(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(12(صفحه(9(صفحه(4(صفحه (2.3.10


شنبه 26 اسفند 1391 - شماره 20455

مرگ سالانه يك ميليون و 240هزار نفر در تصادفات رانندگي
توقيف 200 خودرو و رانندگان پرخطر توسط گشت هاي ويژه
هشدار پليس آگاهي در خصوص پيشگيري از سرقت منازل
رزمايش بزرگ ترافيكي نوروز 92
كمك 5 ميليارد توماني تهراني ها در جشن نيكوكاري
پنج شنبه و جمعه آخر سال ، روز زيارت شهدا و اهل قبور
بازرسي رستوران هاي بين شهري در نوروز
رئيس سازمان نوسازي شهرداري تهران:
مشكل اصلي در بافت هاي فرسوده ناتواني اقتصادي مردم است!
هشدار مركز معاينه فني خودرو
صدور برچسب معاينه فني قلابي پيگرد قانوني دارد
از سوي شهرداري منطقه 5 بيمارستان رواني آزادي تخليه شد
خانواده كلاهبردار با دستگيري مادر خانواده متواري شدند
به دليل مخالفت مجلس حقوق كارمندان از فروردين ماه افزايش نمي يابد
واژگوني اتوبوس در آزادراه كرج - تهران 21 مصدوم برجاي گذاشت
متخلف توزيع برنج يارانه اي 300 ميليون تومان جريمه شد
كارگاه توليد انبوه مواد مخدر صنعتي در لرستان كشف شد
شنا با كوسه هاي سفيد
6600 خوك مرده در پكن!
يك كشته در حمله پليس نيويورك
روز ملي فيل ها!
شهر 2500 ساله


مرگ سالانه يك ميليون و 240هزار نفر در تصادفات رانندگي

براساس جديدترين گزارش سازمان جهان بهداشت هر سال يك ميليون و 240هزار نفر در جهان به دليل صدمات ناشي از تصادفات ترافيكي جان خود را از دست مي دهند.
مركز اطلاعات سازمان ملل متحد، در گزارش جهاني وضعيت ايمني جاده اي 2013 اعلام كرد: 59 درصد از آناني كه در تصادفات ترافيكي كشته مي شوند بين 15 تا 44 سال سن دارند كه 77 درصد آنان مذكر هستند.
اين گزارش شامل اطلاعات از 182 كشور شامل 19 كشور از منطقه شرق مديترانه مي شود كه بعد از آفريقا بالاترين ميزان مرگ و مير جاده اي در جهان را دارد و در مجموع اين كشورها 99 درصد از جمعيت جهان را تشكيل مي دهند.
سازمان جهان بهداشت مي گويد در منطقه آفريقا خطر مرگ به دليل جراحت تصادف ترافيكي 1/24 در هر 100 هزار نفر، در منطقه شرق مديترانه 3/21 در هر 100 هزار نفر و در منطقه اروپا 3/10 در هر 100 هزار نفر است.اين گزارش نشان مي دهد فقط 28 كشور شامل 7 درصد از جمعيت جهان، داراي قوانين جامع ايمني جاده اي در مورد 5 عامل كليدي خطرناك يعني رانندگي در حال مستي، سرعت غيرمجاز، استفاده نكردن از كلاه ايمني موتورسيكلت، نبستن كمربند ايمني و رعايت نكردن نكات ايمني براي كودكان هستند.
 


توقيف 200 خودرو و رانندگان پرخطر توسط گشت هاي ويژه

فرمانده پليس راه كشور از آغاز فعاليت گشت هاي ويژه پليس راه خبر داد و گفت: اين گشت ها در نخستين روز فعاليت خود بيش از 200 دستگاه خودروي رانندگان حادثه آفرين را روانه پاركينگ ها كرده و بيش از 60 جلد گواهينامه اين افراد را ضبط كردند.
سرهنگ محمدرضا مهماندار ديروز با اشاره به اينكه از روز پنجشنبه با برگزاري بزرگترين مانور طرح نوروزي، طرح نوروزي 92 در جاده هاي كشور آغاز شد افزود: امسال براي نخستين بار گشت هاي ويژه پليس راه براي برخورد با تخلفات حادثه ساز و رانندگان پرخطر راه اندازي شده است.
وي افزود: اين گشت ها كه در مرحله اول در جاده هاي استان هاي مسافرپذير مستقر مي شوند، با تخلفات رانندگان پرخطر برخورد كرده و براساس اختيارات ويژه اي كه در اختيار آنها قرار گرفته است مي توانند ضمن توقيف خودروي اين دسته از رانندگان نسبت به تشكيل پرونده قضايي براي اين افراد و معرفي آنها به مراجع قضايي نيز اقدام كنند.
فرمانده پليس راه كشور افزود: شناسايي و برخورد با رانندگان پرخطر كه داراي نمره منفي به حد نصاب رسيده هستند، شناسايي و برخورد با رانندگاني كه خودروهاي آنها بيش از يك ميليون تومان بدهي جريمه دارند و برابر قانون خودرو آنها بايد توقيف شود، برخورد با رانندگان داراي تخلفات حادثه ساز كه دو تخلف حادثه ساز همزمان دارند، اجراي طرح هاي ويژه كنترل رانندگان بخش حمل و نقل عمومي مسافر و بار، برخورد با پلاك مخدوشي ها و هرگونه دستكاري پلاك، گواهينامه هاي جعلي و مواردي كه در بخش راهنمايي و رانندگي جرم تلقي مي شود و برخورد با رانندگاني كه نظم ترافيك را برهم زده و از شانه خاكي براي تردد استفاده مي كنند از جمله وظايف اصلي گشت هاي ويژه پليس راه است.
وي خاطرنشان كرد: اين گشت ها مجهز به سامانه استعلام پلاك و نمره منفي رانندگان، دستگاه هاي تست مواد مخدر و الكل بوده و مأموران آنها نيز مانند پليس هاي انتظامي مجهز به دستبند، شوكر، افشانه و اسلحه هستند.
فرمانده پليس راه كشور با اشاره به آمار نخستين روز فعاليت اين گشت ها در جاده هاي كشور گفت: اين گشت ها در نخستين روز فعاليت خود با بيش از 200 راننده پرخطر برخورد كرده و خودروي آنها را به پاركينگ منتقل كردند. همچنين بيش از 60 جلد گواهينامه اين رانندگان ضبط و از حدود 10 راننده مشكوك به مصرف مواد مخدر و مشروبات الكلي تست اعتياد و الكل گرفتند.
 


هشدار پليس آگاهي در خصوص پيشگيري از سرقت منازل

مركز اطلاع رساني آگاهي تهران بزرگ با توجه به مسافرت مردم در ايام نوروز در خصوص پيشگيري از سرقت منازل هشدار داد.
آگاهي تهران بزرگ اعلام كرد: در خصوص سرقت اشياء قيمتي از منازل، مردم بايد توجه داشته باشند كه حتما اشياء قيمتي خود مثل طلا، سكه، ارز، وجه نقد و اوراق بهادار را در خانه نگهداري نكنند و حتما براي نگهداري اين اشياء از صندوق امانت بانك ها استفاده كنند و همچنين براي نگهداري وجه نقد حتما از عابربانك استفاده كنند.
هموطناني كه اشياء قيمتي در منازل خود نگه مي دارند سعي كنند كه براي اشياء قيمتي خود اعم از سرويس هاي طلا و جواهر، فرش هاي قيمتي، وسائل برقي گران قيمت و ديگر اشياء قيمتي خود را با گرفتن عكس و نگهداري فاكتور خريد، شناسنامه اي تهيه كنند تا در صورت سرقت، شناسايي اموال مكشوفه از سارقان به آساني صورت گيرد.
در ادامه اين گزارش در خصوص سرقت از پاركينگ ها، مركز اطلاع رساني آگاهي تهران بزرگ اعلام كرد: سرقت از پاركينگ دو حالت دارد كه در حالت اول به صورت زورگيري كه در موارد مشاهده شده سارقان در مدت زماني كه درهاي ساختمان در حال بسته شدن است از اين فرصت سوءاستفاده كرده و به داخل ساختمان وارد شده و از سرنشين خودرو كه در اين حالت غالبا خانم هستند، زورگيري انجام دادند. و در حالت ديگر مشاهده شده است سارقان با سوءاستفاده از اسامي درج شده بر روي درب منازل و به بهانه آشنايي با ساكنين ساختمان وارد مجتمع ها شده و اقدام به سرقت خودرو يا انباري ها مي كنند.
مركز اطلاع رساني آگاهي تهران بزرگ به مردم توصيه كرد كه حتي الامكان پاركينگ ها و محل هاي تردد عمومي ساختمان را به دوربين هاي مداربسته مجهز كنند و در صورتي كه تعداد خانوار ساكن در يك مجتمع زياد است حتما براي ساختمان نگهبان استخدام كنند تا از اين گونه سرقت ها جلوگيري كرده باشند.
 


رزمايش بزرگ ترافيكي نوروز 92

رزمايش بزرگ ترافيكي نوروز 92 در ضلع جنوبي حرم مطهر امام خميني(ره) برگزار شد.
سردار احمدي مقدم روز پنج شنبه در اين مراسم گفت: سال 91 زمان دفاع از اعتقادات، استقلال و آرمان هاي كشور بود و دشمن بار ديگر شكست سختي را از هموطنان خورد. دشمن تلاش بسياري كرد تا بتواند در پيشرفت ايران اخلال ايجاد كند اما هيچ گاه موفق به اين كار نشد.
وي با اشاره به اينكه امسال همه نيروها براي طرح نوروزي در آماده باش هستند، ادامه داد: امسال همه نيروهايي كه وظيفه ارائه خدمات را دارند با آمادگي كامل به ميدان آمده اند و اين امر حاكي از آن است كه نوروز امسال پراميد، پرنشاط و پيام آور آسايش براي مردم است.
به گفته احمدي مقدم بهترين اقدام توسط مردم رعايت قوانين و مقررات، احترام گذاشتن به ديگران و همكاري با پليس است چرا كه امسال پيش بيني مي شود سفر با خودروهاي شخصي در جاده هاي كشور 10 درصد افزايش يابد.
وي با اعلام اينكه در طرح نوروزي امسال 240 هزار نيرو در حوزه برقراري امنيت فعال هستند، تأكيد كرد: در هر شيفت كاري 500 هزار نيروي امنيتي و امدادي مشغول خدمت به هموطنان در نوروز خواهند بود اين در حالي است كه 25 هزار خودرو و 15 هزار موتورسيكلت براي برقراري امنيت در محلات، مراكز گردشگري و مهمانپذيرها گشت زني مي كنند. براي تأمين امنيت داخل كشور فعاليت هاي مرزبانان به منظور جلوگيري از ورود اشرار تشديد شده است.
احمدي مقدم افزود: در نقاط مرزي نيز فعاليت هاي انتظامي تشديد شده تا از ورود اشرار و دشمنان جلوگيري شود.
وي گفت: 30 فروند بالگرد از نيروي انتظامي و 17 فروند بالگرد از هلال احمر، مراقبت هوايي و عمليات امداد و نجات را طي ايام نوروز برعهده خواهند داشت.
 


كمك 5 ميليارد توماني تهراني ها در جشن نيكوكاري

مديركل كميته امداد استان تهران از كمك 5 ميليارد توماني شهروندان تهراني در جشن نيكوكاري امسال خبر داد و گفت: كمك ها تا پايان سال در بين نيازمندان توزيع خواهد شد.
تبارك سبحاني از بيش از دو برابر شدن ميزان كمك هاي جمع آوري شده امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: براساس توافقي كه با وزارت آموزش و پرورش شد كمك هاي جمع آوري شده در مدارس توسط مربيان، معلمان و مديران توزيع گرديد.
مديركل كميته امداد استان تهران ادامه داد: امسال شهرستان هاي تهران در زمينه كمك به نيازمندان رقابت خوبي با يكديگر داشتند به طوري كه ورامين با جمع آوري بيش از 300 ميليون تومان بيشترين كمك را به نيازمندان داشتند.
سبحاني بيان داشت: براساس آمار اوليه كمك هاي جمع آوري شده در جشنواره نيكوكاري امسال اين رقم معادل 5 ميليارد تومان است كه البته در روزهاي آتي ميزان نهايي كمك هاي جمع آوري شده اعلام مي شود.
 


پنج شنبه و جمعه آخر سال ، روز زيارت شهدا و اهل قبور

بهشت زهرا(س) پنج شنبه و جمعه طبق سنت ارزشمند ديرينه با حضور بر سر قبور بستگان و آشنايان خود مدفن آنها را غبارروبي و خانه تكاني كردند.
خانواده هاي معظم شهدا نيز همانند سال هاي گذشته در آرامگاه ده ها هزار شهيد به خون خفته بهشت زهرا(س) براي غبارروبي و عطرافشاني عزيزان خود بخصوص شهداي گمنام حاضر شدند. قطعه شهدا حال و هوايي ديگر داشت. هفت سين هاي كوچك و باصفا، پدر و مادرهاي كهنسال، همسراني كه جواني خود را پشت سر گذاشته بودند و كودكاني كه خود پدر و مادر شده بودند همگي براي تجديد پيمان با عزيزان خود بر سر قبور حاضر شده بودند.
تعداد زياد خودروها در مسير منتهي به بهشت زهرا(س) از ساعات اوليه صبح نيز خود گوياي حضور خيل مردمي بود كه مي خواستند سال جديد را با دعاي عزيزان از دست رفته خود آغاز كنند.
در ضمن حضور ماموران راهنمايي و رانندگي در اكثر مسيرهاي منتهي به بهشت زهرا(س) باعث رواني نسبي ترافيك شده بود. همه تلاش مي كردند تا اين مراسم به بهترين وجه برگزار شود.
اين حضورها حاكي از اين بود كه مردگان از ياد نرفته اند و هيچ نفسي تا ابد زنده نيست.


بازرسي رستوران هاي بين شهري در نوروز

معاون درمان وزارت بهداشت و رئيس سازمان امداد و نجات هلال احمر آخرين فعاليت هاي اين سازمان ها را براي طرح نوروزي 92 تشريح كردند.
دكتر حسن امامي رضوي در مراسم آغاز رزمايش نوروزي سال 92 اظهار داشت: اورژانس كشور با تمام توان با حضور 15 هزار نيرو در 8 هزار پايگاه آماده خدمت رساني است ضمن اينكه با توجه به اينكه از ساعت 8 تا 12 ظهر و 16 تا 20 بيشترين ساعات وقوع تصادفات است آمبولانس هاي اورژانس در اين ساعات در كنار جاده ها آماده باش هستند. ضمن اينكه حضور نيروهاي اورژانس در جاده هاي پرتردد حادثه خيز افزايش مي يابد.
به گفته معاون درمان وزارت بهداشت براي طرح نوروزي تيم هاي ويژه نظارت بر رستوران هاي بين راهي فعال بوده و ضمن بازرسي هاي مداوم از اين رستوران ها سلامت آنها را بررسي كرده و به مردم اين اطمينان را مي دهند كه رستوران ها به صورت مستمر مورد بررسي قرار مي گيرند.
در ادامه محمود مظفر رئيس سازمان امداد و نجات هلال احمر نيز با اشاره به اينكه تجهيزات و پايگاههاي اين سازمان در طرح نوروزي 51 درصد افزايش داشته است، تاكيد كرد: تمامي تيم هاي امداد و نجات هلال احمر در مبادي ورودي و خروجي شهرها مستقر مي شوند و يك ميليون بروشور آموزشي امداد و نجات اوليه در ميان مسافران توزيع مي شود.وي ادامه داد: در طرح امسال 2هزار پايگاه و پست بين شهري با در اختيار داشتن تجهيزات نجات و رهاسازي مستقر هستند. همچنين مدارس، كارخانه ها، مساجد و پايگاههاي هلال احمر را براي اسكان اضطراري آماده كرده ايم.به گفته رئيس سازمان امداد و نجات هلال احمر در طرح نوروزي امسال 150 هزار امدادگر و نجات گر حاضر بوده و خودروهاي آبي، موتور آمبولانس و نجات آماده امدادرساني هستند.
وي افزود: در طرح امسال 17 فروند بالگرد در 12 پايگاه هوايي آماده امدادرساني هوايي شبانه روزي هستند ضمن اينكه تيم هاي كوهستان، دريا، ساحل و تجسس نيز در آماده باش به سر مي برند.مظفر در پايان گفت: تمامي هموطنان در صورت بروز حادثه مي توانند با شماره تلفن 147 تماس بگيرند تا بلافاصله امدادگران به ارائه خدمات به آنها بپردازند.
 


رئيس سازمان نوسازي شهرداري تهران:

مشكل اصلي در بافت هاي فرسوده ناتواني اقتصادي مردم است!

مديرعامل سازمان نوسازي شهرداري تهران علت اصلي تحقق نيافتن نوسازي بافت هاي فرسوده را ناتواني مالي مردم و عدم پرداخت بدهي هاي دولت دانست.
مهندس عليرضا جعفري در يك نشست خبري در محل اين سازمان تاكيد كرد: قطعا يكي از ابزارهاي تحقق نوسازي در بافت هاي فرسوده، توانمندي اقتصادي ساكنان اين بافت است.
وي گله مندي هاي ساكنان بافت هاي فرسوده در مراجعه به دفاتر خدمات نوسازي اين بافت ها را بابت عدم تحقق وعده هاي دولت در ارائه تسهيلات بانكي ارزان قيمت دانست و افزود: متوليان اين امر بايد براي حفظ اعتماد اجتماعي در پرداخت وام هاي ارزان قيمت توجه كافي داشته باشند.
مديرعامل سازمان نوسازي شهرداري درحالي ناتواني اقتصادي مردم ساكن در بافت هاي فرسوده، عدم همراهي دولت و بانك ها را مقصر اصلي مشكلات به وجود آمده دانست كه هنوز سرنوشت ميلياردها تومان پول هايي كه از محل فروش اوراق مشاركت، وام هاي دريافت شده از بانك جهاني و جهان اسلام براي نوسازي بافت هاي فرسوده عايد شهرداري و سازمان نوسازي وقت شده بود مشخص نشده است.
مهندس جعفري در ارديبهشت ماه سال جاري در گفت وگوي اختصاصي با كيهان ضمن تاييد وجود مشكلاتي در سيستم مديريتي پيشين در نوسازي بافت هاي فرسوده تاكيد كرده بود بنده با هيچ احد الناسي در احقاق حقوق مردم تعارف ندارم و ظرف دو سال مشكلات و معضلات تهران را كاملا برطرف خواهم كرد. گفتني است، شهرداري در سال 87 براي نوسازي بافت هاي فرسوده تهران با كمك دولت بالغ بر 260 ميليارد تومان از بانك جهاني 200 ميليارد تومان از بانك جهان اسلام همچنين بالغ بر 450 ميليارد تومان هم از محل فروش اوراق مشاركت دريافت كرده است اما به علت سوء مديريت سازمان نوسازي وقت موفق به تحقق اهدافي كه قرار بود ظرف سه سال محقق شود نشده است و هنوز هيچ گزارشي در اين رابطه منتشر نشده است.
بنابراين گزارش در پي بروز اين مشكلات شوراي اسلامي شهر و بازرسي كل كشور وارد عمل شده و ضمن بررسي عملكرد رئيس سازمان نوسازي وقت علت اصلي مشكلات به وجود آمده را ناشي از سوءتدبير مديريتي دانسته و در نتيجه رئيس وقت اين سازمان از كار بركنار شد.
گفتني است سازمان نوسازي شهرداري تهران از خبرنگار كيهان براي شركت در اين مصاحبه دعوت به عمل نياورده بود.
 


هشدار مركز معاينه فني خودرو

صدور برچسب معاينه فني قلابي پيگرد قانوني دارد

ستاد مركزي معاينه فني خودروهاي تهران با صدور اطلاعيه اي هشدار داد: اخيرا مشاهده شده است كه افرادي سودجو اقدام به صدور برچسب معاينه فني به ويژه براي خودروهاي سنگين و بين شهري مي نمايند.
ستاد مركزي معاينه فني خودروهاي شهر تهران ضمن غيرقانوني اعلام كردن اين عمل متقلبانه، به دارندگان محترم خودرو اعلام مي دارد صدور اين برچسب ها براي استفاده كنندگان پيگرد قانوني پليس راهور ناجا و براي صادركنندگان متقلب مجازات حبس در پي خواهد داشت.
اين ستاد همچنين اعلام مي دارد: در آستانه نوروز تمامي مراكز معاينه فني به صورت فعال با افزايش ساعات پذيرش آماده ارائه خدمات به شهروندان محترم مي باشند و با صرف حداقل زمان و پرداخت حداكثر 90 هزار ريال مي توانند از مزاياي معاينه كامل خودرو استفاده و از ايمني خودروي خود اطمينان حاصل نمايند.
ستاد مركزي معاينه فني خودروهاي تهران همچنين از شهروندان گرامي تقاضا دارد در صورت مشاهده تخلف يا تقلب توسط ساير خودروها، يا خودروهاي عمومي، ضمن خودداري از سفر با اين خودروها مراتب را به پليس راهور ناجا با شماره 110 و يا شماره تلفن گوياي ستاد مركزي معاينه فني خودروهاي تهران به شماره 23503000 اطلاع دهند.
 


از سوي شهرداري منطقه 5 بيمارستان رواني آزادي تخليه شد

شهردار منطقه 5 گفت: از 2 سال پيش براي تخليه بيمارستان روانپزشكي آزادي در بزرگراه محمدعلي جناح به منظور ساخت بزرگراه اخطار داده بوديم.
طلوعي در خصوص بيمارستان رواني كه در محمدعلي جناح وجود داشت، گفت: اين ساختمان را قبلا فردي اجاره كرده بود و در ابتدا 10 تا 15 نفر بيمار رواني در آنجا نگهداري مي شد و در روزهاي آخري كه ما به آنها اخطار تخليه براي ساخت بزرگراه در آن محدوده را داديم حدود 140 تا 160 نفر بيمار رواني در آنجا حضور داشتند.وي اظهار كرد: از دو سال پيش براي تخليه بيمارستان اخطار داده بوديم و جلسات متعددي براي آنها گذاشته بوديم اما جالب است كه مالك توافق مي كرد اما مستاجر همه كاره بود و مستاجر مريض ها را سپر بلا قرار داده بود.


خانواده كلاهبردار با دستگيري مادر خانواده متواري شدند

خانواده كلاهبردار 7 ميليارد توماني به محض لو رفتن و دستگيري مادر خانواده متواري شدند!
سرهنگ كارآگاه فريدون رهبريان معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي تهران بزرگ با اعلام اين خبر و انتشار بدون پوشش تصاوير اعضاي اين خانواده كلاهبردار گفت: اعضاي اين خانواده كه با راه اندازي يك شركت سرمايه گذاري صوري توانسته بود هفت ميليارد تومان را از سهامداران خود كلاهبرداري كنند به محض اطلاع از دستگيري مادر خانواده پا به فرار گذاشتند.
وي افزود: با دستگيري مادر اين خانواده به نام «بهناز- ر» 42 ساله كه رئيس هيئت مديره و همسر مديرعامل اين شركت مي باشد شكات پرونده به همراه متهم در دادسراي ناحيه 6 تهران حاضر شدند.
بنابراين گزارش اعضاي اين خانواده به اسامي «محمد- ر» مديرعامل شركت، «بهناز- ر» رئيس هيئت مديره و «حميدرضا- ر» با تاسيس اين شركت تحت عنوان «شركت ميلاد پرتو محمد» از طريق شش آگهي و به بهانه سرمايه گذاري در زمينه توليد سي دي و قاب سي دي به تحصيل مبلغي در حدود 7 ميليارد تومان اقدام كرده اما به تعهدات مالي خود مبني بر پرداخت سود سرمايه گذاري عمل نكرده و متواري شده اند.
با ارجاع پرونده به اداره چهاردهم، تمامي مالباختگان در اظهارات مشابهي عنوان داشتند كه هر يك از آنها مبالغ چند ده ميليون توماني را به منظور سرمايه گذاري در اختيار مديرعامل شركت «ميلاد پرتو محمد» قرار داده، اما وي پس از گذشت تنها چند ماه ديگر اقدامي براي انجام تعهدات مالي خود نكرده و متواري شده است.
وكيل شكات در اظهارات خود به كارآگاهان گفت: آقايان «حميدرضا و محمد. ر» و خانم «بهناز.ر»، با تشكيل شركت «ميلاد پرتو محمد»، با تبليغات گسترده و اعلام 16 سال سابقه بازرگاني، اقدام به كلاهبرداري از تعداد زيادي از شهروندان كرده اند. مبلغ كلاهبرداري شده بيش از 5/6 ميليارد تومان بوده درحالي كه كليه ارزش اموال شركت، حتي به يك ميليارد تومان نيز نمي رسد. بنابر اظهارات بهناز.ر، شركت از خرداد ماه سال جاري فعاليت نداشته، درحالي كه بيش از 70 درصد از مالباختگان بعد از اين تاريخ، مورد فريب متهمان قرار گرفته اند كه اين موضوع نيز خود دليل قابل توجهي براي كلاهبرداري است.
سرهنگ رهبريان با اشاره به تعدد مالباختگان از شهروندان خواست كه در صورت شناسايي افراد ياد شده هرگونه اطلاعات خود درخصوص مخفيگاه يا محل هاي تردد متهمان را از طريق شماره تماس 51055514 در اختيار كارآگاهان اداره چهاردهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دهند.


به دليل مخالفت مجلس حقوق كارمندان از فروردين ماه افزايش نمي يابد

مشاور معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي گفت: با توجه به مخالفت مجلس با افزايش 20 درصدي اعتبارات هزينه اي، امكان افزايش حقوق كارمندان از فروردين ماه وجود ندارد.
محمد كردبچه در گفت وگو با ايسنا اشاره به اين كه مجلس رقمي معادل 4 هزار ميليارد تومان پايين تر از بودجه پيشنهادي دولت براي بهار سال آينده را به تصويب رساند، اظهار كرد: در واقع مجلس رقمي معادل سه دوازدهم بودجه عمومي سال جاري را تصويب و مقرر كرد كه در سه ماه اول سال آينده احكام بودجه سال 1391 اجرا شود.
وي گفت: دولت پيشنهاد داده بود كه به منظور افزايش حقوق كارمندان اعتبارات هزينه اي 20 درصد افزايش يابد كه مجلس با آن موافقت نكرد و در نتيجه امكان افزايش 20 درصدي حقوق كارمندان از ابتداي سال آينده وجود ندارد.
مشاور معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي تصريح كرد: اگرچه بنا شده پس از تصويب لايحه بودجه سال 92، مابه التفاوت حقوق كارمندان به آنها داده شود، اما مابه التفاوت اضافه كاري و هزينه هاي رفاهي به آنها داده نمي شود.كردبچه با اشاره به اين كه در لايحه سه دوازدهم اجراي گام دوم قانون هدفمندسازي يارانه ها ديده نشده بود، اظهار كرد: همچنين نرخ ارز در لايحه بودجه سال آينده شناور مديريت شده است و كار گروهي متشكل از وزير نفت، وزير اقتصاد، رئيس كل بانك مركزي و معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي با توجه به ميزان صادرات نفت قيمت ارز را مشخص مي كند.
 


واژگوني اتوبوس در آزادراه كرج - تهران 21 مصدوم برجاي گذاشت

معاون مركز فوريت هاي پزشكي استان البرز گفت: بر اثر واژگوني يك دستگاه اتوبوس در مسير جنوبي آزادراه كرج- تهران 21 نفر مصدوم شدند.
وي در گفت وگو با ايرنا افزود: اين حادثه ساعت شش بامداد روز جمعه در محدوده امامزاده طاهر(ع) كرج رخ داد كه مصدومان حادثه به بيمارستانهاي شهيد آيت الله مدني، شهيد باهنر و شريعتي كرج انتقال يافتند.
وي بيان كرد: 11 نفر از مصدومان حادثه، سرپايي مداوا شدند و 10 نفر ديگر اكنون در بيمارستانهاي كرج بستري هستند.
 


متخلف توزيع برنج يارانه اي 300 ميليون تومان جريمه شد

رشت- خبرنگار كيهان:
يك متخلف توزيع برنج به پرداخت 301 ميليون تومان جريمه نقدي محكوم شد.
رئيس اداره تعزيرات حكومتي شهرستان لنگرود با اعلام اين خبر اظهار داشت: اين متخلف كه 83 تن برنج يارانه اي را خارج از شبكه توزيع كرده بود به پرداخت 301 ميليون تومان جريمه نقدي محكوم شد.جعفرزاده اضافه كرد: اين فرد همچنين به عرضه كالا در شبكه قانوني ملزم شده است.
 


كارگاه توليد انبوه مواد مخدر صنعتي در لرستان كشف شد

خرم آباد- خبرنگار كيهان:
كارگاه توليد انبوه مواد مخدر صنعتي معروف به آشپزخانه مواد مخدر شيشه و حشيش در خرم آباد كشف و ضبط گرديد.
فرمانده انتظامي لرستان افزود: مواد توليدي اين كارگاه از ميزان خطر جنون آميز بسيار بالايي برخوردار مي باشد به گونه اي كه چندين قتل عمد طي ماه هاي اخير در استان ناشي از مصرف فرآورده هاي افيوني اين واحد توليدي توسط قاتلان بوده است.
سرتيپ كاظم عليزاده با بيان اين مطلب كه در مواردي نيز مصرف كننده اين مواد مخدر به علت ابتلاء به عارضه شديد جنون، خودكشي كرده است، اضافه كرد: از اين آشپزخانه مقدار 68 كيلوگرم مواد مخدر شامل 60 كيلو شيشه و 8 كيلو حشيش كشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامي لرستان گفت: چهار عضو باند توليد و توزيع مواد مخدر فعال در اين كارگاه دستگير و چهار دستگاه اتومبيل نيز همراه با تجهيزات كامل توليد مواد مخدر كشف و ضبط گرديد.


شنا با كوسه هاي سفيد

يك زن آمريكايي با شنا كردن همراه كوسه هاي سفيد بزرگ به دنبال اثبات خطرناك نبودن اين موجودات دريايي است.
به گزارش فارس، اين زن با كوسه هاي سفيد بزرگ بدون هيچ لوازم محافظتي مسير زيادي شنا كرده است تا ثابت كند اين موجودات دريايي آنقدرها هم كه مي گويند خطرناك و مرگبار نيستند.
«اوشن رامسي» 27 ساله، طرفدار كوسه ها و حفظ محيط زيست در جزيره اوآهو (يكي از جزاير هشت گانه ايالت هاوايي آمريكا در اقيانوس آرام) با شكارچيان در آبهاي «باخاي» مكزيك شنا مي كند.
رامسي معتقد است كه با سفر در ميان كوسه ها كه در نظر مردم بسيار خطرناك و مرگبار هستند، مي تواند ثابت كند كه آنها هيچ خطري ندارند.
وي گفت: بيان شادي باور نكردني و ابراز احساسات تجربه نفس گير با يك كوسه سفيد بزرگ سخت است. رامسي در مصاحبه با روزنامه تلگراف گفت: هدف اين بود كه با كوسه هاي بزرگ شنا كنم و اگر شرايط مناسب پيش بيايد از رفتارهاي طبيعي آنها فيلم بگيرم.
او معتقد است كه كوسه ها قرباني احساسات رسانه اي شده اند كه تلاش مي كنند آنها را قاتلين ستمكار توصيف كنند.
 


6600 خوك مرده در پكن!

خبرگزاري شينهوا اعلام كرد لاشه هاي 6600 خوك مرده در رودخانه «هوانگپو» پيدا شده است.
رودخانه هوانگپو در پكن يكي از منابع آب نوشيدني براي بخشي از ساكنان 23 ميليوني اين شهر بزرگ است. چگونگي مرگ اين خوكها هنوز مشخص نيست اما نشانه هايي از بيماري «سيركوويروس» خوكي در اين رودخانه مشاهده شده است.
اين بيماري تنها در خوكها پيدا مي شود و به نظر مي رسد كه به انسانها سرايت نمي كند اين مقامات اعلام كردند نوشيدن ذخاير آبي اين رودخانه هيچگونه ضرري براي انسان ندارد و هيچ نشانه اي از بيماري تب برفكي، بيماري خوك گوش-آبي يا تب خوكي در آن مشاهده نشده است.
به گفته رئيس امور محيطي منطقه سان جيانگ پكن تاكنون كيفيت آب اين رودخانه تحت تأثير اجساد خوكها قرار نگرفته است.
اين حادثه جديدترين حادثه اي است كه آلودگي بسياري از رودخانه هاي چين را يادآوري مي كند.
سال گذشته «هوسي ئي» معاون رئيس منابع آبي چين اعلام كرد: 20 درصد رودخانه هاي اين كشور به شدت سمي و 40 درصد ديگر هم آلوده هستند.
 


يك كشته در حمله پليس نيويورك

در حمله پليس نيويورك به خانه اي در حومه اين شهر يك نفر كشته شد.
به گزارش واحد مركزي خبر، اين حمله به منطقه «حكماير» در حومه نيويورك انجام شد و نيروهاي پليس در تلاش بودند كه فردي مظنون به دست داشتن در تيراندازي اخير نيويورك كه به كشته شدن چهار نفر انجاميد را بازداشت كنند اما وي در اين تيراندازي كشته شد.مظنون مردي 33 ساله بود كه به طرف تيم پليس تيراندازي كرد و در تبادل آتش كشته شد.
در اين تيراندازي يك سگ پليس هم هدف قرار گرفت و تلف شد.


روز ملي فيل ها!

فيل ها هم در تقويم تايلندي ها يك روز را به نام خود ثبت كرده اند.
مردم تايلند هر ساله سيزدهم مارس را به عنوان روز ملي فيل ها جشن مي گيرند. در اين مراسم، ميزهاي پر از ميوه براي فيل ها فراهم مي كنند تا آن ها هرچقدر كه مي خواهند بخورند. در اين روز، آب مقدس را بر فيل ها مي پاشند تا آنها متبرك و پاك شوند.


شهر 2500 ساله

بقاياي يك شهر 2500 ساله به همراه صدها اثر تاريخي در هند كشف شد.
به گزارش ايسنا، در جريان كاوش هاي باستان شناسان هندي در محوطه تاريخي در نزديكي شهر «چهاتيتسگرا» هند، بقاياي يك شهر 2500 ساله به همراه صدها اثر تاريخي كشف شد.به گزارش هندو، اين شهر در 30 كيلومتري شهر تاريخي «پاتان» واقع شده و براساس بررسي هاي اوليه باستان شناسان شهرسازي بسيار خوبي داشته است.
تاكنون در بقاياي اين شهر كه در كرانه رود «خارون» واقع شده و به احتمال فراوان نقش مهمي در مبادلات تجاري ساكنان هند فعلي در 2500 سال قبل داشته است، صدها اثر تاريخي شامل سكه هاي طلا و نقره، ابزار آلات مراسم خاكسپاري، ظروف سفالي و استخوان انسان و حيوانات كشف شده اند.اين شهر در زمان حكومت سلسله «كوشان» بنا نهاده شده و سال ها رونق فراواني داشته، اما بعدها به دلايل نامعلومي آتش مي گيرد. و نابود مي شود. با توجه به حجم بالاي آثار سفالي كشف شده باستان شناسان براين باورند كه ساكنان اين شهر سفالگران ماهري هستند.
 


(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(12(صفحه(9(صفحه(4(صفحه (2.3.10