(صفحه(12(صفحه(10(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14


پنجشنبه 29 مهر 1389- شماره 19769

احمدي مقدم: مأموران نيروي انتظامي ضابطان قرآن هستند
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ: مأموران در برخورد با تخلفات جدي تر مي شوند
رويدادهاي خارجي
كشف بيش از 600 هزار نخ سيگار خارجي در مهاباد
شناسايي چند مظنون به سرقت مجسمه هاي پايتخت
براي جذب بيماران خارجي دهكده سلامت در شيراز احداث مي شود
اخاذي به بهانه پرداخت يارانه
صنايع دستي ايران روي پله 115ميليون دلار صادرات
گرگ، كودك 4 ساله اي را در خدابنده دريد
ورود همه جانبه دانشگاه هاي علوم پزشكي به عرصه مبارزه با مواد مخدر
امروز نتايج پودماني دانشگاه علمي كاربردي اعلام شد
سقوط در كانال 10متري
بهره برداري از اولين مجموعه بازي هاي طنابي در شمال تهران
انتصاب در كميته امداد
حوادث كوتاه از كشور
يك مسلمان شهردار كانادا شداحمدي مقدم: مأموران نيروي انتظامي ضابطان قرآن هستند

فرمانده نيروي انتظامي با بيان اينكه مأموران نيروي انتظامي ضابطان قرآن هستند افزود:پليس جمهوري اسلامي ايران بايد اشراف كامل بر قرآن و احكام آن داشته باشند.
اسماعيل احمدي مقدم سه شنبه شب در سومين جشنواره سراسري قرآن و در جمع خانواده هاي كاركنان ناجا گفت: اگر قرآن براي خواندن همه مردم عادي لازم است، خواندن قرآن و عمل به آن و تأمل در آن يك ضرورت براي كاركنان و مأموران نيروي انتظامي است.
وي تصريح كرد: در زماني كه مأموران نيروي انتظامي پيكار سختي با شيطان دارند، بايد همواره براي حفظ خود از شر شيطان به قرآن پناه ببرند.
وي با بيان اينكه مأموران نيروي انظامي بايد قرآن را در متن زندگي خود به كار گيرند، افزود: افتخار داريم در كشوري زندگي مي كنيم كه مكتب ائمه اطهار در آن اجرا و توسط ولي فقيه اداره مي شود.
به گفته احمدي مقدم، قرآن درياي پهناوري است كه هر چقدر در آن تأمل و تدبر شود، باز هم مفاهيم جديدي از آن استخراج مي شود.
وي خاطرنشان كرد: من بيش از 50 بار و كمتر از 100 بار قرآن را ختم كردم و هر بار مطلب جديدي از قرآن ياد گرفتم.
به گزارش ايسنا سومين جشنواره سراسري قرآن نيروي انتظامي با شعار قرآن، بصيرت، امنيت سه شنبه شب با حضور فرمانده انتظامي و جمعي از مسئولان كشوري، چهره هاي برجسته قرآني و خانواده ها و كاركنان نيروي انتظامي در مصلاي بزرگ امام خميني برگزار و از چند تن از چهره هاي برجسته قرآني تقدير شد.

 رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ: مأموران در برخورد با تخلفات جدي تر مي شوند

سرويس اجتماعي -
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ گفت: تلاش مي كنيم با بازآموزي ماموران راهنمايي و رانندگي هرچه بيشتر با تخلفات برخورد كنيم.
سردار حسين رحيمي در گفت وگو با خبرنگار كيهان گفت: انضباط سنجشي و تسهيل رفت و آمد مردم و نيز رسيدگي سريع به تصادفات و تلاش جهت كاهش حوادث رانندگي دو راهبرد كلي راهنمايي و رانندگي است.
وي افزود: ما تلاش داريم تا با بازآموزي ماموران راهنمايي و رانندگي حساسيت آنان را به انجام ماموريت افزايش دهيم تا با جديت هر چه بيشتر با تخلفات برخورد كنند.وي در خصوص وضعيت موتورسيكلت سواران در تهران اظهار داشت: موتورسيكلت سواران بايد بپذيرند كه هم در بحث ترافيك، آلودگي هوا و هم بي نظمي هاي ترافيكي سهيم هستند.
سردار رحيمي از ساماندهي موتورسيكلت ها در نقاط پرتردد خبر داد و گفت: در نقاطي مانند بازار، خيابان جمهوري، سه راه امين حضور و ... موضوع ساماندهي موتورسيكلت سواران متخلف در دستور كار قرار گرفته است.
وي در ادامه ضمن اشاره به طرح تشديد برخورد با خودروهاي فاقد معاينه فني از 10 آبان در تهران گفت: از اين پس براساس دستور صادره تمامي رانندگان خودرو بايد گواهينامه، كارت خودرو، بيمه شخص ثالث و كارت معاينه فني را در هنگام مواجهه با پليس ارائه كنند. سردار رحيمي افزود: براساس قانون پليس مكلف مي باشد علاوه بر جريمه 7 هزار توماني، از تردد خودروهاي فاقد معاينه فني در سطح شهر جلوگيري نمايد.

 رويدادهاي خارجي

زندان ابد براي شاهزاده قاتل سعودي
ديوان عالي انگلستان با تاييد راي دادگاه بدوي اين كشور، يكي از نوادگان شاه عـربستان را به جرم قتل خدمتكارش به حبس ابد محكوم كرد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه، پيش از اين دادگاه «اولدبايلي» در مركز لندن، طي حكمي «علي مسعودبن عبدالعزيز بن ناصر آل سعود» (34ساله) كه نوه ملك عبدالله شاه عربستان به شمار مي رود، را به دليل كشتن همراه با شكنجه مستخدم خود در هتلي در لندن به حبس ابد محكوم كرده بود.اين شاهزاده عربستاني كه از جهت مادري نوه شاه عربستان به شمار مي رود. در ماه فوريه، «بندر عبدالله عبدالعزيز» (32ساله) را در هتل مجلل لاندمارك و پس از ترس از فاش شدن روابط جنسي اش با او به طرز وحشيانه اي وي را به قتل رساند.اين شاهزاده سعودي پس از بازداشت با شرح جزئيات جنايت، اين قتل را به گردن گرفت.

 فرمانده انتظامي مهاباد خبرداد
كشف بيش از 600 هزار نخ سيگار خارجي در مهاباد

فرمانده انتظامي مهاباد از كشف 607 هزار و 800 نخ سيگار خارجي در اين شهرستان خبر داد.
مالك ولي زاده در گفت وگو با فارس در مهاباد اظهار داشت: در راستاي اجراي طرح ارتقاي امنيت اجتماعي با محوريت مبارزه با قاچاق كالا و ارز، ماموران اين فرماندهي در يك عمليات غافلگيرانه موفق شدند اين مقدار سيگار خارجي و مقاديري محموله مشروبات الكلي را كشف و ضبط كنند.
وي افزود: ماموران مبارزه با قاچاق بعد از انجام كارهاي اطلاعاتي هنگام انجام گشت در محورهاي مواصلاتي شهرستان به دو دستگاه خودرو مشكوك شدند و براي بازرسي خودروهاي مذكور را متوقف كردند.
اين مقام مسئول خاطرنشان كرد: بعد از اينكه خودروهاي مذكور متوقف شدند ماموران به بازرسي و كنترل از اشخاص و خودرو اقدام كردند كه هنگام بازرسي علاوه بر اينكه مقدار قابل توجهي سيگار خارجي كشف كردند بلكه انواع مشروبات الكلي به ميزان يك هزار و 170 قوطي نيز كشف و ضبط مي كنند تا به مركز اين فرماندهي منتقل كنند.
ولي زاده بيان داشت: در اين عمليات ماموران موفق به دستگيري دو نفر مي شوند و افراد مذكور را براي بازجويي به مركز فرماندهي منتقل مي كنند كه بعد از گذراندن مراحل قانوني و تشكيل پرونده متهمان به مراجع قضايي معرفي شدند تا در نتيجه حكم صادره از مرجع قضايي مرعوب شوند.

 ساجدي نيا خبر داد
شناسايي چند مظنون به سرقت مجسمه هاي پايتخت

فرمانده انتظامي تهران بزرگ گفت: پليس نه تنها فيلمي از سرقت مجسمه ها در دست دارد بلكه افرادي را به عنوان مظنون شناسايي كرده است.
سردار حسين ساجدي نيا با انتقاد از تاخير مسئولان شهرداري در اعلام سرقت مجسمه ها گفت: برخي از مسئولان ادعا كرده بودند كه پليس فيلمي از سرقت مجسمه ها در دست ندارد در حالي كه اين ادعا صحت ندارد.
وي درباره زمان بر بودن رسيدگي به پرونده مجسمه ها با بيان اينكه رسيدگي به اين پرونده همچنان در دستور كار پليس قرار دارد اظهار داشت: گزارش سرقت دير به پليس ارجاع داده شده بود و حتي در سرقت مجسمه چند ماه بعد مسئولان، ماموران نيروي انتظامي را در جريان سرقت قرار دادند كه اين باعث شد ادله جرم و آثار باقي مانده از مجرمان در صحنه جرم از بين برود.
ساجدي نيا گفت: گزارش سرقت مجسمه ها در اواخر فروردين ماه به پليس ارجاع داده شد در حالي كه اكثر سرقتها در سال گذشته رخ داده بود.
ساجدي نيا با اعلام افزايش 85 تا 90 درصدي كشفيات جرايم خشن، تصريح كرد: ماموران پليس آگاهي با اتكا به اقدامات علمي و اطلاعاتي به اين مهم دست يابند و در زمينه كشف جرايم، از جمله كشف سرقت خودرو بسيار موفق وارد شوند.
فرمانده انتظامي تهران بزرگ با بيان اينكه توانايي ماموران در زمينه كشف جرايم خشن بسيار افزايش يافته است، افزود: افزايش كشف نشان مي دهد كه ماموران مي توانند در زمينه پيشگيري نيز به صورت موفق عمل كنند.
ساجدي نيا با اشاره به آمارهاي موجود اظهار كرد: ماموران نيروي انتظامي توانستند ميزان وقوع جرم را نسبت به سال گذشته ثابت نگهدارند و از سير صعودي جرايم پيشگيري كنند.
به گفته وي در حال حاضر وضعيت وقوع جرايم در وضعيت ثابتي نسبت به مدت مشابه سال گذشته قرار دارد.
برخورد با مالخرها
ساجدي نيا گفت: طرح برخورد با مالخرها در دستور كار پليس قرار گرفته است و ماموران نيروي انتظامي يكصد نفر از مالخرهايي را كه اقدام به خريد و فروش اجناس مسروقه مي كردند، شناسايي كرده اند.
وي افزود: روز شنبه ماموران نيروي انتظامي 50 مغازه مالخران را پلمب خواهند كرد.
ساجدي نيا به ايسنا گفت: با دستور مقام قضايي اين مغازه ها پلمب شد، و از ادامه فعاليت آن ها جلوگيري به عمل مي آيد.
فرمانده انتظامي تهران بزرگ يادآور شد: همچنين پليس آگاهي از روز شنبه اجناس مسروقه مكشوفه را به مالباختگان تحويل خواهد داد.به گفته وي ضبط صوت، لاستيك و ECU بيشترين كشفيات ماموران مبارزه با سرقت خودرو بوده است.
ساجدي نيا با اعلام اين خبر كه شاهد كاهش 20 درصدي نزاع در سطح شهر بوده ايم اظهار داشت: در گذشته بيش از 40 درصد از تماس هايي كه با مركز فوريت هاي پليسي 110 گرفته مي شد درباره گزارش نزاع و درگيري بوده اما در حال حاضر و با توجه به جمع آوري گسترده سلاح سرد اين رقم به 20 درصد كاهش يافته است.

 براي جذب بيماران خارجي دهكده سلامت در شيراز احداث مي شود

سرويس اجتماعي-
معاون درمان وزارت بهداشت از احداث دهكده سلامت براي جذب بيماران خارجي در شيراز خبر داد.
حسن امامي رضوي با اعلام اين خبر گفت: 60 بيمارستان دولتي و خصوصي در كشور آمادگي جذب بيمار خارجي را دارند و علاوه بر صدور مجوز جذب گردشگر سلامت به مراكز ممتاز درماني، دهكده سلامت براي جذب بيمار خارجي در شيراز ايجاد مي شود.
وي افزود: برخي بيمارستان هاي خصوصي از قبل توان و قابليت جذب بيمار خارجي را داشتند اما در سال هاي اخير به طور مشخص مراكز خاص درماني در مناطق ويژه از جمله مناطق خوش آب و هوا مانند اردبيل، سرعين، شيراز و چند شهر ديگر كه جاذبه هاي گردشگري هم دارند، متقاضي دريافت مجوز جذب بيمار خارجي شده اند.
امامي رضوي اظهار داشت: وزارت بهداشت نيز از توسعه توريسم درماني دركشور حمايت مي كند و در همين راستا اقدامات لازم براي ايجاد يك دهكده سلامت در شيراز انجام شده است.
وي ادامه داد: بيمارستان هاي تك تخصصي و چند تخصصي كه به جذب بيمار خارجي اقدام مي كنند خدمات درماني را به بيماران ايراني هم ارائه مي كنند اما به طور طبيعي تعرفه خدمات درماني به بيماران خارجي از تعرفه هاي دولتي و در مواقعي حتي از تعرفه هاي نظام پزشكي كه براي بيماران داخلي اعمال مي شود، نيز بالاتر است چون دولت هيچ نوع يارانه اي براي ارائه خدمات درماني به بيماران خارجي پرداخت نمي كند.

 اخاذي به بهانه پرداخت يارانه

قائم شهر-خبرنگار كيهان:
افرادي كه به بهانه پرداخت يارانه از مردم كلاهبرداري مي كردند با هوشياري پليس شناسايي و دستگير شدند.
فرمانده انتظامي بخش كياكلا در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: به دنبال تماس مردم با مركز فوريت هاي پليس 110 مبني بر اينكه دو نفر با ورود به منزل شخصي در يكي از روستاهاي كياكلا با فريادهاي صاحب خانه از محل خارج و متواري شده اند. ماموران انتظامي بلافاصله به محل اعزام و موضوع را از نزديك مورد برسي و پيگيري قرار دادند.
سروان پاسدار شهرام دهساز در ادامه افزود: در بررسي هاي به عمل آمده خانمي به هويت «ف.ش» 25 ساله زنگ منزل شاكي را به بهانه دادن وجه نقدي يارانه و سهام عدالت به صدا درمي آورد كه پس از گشوده شدن درب منزل، از صاحب خانه كه پير زني 78 ساله است، طلب شناسنامه مي كند در اين هنگام بلافاصله همدست متهم به هويت «الف.ش» 45 ساله وارد خانه شده و با قمه شاكي را تهديد و قصد سرقت طلاجات پيرزن روستايي را داشته كه با مخالفت و سر و صداهاي شديد پيرزن مجبور به ترك منزل شده و با يك دستگاه موتورسيكلت از محل متواري مي شوند.
وي با بيان اينكه متهمان كه برادر و خواهر بودند با همكاري مردم در كمتر از 30دقيقه دستگير شدند، اظهار داشت: متهمان با تشكيل پرونده تحويل دستگاه قضايي شدند.

 صنايع دستي ايران روي پله 115ميليون دلار صادرات

مديركل امور بازرگاني معاونت صنايع دستي كشور ارزش دلاري صادرات صنايع دستي و مبلمان ايران را تا پايان ششمين ماه سال جاري 115 ميليون دلار اعلام كرد.
احمد بالان گفت: ارزآوري صادرات صنايع دستي و مبلمان ايران تا پايان شهريور ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل افزايش داشته است.
وي صادرات اقلام و توليدات صنايع دستي كشور در اين مدت را 38 ميليون دلار اعلام كرد و افزود: 77 ميليون دلار ارز نيز از طريق صادرات وسايل چوبي و مبلمان وارد كشور شده است.
بالان با اشاره به رشد يك درصدي صادرات توليدات صنايع دستي نسبت به سال گذشته اظهار داشت: ارزش وزني صادرات صنايع دستي ايران در سال جاري كاهش يافته است.
وي به فارس گفت: ارزش وزني صادرات صنايع دستي ايران بدون احتساب مبلمان 9 تن اعلام شده است كه شامل گليم، مصنوعات چرمي، منسوجات سنتي، سفال، خاتم و وسايل چوبي مي شود.
مدير كل امور بازرگاني معانت صنايع دستي با تاكيد بر اينكه بخشي از صادرات صنايع دستي ايران در شش ماهه اول امسال به كشورهاي حاشيه خليج فارس ارسال شده است، گفت: كشورهايي چون اتريش، آلمان، ايتاليا و سوئد نيز بخش مهمي از حجم صادرات صنايع دستي ايران را متوجه خود كرده اند.
بالان در ادامه اظهار داشت: با توجه به اينكه رديف هاي فرعي كالاهاي جديد صنايع دستي هنوز در نرم افزار محاسبه صادرات گمرك وارد نشده، از رقم دقيق ارزآوري دلاري اين توليدات اطلاعي نداريم.وي تصريح كرد: پيش بيني ها حاكي از آن است كه رقم صادرات صنايع دستي ايران دو تا سه برابر ارقام فعلي است كه اميدواريم در آينده شاهد اعلام ميزان واقعي آن باشيم.

 گرگ، كودك 4 ساله اي را در خدابنده دريد

زنجان - خبرنگار كيهان:
در يكي از روستاهاي شهرستان خدابنده استان زنجان، كودك چهارساله اي توسط گرگ دريده شد.
به گزارش مركز اطلاع رساني فرماندهي استان زنجان پسر بچه اي چهار ساله عصر روز سه شنبه در يكي از روستاهاي شهرستان خدابنده استان زنجان توسط گرگ دريده شد. پسر بچه 4 ساله به نام «م-ز» در حين بازي در اطراف خانه خود مورد حمله گرگ گرسنه اي قرار گرفته و گرگ كودك را دريده و با خود به صحرا منتقل مي كند. اين گزارش حاكي است پس از اطلاع پليس از موضوع با همكاري اهالي روستا تلاش براي پيدا كردن كودك آغاز و پس از مدتي جست وجو بچه در دره اي دور افتاده در حالي كه قسمت هايي از بدن (شكم) و دست هاي وي توسط گرگ دريده شده بود، پيدا شد.
براساس گزارش پليس اين كودك بلافاصله به درمانگاه منتقل شد كه متاسفانه به دليل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

 دبير ستاد مبارزه با مواد مخدر خواستار شد
ورود همه جانبه دانشگاه هاي علوم پزشكي به عرصه مبارزه با مواد مخدر

سرويس اجتماعي-
دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: دانشگاههاي علوم پزشكي بايد به صورت همه جانبه و با جديت وارد عرصه مبارزه با مواد مخدر شوند.
به گزارش كيهان مهندس مصطفي محمد نجار، وزير كشور و دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر و دكتر مرضيه وحيد دستجردي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در مورد همكاري هاي متقابل و راهكارهاي موثرتر پيشگيري و درمان اعتياد ديدار و گفت وگو كردند.
محمد نجار در اين ديدار با بيان اينكه هدف حضور بنده به عنوان وزير كشور در دبيرخانه ستاد، آوردن تمام ظرفيت كشور در امر مبارزه با مواد مخدر است، گفت: امروز شرايط فراهم است و در كنار ساير دستگاهها، دانشگاههاي علوم پزشكي نيز مي بايست به صورت همه جانبه و با جديت وارد عرصه شوند و انتظار مي رود وزارت بهداشت نيز ترتيبي اتخاذ نمايد تا روساي دانشگاههاي علوم پزشكي در سراسر كشور با جديت بيشتر وارد حوزه پيشگيري و درمان اعتياد شوند.
دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به ظرفيت هاي كشور براي ارائه خدمت به معتادان، افزود: نظارت بر روند اجراي درمان موضوع بسيار مهمي است كه انتظار مي رود با تلاش مضاعف در اين حوزه دانشگاهها نيز فعال تر شوند.
وي با اشاره به وضعيت ايدز و گسترش آن در كشور اظهار داشت: هرچند گسترش ايدز در كشور با تلاش دستگاههاي مسئول كنترل شده است؛ اما همچنان محل نگراني است و بايد تمامي امكانات كشور در اين امر مهم بسيج شوند.
در اين ديدار وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز با اشاره به ضرورت ارتقا سلامت روان به عنوان يكي از راهكارهاي اساسي براي پيشگيري و درمان اعتياد به تقويت حوزه روانپزشكي و نيز توسعه تخت هاي روانپزشكي در بخش هاي عمومي تصريح كرد: اختصاص 10درصد از تخت هاي عمومي به روانپزشكي در دستور كار وزارت بهداشت است و اين موضوع را با جديت پيگيري خواهيم كرد.
مرضيه وحيد دستجردي با اشاره به مشكلات بوجود آمده ناشي از سوء مصرف محرك ها در كشور، اظهار كرد: در اين راستا، راه اندازي چهار مركز اورژانس روانپزشكي و اعتياد در شهر تهران را در دستور كار داريم و از همكاران خود مي خواهيم كه با جديت اين امر را پيگيري كنند.

 امروز نتايج پودماني دانشگاه علمي كاربردي اعلام شد

معاون سازمان سنجش آموزش كشور از اعلام نتايج دوره هاي پودماني دانشگاه علمي كاربردي خبر داد.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، ابراهيم خدايي افزود: 140 هزارنفر دراين آزمون پذيرش مي شوند.
وي گفت: داوطلبان متقاضي دوره هاي پودماني دانشگاه علمي كاربردي مي توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني wwwsanjeshorg از نتايج خود مطلع شوند.
وي درباره زمان شروع كلاسهاي پذيرفته شدگان اين دوره اظهارداشت: اين موضوع بستگي به واحدهاي دانشگاه علمي كاربردي دارد درصورتي كه بتوانند براي پذيرفته شدگان كلاسهاي جبراني بگذارند مي توانند از ترم جاري كلاسها را شروع كرده در غير اين صورت شروع كلاسها از بهمن ماه خواهدبود.
نتايج تكميل ظرفيت ارشد
معاون فني و آماري سازمان سنجش آموزش كشور همچنين از اعلام نتايج تكميل ظرفيت كنكور كارشناسي ارشد درسال 98 در روز دوشنبه هفته آينده خبر داد.
خدايي گفت: يك هزار و 040 نفر دراين تكميل ظرفيت پذيرفته مي شوند كه دراين مقطع وارد دانشگاهها خواهندشد.
وي افزود: نتايج تكميل ظرفيت كنكور كارشناسي ارشد سال 9138 دوشنبه 3 آبان ماه از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني wwwsanjeshorg منتشر مي شود.
معاون سازمان سنجش گفت: ثبت نام از پذيرفته شدگان تكميل ظرفيت كنكور كارشناسي ارشد در بهمن ماه و نيمه دوم سال تحصيلي جاري صورت مي گيرد.
پذيرش 001 هزارنفر
در كنكور فني و حرفه اي
خدايي همچنين از اعلام نتايج آزمون كارداني فني و حرفه اي در سه شنبه هفته آينده خبر داد و گفت: حدود 001هزار نفر در اين آزمون پذيرفته مي شوند.
خدايي افزود: در اين آزمون 53 هزار نفر در آموزشكده هاي فني و حرفه اي وابسته به آموزش و پرورش و 54 هزار نفر نيز در موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي پذيرش مي شوند.وي اظهار داشت: البته ما تلاش مي كنيم پذيرفته شدگان بيشتري را اعلام كنيم از اين رو مي توان گفت حدود 001 هزار نفر در اين آزمون قبول مي شوند.
معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به آغاز كلاس هاي درس براي پذيرفته شدگان اين آزمون گفت: شروع كلاس ها براي اين داوطلبان بستگي به آمادگي آموزشكده هاي فني و حرفه اي و يا موسسات غيرانتفاعي دارد كه در صورت آماده بودن مي توانند از ترم جاري كلاسها را تشكيل دهند و در غير اين صورت پذيرفته شدگان از بهمن ماه در كلاس حاضر مي شوند.
ثبت نام آزمون فراگير
از اوايل آبان
مديركل دفتر آموزش هاي آزاد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري نيز گفت: دفترچه دوره هاي فراگير پيام نور احتمالاً اواخر مهر يا اوايل آبان ماه منتشر خواهد شد.
دكتر نادري گفت: اگر موسسات دوره هاي آمادگي فراگير پيام نور برخلاف تعهدنامه خود عمل كنند علاوه بر حذف دوره فراگير آنها، يك اخطار نيز به موسسه مربوطه داده مي شود.وي با بيان اينكه تاكنون به 48 موسسه مجوز برگزاري دوره هاي آمادگي فراگير پيام نور داده شده است، اظهار كرد: اين موسسات براي فعاليت تعهدنامه اي را امضاء كرده اند؛ اما متاسفانه برخي از اين موسسات موارد موجود در تعهدنامه را ممكن است رعايت ننمايند، بر اين اساس چنانچه موسسه اي برخلاف تعهدنامه موجود اقدام كند علاوه بر اينكه دوره فراگير آنها حذف مي شود يك اخطار نيز به موسسه مربوطه داده مي شود.
نادري افزود: قابل ذكر است، در صورتي كه به موسسه اي سه اخطار داده شود، مجوز قطعي آن موسسه باطل خواهد شد.

 سقوط در كانال 10متري

كارگري كه قصد داشت با استفاده از بالابر برقي از يك كانال خارج شود، به علت نقص فني دستگاه، در بين راه به قعر كانال سقوط كرد.
در پي سقوط يك كارگر در كانالي 10متري در بزرگراه محلاتي آتش نشانان ايستگاه 48 و نجاتگران ايستگاه 3 به محل حادثه اعزام شدند.
به گزارش ايسنا، آنان پس از حضور در محل با رعايت كامل موارد ايمني با استفاده از تجهيزات مخصوص، مصدوم را كه بر اثر ضربه ناشي از سقوط دچار ضعف شديد شده بود، با برانكارد ويژه به بيرون از كانال انتقال و تحويل عوامل اورژانس دادند.

 بهره برداري از اولين مجموعه بازي هاي طنابي در شمال تهران

اولين و بزرگترين مجموعه ورزشي بازيهاي طنابي بزودي در شمال تهران به بهره برداري مي رسد.
به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه يك، مهندس محمدهادي امرالهي معاون امور شهري و فضاي سبز شهرداري منطقه با اعلام اين خبر گفت: مجموعه ورزشي بازيهاي طنابي با 24 وسيله جديد و پيشرفته شامل صخره سنگي، نردبان طنابي و بازي هاي كششي در زميني به مساحت يك هكتار در بوستان بزرگ مهرگان در حال راه اندازي است.
وي با بيان اينكه ساخت اين مجموعه منحصر به فرد ورزشي تا آخر پائيز سال جاري پايان مي يابد، گفت: علاوه بر وسايل ورزشي مذكور بزرگترين پيست تخصصي اسكيت با كف پوش مخصوص و سالن ورزشي چند منظوره فوتبال، واليبال، تنيس و بسكتبال در اين مجموعه طراحي و راه اندازي مي شود.
امرالهي ادامه داد: تمام وسايل و تجهيزات اين مجموعه بزرگ ورزشي ايمن و داراي گواهينامه استاندارد بوده و براي سنين مختلف و استفاده همه شهروندان طراحي شده كه تاكنون عمليات نصب و آماده سازي آن 75 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.
معاون امور شهري و فضاي سبز شهرداري منطقه همچنين اجراي آمفي تئاتر روباز با ظرفيت 200 نفر، پاركينگ روباز به مساحت 3 هزار و 500 متر مربع، كاشت 8 هزار اصله درخت و 70 هزار درختچه و گل را از ديگر اقدامات اجرا شده در اين بوستان برشمرد.

 انتصاب در كميته امداد

طي حكمي از سوي سرپرست كميته امداد امام خميني(ره)، محمد اميد به عنوان معاون جديد اشتغال و خودكفايي
كميته امداد منصوب شد.

 حوادث كوتاه از كشور

زلزله در خوزستان
زلزله اي به بزرگي 4 ريشتر ساعت 17 و 12دقيقه و 41 ثانيه عصر سه شنبه منطقه رامشير واقع در استان خوزستان را لرزاند.
اين زلزله در فاصله 10 كيلومتري رامشير، خوزستان، 22كيلومتري اميديه و 34كيلومتري جايزان خوزستان اتفاق افتاد.
انهدام باند هرمي
اراك- خبرنگار كيهان: اعضاي باند هرمي كوئيست و كيشن اينترنشنال كه سوژه هاي مورد نظر خود را از بين افراد جوياي كار شناسايي و به تهران دعوت و تشويق به سرمايه گذاري مي كردند، در اراك دستگير شدند.تعداد 20 نفر از اعضاي اين شبكه به دنبال شكايت شهروند اراكي، در محل برگزاري جلسه آنها در اين شهر دستگير شدند.اين افراد با وعده هاي دروغين تاكنون مبلغ حدود يك ميليارد و 500 ميليون ريال كلاهبرداري كرده اند.
دستگيري كلاهبرداران عابر بانك
كيش- خبرنگار كيهان: 6 نفر از كلاهبرداراني كه از طريق سيستم عابر بانك ميليونها ريال از حساب هاي كارت عابربانك شهروندان كيش به طرز ماهرانه اي سرقت مي كردند در تهران دستگير شدند. اين افراد به دنبال شكايت يازده نفر از مالباختگان در كيش به دام پليس افتادند. مالباختگان براي واريز پول به حساب بستگان خود در كيش شماره كارت عابربانك خود را در اختيار كلاهبرداران قرار داده و متهمان تمام موجودي نقد آنها را به سرقت مي بردند. متهمان ظرف مدت 2 ماه توسط پليس در تهران دستگير شدند.

 يك مسلمان شهردار كانادا شد

يك استاد مسلمان دانشگاه كانادا در رقابتي فشرده توانست مقام شهرداري شهر بزرگ كالگري را به دست آورد.
«ننشي» در پي انتشار نتايج راي گيري در برابر دو نامزد ديگر به عنوان نخستين مسلمان شهردار شهر كالگري شد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از«اوتاوا»، «ننشي» 38 ساله فارغ التحصيل دانشگاه هاروارد و استاد دانشگاه «مونت رويال» موفق به كسب 4 درصد آرا يعني بيش از 72 هزار راي شد.

 

(صفحه(12(صفحه(10(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14