 5 سال به ميزان دو كيلوگرم ارتقا بخشيد.نماينده شايسته كشورمان در حركت دوضرب نيز شروع خوبي داشت و با مهار وزنه 168 كيلويي در حركت نخست قهرماني خود را مسجل كرد. دهقان در ادامه پشت وزنه 173 كيلويي ايستاد و با بالاي سر بردن آن و رسيدن به حدنصاب 319 كيلوگرم، ركورد مجموع ايران را كه تا پيش از اين با 316 كيلوگرم در اختيار سعيد محمدپور بود به ميزان سه كيلوگرم ارتقا بخشيد تا قهرماني هايش با دوبار شكستن ركوردهاي ايران رنگ و بوي ديگري به خود بگيرد. اهميت قهرماني عليرضا دهقان زماني دوچندان مي شود كه بدانيم اين وزنه بردار تا يك ماه پيش در دسته 94 كيلوگرم وزنه مي زد اما با صلاحديد كادر فني چيزي در حدود 10 كيلوگرم از وزن بدن خود كاست تا شانس مدال آوري تيم وزنه برداري ايران در اوزان 85 و 94 كيلوگرم بيشتر شود.در رقابتهاي دسته 85 كيلوگرم پس از عليرضا دهقان، ايژانگ چنگ از چين با حدنصاب مجموع 312 كيلوگرم (145 يكضرب و 167 دوضرب) نايب قهرمان شد و الكساندر ماجوشين از روسيه با حدنصاب 303 كيلوگرم (137 يكضرب و 166 دوضرب) روي سكوي سوم دنيا ايستاد.
امروز و در آخرين روز رقابتهاي وزنه برداري قهرماني نوجوانان جهان چهار نماينده كشورمان به نام هاي ميلاد رشيدي و اميرحسين فضلي عليرضا سليماني و پيمان جان در اوزان 94 و 94+ كيلوگرم براي كسب مدال هاي طلا و نقره اوزان بالاي رقابتها روي تخته مي روند.
 


خواندني از ورزش ايران

¤ پس از انصراف تيم بسكتبال مهرام به دليل عدم جذب بازيكنان خارجي از حضور در مسابقات باشگاه هاي غرب آسيا تيم فولادماهان آمادگي خود را به جاي مهرام اعلام كرد.
¤ نوشاد عالميان پينگ پنگ باز المپيكي ايران در ادامه مسابقات كاپ آسيا مقابل «شوشين» پينگ پنگ باز چيني كه رنكينگ دوم جهان را به خود اختصاص داده است، با نتيجه 4 بر صفر شكست خورد.عالميان پيش از اين توانسته بود در دو ديدار قبليش مقابل حريفاني از هنگ كنگ و كره جنوبي به پيروزي برسد و صعودش به مرحله بعد قطعي شده بود.همچنين نيما عالميان، ديگر نماينده ايران با قبول شكست برابر حريفاني از ويتنام و هند از دور اين رقابت ها كنار رفت.
¤رئيس فدراسيون وزنه برداري در پاسخ به اينكه انتقادات اخير از سرمربي تيم ملي را بهداد سليمي آغاز كرده و سپس سايرين راه را ادامه دادند.گفت: ببخشيد مگر خود بهداد عقل ندارد كه بخواهد اين مسائل را آغاز كند. البته در نهايت هم خودش ضرر مي كند. چرا بهداد سليمي قبل از مدال المپيكش اين حرف ها را نمي زد؟ وي در خصوص شرايط سخت اردوها گفت :همين شرايط سخت باعث مي شود ورزشكار حرفه اي، پخته تر و براي حضور در ميادين كاملا آماده باشد. در اين شرايط به جاي اين نفرات، هر كس ديگر هم بود مي توانست قهرمان المپيك شود.
¤ دبيرفدراسيون قايقراني با اشاره به اينكه فدراسيون قايقراني نمي تواند هزينه هاي سفر شادي به اردوي تداركاتي چين را تامين كند، گفت: اين ملي پوش ايران تنها در شرايطي مي تواند راهي اردوي تداركاتي چين شود كه اسپانسر مالي پيدا كند.
¤ رقابتهاي فينال مرحله اول انتخابي تيم ملي كشتي آزاد بزرگسالان عصر ديروز با معرفي قهرمانان اوزان هفتگانه به پايان رسيد.در پايان اين مرحله ياسر حيدرقلي نژاد، سينا اميني، محسن آقاجاني، جعفر قاسمي، مسعود مددي، اباذر اسلامي و فردين معصومي به ترتيب در اوزان هفتگانه به مقام قهرماني رسيدند.
 


اقدام ارزشمند در حمايت از مردم مظلوم فلسطين

خودداري شمشيربازان ايراني از رويارويي با نمايندگان رژيم صهيونيستي

دو شمشيرباز ايراني در حمايت از مردم مظلوم فلسطين از رويارويي با نمايندگان رژيم اشغالگر قدس در رقابت هاي جوانان جهان خودداري كردند.
در شرايطي كه مسابقات جهاني در رده جوانان در كرواسي در حال برگزاري است، در رده اسلحه اپه و رده مردان، بهداد مرادي برابر شمشيربازاني از الجزاير، اروگوئه، پرتغال، مكزيك، اسلواكي و دانمارك پيروز شد ، با شكست تمامي حريفان به عنوان نفر نخست از جدول خود صعود كرد و در مرحله بعد نيز به دليل كسب اين نتايج با قرعه استراحت مواجه شد. در مرحله حذفي وي با نماينده رژيم اشغالگر قدس روبه رو شد كه در اقدامي جوانمردانه در حمايت از مردم مظلوم فلسطين و پيروي از آرمان هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران از ادامه مسابقه خودداري كرد.همچنين امر رضا كنعاني ديگر نماينده كشورمان در جدول مقدماتي با نماينده رژيم اشغالگر قدس مواجه شد. وي نيز در اقدامي مشابه از ادامه مسابقه انصراف داد.
 


اعلام حمايت وزارت ورزش از تيم ملي واليبال

عباسي : توقع از كي روش بيش از اين بوده است

وزير ورزش و جوانان فشارهاي اين وزارتخانه براي برگزاري مجمع زودهنگام فدراسيون فوتبال را رد كرد و گفت: فوتبال ورزشي پرحاشيه است و ما به عنوان متولي ورزش همه استعدادها و ظرفيت ها را مدنظر قرار مي دهيم.
محمد عباسي افزود: اين موضوع در چند قالب قابل بررسي است؛ برخي از ورزش ها سابقه ديرينه اي در كشور داشته، برخي ديگر ورزش هاي ارزشي محسوب مي شوند و در اين ميان بعضي از رشته هاي ورزشي مانند فوتبال پرطرفدار هستند اما ما به عنوان متوليان ورزش حمايت از تمامي تشكل هاي ورزشي را در دستور كار قرار داديم و در حال حاضر نيز حمايت كامل خود را از تيم ملي واليبال كه به رقابت هاي ليگ جهاني واليبال راه يافته، اعلام مي كنيم چرا كه اين تيم جزو افتخارات ملي ما محسوب مي شود. وي همچنين در پاسخ به سوال ديگري در مورد حمايت اين وزارتخانه از فدراسيون فوتبال و تيم ملي خاطرنشان كرد: هم از فدراسيون فوتبال و هم از تيم ملي نيز حمايت مي كنيم. فوتبال ايران داراي ضعف هايي است. اين ضعف ها باعث فاصله گرفتن اين ورزش از فوتبال تراز اول شده كه اين مشكل بايد حل شود و اصلاح ضعف هاي فوتبال مربوط به مجمع فدراسيون فوتبال است. اگر چه بسياري از مسائل در فوتبال غيرقابل پيش بيني است اما آرزوي موفقيت براي تيم ملي و صعود آن را به جام جهاني دارم. عباسي در پاسخ به اين سوال خبرنگاران كه آيا از مربي گري كي روش رضايت داريد، گفت: از نظر من كي روش مربي بزرگي است اما توقع ما بيش از اين بوده است.
 


قرعه كشي نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا

ديدار جذاب بايرن مونيخ و بارسلونا و جدال تكراري دورتموند و رئال

قرعه كشي مرحله نيمه نهايي رقابتهاي ليگ قهرمانان اروپا ظهر ديروز در شهر نيون سوئيس انجام شد كه طي آن چهار تيم باقي مانده رقيبان خود را شناختند. در اين مرحله جدال بارسلونا و بايرن مونيخ جذابترين ديدار خواهد بود .
بر اساس اين قرعه كشي بايرن مونيخ و بوروسيادورتموند ميزبان بارسلونا و رئال مادريد در بازي هاي دور رفت مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا هستند. اين نخستين بار در تاريخ ليگ قهرمانان اروپاست كه چهار تيم پاياني رقابت ها از دو كشور (آلمان و اسپانيا) هستند.ديدارهاي رفت 23 و 24 آوريل (سوم و چهارم ارديبهشت) و ديدارهاي برگشت 30 آوريل و يك ماه مه (دهم و يازدهم ارديبهشت) برگزار خواهند شد.
از چهار تيمي كه به نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا راه يافته اند، سه تيم (بايرن، بارسا و رئال) سال گذشته نيز تا اين مرحله رسيده بودند. دورتموند جاي چلسي را گرفت كه در نهايت نخستين قهرماني خود در اين رقابت ها را نيز رقم زده بود.ديدار پاياني هم بيست وپنجم ماه مه (چهارم خرداد) در ورزشگاه ومبلي لندن برگزار مي شود.
همچنين پيش از قرعه كشي دور نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا، قرعه كشي ليگ اروپا انجام شد كه بر اين اساس فنرباغچه - بنفيكا و بازل - چلسي ديدارهاي دور نيمه نهايي اين رقابت ها را برگزار مي كنند.ديدارهاي دور رفت 25 آوريل و بازي ها برگشت دوم ماه مه انجام مي شود. ديدار نهايي اين رقابت ها 15 ماه مه در آمستردام هلند برگزار مي شود.
 


(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(12(صفحه(9(صفحه(4(صفحه (2.3.10