(صفحه(12(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14


دوشنبه 11 مرداد 1389- شماره 19706

حديث دشت عشق
آخرين رده بندي تكواندوكاران جهان اعلام شد صدر جدول در دست ايراني ها
اخبار كوتاه از فوتبال
هفته دوم رقابت هاي ليگ برتر به پايان رسيد توقف سپاهان ، پيروزي تراكتورسازي
رئيس فدراسيون واليبال از AVC كاپ مي گويد داورزني : همه تيم ها قهرماني مي خواهند
رايزني كميته ملي المپيك براي دريافت بودجه 10ميلياردي
شكست مقابل چين پايان كار بود تيم ملي واترپلو ، تيم آخر جام جهاني!
هميشه در مسابقات با تيم ناقص شركت مي كنيم مشحون: برخي سازمان ها همكاري نمي كنند!
خواندني از ورزش ايران
اعلام اسامي 12 ورزشكار دوپينگي
تيم ملي كاراته در مسابقات فنلاندو تركيه
صعود تيم هندبال جوانان كشورمان به رقابت هاي جهاني
چند نكته درباره شروع ليگ دهم
بررسي عملكرد تيم كشتي آزاد جوانان در رقابت هاي قهرماني جهان اين مدال نگرفتن ها حاصل چيست؟!
اخبار فوتبال جهان
آغاز جام جهاني اسكي در ديزين
انتخاب 11 بوكسور تيم ملي
انتقال فدراسيون ووشو به ورزشگاه آزاديحديث دشت عشق

به ياد سرتيپ دوم شهيد «سيدجعفر صفويان»
خوابي كه تعبير شد

شهيد «سيدجعفر صفويان» سال 1341 در شهر دزفول در خانواده اي شريف و متدين قدم به عرصه وجود نهاد. به رغم هوش و استعداد بالايش در آن دوران آشفته و نابهنجار ستم شاهي بسرعت مراتب علمي را پشت سر نهاد و موفق به اخذ مدرك ديپلم در رشته برق و الكترونيك شد. پدر او كه سيد بزرگواري بود در خواب ديده بود كه او را در منطقه شوش از دست خواهد داد و اين موهبت الهي را از همان آغاز به او نويد داده بودند. در سال هاي ظلم و ستم شاهيان با اين كه در دوران نوجواني به سر مي برد ولي نفرت و انزجار خود را از حاكمان ستم پيشه وقت اعلام مي كرد. پس از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي به كميته انقلاب اسلامي دزفول پيوست و پس از شروع جنگ تحميلي بسرعت خود را به جبهه هاي حق عليه باطل رساند و با شهامتي كه داشت در اوج جواني و شكوفايي، فرماندهي گردان بلال را برعهده گرفت. شهيد صفويان در چهارمين روز دي ماه سال65 هنگام درگيري و روياروئي با دشمن متجاوز در عمليات كربلاي 4 واقع در جزيره مينو براثر اصابت تير مستقيم جان شيفته خويش را به آستان حضرت محبوب تقديم نمود و دعوت حق را لبيك گفت.

 آخرين رده بندي تكواندوكاران جهان اعلام شد صدر جدول در دست ايراني ها

در آخرين رنكينگ بهترين تكواندوكاران جهان تا پايان ماه گذشته ميلادي پنج نماينده ايران در جمع هشت تكواندوكار برتر دنيا قرار گرفتند.
در جديدترين رده بندي بهترين تكواندوكاران جهان كه از سوي فدراسيون جهاني اعلام شده است سه تكواندوكار كشورمان به صدرجدول اوزان خود صعود كردند تا جمع ايراني هاي حاضر در مكان نخست رده بندي اوزان خود به عدد پنج برسد.
رضا نادريان و حسين تاجيك كه در اوزان سوم و هشتم تا پايان ماه «ژوئن» در صدر جدول قرار داشتند، قهرماني تيم ملي كشورمان در پانزدهمين دوره رقابتهاي جام جهاني نه تنها امتياز اين دو تكواندوكار را افزايش داد بلكه باعث صعود سه عضو ديگر تيم ملي كشورمان به صدر جدول اوزان خود شد.
محمد باقري معتمد، فرزاد عبدالهي و يوسف كرمي كه نقش مهمي در قهرماني تيم ملي كشورمان داشتند به صدر جدول صعود كردند تا ايران با حضور پنج تكواندوكار در جمع هشت تكواندوكار برتر دنيا قدرت برتر تكواندو جهان در شرايط كنوني باشد.
در بخش بانوان سمانه شش پري كه در جام جهاني بهترين عملكرد را در بين اعضاي تيم ملي بانوان داشت با 59 امتياز از رتبه پنجم وزن خود به رتبه چهارم صعود كرده است.
رده بندي تكواندوكاران جهان و جايگاه نمايندگان كشورمان ايران به اين شرح است:
وزن اول: 1-تركيه 2-ميثم باقري از رتبه ششم (74/60) به رتبه دوم (98) صعود كرد 3-تايلند
وزن دوم: 1-اسپانيا 2-مكزيك 3-دومنيكن
وزن سوم: 1-رضا نادريان با 17/98 امتياز 2-تركيه 3-هلند
وزن چهارم: 1-محمد باقري معتمد 175 امتياز 2-تركيه 3-كره جنوبي
وزن پنجم: 1-فرزاد عبدالهي با 36/121امتياز 2-تركيه 3-عليرضا نصر آزاداني با امتياز 9/109
وزن ششم: 1-انگليس 2-ايتاليا 3-آمريكا
روح الله طالبي با 53 امتياز و مسعود حجي زواره با 70/52 امتياز در مكانهاي چهارم و پنجم قرار دارند.
وزن هفتم: 1-يوسف كرمي با 40/131امتياز 2- ايتاليا 3-تركيه
كوروش رجلي با 50/82 در رده چهارم قرار دارد.
وزن هشتم: 1-حسين تاجيك 90/174 امتياز 2-قزاقستان 3-روسيه.

 اخبار كوتاه از فوتبال

نخستين شكست مظلومي با استقلال
تيم فوتبال استقلال تهران هفته دوم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي كشور را با شكست خانگي برابر فولاد خوزستان پشت سر گذاشت.براي استقلال در اين ديدار ميلاد ميداوودي گلزني كرد و گل هاي فولاد نيز توسط رضا نوروزي به ثمر رسيد تا آبي پوشان در خانه با نتيجه دو بر يك مغلوب حريف خوزستاني خود شوند. اين نخستين شكست استقلال با پرويز مظلومي بود.
جلسه مديران فوتبال با سعيدلو
معاون ورزشي سازمان تربيت بدني از برگزاري جلسه مديران باشگاه ها و مسئولان قسمت هاي مختلف فدراسيون فوتبال با علي سعيدلو خبر داد.
رضايي بهترين بازيكن پيروزي
غلامرضا رضايي مهاجم تيم فوتبال پيروزي به عنوان بهترين بازيكن اين تيم در ديدار برابر تراكتورسازي تبريزانتخاب شد.
پيروزي تيم نوجوانان مقابل سن پائولي
تيم نوجوانان كه براي برگزاري اردو در آلمان حضور دارد، روز شنبه در ديداري تداركاتي به مصاف تيم نوجوانان سن پائولي رفت و توانست با 5 گل پيروز ميدان شود.
پيشنهاد اوكراين به فدراسيون فوتبال
عباس ترابيان رئيس روابط بين الملل فدراسيون فوتبال گفت: فدراسيون اوكراين درخواست مسابقه با ايران در تاريخ 20 بهمن 89 و 11 شهريور 1390 را داده است.
فوتسالي ها بايد اجازه بگيرند
با نزديك شدن به ماه مبارك رمضان فدراسيون فوتبال اعلام كرد بازيكنان ملي پوش براي همراهي تيم هاي كويتي در جام رمضان اين كشور بايد از كميته فوتسال اجازه بگيرند.
توقف اوساسونا با نكونام و شجاعي
تيم فوتبال اوساسونا اسپانيا در ديداري دوستانه برابر رئال ساراگوسا تن به تساوي يك- يك داد. در اين ديدار مسعود شجاعي و جواد نكونام هر دو از ابتداي نيمه دوم در تركيب اوساسونا قرار گرفتند.
سرمربي كره شمالي كارگر ساختماني شد
كيم جونگ هان سرمربي كره شمالي پس از نتايج ضعيف و البته قابل پيش بيني در جام جهاني 2010 روزهاي دشواري را پشت سر مي گذارد. بر اساس نوشته پايگاه خبري هند، سرمربي كره شمالي نه تنها از سمت خود بركنار شده بلكه از سوي مقامات اين كشور تحقير شده و به عنوان كارگر ساختماني بدون دستمزد به كار مشغول است.
قطع اميد پزشكان از دي استفانو
پزشكان كلينيك مركزي مادريد از ادامه درمان دي استفانو رئيس افتخاري باشگاه رئال مادريد اسپانيا قطع اميد كردند. دي استفانو به عارضه قلبي مبتلاست.
نيمكت نشيني در انتظار طالب لو و صادقي
نخستين پس لرزه شكست استقلال مقابل فولاد خوزستان، خروج حداقل دو بازيكن از تركيب اين تيم است. وحيد طالب لو و اميرحسين صادقي دو بازيكني هستند كه عملكرد خوبي در بازي با فولاد نداشتند و براي ديدار با ذوب آهن اصفهان احتمالا جايي در تركيب 11 نفره نخواهند داشت.
امروز حكم دايي اعلام مي شود
دبير كميته استيناف فدراسيون فوتبال گفت: امروز زمان صدور رأي اين كميته درباره شكايت علي دايي از فدراسيون فوتبال است و اگر در مورد زواياي اين پرونده به نتيجه برسيم اين رأي صادر مي شود.
جدايي ماركز از بارسا
باشگاه بارسلونا اعلام كرد طبق توافق با رافائل ماركز بازيكن مكزيكي شان قرارداد همكاري با او را كه تا سال 2012 اعتبار دارد، پيش از موعد فسخ خواهد كرد.
دو سال محروميت براي بازيكن داماش
محمد سياه بازيكن دوپينگي تيم فوتبال داماش گيلان به دليل استفاده از موادنيروزا به دو سال محروميت از كليه فعاليت هاي رسمي در فوتبال محكوم شد.

 هفته دوم رقابت هاي ليگ برتر به پايان رسيد توقف سپاهان ، پيروزي تراكتورسازي

تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز و نفت تهران نخستين پيروزي خود را در ليگ دهم بدست آوردند.
درادامه رقابت هاي هفته دوم ليگ برتر روز گذشته شش ديدار در شهرهاي مختلف كشورمان برگزار شد كه در حساس ترين ديدار تيم تراكتورسازي از سد راه آهن گذشت و سپاهان در اصفهان برابر ملوان متوقف شد.
در تبريز و در ورزشگاه خالي از تماشاگر يادگار امام ، تراكتورسازي با سه گل از سد راه آهن گذشت تا اولين پيروزي اين تيم در ليگ دهم به ثبت برسد. در تهران تيم نفت در جدال تيم هاي تازه واردان ليگ شهرداري را مغلوب كرد. در قزوين تقابل شاگردان احمدزاده و استيلي با برتري شاهين به پايان رسيد.اما در اصفهان شاگردان امير قلعه نويي بازهم متوقف شدند تا قهرمان فصل گذشته ليگ از دو بازي گذشته خود تنها صاحب دو امتياز شود.
نتايج كامل چهار ديداري كه روز گذشته برگزار شد به اين شرح است:
¤ تراكتورسازي 3 - راه آهن يك
گل: مسعود ابراهيم زاده ( 4 و 61 ) و محمد نصرتي ( 44 ) براي تراكتورسازي - امين متوسل زاده ( 37 ) براي راه آهن
¤ نفت تهران 3 - شهرداري تبريز يك
گل: اكبر صغيري(12 ) و مهدي محمدزاده ( 22-پنالتي) و بهمن طهماسبي ( 72) براي نفت - حبيب گرداني ( 50) براي شهرداري
¤ سپاهان اصفهان صفر- ملوان انزلي صفر
¤ پيكان قزوين صفر - شاهين بوشهر يك
گل: زارع ( 90)
شايان ذكر است شب گذشته جدا از اين چهار بازي تيم هاي پيروزي - صبا و نفت آبادان و سايپا نيز به مصاف يكديگر رفتند كه نتيجه اين دو بازي در شماره بعدي روزنامه به چاپ خواهد رسيد.

 رئيس فدراسيون واليبال از AVC كاپ مي گويد داورزني : همه تيم ها قهرماني مي خواهند

رئيس فدراسيون واليبال پيش از آغاز بازي هاي AVC كاپ گفت: مسئولان تيم هاي شركت كننده در مسابقات كاپ مردان آسيا در اروميه از امكانات فراهم شده، رضايت كاملي دارند.
محمدرضا داورزني افزود: طي صحبتي كه با مسئولان برخي از تيم ها در رابطه با شرايط ميزباني اروميه داشتيم آنها رضايت خود از اين امر را اعلام كردند و اين امر حاصل تلاش مسئولين استاني آذربايجان غربي است كه تمام تلاش خود را براي ميزباني شايسته اين مسابقات انجام دادند.
رئيس فدراسيون واليبال كشور با بيان اينكه قهرمان مسابقات AVC مسابقات جهاني اين رشته راه پيدامي كند، اظهار كرد: قهرماني اين مسابقات براي تيم هاي ملي شركت كننده در آن اهميت خاصي دارد و به همين منظور تيم هاي ملي ايران، چين، كره جنوبي و استراليا با تمام توان خود در آن شركت كرده اند و دراين ميان ايران به عنوان مدافع قهرماني، تلاش خواهد كرد تا دوباره اين مقام را تكرار كند.
داورزني در ادامه با اشاره به اينكه به جز تيم ملي ژاپن، بقيه تيم هاي شركت كننده با قدرت دراين مسابقات حاضر شده اند، افزود: ژاپن به علت بازي با تيم ملي تونس در ورودي مسابقات ليگ واليبال جهان، عملا نتوانست با تيم اصلي خود دراين رقابت ها حاضر شود اما تيم ملي ايران براي صعود به مسابقات جهاني با تمام توان خود در اين رقابت ها شركت كرده است.

 رايزني كميته ملي المپيك براي دريافت بودجه 10ميلياردي

معاون مالي و اداري كميته ملي المپيك از پيگيري اين كميته براي دريافت 10ميليارد تومان بودجه باقي مانده تا پايان مردادماه خبر داد و گفت: از طريق رايزني با معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري خواستار آن شده ايم كه حداكثر تا پايان مردادماه اين ميزان بودجه در اختيارمان قراربگيرد.
احمد ارشدي ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: حدود يك ماه از پرداخت بخش اول بودجه كميته ملي المپيك مي گذرد اما هنوز باقي مانده اين بودجه پرداخت نشده است. 10ميليارد تومان باقي مانده كميته ملي المپيك بايد براي آماده سازي تيم ها در اين مدت زمان باقي مانده صرف شود. بنابراين اين بودجه بايد هر چه زودتر در اختيار كميته ملي المپيك قرار گيرد تا براي صرف آن در بخش هاي مختلف دقيق برنامه ريزي شود.
معاون مالي و اداري كميته ملي المپيك يادآور شد: از طريق رايزني با معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري خواستار آن شده ايم كه حداكثر تا پايان مردادماه اين ميزان بودجه در اختيارمان قرار بگيرد.

 شكست مقابل چين پايان كار بود تيم ملي واترپلو ، تيم آخر جام جهاني!

تيم ايران با قبول ششمين شكست متوالي در چهاردهمين دوره رقابت هاي جام جهاني واترپلو با كسب عنوان هشتم و آخر به كار خود در اين مسابقات پايان داد.
تيم واترپلوي ايران روز گذشته در ششمين و آخرين بازي خود به مصاف چين، ديگر نماينده آسيا در رقابت هاي جهاني رفت و با نتيجه 20 بر 5 مقابل اين تيم تن به شكست داد. تيم كشورمان كه به عنوان نماينده دوم آسيا در اين رقابت ها شركت كرده بود در مجموع با دريافت 145 گل و به ثمر رساندن 19 گل به كار خود در چهاردهمين دوره رقابت هاي جام جهاني واترپلو كه با حضور 8 تيم در اوراداي روماني برگزار شد، به كار خود پايان داد.

 هميشه در مسابقات با تيم ناقص شركت مي كنيم مشحون: برخي سازمان ها همكاري نمي كنند!

روز گذشته محمود مشحون رئيس فدراسيون بسكتبال در گفت وگو با خبرگزاري فارس مسائلي را در خصوص اين رشته ورزشي مطرح كرد كه خواندنش خالي از لطف نيست. قسمت هايي از مصاحبه مشحون در ادامه مي آيد.
¤ حامد حدادي در آمريكاست و از آنجا به تركيه مي آيد. همين طور است. حدادي بازيكن با تجربه و از هوش بالايي برخوردار است و قطعا تيم ملي در نبود او به مشكل مي خورد، اما بازيكناني مانند اصغر كار دوست و جابر روزبهاني هم اگر تكنيك و تجربه خود را بالا ببرند مي توانند جايگزينان خوبي براي حدادي باشند.
¤ نمي دانيم بايد مشكلات خروج از كشور بازيكنان سرباز را كجا مطرح كنيم. به هر كسي كه اين مشكلات را نسبت مي دهيم فردا دشمن ما مي شود. در بحث خروج محمد حسن زاده با هزار و يك مشكل روبرو بوديم. در مورد ارسلان كاظمي هم اين مشكل را داشتيم و با وساطت سعيدلو، رئيس سازمان تربيت بدني و وزير علوم اين بازيكن به تيم ملي در چين اضافه شد.
¤ متأسفانه برخي سازمان ها همكاري نمي كنند و اين واقعا در خارج از كشور تأثير منفي مي گذارد و مي گويند كه هميشه ايران با تيم ناقص در مسابقات شركت مي كند. براي يك بار هم كه شده اين مشكل بايد برطرف شود. اگر جواد داوري را 4ماه در اختيار تيم قرار مي دادند بسيار مي توانست براي تيم ملي مفيد باشد.

 خواندني از ورزش ايران

¤ علي سعيدلو معاون رئيس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني صبح روز گذشته با سفير چين در كشورمان در محل سازمان تربيت بدني ديدار و گفت و گو كرد.
¤ مرحله سوم رقابت هاي باشگاهي دووميداني رده سني جوانان در بخش مردان 17 مرداد در سنندج برگزار خواهد شد.
¤ هادي ساعي يكي از قهرمانان به نام تكواندو ايران و جهان به نخستين دوره المپيك نوجوانان در سنگاپور دعوت شد.
¤ هاشم اسكندري با كسب راي اكثريت اعضاي مجمع براي 4 سال به عنوان رئيس فدراسيون بولينگ و بيليارد انتخاب شد.
¤ مه لقا جام بزرگ در مسابقات تيراندازي قهرماني جهان چهارم جهان شد و نخستين سهميه بازي هاي المپيك 2012 لندن را به دست آورد.

 اعلام اسامي 12 ورزشكار دوپينگي

دبيركل ستاد ملي مبارزه با دوپينگ(نادو) با اشاره به رأي محروميت اين ستاد براي 12 ورزشكار دوپينگي گفت: بزودي اسامي ورزشكاران دوپينگي نيز اعلام خواهدشد.
لطفعلي پوركاظمي اظهار داشت: اينكه اسامي ورزشكاران متخلف همزمان با رأي محكوميت و محروميت آنها اعلام نشده است دليلي بر پنهان ماندن هميشگي نام آنها نيست.
اما معمولاً نام ورزشكاران محكوم به استفاده از مواد نيروزا همزمان با رأي محروميت آنها اعلام مي شد. چرا اين بار اين كار با تأخير انجام مي شود؟
وي در پاسخ به اين پرسش تصريح كرد: اعلام نام ورزشكاران دوپينگي نيازمند بررسي شرايطي بود. نام اين ورزشكاران ناشناخته نمانده و بزودي از طريق سازمان تربيت بدني معرفي مي شوند.پوركاظمي خاطرنشان كرد: طي اين مدت بازيكنان يا مربيان خارجي كه براي تست سلامت به فدراسيون پزشكي ورزشي مراجعه كرده اند مشكلي بابت دريافت گواهي سلامت خود نداشتند به همين دليل مانعي براي همكاري آنها با تيم هاي ايراني وجود ندارد.
وي با تأكيد بر اينكه همكاري با بازيكن يا مربي خارجي كه به هر دليلي براي آنها گواهي سلامت صادر نشده ممنوع است، ادامه داد: در صورت همكاري با اينگونه افراد، فدراسيون پزشكي ورزشي هيچ مسئوليتي را نخواهد پذيرفت و تمام عواقب كار بر عهده خود فدراسيون يا باشگاهي است كه اقدام به انعقاد قرارداد كرده است.

 تيم ملي كاراته در مسابقات فنلاندو تركيه

تيم ملي كاراته ايران شهريورماه حضور در مسابقات بين المللي فنلاند، جام وحدت و دوستي و رقابت هاي تركيه را پيش رو دارد.
تيم هاي ملي كاراته اعزامي به بازي هاي آسيايي گوانگجو و مسابقات جهاني صربستان 13 و 14 شهريورماه در تورنمنت بين المللي فنلاند شركت مي كنند.آنها در تاريخ 21 و 22 شهريورماه حضور در جام وحدت و دوستي را در برنامه هاي خود دارند و سپس اواخر شهريور ماه راهي تركيه مي شوند تا در پيكارهاي جايزه بزرگ اين كشور شركت كنند.با اينكه قبلا اعلام شده بود كه به دليل نزديكي اين مسابقات به رقابت هاي جهاني و بازي هاي آسيايي اعزامي به اين پيكارها صورت نمي گيرد؛ اما سلطاني سرمربي تيم ملي از اين سفر خبر داد.

 صعود تيم هندبال جوانان كشورمان به رقابت هاي جهاني

تيم هندبال جوانان كشورمان در ديدار رده بندي رقابت هاي قهرماني آسيا امارات را شكست داد و سومين و آخرين سهميه قاره براي حضور در مسابقات قهرماني جهان را از آن خود كرد.
ديدار رده بندي مسابقات هندبال قهرماني جوانان آسيا و انتخابي جهان عصر روز گذشته در سالن هندبال تهران با پيروزي 37 بر 34 تيم كشورمان به پايان رسيد.
تيم هندبال جوانان كشورمان با كسب پيروزي در اين بازي، ضمن كسب مدال برنز دوازدهمين دوره مسابقات قهرماني آسيا، سهميه مسابقات جهاني را نيز از آن خود كرد.

 چند نكته درباره شروع ليگ دهم

سرويس ورزشي-
پس از گذشت دو هفته از پايان نوزدهمين دوره جام جهاني، از اين پس دوستداران فوتبال ايران مشتاقانه به مسابقات فوتبال باشگاهي ايران چشم دوخته و رويدادها و نتايج و فراز و نشيب هاي آن را تعقيب مي كنند. دهمين دوره ليگ حرفه اي فوتبال ايران از روز دوشنبه هفته گذشته آغاز شد و با سپري كردن هفته اول، امروز هم هفته دوم را به پايان مي رساند . در پيش بودن بازي هاي آسيايي (گوانگجو- 2010) كه فوتبال ايران با تيم اميد در آن شركت خواهد داشت، همچنين حضور تيم ملي فوتبال ايران در مرحله نهايي جام ملت هاي آسيا (ژانويه 2011) برنامه ريزان ليگ را واداشته تا برنامه بازي هاي دهمين ليگ برتر را به صورت فشرده تنظيم كنند كه اين را مي توان يكي از ويژگي هاي ليگ تازه آغاز شده به حساب بياوريم.
ليگ برتر در حالي دهمين دوره خود را آغاز مي كند كه تا چند روز پيش از آن، تيم ملي در اردوي اروپايي به سر مي برد و حضور نخبگان اكثر تيم هاي ليگي در اين اردو، موجب اعتراض و انتقاد بسياري از كارشناسان به ويژه مربيان باشگاهي شده بود. نكته جالب هم اينكه در اولين روز ليگ، ليگي كه قرار است از دل آن تيم ملي شكل بگيرد كه چند ماه ديگر در جام ملت هاي آسيا بايد مدافع جايگاه فوتبال ايران و برآورنده آرزو و توقعات دوستداران آن باشد، در هيچكدام از ورزشگاه هاي محل برگزاري رقابت هاي ليگ اثري از آثار سرمربي تيم ملي فوتبال مشاهده نشده و ظاهراً هيچكس حتي مدير تيم هاي ملي هم خير ندارد، ايشان مثلا در كجا و كدام نقطه از جهان به سر مي برد و كي قرار است به كشور بازگردد!
به نظر بسياري از كارشناسان و علاقمندان به فوتبال، ليگ دهم، از لحاظ فني شروع خوب و پر گلي داشت و اكثر تيم ها، چه برنده و چه بازنده در اولين روز رقابت ها، نمايش قابل قبولي ارائه كردند. هر چند كه متأسفانه در همين روز اول در بعضي و ورزشگاه ها نشانه هايي از بداخلاقي چه در ميدان و چه در روي سكوها به چشم آمد كه درصدي از آن را مي توان طبيعي دانست، اما مسئولان فوتبال و متوليان برگزاري ليگ، بايد در اين باره حساسيت ها لازم را به خرج دهد و از همين شروع و روزهاي آغازين ليگ با قاطعيت در برابر حركات هنجارشكنانه و بداخلاقي ها بايستند و با به كار بستن تدابير و فراهم آوردن تمهيدات لازم ميزان اين بداخلاقي ها را كه ريشه در زياده خواهي ها يا بند و بست هاي پشت پرده و يا بعضي تحريكات خارج از حوزه ورزشي دارد، به حداقل كاهش دهند.
تأكيد مي كنيم براي پيشرفت و رشد فوتبال و براي جبران ناكامي ها و عقب ماندگي هايي كه به ناحق و ناسزاوار گريبان فوتبال ايران را گرفته، بايد همه دلسوزان و خيرخواهان و دست اندركاران فوتبال، دست به دست هم داده، با انجام خالصانه وظيفه تا مي توانند براي مساعد كردن محيط و پاك كردن فضا و سالم سازي بستري كه قرار است فوتبال ما در آن رشد كند و تقويت شود بكوشند. كه بزرگترين مشكل و مانع امروز فوتبال ما قبل از آنكه فني مربوط به توان و استعداد انساني يا كمبود امكانات مالي و تجهيزات اجرايي باشد، مسائل اخلاقي و نا به هنجاري هاي فرهنگي است كه البته بيش از هر جا در حركات بعضي بازيكنان و بعضي شعارهاي تماشاگران به چشم مي آيد و نمود پيدا مي كند اما ريشه و علت ماجرا جاي ديگر است و طبق معمول بايد آن را بيش از هر جا در رأس هرم ورزش و فوتبال عملكرد مديريت ها و رفتار بزرگترها و... جستجو كرد.

 بررسي عملكرد تيم كشتي آزاد جوانان در رقابت هاي قهرماني جهان اين مدال نگرفتن ها حاصل چيست؟!

افت تيم كشتي آزاد ايران در مسابقات جوانان جهان تلنگري است براي ما ايرانيان كشتي دوست. چنين تنزلي، دلايل بسيار دارد كه بايد در اولين فرصت به آنها پرداخت.
در اين ميان اما به يادآوردن مصاحبه چند ماه پيش سرمربي تيم كشتي آزاد جوانان، شبهاتي را برايمان به وجود آورده است.
تيم كشتي آزاد ايران در رقابتهاي قهرماني جوانان جهان تنها به كسب دو مدال برنز و مقام پنجم تيمي اكتفا كرد. اين موضوع نگران كننده است.
طرح سؤالاتي چند در اين باره مي تواند گواه مدعاي ما باشد.
چگونه تيمي كه سال گذشته پتانسيل كسب سه مدال طلا را داشته، امسال سهمي در 16مدال طلا و نقره توزيع شده نداشته است؟! اگر اين موضوع مرتبط با پوست اندازي تيم ياد شده مي باشد، پس چرا سرمربي تيم چندي پيش كسب 6مدال طلاي مسابقات امسال آسيايي را به برنامه ريزي مدون اعضاي كادر فني مرتبط دانست؟ اگر آن «مدال گرفتن»ها حاصل برنامه ريزي بود، پس اين «مدال نگرفتن»ها حاصل چيست؟
پاسخ سؤالهاي مطروحه هر چه كه باشد، برآيندش صرفا گريبان مجيد خدايي را نخواهد گرفت؛ چرا كه باور او مبني بر «عدم حضور دبيرها و حيدري ها در تيمش» قابل لمس بود.
در اينكه تيم مجيد خدايي فاقد ستاره هاي جوان بود كه با رقباي بزرگسال خود اختلافي ناچيز داشته باشند، ترديدي نداريم. حتي با قاطعيت اين موضوع را تاييد مي كنيم كه تيم امسال از تيم سال گذشته به مراتب ضعيف تر بود.
بي ميلي خردسالان و نونهالان- به خصوص در تهران- براي ثبت نام در باشگاه ها و در نتيجه عاري شدن كشتي ايران از پشتوانه و سقوط تدريجي را هم مزيد بر علت مي دانيم تا مجيد خدايي را تنها عامل شكست تيم جوانان ايران در مسابقات مجارستان به شمار نياوريم.
چنين معضلي، با روي كار آمدن تحولي به نام فوتبال، قدرتهاي سالهاي دور دنياي كشتي از جمله تركيه و بلغارستان را هم دامنگير خود كرد. با اين تفاسير هر كه سرمربي تيم جوانان را عامل سرنگوني كشتي ايران بداند، يك طرفه به قاضي رفته است؛ اما مي توان گله اي بزرگ را به خدايي و خدايي هايي كه پيروزي هاي مقطعي را حاصل برنامه ريزي منسجم مي دانند، وارد دانست.
انتظار از مجيد خدايي اين بود كه پس از كسب 6مدال طلاي آسيايي، به جاي اينكه برنامه ريزي خود و دوستانش را عامل انسجام تيم ايران در مسابقات مذكور برشمارد و اميد نتيجه گيري تيمش در مسابقات جهاني را زياد بداند، كمي واقع گرايانه تر به قضيه نگاه مي كرد، از تجربه اش نهايت بهره را مي برد و درخشش در كشتي آسيا را نشانه كولاك احتمالي در مسابقات جهاني برنمي شمرد!
در پايان باز هم يادآور مي شويم كه در جا زدن كشتي آزاد و فرنگي ايران در مسابقات رده هاي پايه قضيه هولناكي است كه نياز به كاري تخصصي دارد و اگر تقصير را برگردن امثال مجيد خدايي بيندازيم، اشتباهي بزرگ مرتكب شده ايم.

«خدايي» مشورت نمي كرد مربي تيم كشتي جوانان: متاسفانه يك تيم نبوديم
مربي مازندراني تيم كشتي آزاد جوانان به انتقاد از عملكرد سرمربي اين تيم پرداخت.
حامد عباسپور پس از شكست تيم كشتي آزاد جوانان در مسابقه هاي جهاني، اظهار كرد: از نتايج به دست آمده احساس شرمندگي مي كنم و همه در آن سهيم هستيم. البته فدراسيون كشتي نهايت تلاشش را كرد و حتي براي اردوي 20 روزه در كردان بيش از 80 ميليون تومان هزينه كرد.
وي در مورد دلايل شكست بي سابقه تيم جوانان گفت: متاسفانه يك تيم نبوديم. در كادر فني ساير مربيان هيچ كاره بودند و «خدايي» در كارهايش مشورت نمي كرد خصوصا با من كه به نوعي من را جاسوس مي دانستند. حتي وقتي اسامي تيم اعلام شد از طريق رسانه ها متوجه آن شدم. در مسابقه ها هم هيچ كس حق نداشت در زمان كوچ با كشتي گيران صحبت كند و فقط خدايي اين كار را مي كرد.
وي به ضعف در برنامه ها اشاره كرد و گفت: تمرين هاي تيم ما در حد جهاني نبود و اكثر كشتي گيران مان از لحاظ بدني كم آوردند. البته شنيده ام به كشتي گيران گفته اند كه نگوييد مشكل بدني داشته ايم. دليل كم آوردن بچه ها هم كم تمرين كردن تيم بود. برنامه هاي خرسندي مربي بدنساز تيم كاملا اجرا نمي شد و سرمربي تيم آن برنامه ها را به دلخواه تغيير مي داد. در واقع دليل اصلي شكست اين بود كه فقط يك نفر تصميم مي گرفت «ما» نبوديم بلكه فقط يك نفر در مورد همه چيز تصميم مي گرفت.
عباسپور ادامه داد: در 45 روزي كه در اردو بودم سعي كردم حرفي نزنم. حتي دو بار تصميم به ترك اردو گرفتم و وسايلم را جمع كردم اما ساير مربيان مانع شدند. اين تيم حتي مي توانست قهرمان جهان شود اما برنامه هاي درستي نداشت. تيم فرنگي در مقايسه با آزاد خيلي ضعيف تر بود ولي با زحمت شبانه روزي صاحب سه مدال برنز شدند و بر سكوي سوم ايستادند. آن ها حتي روزي سه جلسه تمرين مي كردند ولي برنامه هاي تيم آزاد در حد جهاني نبود.

تمام مشكلات را به يزداني خرم گفتم خدايي: ستاره تيمم مي گفت نمي تواند كشتي بگيرد!
سرمربي تيم كشتي آزاد جوانان كشورمان مدعي است كه تيم را براي قهرماني در مسابقات جهاني بسته بوده و اتفاق و مشكلات ناگفتني عامل ناكامي جوانان آزادكار بوده است.
درحاليكه طي چند روز اخير انتقادات بسياري بر عملكرد تيم كشتي آزاد جوانان كشورمان وارد شده است، سرمربي تيم يادشده گفت وگويي انجام داد و در آن به برخي مسائل اشاره كرد.
مجيد خدايي در خصوص اعتقادي كه پيش از آغاز مسابقات جهاني مجارستان به تيمش داشت، گفت: تيم را در حد قهرماني بسته بوديم و به شخصه اميد زيادي نسبت به عملكرد كشتي گيرانم داشتم؛ اما برخي مشكلات كه قابل ذكر نيست، باعث شكست در بوداپست شد.
وي در برشماري مشكلاتي كه از جنس «گفتني»ها هستند، يادآورشد: ستاره تيم من در ميان دو تايم از فرط ترس به من گفت كه ديگر نمي توانم به مبارزه ادامه دهم. دراين شرايط من چه كاري مي توانستم بكنم؟ يا وقتي برخي از كشتي گيران قافيه را درست در ثانيه هاي پاياني مي باختند، چه كمكي از دست من ساخته بود؟
تا بدين جاي كار مشكل «خودي ها» توسط خدايي گفته شد؛ اما او اشاره اي هم به ضربات رقبا كرد و گفت: كشتي گير سنگين وزن تيم گرجستان واقعا قدرتمند بود؛ اما به خاطر اينكه گرجي ها گوي سبقت را از ما بربايند، از قصد مغلوب حريف ترك خود شد! كشتي گير تيم آذربايجان هم چنين بلايي را بر سر ما آورد. همه اين عوامل دست به دست هم دادند تا تيم نتيجه لازم را بدست نياورد.
قهرمان سابق جوانان جهان در پايان گفت: با يزداني خرم صحبت كردم و تمام مشكلات را برايش شرح دادم. دراين شرايط صورت خوشي ندارد كه به همه آنها اشاره كنم؛ چرا كه در هر صورت به بهانه جويي متهم خواهم شد. اما اين را با قاطعيت مي گويم كه با انگيزه تر از هر زماني به كارم ادامه خواهم داد و هيچ توجهي به شايعات نخواهم كرد.

نتايج كلي تيم كشتي جوانان مقام پنجمي با كسب دو مدال برنز
در پايان رقابتهاي كشتي آزاد جوانان جهان كه در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد، تيم كشتي ايران با كسب دو مدال برنز توسط يوسفي و اميري و كسب 33 امتياز با دو پله سقوط نسبت به دوره گذشته در رده پنجم قرار گرفت.
در اين رقابتها كه با حضور 212 كشتي گير از بيش از 50 كشور دنيا در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد، محمد يوسفي در وزن 66 كيلوگرم و عرفان اميري در وزن 96 كيلوگرم صاحب مدال برنز شدند.
در پايان اين رقابتها تيم روسيه با 70 امتياز قهرمان شد و تيم هاي آذربايجان، گرجستان، تركيه، ايران، آمريكا، ژاپن، اوكراين و مجارستان به ترتيب با 50، 49، 42، 33، 26، 24، 23 و 22 امتياز دوم تا نهم شدند.
تيم كشتي آزاد جوانان ايران از سال 80 تا 87 در اين رقابتها نايب قهرمان شده بود و سال گذشته در رقابتهاي جهاني تركيه با كسب سه مدال طلا و دو برنز پس از تيمهاي روسيه و آذربايجان در جايگاه سوم قرار گرفته بود.
بر اين اساس نتايج ديدارهاي كشتي گيران كشورمان در اين رقابتها به شرح زير است:
50 كيلوگرم: (21 نفر) عبدالله فولادوند هفتم شد.
دور اول: عبدالله فولادوند (ايران)- ماريك ليوتل (آلمان) (يك بر صفر، 6 بر صفر) برنده ايران
دور دوم: عبدالله فولادوند (ايران)- ازبيك كان گوشلو (تركيه) (3 بر يك، 4 بر 6، 4 بر صفر) برنده ايران
دور سوم (مرحله يك چهارم نهايي): عبدالله فولادوند (ايران)- نجات مراداف (آذربايجان) (يك بر 3، يك بر صفر، يك بر يك) برنده آذربايجان
¤ با توجه به شكست كشتي گير آذربايجاني در مرحله نيمه نهايي مقابل حريف روس عبدالله فولادوند از حضور در گروه بازنده ها بازماند و شانس كسب مدال برنز را از دست داد. در اين وزن زاكرولا داديف از روسيه و لاشا تالاخيدزه از گرجستان اول و دوم شدند. كشتي گيراني از آذربايجان و مولداوي مشتركا سوم شدند.
وزن 55 كيلوگرم: (34 نفر) بهنام احسان پور هشتم شد.
دور اول استراحت داشت
دور دوم با سالواتوره ماني نو از ايتاليا با نتايج (4 بر صفر و 4 بر صفر) به پيروزي رسيد.
دور سوم با ولادمير خنچي گاشويلي از گرجستان با نتايج (يك بر يك و يك بر 5) شكست خورد.
¤ با توجه به پيروزي حريف گرجستاني مقابل كشتي گير روس احسان پور به گروه بازنده ها رفت.
دور چهارم (گروه بازنده ها): با جوزف مولنار از مجارستان با نتايج (4 بر يك و 3 برصفر) به پيروزي رسيد.
دور پنجم (گروه بازنده ها): با ايگور خاوالزي از اوكراين با نتايج (2 بر يك، 2 بر 2 و يك بر صفر) شكست خورد و شانس كسب مدال برنز را از دست داد.
در اين وزن خنچي گاشويلي از گرجستان و طغرل عسكراف از آذربايجان اول و دوم شدند. رسول ماشاژوف از روسيه و ابراهيم محمد از مصر مشتركا به مقام سوم رسيدند.
60 كيلوگرم: (31 نفر) مهران نصيري دوازدهم شد.
دور اول: مهران نصيري (ايران)- استراحت
دور دم: مهران نصيري (ايران)- اويبك كمال اف (ازبكستان) (يك بر صفر، يك بر صفر) برنده ايران
دور سوم (مرحله يك چهارم نهايي): مهران نصيري (ايران)- اميد ممدوف (آذربايجان (يك بر يك، يك بر 3) برنده آذربايجان
دور چهارم (گروه بازنده ها): مهران نصيري (ايران)- ياشاهيرو سوزوكي (ژاپن) (2 بر 3، 4 بر 3، يك بر 7) برنده ژاپن
¤ مهران نصيري با توجه به شكست مقابل ياشاهيرو سوزوكي از ژاپن در گروه بازنده ها شانس كسب مدال برنز را از دست داد.
¤ قاضي عبدليف از روسيه و اميد ممدوف از آذربايجان اول و دوم شدند. در اين وزن كشتي گيراني از ژاپن و گرجستان مشتركا سوم شدند.
وزن 66 كيلوگرم: (34 نفر) محمد يوسفي سوم شد.
دور اول استراحت داشت
دور دوم با صمد اوماروف از قزاقستان با نتايج (2 بر صفر و يك بر صفر) به پيروزي رسيد.
دور سوم با الكساندر پومجالوس از لتوني با نتايج (7 بر صفر و 7 بر صفر) به پيروزي رسيد.
دور چهارم (مرحله يك چهارم نهايي) با مصطفي كايا از تركيه با نتايج (6 بر صفر و 4 بر يك) به پيروزي رسيد.
دور پنجم (مرحله نيمه نهايي) با آلن گوگايف از روسيه با نتايج (صفر بر يك، يك بر صفر و چهار بر صفر) شكست خورد و به ديدار رده بندي راه يافت.
دور ششم (ديدار رده بندي) با پاراوين رانا از هند با نتايج (يك بر صفر و 2 بر صفر) به پيروزي رسيد و صاحب مدال برنز شد.
¤ در اين وزن آلن گوگايف از روسيه و تاكورو تاناكارا ژاپن اول و دوم شدند. محمد يوسفي از ايران و آنتوان آفاناسيوف از بلاروس مشتركا سوم شدند.
74 كيلوگرم: (26 نفر) رضا افضلي پنجم شد.
دور اول: رضا افضلي (ايران)- استراحت
دور دوم: رضا افضلي (ايران) - ماتيوس بارانويسكي (لهستان) (يك بر صفر، 3 بر يك) برنده ايران
دور سوم (مرحله يك چهارم نهايي): رضا افضلي (ايران)- داويت ختاشويلي (گرجستان) (يك بر صفر، يك بر يك، صفر بر يك) برنده گرجستان
دور چهارم (گروه بازنده ها: رضا افضلي (ايران)- لي وانگ (چين) (يك بر صفر، يك بر صفر) برنده ايران
دور پنجم (ديدار رده بندي): رضا افضلي (ايران)- آرسن شالايف (روسيه) (صفر بر 2، يك بر صفر، يك بر 2)
¤ در اين وزن داويت ختاشويلي از گرجستان و سونر ديميرتاس از تركيه اول و دوم شدند. كشتي گيراني از روسيه و آذربايجان مشتركا سوم شدند.
وزن 84 كيلوگرم: (25 نفر) مسعود فيض الهي هفتم شد.
دور اول استراحت داشت
دور دم با كوهي تانامورا از ژاپن با نتايج (در حالي كه تايم اول را با نتيجه 7 بر 5 پيش بود با ضربه فني) به پيروزي رسيد.
دور سوم (مرحله يك چهارم نهايي) با آندري والايف از روسيه با نتايج (4 بر 5 و صفر بر 6) شكست خورد.
¤ با توجه به پيروزي حريف روس مقابل كشتي گير روماني در مرحله نيمه نهايي فيض الهي به گروه بازنده ها رفت.
دور چهارم (گروه بازنده ها) با ساب خانجان توش پولاروف از ازبكستان با نتايج (صفر بر 6 و صفر بر 2) شكست خورد و از كسب مدال برنز بازماند.
¤ در اين وزن آندري والايف از روسيه و ابراهيم بلوك باسي از تركيه اول و دوم شدند. كريس ميخائيل پري از آمريكا و ساب خانجان توش پولاروف از ازبكستان مشتركا سوم شدند.
96 كيلوگرم: (23 نفر) عرفان اميري سوم شد.
دور اول: عرفان اميري (ايران) - بووانگ (چين) (يك بر صفر، يك بر صفر) برنده ايران
دور دوم: عرفان اميري (ايران)- تورنيك خيدشويلي (گرجستان) (يك بر صفر، 3 بر صفر) برنده ايران
دور سوم (مرحله يك چهارم نهايي): عرفان اميري (ايران)- آدام فيلپ زاك (لهستان) (5 بر صفر، 3 بر صفر) برنده ايران
دور چهارم (مرحله نيمه نهايي): عرفان اميري (ايران) - شاميل احمداف (روسيه) (صفر بر يك، صفر بر چهار) برنده روسيه
دور پنجم (ديدار رده بندي): عرفان اميري (ايران)- شاميل ديبيراف (اوكراين) (2 بر صفر، يك بر 3، 3 بر صفر) برنده ايران
¤ شاميل احمداف از روسيه و اصلان آلباروف از آذربايجان در اين وزن اول و دوم شدند و نمايندگان ايران و تركيه مشتركا سوم شدند.
وزن 120 كيلوگرم: (18 نفر) حامد اسدي پانزدهم شد.
دور اول با گئورگي ساكانيليدزه از گرجستان با نتايج (صفر بر يك و صفر بر 2) شكست خورد.
¤ با توجه به شكست كشتي گير گرجستاني مقابل حريف تركيه اي در مرحله يك چهارم نهايي اسدي از دور رقابتها كنار رفت.
¤ در اين وزن مردين كوشخوف از اوكراين و طاها اكگول از تركيه اول و دوم شدند. گئورگي ساكائيليدزه از گرجستان و ريچارد كسيرسيس از مجارستان مشتركا سوم شدند.

 اخبار فوتبال جهان

توتي: كاش رائول خداحافظي مي كرد
كاپيتان متعصب تيم فوتبال رم ايتاليا گفت: رائول روح رئال بود و نبايد اين گونه از تيمش مي رفت. فرانچسكو توتي عنوان كرد در رم شرايطي مشابه رائول دارم. بازيكنان جوان و نامي خريداري شده جاي كساني مثل من را تنگ كرده اند.
وي افزود: رائول دوران پرافتخاري را در تيم رئال مادريد سپري كرده و با اين تيم به قهرماني هاي زيادي دست پيدا كرده است. نزديك به 16 سال بازي با پيراهن رئال كافي است تا حيرت زده به چهره رائول خيره شويد. كاش راهي شالكه نمي شد و به سادگي از فوتبال خداحافظي مي كرد.

تماس فدراسيون مكزيك با مارادونا
سرمربي سابق تيم ملي آرژانتين با مسئولان فدراسيون فوتبال مكزيك به صورت تلفني صحبت كرد. ديه گو آرماندو مارادونا به احتمال فراوان جاي خود را به بيلاردو مي دهد اما جالب اين جا است كه فدراسيون فوتبال مكزيك با علم به حواشي اين مربي پرحاشيه قصد مذاكره با وي را دارد. اين فدراسيون در تماس تلفني با مارادونا مواردي را با وي در ميان گذاشته است.
مردم دو كشور مكزيك و آرژانتين در صورت تحقق آرزوي ديرينه فدراسيون فوتبال مكزيك بيش از پيش به يكديگر نزديك خواهند شد اما هنوز هيچ واكنش رسمي از سوي مارادونا در محافل ورزشي مشاهده نشده است.

فرانسه قهرمان زير 19 ساله هاي اروپا
تيم ملي فوتبال فرانسه به مقام قهرماني جوانان اروپا (زير 19 ساله ها) رسيد. ديدار نهايي اين پيكارها در ورزشگاه مركزي شهر كائن فرانسه در حضور مقاماتي همچون ميشل پلاتيني، رئيس يوفا ميان فرانسه و اسپانيا انجام گرفت.
دراين ديدار آبي پوشان ابتدا تحت تاثير بازي خوب و روان حريف نامدار قرار گرفتند و در دقيقه 18 دروازه خود را به روي رودريگو مورنو باز شده ديدند.
با اين حال ژيلس سونو در دقيقه 49 بازي را به تساوي كشاند و باعث شد خروس ها به بازي بازگردند.
فرانسه در دقيقه 85 تير خلاص را رها كرد و توسط آلكساندر لاسازته به گل برتري رسيد تا اين تيم 2 بر يك پيروز شود. خروس هاي جوان فرانسوي بدين ترتيب مقام نخست را كه سال قبل به اوكراين رسيد، از آن خود كردند تا به نوعي ناكامي تيم بزرگسالان در جام جهاني 2010 را جبران كرده باشند.

خديرا، هفتمين آلماني رئال
هافبك تازه وارد رئال مادريد هفتمين آلماني است كه در تاريخ اين باشگاه پيراهن تيم اول پايتخت را برتن مي كند. سامي خديرا 23 ساله رسما با قراردادي 5 ساله به رئال مادريد پيوست. مبلغ قرارداد وي مبهم است و در برخي منابع هر فصل 8 ميليون يورو و در برخي منابع هر فصل 12 ميليون يورو اعلام شده است.
اين درحالي است كه از سه هفته پيش انتقال خديرا به رئال مادريد قطعي شده بود و خبر عقد قرارداد 5 ساله وي با پرافتخارترين تيم باشگاهي جهان چندان براي مردم پايتخت اسپانيا تازگي نداشت.
اصرار خديرا براي گذراندن تمام تعطيلات در كنار نامزد خود و پنهان كاري هاي وكيلش باعث شد اين انتقال طول بكشد. وي پس از نتزر، برايتنر، شوستر، اشتايلايك، ايلگنر و متسلدر هفتمين آلماني تاريخ رئال مادريد اسپانيا محسوب مي شود.

ونگر: بارسا نبايد ناراحت باشد
سرمربي تيم فوتبال آرسنال گفت: عدم انتقال فابرگاس به بارسلونا نبايستي باعث ناراحتي آنها شود. آرسن ونگر اظهار داشت: همكاران ما در بارسلونا نبايستي بابت عدم انتقال سسك فابرگاس به اين تيم اسپانيايي ناراحت شوند. ما به طور كلي تمايلي براي اين كار نداشتيم.
وي افزود: اين مسئله مثل اين موضوع مي ماند كه بخواهم خانه شما را خريداري كنم؛ ولي شما نخواهيد منزلتان را بفروشيد. حق داريد و مختار هستيد. اين رفتار چيزي غيرطبيعي نيست.

تلاش هاي آقاي خاص براي جذب آمائوري
سرمربي تيم فوتبال رئال مادريد اسپانيا تلاش مي كند آمائوري را به پايتخت اين كشور بكشاند. خوزه مورينيو به كمك وكيل اول خود، خورخه مندس پرتغالي در تماس تلفني از وكيل آمائوري خواست هر طور شده مقدمات انتقال موكلش را به رئال مادريد فراهم كند.
مورينيو دراين تماس تلفني به وكيل آمائوري قول داده اجازه ندهد هيچ مشكل مالي سد راه اين انتقال شود.
آمائوري پيش از اين و در واكنش به شايعه انتقال به مادريد به هواداران يوونتوس قول داده كه هرگز تورين را ترك نكند و به بيانكونري پايبند بماند.

فروش تمام بليت هاي ديدار افتتاحيه بوندس ليگا
در فاصله سه هفته تا شروع رقابت هاي فصل جديد بوندس ليگا كليه بليت هاي ديدار افتتاحيه اين پيكارها به فروش رسيد. پيش فروش بليت ديدار روز جمعه 29 مرداد ميان بايرن مونيخ، قهرمان فصل قبل و ولفسبورگ در ورزشگاه آليانس آره نا از روز پنج شنبه گذشته آغاز شد و كليه 69 هزار قطعه بليت اين پيكار در مدت دو روز به فروش رسيد.
به باور مقامات مسئول اتحاديه فوتبال اين كشور اروپايي، علت اين امر كسب نتايج خوب بايرن در فصل قبل كه با قهرماني بوندس ليگا و نايب قهرماني ليگ قهرمانان اروپا همراه شد، در كنار عنوان مقام سومي تيم آلمان در رقابت هاي جام جهاني بوده است.
اين بليت ها به مبالغ 50 و 60 يورويي از طريق اينترنت در اختيار علاقمندان قرار گرفته است.

 آغاز جام جهاني اسكي در ديزين

هفتمين دوره رقابت هاي جام جهاني اسكي روي چمن از امروز به ميزباني پيست بين المللي ديزين آغاز مي شود. رقابت هاي امسال با حضور بيش از 50 اسكي باز از اتريش، سوئيس، آلمان، چك، اسلواكي، ايتاليا، ژاپن، مغولستان و ايران در رشته هاي مارپيچ كوچك، بزرگ و سرعت برگزار مي شود. مسابقه پاياني نيز روز جمعه برگزار مي شود.
همچنين سومين دوره مسابقات قهرماني اسكي روي چمن جوانان جهان نيز از صبح امروز آغاز مي شود و اسكي بازان جوان كشورهاي شركت كننده تا جمعه در پيست چمن ديزين به رقابت با هم مي پردازند.
طبق برنامه اعلام شده از سوي مسئولان برگزاري، مسابقات صبح به رقابت هاي قهرماني جوانان جهان و رقابت هاي بعدازظهر به جام جهاني اختصاص پيدا كرده است.

 انتخاب 11 بوكسور تيم ملي

11 بوكسور براي شركت در مسابقات بين المللي جام گروزني روسيه انتخاب شدند. در آخرين روز اردوي اخير تيم ملي بوكس، ملي پوشان در ساحل درياي خزر به مصاف هم رفتند و درنهايت نفرات زير به عنوان مسافران روسيه انتخاب شدند.
در وزن 52 كيلوگرم صادق فرجزاده، در وزن 56 كيلوگرم عمران اكبري، در وزن 60 كيلوگرم فروتن گل آرا و محمد موميوند، در وزن 64 كيلوگرم هومن كرمي، در وزن 69 كيلوگرم سجاد محرابي، در وزن 75 كيلوگرم محمد ستارپور، در وزن 81 حسن كاركردي و احسان روزبهاني، در وزن 91 كيلوگرم علي مظاهري و در وزن 91+ كيلوگرم روح الله حسيني نفرات برگزيده اين مسابقه بودند.
اردوي تيم ملي بوكس به مدت يك هفته تعطيل خواهد بود و از شنبه آينده دوباره تمرينات از سر گرفته مي شود. اين تيم بعد از چند روز راهي روسيه مي شود تا بعد از شركت در يك اردوي مشترك در مسابقات جام گروزني حضور يابد.

 انتقال فدراسيون ووشو به ورزشگاه آزادي

بخش اداري فدراسيون ووشو به طور كامل در مجموعه ورزشي آزادي تهران مستقر شد. آكادمي ووشو با مساحت 1700 مترمربع در ضلع شرقي مجموعه ورزشي آزادي تهران واقع شده است كه كلنگ احداث اين پروژه ملي مرداد ماه سال گذشته به زمين زده شد و ظرف 7 ماه به مرحله بهره برداري رسيد.
آكادمي ووشو داراي يك سالن اختصاصي براي انجام مسابقات و تمرينات به مساحت 700 مترمربع، سالن مجهز و حرفه اي بدنسازي، يك طبقه خوابگاه مجهز ورزشكاران به تفكيك براي آقايان و بانوان، 2 طبقه ساختمان اداري و يك سالن همايش و انفورماتيك است.

 

(صفحه(12(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14