(صفحه(9(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14


چهارشنبه 28 بهمن 1388- شماره 19584
 

حديث دشت عشق
جدال نمايندگان آسيايي در ورزشگاه آزادي دربي اصفهان، نبرد قهرماني ليگ
اخبار كوتاه از فوتبال
مسئولان از فدراسيون كشتي حمايت كنند بنا: انتظار قهرماني درجام جهاني را نداشتيم
حذف تيم ملي هندبال از جام ملت هاي آسيا باز هم جهاني نشديم!
نامه سازمان بازرسي به دبير فدراسيون تنيس روي ميز استعفا كنيد!
برخورد با وزنه برداراني كه تست دوپينگ ندادند يك تا چهار سال محروميت براي خاطيان
مشحون: براي حضور در تورنمنت هاي بين المللي آماده مي شويم تشكيل تيم «ب» بسكتبال ايران
برزگر از بيمارستان مرخص شد
خواندني از ورزش ايرانحديث دشت عشق

از نوشته دانش آموز بسيجي شهيد «غلامرضا نقوي قشلاقي»
هركس لياقت شهيدشدن را ندارد

در اسلام آنچه منجر به شهادت يعني مرگ آگاهانه در راه هدف مقدس مي گردد جهاد است كه شهادت نيز خود داراي مراحلي است كه انسان بايد آن مراحل را طي كرده و به مقام والاي خود برسد و هر فرد لياقت شهيدشدن را ندارد. اي مادر عزيز! با رفتن من به جبهه ناراحت نشويد و براي من دعا كنيد كه محتاج دعاي شما هستم.
ازشهادت من ناراحت نشويد و هر روز گريه نكنيد بلكه خوشحال باشيد و به فرزندتان افتخار كنيد. چون آگاهانه دراين راه قدم برداشته و راه خويش را خوب انتخاب كرده و دراين راه قدم گذاشته. صبر داشته باشيد كه بعداز شهادت نوبت پيروزي است.بسيجي شهيد «غلامرضا نقوي قشلاقي» سال 1345 درتهران متولد شد و در 14مهرماه سال 1361 در عمليات مسلم بن عقيل بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد.

 جدال نمايندگان آسيايي در ورزشگاه آزادي دربي اصفهان، نبرد قهرماني ليگ

هفته بيست و هفتم مسابقات فوتبال ليگ برتر از امروز با حساس ترين دربي ليگ بين تيم هاي سپاهان و ذوب آهن اصفهان آغاز مي شود كه مي تواند سرنوشت قهرمان ليگ نهم را تاحدود زيادي مشخص كند.
مسابقات فوتبال ليگ برتر پس از يازده روز تعطيلي از چهارشنبه با آغاز هفته بيست و هفتم از سرگرفته خواهد شد كه بي شك حساس ترين بازي آن دربي اصفهان است كه باتوجه به موقعيت دو تيم در جدول مي تواند مهمترين دربي ليگ باشد. اين بازي به همراه ديدار تيم هاي استقلال تهران و مس كرمان چهارشنبه برگزار مي شود و ساير مسابقات اين هفته نيز جمعه در شهرهاي مختلف انجام خواهد شد.
سپاهان با 52 امتيازي كه در پايان هفته بيست و هفتم اين رقابت ها داشت با پيروزي در بازي معوقه از هفته بيستم برابر مقاومت با 55 امتياز استحكام بيشتري به موقعيتش در صدر جدول بخشيد؛ آنها اكنون با اختلاف 9 امتياز نسبت به ذوب آهن كه تيم دوم است تا حدود زيادي قهرماني در اين فصل براي زردپوشان اصفهاني مسجل كرده اند چراكه اين تيم اكنون در بهترين شرايط فني اش قرار داشته و با تفاضل گل 34+ ركورد قابل توجهي براي سپاهان را در تاريخ اين رقابت ها رقم زده است. اين تيم در دو بازي اخيرش با حساب پنج بر يك مقابل حريفاني چون سايپا و مقاومت به پيروزي رسيد تا اقتدارش را به رخ حريفان بكشد.
ذوب آهن اصفهان هم مانند ديگر تيم اصفهاني بايد در ليگ قهرمانان آسيا حضور يابند كه باتوجه به ركورد كيفي اين تيم در هفته هاي گذشته و تأكيد مربيانشان بر عدم جذب بازيكن جديد براي تقويت تيم، كار دشواري را درپيش خواهد داشت. ذوب آهن در اكثر مقاطع اين فصل آهسته و پيوسته سعي در حفظ موقعيتش در تيم هاي رده بالايي جدول داشت و معمولاً در نوسانات مختلف هميشه دوم بوده است.
استقلال و مس
به پيروزي فكر مي كنند
شكست استقلال در دربي 68 بي ترديد هنوز بر روحيه بازيكنان و مربيان اين تيم و البته كاهش استقبال هواداران آبي پوش از ادامه بازي هاي خانگي تأثيرگذار است. گرچه اين تيم در مسابقات جام حذفي توانست با 13 گل ذرت كاران پارس آباد مغان را شكست دهد و مهاجمانش با زدن گل هاي زياد به دروازه هاي آزادي از خاطره تلخ دربي عقده گشايي كردند.
استقلال با شكست برابر پيروزي جدا از واگذاري دربي پس از هفت تساوي پي درپي تقريباً آخرين ذره هاي اميدش براي فتح ليگ نهم و دفاع از عنوان قهرماني فصل قبل را از دست داد. اين تيم با 40 امتياز درحالي 15 امتياز از تيم امير قلعه نويي عقب است كه تنها هفت هفته ديگر به پايان رقابت ها است.
مس كرمان چهارمين نماينده فوتبال ايران در مسابقات آسيايي كه امسال بسيار دور از تصور ظاهر شد و بدبين ترين هوادار اين تيم هم پيش بيني نمي كرد در پايان هفته بيست و ششم مس جايگاهي بهتر از شانزدهم جدول را نداشته باشد، همچنان براي بقا در ليگ تلاش مي كند. تغييرها و تعويض هاي پياپي مديران و سرمربي اين تيم هم نتوانست مانع سقوط آزاد نماينده كرمان شود و بالاخره پايشان به منطقه خطر جدول (سه تيم انتهايي) باز شد. مس 28 امتياز دارد و پس از اين مسابقه اولين بازيش در ليگ قهرمانان را در كرمان برابر الاهلي دبي برگزار مي كند. شايان ذكر است ديدار سپاهان - ذوب آهن ساعت 14/30 و بازي استقلال - مس ساعت 16/45 برگزار مي شود.
ساير بازي هاي اين هفته جمعه برگزار خواهد شد كه برنامه آن به شرح زير است:
¤ مقاومت سپاسي- پيروزي (حافظيه شيراز؛ 30:14)
¤ پيكان- استقلال اهواز (شهيد رجايي قزوين؛ 15:15)
¤ راه آهن- پاس (اكباتان ؛ 15:15)
¤ ملوان- استيل آذين (تختي؛ 15:15)
¤ سايپا- تراكتورسازي (انقلاب ؛ 15:15)
¤ شاهين- صبا (شهيد بهشتي بوشهر؛ 15:15)
¤ فولاد-ابومسلم (تختي اهواز؛ 15:15)

 اخبار كوتاه از فوتبال

جدال بايرن و فيورنتينا در شرايطي متفاوت
ديدار تيم هاي فوتبال بايرن مونيخ آلمان و فيورنتيناي ايتاليا در مرحله حذفي رقابت هاي ليگ قهرمانان اروپا، تقابل دو تيم كاملا متفاوت از نظر شرايط ليگ داخلي است. بايرن امشب در ديدار رفت از مرحله حذفي رقابت هاي ليگ قهرمانان اروپا در «آليانس آرنا» ميزبان فيورنتينا خواهد بود. نماينده فوتبال آلمان تحت مربيگري لوييس فن گال در 12 ديدار به پيروزي رسيده و اين روزها در شرايط مطلوبي به سر مي برد.
فيورنتينا از سوي ديگر در شرايط نامساعدي قرار دارد. اين تيم از پنج بازي آخر خود در رقابت هاي سري آ، تنها يك امتياز كسب كرده و در رده يازدهم جدول رده بندي رقابت ها قرار دارد. ديگر ديدار امشب را تيم هاي پورتو و آرسنال در ورزشگاه دراگائو شهر پورتو برگزار خواهند كرد. آرسنال و پورتو در مرحله گروهي رقابت هاي ليگ قهرمانان اروپاي فصل گذشته با يكديگر همگروه بودند. توپچي ها در لندن با نتيجه 4 بر صفر مقابل پورتو به برتري رسيدند و در ديدار برگشت و پس از اينكه صعودشان به دور حذفي رقابت ها مسجل شده بود در دراگائو با دو گل مغلوب اين تيم شدند.
درخواست فرانسه، ايتاليا و تركيه براي ميزباني يورو 2016
كشورهاي فرانسه، ايتاليا و تركيه درخواست ميزباني يورو 2016 را به طور رسمي تقديم مقامات يوفا كردند. پيشنهاد رسمي كشورهاي ايتاليا، فرانسه و تركيه روز دوشنبه به دست «گيلبرتو مادايل» رئيس كميته برگزاري رقابت هاي يورو 2016 در نيون سوئيس رسيده است. مادايل در گفتگو با وب سايت يوفا اظهار داشت: امروز، روز مهمي براي پيشنهاد دهندگان است و دوره اي سخت و مسئوليت فراوان را بر دوش آنها مي گذارد. در رقابت هاي يورو 2016 ، صدها هزار نفر كشور ميزبان را ملاقات خواهند كرد و حسي واحد از شور و نشاط را تجربه مي كنند. آنها مسابقه را تماشا مي كنند و با يكديگر جشن مي گيرند. فرانسه، ايتاليا و تركيه در تاريخ هاي 29 آوريل و 28 مه از سوي اعضاي كميته اجرايي يوفا مورد ارزيابي قرار خواهند گرفت.
اعلام برنامه جام حذفي
از سوي سازمان ليگ فدراسيون فوتبال برنامه ديدارهاي جام حذفي در مراحل يك شانزدهم و يك هشتم نهايي اعلام شد كه براين اساس تيم پيروزي روز جمعه 7 اسفندماه به مصاف آلومينيوم هرمزگان مي رود.
پيش از اين قرار بود ديدار استيل آذين- استقلال در مرحله يك هشتم نهايي جام حذفي روز جمعه 7 اسفندماه برگزار شود اما به دنبال درخواست باشگاه استقلال زمان برگزاري اين مسابقه 2 روز به تاخير افتاد.
- برنامه ديدارهاي جام حذفي به شرح زير است:
شنبه- 1/12/88
¤ سپاهان اصفهان................................................. كاوه تهران
پنجشنبه- 6/12/88
¤ داماش گيلان........................................ مقاومت سپاسي شيراز
جمعه- 7/12/88
¤ ذوب آهن اصفهان......................................... صنعت نفت آبادان
مرحله يك هشتم نهايي
جمعه 7/12/88
¤ پتروشيمي تبريز.................................................... برق شيراز
¤ مس رفسنجان.............................................. ابومسلم خراسان
¤ پيروزي تهران............................................. آلومينيوم هرمزگان
شنبه 8/12/88
¤ مس كرمان.................................................. ملوان بندرانزلي
يكشنبه 9/12/88
¤ استيل آذين.................................................. استقلال تهران
مخالفت با برگزاري ديدار ايران و تايلند در تبريز
فدراسيون فوتبال ايران در درخواستي رسمي از AFC خواهان برگزاري بازي تيم ملي ايران و تايلند از سري مسابقات مقدماتي جام ملت هاي آسيا در ورزشگاه يادگار امام تبريز شده بود. اما كنفدراسيون فوتبال آسيا به طور رسمي با درخواست ايران مخالفت كرد. AFC به دليل شرايط جوي شهر تبريز و نبود پرواز كافي به اين شهر با اين درخواست مخالفت كرد و خواهان برگزاري بازي در تهران شد.
برگزاري انتخابات هيات فوتبال تهران
انتخابات هيات فوتبال استان تهران امروز و با حضور 3 نامزد برگزار مي شود.در حالي كه 6 نامزد انتخابات هيات فوتبال استان تهران از اين انتخابات كناره گيري و تهديد به شكايت به كنفدراسيون فوتبال آسيا كرده اند، اين انتخابات ساعت 15 امروز در اداره كل تربيت بدني استان تهران برگزار خواهد شد. مرتضوي، شيرازي( سرپرست كنوني هيات فوتبال) و كيادربندسري 3 نامزدي هستند كه در انتخابات شركت خواهند كرد.

 مسئولان از فدراسيون كشتي حمايت كنند بنا: انتظار قهرماني درجام جهاني را نداشتيم

سرمربي تيم ملي كشتي فرنگي كشورمان با بيان اينكه انتظار كسب عنوان قهرماني جام جهاني را نداشته است گفت: در صورتي كه بخواهيم در بازيهاي آسيايي گوانگجو و المپيك لندن به موفقيت برسيم بايد مورد حمايت ويژه قرار بگيريم.
محمدبنا با بيان اين مطلب افزود: رقابتهاي جام جهاني ارمنستان بار ديگر قدرت كشتي ايران را نشان داد و اين قهرماني لذت بخش مسئوليت ما را براي موفقيت در رقابتهاي آينده سنگين تر كرد. جام جهاني ارمنستان با حضوركشتي گيران قدرتمندي از كشورهاي روسيه، تركيه و ارمنستان برگزار شد. تيم كوبا با چند كشتي گير سرشناس و مدال آور خود به رقابتها آمده بود و تيم منتخب سوئد و دانمارك نيز نفرات مدعي را در تركيب خود داشت و تيم هاي قدرتمندي دراين مسابقات حضور داشتند. برخي مدعي بودند كه تيم ايران درگروه آساني قراردارد اما قهرماني ايران و پيروزي ارمنستان بر روسيه نشان داد كه كشتي گيران ما كار بزرگي انجام دادند.
وي تاكيدكرد: با توجه به روند تمرينات برگزار شده كه كوتاه مدت بود و نفرات ما چند ماه از مسابقه دور بودند از كشتي گيران انتظار كسب عنوان قهرماني جام جهاني را نداشتيم اما كشتي گيران ما بالاتر از حد انتظار ظاهر شدند و بار ديگر دلاوري و توانمنديهاي بالاي خود را نشان دادند.دارنده مدال نقره جهان اظهار داشت: كشتي فرنگي وفرنگي كاران مظلوم هستند و اگر ما خواستار موفقيت كشتي ايران در رقابتهاي مهم آينده از جمله بازيهاي آسيايي و درنهايت المپيك لندن هستيم سازمان تربيت بدني و كميته ملي المپيك بايد حمايت ويژه اي از فدراسيون كشتي داشته باشند و در صورت حمايت لازم كشتي گيران توانايي اين را دارند تا بتوانند درآينده افتخارات امروز را تكرار كنند.

 حذف تيم ملي هندبال از جام ملت هاي آسيا باز هم جهاني نشديم!

تيم ملي هندبال بزرگسالان ايران از صعود به جمع چهار تيم پاياني مسابقه هاي آسيايي و هم چنين شانس كسب سهميه ورودي مسابقه هاي قهرماني جهان بازماند.
در ادامه دور دوم چهاردهمين دوره مسابقه هاي هندبال قهرماني آسيا در بيروت تيم ملي بزرگسالان ايران به مصاف تيم ملي ژاپن رفت كه درپايان با نتيجه 36بر 23مغلوب حريف خود شد. ملي پوشان در نيمه نخست هم با نتيجه 21بر 11 مغلوب خود شدند.تيم ملي ايران با اين شكست با قبول سه شكست در دور دوم اين رقابت ها درگروه خود درجاي چهارم قرارگرفت و نتوانست به جمع چهار تيم پاياني راه پيدا كند. ايران با چهارمي درگروه خود چهارشنبه به مصاف لبنان خواهد رفت. ملي پوشان در دور اول اين رقابت ها هم با لبنان بازي كرده و اين تيم را شكست داده بودند.ملي پوشان ايران در دور دوم اين رقابت ها به ترتيب برابر تيم هاي عربستان و قطر هم شكست را پذيرفته بودند.تيم ايران در دور اول با پيروزي برابر تيم هايي اردن و لبنان به دور دوم صعود كرده بود.
هندبال بزرگسالان ايران در دوره گذشته مسابقه هاي آسيايي در اصفهان به جمع چهار تيم پاياني راه يافت اما، با قبول شكست برابر تيم عربستان درجاي چهارم قرارگرفت و نتوانست به مسابقه هاي جهاني راه پيدا كند.
بدين ترتيب درپايان دور دوم مسابقه هاي هندبال بزرگسالان در لبنان تيم هاي كره جنوبي و بحرين از گروه يك و عربستان و ژاپن از گروه دوم به مرحله بعد صعود كردند كه براساس برنامه كره با ژاپن و بحرين با عربستان با يكديگر مسابقه خواهند داد.ديدارهاي اين مرحله امروز برگزار خواهد شد.

 نامه سازمان بازرسي به دبير فدراسيون تنيس روي ميز استعفا كنيد!

سازمان بازرسي كل كشور طي نامه اي رسمي به فدراسيون تنيس روي ميز با مطرح كردن دوباره بحث دوشغله هاي ورزشي خواستار كناره گيري مهرداد عليقارداشي از سمت دبيري اين فدراسيون شد.
مهرداد عليقارداشي در زمان رياست شهنازي بر فدراسيون تنيس روي ميز به عنوان دبير دراين فدراسيون مشغول به كار بود. وي بعداز معرفي محمد زارع پور اشكذري به عنوان سرپرست فدراسيون تنيس روي ميز به همكاري با وي ادامه داد اما طبق دستور كتبي سازمان بازرسي كل كشور كه از سوي جواد وعيدي (معاون سازمان بازرسي كل كشور) ارسال شده است، بايد هر چه زودتر استعفاي خود را از دبيري فدراسيون اعلام كرده يا اينكه شغل ديگر خود را كنار بگذارد.دبير فدراسيون تنيس روي ميز ضمن تاييد اين مطلب گفت: هنوز در مورد اين نامه و اينكه بايد به كداميك از فعاليت هاي خود پايان دهم، هيچ تصميمي نگرفته ام.

 برخورد با وزنه برداراني كه تست دوپينگ ندادند يك تا چهار سال محروميت براي خاطيان

رئيس سازمان ليگ وزنه برداري گفت: با افرادي كه در هفته پاياني ليگ برتر از دادن تست دوپينگ امتناع كردند به شدت برخورد خواهد شد.
حسين اقبال پور درخصوص امتناع برخي از وزنه برداران از انجام تست دوپينگ در هفته پاياني ليگ برتر اظهار داشت: به محض اين كه ستاد مبارزه با دوپينگ اسامي وزنه برداران خاطي را اعلام كند فدراسيون به شدت با آنها برخورد مي كند و طبق مقررات از يك تا 4 سال محروميت برايشان لحاظ خواهد كرد. فدراسيون براي اولين بار در تاريخ وزنه برداري ايران در مسابقات داخلي اين رشته ورزشي از تمامي ورزشكاران شركت كننده تست دوپينگ گرفت و اين موضوع يكي از افتخارات فدراسيون به حساب مي آيد.رئيس سازمان ليگ وزنه برداري يادآور شد: از اين پس در تمامي مسابقات وزنه برداري داخلي از همه ورزشكاران شركت كننده آزمايش دوپينگ خواهيم گرفت و با تمامي افرادي كه امتناع كنند برخورد خواهد شد.
اقبال پور عنوان كرد: در هفته پاياني ليگ ورزشكاران دسته فوق سنگين شركت نكرده بودند، چون سازمان ليگ ركوردهاي رقابت هاي المپياد ايرانيان را براي آنها محاسبه كرده بود و اگر هم روي تخته مي رفتند و مسابقه مي دادند هيچ تاثيري در نتيجه تيمشان نداشت.هفته پاياني پيكارهاي ليگ برتر وزنه برداري 20 و 21 بهمن ماه در اهواز برگزار شد و طي آن تيم مناطق نفت خيز جنوب به مقام قهرماني اين دوره از مسابقات دست يافت. در اين رقابت ها ستاد مبارزه با دوپينگ از تمامي ورزشكاران شركت كننده تست دوپينگ گرفت، اما تعدادي از وزنه برداران دسته 105 كيلوگرم از دادن آزمايش امتناع كردند.

 مشحون: براي حضور در تورنمنت هاي بين المللي آماده مي شويم تشكيل تيم «ب» بسكتبال ايران

مدير تيم هاي ملي بسكتبال ايران از حضور تيم ملي بسكتبال در تورنمنت هاي متعدد بين المللي خبر داد.
رضا مشحون گفت: از دهه سوم فروردين ماه تمرينات تيم ملي به طور مستمر آغاز مي شود به همين منظور كادر فني تيم ملي مسابقات ليگ برتر را تحت نظر دارد و بازيكنان را ارزيابي مي كند تا تركيب نهايي تيم ملي مشخص شود.ما در مسابقات گوانگجو چين كه در آبان ماه برگزار مي شود شركت مي كنيم. پيش از آن هم به تركيه مي رويم تا در جام جهاني حاضر باشيم.مدير تيم هاي ملي بسكتبال تاكيد كرد: تا قبل از اين مسابقات سعي مي كنيم در تورنمنت هايي در خارج از كشور شركت كنيم. درحال حاضر نيز كوشش مي كنيم يك تورنمنت در ايران برگزار كرده يا تيم هايي را براي بازي تداركاتي به ايران دعوت كنيم.
وي از تشكيل تيم «ب» بسكتبال ايران خبر داد وگفت: اين تيم در مسابقات ويليام جونز و جام استانكوويچ شركت مي كند.

 برزگر از بيمارستان مرخص شد

منصور برزگر پس از هفته ها درمان از بيمارستان مرخص شد.
برزگر مربي نامي كشتي آزاد ايران كه براي آموزش مربيان شهرستان برازجان به استان بوشهر سفر كرده بود، در حين آموزش فن دچار پارگي روده شد كه با چندين عمل جراحي وضعيت وخيمي را داشت كه خوشبختانه با مقاومت بدني بالا تمامي دوران سخت اين عمل ها و همچنين عفونت هاي پس از آن را پشت سر گذاشت تا اين كه روز گذشته از بيمارستان خاتم الانبيا مرخص شد و به منزل رفت.برزگر كه يك مدال طلاي جهان وسه نقره جهان و المپيك را در دوران ورزشي اش براي ايران كسب كرد، از موفق ترين مربيان تاريخ كشتي ايران نيز به شمار مي رود.

 خواندني از ورزش ايران

¤ حسين رضازاده طي حكمي علي پاكيزه جم قهرمان پيشين آسيا را به عنوان مربي تيم ملي وزنه برداري بزرگسالان منصوب كرد.

 

(صفحه(9(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14