(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(12(صفحه(9(صفحه(4(صفحه (2.3.10


یکشنبه 20 اسفند  1391 - شماره 20450

حديث دشت عشق
جدال قعرنشينان در هرمزگان
پرسپوليس شكست ناپذير در ايستگاه راه آهن
سرخپوشان به رده پنجم مي رسند؟!
اخبار كوتاه از فوتبال
اتفاقات تلخ در مسابقات كشتي فرنگي قهرماني كشور
مهرام اين بار در فينال به پتروشيمي باخت
خواندني از ورزش ايران
خط و نشان سرمربي تيم ملي وزنه برداري براي المپيكي ها
پرداخت پاداش مدال آوران پس از دو سال!
انتخاب رئيس جديد فيلا در مسكو
احتمال وداع كاپيتان تيم ملي جودو از دنياي قهرماني


حديث دشت عشق

به ياد معلم شهيد «رضا ملك پور»
از رنج هاي ديروز غافل نشويم
مبادا در آسايش امروز، از رنج و مصيبت هاي ديروز غافل شويم!
¤¤¤
خدايا! انبار مهمات مهاجمين فرهنگي را از خمپاره هاي 60 خالي گردان كه آنها بي صدا مي آيند.
¤¤¤
ياد جاده هايي بخير كه آدمي را از بيراهگي انحراف و چندراهگي، نجات مي داد.
¤¤¤
بار الها! ما را در سنگر فرهنگ پر انتظارمان از شر پاتك هاي احمقانه مروجان برهنگي، محافظت بفرما.
برگرفته از مجموعه «معلمين جاويد دانشگاه، عشق و شهادت»
 


جدال قعرنشينان در هرمزگان

پرسپوليس شكست ناپذير در ايستگاه راه آهن
سرخپوشان به رده پنجم مي رسند؟!

هفته بيست و نهم ليگ برتر در حالي ادامه مي يابد كه تقابل علي دايي با پرسپوليس حساس ترين ديدار امروز است.
هفته بيست و نهم رقابت هاي ليگ برتر باشگا ه هاي كشور در حالي امروز با برگزاري 4 بازي به پايان مي رسد كه ديدار راه آهن با پرسپوليس را مي توان يكي از پرحاشيه ترين ديدارهاي اين روز برشمرد. همچنين فولاد در خانه به فكر جبران شكست هفته گذشته و كاهش اختلافش با صدرنشينان است، ديدار آلومينيوم و ذوب آهن يكي از مهمترين فينال ها بين قعرنشينان در 6 هفته پاياني ليگ بوده و نفت هم در تهران براي حفظ جايگاهش در رده پنجم به ميدان مي رود. در زير نگاهي گذرا به برخي از ديدارها خواهيم داشت.
آلومينيوم هرمزگان- ذوب آهن اصفهان
اين بازي شايد مهمترين تقابل قعرنشينان در هفته هاي پاياني ليگ باشد، مسابقه اي كه در آن فانوس بدست بودن يا حضور در بازي پلي آف دست به دست مي شود. در يك سوي ميدان آلومينيومي قرار دارد كه در 4 هفته گذشته حضور مظلومي در راس هرم فني اش، بردي را تجربه نكرده تا 6 بازي بدون پيروزي را در ليگ پشت سر بگذارد. در سوي ديگر ميدان ذوب آهني قرار دارد كه هر چند در آخرين بازي خود برابر پرسپوليس در اصفهان شكست خورده و از جام حذفي كنار رفت اما آخرين مسابقه خود در ليگ را با پيروزي پشت سر گذاشته و به بقا در ليگ برتر اميدوار شده است. شاگردان كاظمي كه برابر پرسپوليس عملكرد خوبي داشتند، بسيار اميدوارند با پيروزي در اين بازي به رده چهاردهم ليگ صعود كرده و پس از مدت ها از جمع قعرنشينان فاصله بگيرند.
راه آهن تهران- پرسپوليس تهران
دايي مقابل پرسپوليس، اين مهمترين حاشيه ديدار راه آهن با پرسپوليس است. دايي كه با پرسپوليس روزهاي تلخي در ليگ داشت اما دو بار قهرماني جام حذفي را به هواداران اين تيم هديه كرد، بار ديگر مقابل پرسپوليسي قرار مي گيرد كه اين روزها با يحيي گل محمدي دوست نزديكش در تيم ملي و دستيار گذشته اش در راه آهن، عملكرد خوبي در ليگ و جام حذفي داشته و اين تيم بحران زده را از رده سيزدهم به رده ششم رسانده است. در سوي ديگر ميدان گل محمدي قرار دارد، اين مربي كه به همراه قلعه نويي، جزو مربياني است كه تيم تحت هدايتش در نيم فصل دوم شكست نخورده، براي حفظ ركورد بدون باخت خود در ليگ و جام حذفي، در اين بازي به ميدان مي رود. تيم گل محمدي كه با اطلاع از نتيجه بازي نفت تهران- فجرسپاسي برابر راه آهن به ميدان مي رود، در صورت از دست دادن امتياز توسط تيم نفت، اميدوار خواهند بود كه به رتبه پنجم صعود كنند. در اين بين تقابل علي دايي با مهدي مهدوي كيا هم جالب خواهد بود، مهدوي كيا كه به دليل مصدوميت مدتها از ميادين فوتبال به دور بود، ممكن است در اين بازي بار ديگر با بستن بازوبند كاپيتاني پرسپوليس، مقابل دايي قرار بگيرد. البته پيش از آغاز اين بازي پرحاشيه، بحث ميزباني راه آهن از پرسپوليس در ورزشگاه اكباتان سوژه چند روز رسانه ها بود اما در نهايت با مخالفت شوراي تأمين، ورزشگاه آزادي به عنوان محل برگزاري اين بازي انتخاب شد. برنامه ديدارهاي پاياني از هفته بيست و نهم رقابت هاي فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي كشور به شرح زير است:
يكشنبه- 20/12/91
¤ فولادخوزستان- گهردورود (ساعت 16)
¤ نفت تهران- فجر سپاسي شيراز (ساعت 16)
¤ آلومينيوم هرمزگان- ذوب آهن اصفهان ( ساعت 16)
¤ راه آهن تهران- پرسپوليس ( ساعت 17:30).
 


اخبار كوتاه از فوتبال

راي كميته انضباطي در خصوص اتفاقات بازي استقلال - تراكتورسازي
راي كميته انضباطي در خصوص تخلفات ديدار تيم هاي استقلال و تراكتورسازي تبريز اعلام شد كه بر اين اساس آبي پوشان پايتخت در نخستين ديدار خانگي خود در ليگ برتر فوتبال از داشتن هواداران شان محروم هستند. آرش برهاني و حنيف عمران زاده دو بازيكن اين تيم نيز به ترتيب با محروميت دو و يك جلسه اي انضباطي محكوم شده اند.
دايي: اگر با پرسپوليس بازي كنيم، خوب بازي مي كنيم!
سرمربي تيم فوتبال راه آهن در نشست خبري پيش از بازي تيمش برابر پرسپوليس تاكيد ويژه اي داشت كه تيمش تنها در صورت دستور باشگاه برابر پرسپوليس بازي خواهد كرد.علي دايي دراين نشست خبري گفت: اگر باشگاه به ما دستور بدهد بازي كنيم اين كار را مي كنيم اما هنوز از طرف باشگاه چيزي به من گفته نشده است. به هر حال ما كار خود را انجام داده ايم و تمرين هايمان را برگزار كرده ايم.
پرواز اختصاصي كاروان العين به تهران
كاروان تيم فوتبال العين امارات براي رويارويي با استقلال روز سه شنبه وارد تهران خواهد شد. تيم العين امارات روز سه شنبه هفته جاري با پرواز اختصاصي به تهران سفر خواهد كرد.اعضاي 55 نفره اين تيم پس از پرواز در فرودگاه مهر آباد به زمين مي نشينند و قرار است در هتل اسپيناس تهران مستقر شوند.
بازي تا آخرين قطره خون
يحيي گل محمدي مي گويد مجموعه پرسپوليس تا آخرين قطره خون شان براي موفقيت اين تيم تلاش خواهد كرد.سرمربي تيم پرسپوليس در نشست خبري پيش از بازي تيمش برابر راه آهن اظهار كرد: هرچه به پايان ليگ نزديك تر مي شويم حساسيت بازي ها بيشتر مي شود و گرفتن سه امتياز اهميت بيشتري براي تيم ها پيدا مي كند. براي فردا (امروز)انگيزه زيادي داريم كه سه امتياز را بگيريم و خودمان را به تيم هاي بالاي جدول نزديك كنيم.وي در ادامه گفت: ما در نيم فصل اول امتيازات زيادي را از دست داديم. شايد اگر در نيم فصل اول هم مثل اين روزها نتيجه مي گرفتيم الان براي قهرماني مي جنگيديم اما به هر صورت اين اتفاق نيفتاده است. در مجموع جبران ناكامي هاي پرسپوليس و شاد كردن دل هواداران بزرگ ترين انگيزه ما است و ما تا آخرين قطره خون براي پرسپوليس مي جنگيم.
برگزاري فينال كوپا دل ري در سانتياگوبرنابئو
فينال جام حذفي اسپانيا موسوم به كوپا دل ري 27 ارديبهشت 1392 بين دو تيم آتلتيكومادريد و رئال مادريد در ورزشگاه سانتياگوبرنابئو برگزار مي شود. فدراسيون فوتبال اسپانيا اعلام كرد با حضور نماينده هاي دو تيم رئال مادريد و آتلتيكومادريد زمان و ورزشگاه ديدار فينال كوپا دل ري مشخص شد.اسپانيا يك ورزشگاه ملي مثل ومبلي لندن و يا پارك دو پرنس پاريس ندارد و معمولا تعيين ورزشگاه ميزبان ديدارهاي فينال جام حذفي و يا تورنمنت هايي از اين دست با جنجال هايي روبرو مي شود.
معرفي آقاي گل فوتسال يك هفته پس از اتمام ليگ
كميته فوتسال فدراسيون فوتبال پس از گذشت يك هفته از اتمام ليگ، آقاي گل ليگ را فوتسال معرفي كرد. چهاردهمين دوره رقابت هاي ليگ برتر فوتسال شنبه هفته قبل با قهرماني گيتي پسند به پايان رسيد و در حالي كه انتظار مي رفت آقاي گل بلافاصله پس از اتمام بازي ها معرفي شود اما به دليل وجود مشكلاتي به تاخير افتاد.اصغر حسن زاده بازيكن ملي پوش صباي قم پس از اتمام بازي آخر خودش را آقاي گل مسابقه ها مي دانست و در طرف ديگر هم احمد اسماعيل پور بازيكن گيتي پسند مي گفت او بيشترين گل را به ثمر رسانده است. در اين ميان كميته فوتسال گزارش تمام بازي هاي صبا و گيتي پسند در ليگ را بررسي كرده و ديروز پس از گذشت يك هفته از پايان ليگ به اين نتيجه رسيد كه احمد اسماعيل پور آقاي گل ليگ است.آمار تعداد گل هاي اين بازيكن 29 عدد اعلام شده و اصغر حسن زاده و عليرضا وفايي از صبا هم با 28 گل در رده دوم جدول گلزنان قرار گرفتند.
تساوي تيم ملي فوتسال برابر روسيه
تيم ملي فوتسال ايران در اولين بازي دوستانه برابر روسيه به نتيجه تساوي دست يافت. تيم ملي فوتسال ايران كه براي انجام دو بازي دوستانه به شهر تيومن روسيه سفر كرده است، در اولين بازي خود با سرمربي گري خسوس كاندلاس اسپانيايي ديروز از ساعت 30:13 به وقت تهران به ميدان رفت كه دو تيم در پايان به نتيجه تساوي 2 - 2 رضايت دادند.
منفي بودن تست دوپينگ 70 بازيكن
احمد هاشميان رئيس كميته پزشكي فدراسيون فوتبال درباره نتيجه تست دوپينگ بازيكنان فوتبال و فوتسال عنوان كرد: بر اساس اعلام آزمايشگاه كنترل دوپينگ نتيجه 70 تست بازيكنان حاضر در ليگ برتر فوتبال و فوتسال و همچنين ليگ دسته اول فوتبال منفي بوده و تمام نمونه ها از نظر وجود ماده ممنوعه پاك هستند كه اقدامات لازم جهت رمزگشايي و ابلاغ به باشگاه ها به زودي انجام مي شود.
 


اتفاقات تلخ در مسابقات كشتي فرنگي قهرماني كشور

در جريان رقابت هاي كشتي فرنگي قهرماني كشور يكي از كشتي گيران با چاقو مجروح شد.
رقابت هاي كشتي فرنگي قهرماني كشور از صبح ديروزدر سالن شهداي هفتم تير تهران آغاز شد كه اين رقابت ها در نوبت بعدازظهر با برگزاري مسابقات پاياني چهار وزن اول پيگيري شد. در حاليكه نفرات راه يافته به ديدارهاي فينال چهار وزن نخست مشخص شده بودند و كشتي گيران در گروه شانس مجدد براي حضور در ديدار رده بندي آماده مي شدند يكي از تماشاگران با چاقو به ميلاد خسروي از تيم لرستان كه خود را براي ديدارهاي شانس مجدد آماده مي كرد حمله و اين كشتي گير را از ناحيه صورت زخمي كرد. اين تماشاگر پس از ارتكاب اين عمل فرار كرد كه توسط ساير تماشاچيان دستگير شد. نكته جالب توجه در اين مسابقات عدم حضور ماموران نيروي انتظامي در سالن مسابقه بود. به طوري كه تماشاگران نمي دانستند ضارب را به چه نهادي بايد تحويل دهند. البته در اين بين تماشاگران فرد ضارب را مورد ضرب و شتم قرار دادند. مسابقات براي دقايقي با وقفه روبرو شد بطوري كه تمام سالن توجه شان به اين موضوع جلب شده بود.
 


مهرام اين بار در فينال به پتروشيمي باخت

ديدار نخست مرحله نهايي مسابقات بسكتبال ليگ برتر باشگاه هاي كشور پس از دو روز وقفه ميان دو تيم پتروشيمي و مهرام برگزار شد و با پيروزي تيم ميزبان به پايان رسيد.
مرحله نهايي مسابقات بسكتبال ليگ برتر باشگاه هاي كشور امروز شنبه با برگزاري ديدار نخست ميان دو تيم پتروشيمي و مهرام در سالن انديشه ماهشهر آغاز شد كه طي آن شاگردان مهران حاتمي در تيم پتروشيمي با نتيجه 102 بر 92 حريف خود را شكست دادند. اين ديدار بدون هيچ مشكلي برگزار شد و با مشخص شدن نتيجه نهايي به پايان رسيد كه قرار بود پنجشنبه گذشته برگزار شود اما بارش برف و لغو پروازهاي تهران به ماهشهر منجر به لغو آن و موكول شدنش به روز جمعه شد. روز جمعه نيز ديدار تيم هاي پتروشيمي و مهرام آغاز شد اما در دقايق پاياني نيمه نخست و زمانيكه بازي به سود پتروشيمي در جريان بود، پرتاب ترقه توسط يك تماشاگرنما و به دنبال آن آسيب ديدگي مهدي كامراني و انتقال وي به بيمارستان منجر به لغو بازي شد اما برگزاري ديدار ديروز، طلسم بازي نخست فينال را شكست. مرحله نهايي مسابقات بسكتبال ليگ برتر باشگاه هاي كشور به صورت 3 از 5 برگزار مي شود. پتروشيمي با كسب اين پيروزي يك گام به كسب عنوان قهرماني نزديك تر شد. ديدار دوم دو تيم امروز در سالن انديشه بندرامام برگزار مي شود.
 


خواندني از ورزش ايران

 ¤ فدراسيون جهاني پرورش اندام و ورزش فيزيكي محمدرضا كاظمي آشتياني سرپرست فدراسيون پرورش اندام ايران را يك سال تعليق كرد. دوپينگ سه ورزشكار ايراني در مسابقه ها، بي احترامي به قانون فدراسيون جهاني و تصميمات كميته پزشكي و بي اعتنايي به مكاتبات انجام شده و تصميمات فدراسيون جهاني سه موردي كه فدراسيون جهاني براي تعليق شدن آشتياني در نامه خود آورده است.
¤ دهمين دوره مسابقات باشگاهي تيراندازي جانبازان و معلولان با حضور ورزشكاراني از استان هاي اصفهان، لرستان، گلستان، فارس و گيلان از 16 تا 18 اسفند ماه به ميزباني باشگاه فولاد ماهان برگزار شد كه طي آن تيم لرستان به مقام قهرماني رسيد.
¤ مسابقات پياده روي 20 كيلومتر قهرماني آسيا امروز با حضور ابراهيم رحيميان و امير خيرگو دو ملي پوش ايران در ژاپن آغاز مي شود.
¤ براساس اعلام كنفدراسيون بسكتبال غرب آسيا كشورمان در رقابت هاي باشگاهي اين منطقه 2 نماينده (مهرام و پتروشيمي) خواهد داشت. اين مسابقات از 21 تا 28 ارديبهشت ماه 92 در دهوك عراق برگزار مي شود.
¤در ادامه رقابتهاي سومين روز مسابقات قهرماني آسيا، حسين ناطقي ملي پوش ركابزن ايران در ماده اسكرچ به مصاف رقيبان خود رفت كه در پايان توانست با كسب مقام نايب قهرماني اولين مدال نقره كاروان دوچرخه سواري ايران را به دست آورد و جمع مدال هاي كاروان ايران را به عدد چهار برساند.پيش از اين نيز ركابزنان ملي پوش ايران موفق به كسب سه مدال برنز شده بودند.
 


خط و نشان سرمربي تيم ملي وزنه برداري براي المپيكي ها

سرمربي تيم ملي وزنه برداري ايران گفت: ملي پوشان المپيكي هر موقع كه آماده شدند، به تيم ملي دعوت مي شوند.
كوروش باقري گفت: ما كساني را به اردوي تيم ملي دعوت كرديم كه آماده بودند اما ملي پوشان المپيكي هنوز آماده نيستند و بايد آمادگي نسبي داشته باشند، در آن موقع ما در خدمت شان هستيم. البته فكر مي كنم از تمرين ها عقب مي افتند، با اين حال خودشان حرفه اي و صاحب عنوان هستند و مي دانند كه بايد چه كار كنند. باقري در پاسخ به اين پرسش كه با توجه به اينكه گفته بوديد المپيكي ها در باد المپيك و مدال هاي خود خوابيده اند، آيا برنامه خاصي براي آنها داريد، تصريح كرد: ما برنامه خاصي براي شخصي نداريم، بلكه برنامه هاي ما براي تيم ملي وزنه برداري است و تا زماني كه شخصي در تيم ملي نيست قطعا برنامه اي براي وي نخواهيم داشت و مسئوليت كارهايش با خودش است، البته ملي پوشان المپيكي باتجربه اند و در اين مورد مشكل خاصي وجود ندارد.
 


پرداخت پاداش مدال آوران پس از دو سال!

وزارت ورزش و جوانان 44 ميليون تومان بابت پاداش مسابقه هاي قهرماني آسيا در سال 89 به فدراسيون قايقراني پرداخت كرد.
سال گذشته مراسم تجليل سال هاي 89 و 90 به طور همزمان با حضور رئيس جمهور برگزار و جوايز و پاداش مدال آوري ورزشكاران در رشته هاي ورزشي مختلف در عرصه هاي بين المللي توزيع شد. در اين ميان پاداش قايقرانان مدال آور مسابقه هاي قهرماني آسيا در رشته هاي آب هاي خروشان، يك قايقران آب هاي آرام و مربيانشان پرداخت نشده بود كه چند روز قبل وزارت ورزش اين پاداش را كه مبلغي معادل 44 ميليون تومان است، به حساب فدراسيون واريز كرد و فدراسيون نيز اين مبالغ را به ورزشكاران داده است. علت تأخير در پرداخت به اين ورزشكاران نيز سهل انگاري فدراسيون وقت در معرفي اسامي ورزشكاران عنوان شده است.
 


انتخاب رئيس جديد فيلا در مسكو

فدراسيون جهاني كشتي اعلام كرد 28 ارديبهشت انتخابات فيلا براي تعيين رئيس اين فدراسيون برگزار مي شود.
در اين بيانيه كه سايت فدراسيون جهاني كشتي منتشر كرده آمده است كه در تاريخ 18 مي (28 ارديبهشت 92) مسكو ميزبان كنگره فوق العاده فيلا است تا رئيس جديد اين فدراسيون انتخاب شود و در مورد نگراني هاي حذف كشتي از المپيك بحث و تبادل نظر شود. فيلا در ادامه بيانيه اش اعلام كرده كه نناد لالوويچ در تاريخ 16 فوريه پس از استعفاي مارتينتي جانشين او شده است كه تا انتخابات مسكو به عنوان رئيس موقت كار خواهد كرد اما در مسكو رئيس جديد انتخاب خواهد شد و تا سپتامبر 2014 بر مسند رياست خواهد نشست. قرار است در سپتامبر 2014 كنگره فيلا، رئيس جديد را براي يك دوره شش ساله انتخاب كند. در ادامه اين بيانيه آمده است كه در اجلاس فوق العاده مسكو، فيلا در مورد حضور پررنگ قهرمانان در هيات رئيسه و پست هاي مختلف فدراسيون جهاني بحث خواهد كرد. همچنين قوانين كشتي بازنگري خواهند شد و در مورد شكل جديد دوبنده كه كشتي گيران بايد بر تن كنند بحث خواهد شد.
 


احتمال وداع كاپيتان تيم ملي جودو از دنياي قهرماني

كاپيتان تيم ملي جودوي ايران براي دومين مرتبه در چند ماه اخير پاي خود را به تيغ جراحان سپرد تا احتمال وداع وي با دنياي قهرماني قوت بگيرد.
محمدرضا رودكي كه به دليل مصدوميت شديد بازي هاي المپيك 2012 لندن را از دست داد، چند ماه پيش مفصل پاي خود را جراحي كرد تا بتواند دوباره به ميادين بازگردد.قهرمان آسيا روز جمعه دوباره پاي خود را به تيغ جراحي سپرد و هم اكنون در بيمارستان آتيه بستري شده است.
رودكي در اين خصوص در گفت وگويي كوتاه اظهار داشت: ناحيه اي كه پيش از اين به تيغ جراحي سپرده بودم را دوباره عمل كرده ام.وي در پاسخ به اين سوال كه آيا مي تواند به دنياي قهرماني بازگردد؟ گفت: پزشكان از جراحي انجام شده رضايت كامل دارند و بايد مدتي صبر كرده و سپس در اين خصوص اظهار نظر كنم.رودكي در مورد اينكه گفته مي شود از تيم ملي خداحافظي كرده است، خاطرنشان كرد: من خداحافطي نكرده و تصميمي در اين مورد ندارم و پس از ادامه روند درماني ام در اين خصوص تصميم مي گيرم.
 


(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(12(صفحه(9(صفحه(4(صفحه (2.3.10