(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(12(صفحه(9(صفحه(4(صفحه (2.3.10


یکشنبه 07 شهریور 1392 - شماره 20603

حدیث دشت عشق
 در هفته دوم لیگ برتر، تمام نگاه‌ها به رقابت پیکان و ملی‌حفاری معطوف است
تقابل دیدنی مدال‌آوران المپیک با ملی‌پوشان وزنه‌برداری
اخبار کوتاه از فوتبال
مدال‌های رنگارنگ قایقرانی در آسیا
پیروزی آسان تیم ملی والیبال در گام نخست
تغییرات احتمالی در وزارت ورزش
قیمت سرسام آور بلیت‌های گران‌ترین المپیک زمستانی تاریخ
هشدار به تیم‌های لیگ برتر کشتی
آغاز رقابت‌های لیگ برتر والیبال از اول آبان‌ماه
سومین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی - اندونزی
جوانان واترپلو در جمع 4 تیم برتر قاره کهن
   


به یاد شهید «علی اکبری» دلداده کوی جانان
سال 1342 در خطه «خوراسگان» که عقیق روشنایی روز، خورشید همیشه تابان، از پشت کوه‌هایش سر برمی‌آورد؛ تولد یافت.
زمانی که شمع شهادت پرتو روح خدا، خزان غمزده پهلوی را به نور خود منور گرداند، «علی» نیز با شمع وجودش و با شرکت در راهپیمایی‌ها و گشت‌های شبانه روشنایی بزم انقلابیون شد. پس از به بارنشستن نهضت، سر در راه حفظ آرمان‌های انقلاب نهاد و در مدرسه بسیج عشق و در پادگان نظامی «غدیر»، اصول نظامی را فرا گرفت. آن زمان که تازیانه‌های خشم از آسمان خصم بر شانه‌های خسته وطن فرود می‌آمد، با حضور در میدان عشق لایزال الهی، سر در راه تسکین آلام میهن گذارد، 4 ماه دلاورانه بر بعثیان تاخت و سرانجام، سال 1362 طی عملیات «خیبر»، مجنون صفت ساکن کوی لیلی شد و «جزیره مجنون» را در سوگ خویش نشاند.
فرازی چند از وصیت‌نامه شهید:
«... آری برادر، خداوند سرنوشت انسان را به خود واگذاشت تا از بین راه‌ها و هدف‌هایی که در راه انسان‌ها هست، هر کدام را بخواهد انتخاب کند. پس ما باید این راهی را که انتخاب کرده‌ایم و این هدف را ادامه دهیم چرا که این هدف اسلام و این راه همان راه انبیاء و راه امام است. این راه را باید بپیماییم حتی اگر به قیمت جانمان تمام شود. اسلام خون می‌خواهد و باید خون داد...»

 


سرویس ورزشی-
در هفته‌ دوم لیگ برتر وزنه‌برداری، مدال آوران المپیک برای حفظ جایگاه ملی حفاری در مکان نخست و ملی‌پوشان برای رسیدن پیکان به صدر جدول رده‌بندی، قدم بر عرصه رقابت‌ها می‌گذراند.
هفته‌ دوم لیگ برتر وزنه‌برداری هفتم و هشتم مهر ماه در سالن کبکانیان تهران و به میزبانی تیم پیکان برگزار می‌شود. تیم پیکان با وجود این که امسال به جمع دیگر تیم‌های حاضر در لیگ برتر اضافه شده، اما با خدمت گرفتن ملی‌پوشانی همچون رسول تقیان، سهراب مرادی، جابر بهروزی، بهادر مولایی و کیا قدمی رقابت نزدیکی با ملی حفاری (قهرمان فصل گذشته) دارد.در هفته‌ دوم لیگ برتر علاوه بر این که تیم پیکان در فکر قرار گرفتن در صدر جدول رده‌بندی و ملی حفاری درصدد حفظ جایگاه خود است، وزنه زدن وزنه‌برداران المپیکی برای ملی‌حفاری و ملی‌پوشان برای پیکان جذابیت رقابت‌ها را از هفته‌ اول بیشتر خواهد کرد.نکته جالب در این میان این است که ملی‌پوشان برای حضور در مسابقات جهانی رکوردگیری می‌شوند که این رکوردها برای هفته‌ دوم لیگ برتر هم ثبت می‌شوند. در نتیجه‌ ملی‌پوشان باید هر چه در توان دارند را به نمایش بگذارند. البته رکوردگیری دیگری در محل اردوی تیم ملی انجام می‌شود.با این حال اگر سهراب مرادی و کیانوش رستمی در دسته 85 کیلوگرم، بهادر مولایی در 105+ کیلوگرم، کیا قدمی و نواب نصیر شلال در 105 کیلوگرم شرکت کنندهفته‌ تماشایی را در لیگ برتر در پیش‌رو خواهیم داشت. البته نباید رقابت سجاد و جابر بهروزی را در دسته 69 کیلوگرم فراموش کرد که هر دو آنها در حال حاضر در اردوی تیم ملی هستند، اما سجاد برای ملی حفاری و جابر برای پیکان وزنه می‌زند. در این میان بهداد سلیمی وسعید محمدپور به دلیل مصدومیت از هفته‌ سوم بر روی تخته می‌رود.در رده بندی تیمی نیز ملی حفاری با 38.55 امتیاز در جایگاه نخست ایستاد. پیکان با 37.55 امتیاز دوم شد و نیروی زمینی ارتش نیز با 34.76 امتیاز در رده سوم جای گرفت.
تست دوپینگ از 10 ملی‌پوش
در شرایطی که ملی پوشان وزنه برداری خود را برای حضور در هفته دوم لیگ وزنه برداری آماده می کنند دیروز و در فاصله 22 روز تا آغاز رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان در لهستان، ماموران آژانس بین المللی مبارزه با دوپینگ (وادا) در محل کمپ تیم‌های ملی وزنه‌برداری حاضر شدند و از 10 وزنه بردار حاضر در اردو تست گرفتند.مجید عسگری، جابر بهروزی، سجاد بهروزی، رسول تقیان، علیرضا دهقان، امین زارعی، محمدرضا براری، کیا قدمی، علیرضا سلیمانی و بهادر مولایی وزنه بردارانی هستند که زیر نظر ماموران وادا تست دوپینگ دادند.این هفتمین حضور سرزده ماموران آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ (وادا) در اردوی وزنه برداری طی 3 سال اخیر است.
سلیمی و ماجرای تست دوپینگ
اما غیبت بهداد سلیمی قهرمان المپیک لندن در هفته دوم لیگ وزنه برداری دوباره شایعاتی را مبنی بر عدم تمایل وی به انجام تست دوپینگ مطرح کرد ولی سلیمی خیلی سریع به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: به دلیل آسیب‌دیدگی‌ در هفته‌ دوم لیگ برتر شرکت نمی‌کنم ،‌ با این وجود برای این که حرفی باقی نماند تست دوپینگ خواهم داد. سلیمی اظهار کرد: با وجود این که شرایط بدنی‌ام و وضعیت رکوردهایم خوب است و حتی به مجموع 460 کیلوگرم هم رسیدم، اما در هفته‌ دوم لیگ برتر شرکت نمی‌کنم، چرا که یک مقدار از ناحیه کتف آسیب دیده‌ام و امکان دارد در لیگ برتر رقابت ایجاد شود و یکسری حرکت‌هایی انجام گیرد‌که برای آسیب‌دیدگی‌ام مناسب نباشد. همچنین لیگ برتر مسابقه‌ای نیست که بخواهم ریسک کنم. بنابراین از هفته‌‌سوم در لیگ برتر شرکت خواهم کرد.وی ادامه داد: البته‌الان که نمی‌خواهم در هفته‌ دوم لیگ برتر وزنه بزنم، ممکن است خیلی‌ها شیطنت کنند و بگویند چون آزمایش دوپینگ می‌گیرند شرکت نمی‌کند و من برای این که این حرف‌ها پشت سرم نباشد طی تماس تلفنی که با دکتر پورکاظمی داشتم از او خواستم هر زمان که ماموران نادو خواستند تست دوپینگ بگیرند به من اطلاع دهند تا من نیز آزمایش دهم و جایی برای حرف زدن باقی نماند.سلیمی درباره حمله ور شدن مربی خرم آبادی در بیمارستان به او نیز ،‌گفت: اتفاق غیر منتظره‌ای بود با این حال همان روز از او شکایت کردم که در حال حاضر فراری است و هنوز پیدایش نکرده‌اند.

 


کی روش دوشنبه در تهران
رئیس فدراسیون فوتبال پیش از این اعلام کرده بود کی‌روش شنبه (دیروز) به تهران برمی‌گردد اما سرمربی تیم ملی تازه دیشب به دوبی رسید و پس از اقامت یک روزه، صبح دوشنبه به تهران می‌رسد.
نظر کفاشیان در خصوص انتقاد از داوری‌ها
علی کفاشیان به انتقادات صورت گرفته در خصوص داوری‌های فوتبال واکنش نشان داد و گفت: در داوری ها گاهی اشتباهاتی رخ می‌دهد که این مساله جزئی از کار بوده ولی متاسفانه برخی احساس می‌کنند که چنین اشتباهاتی از عمد بوده است. این تفکرات باعث می‌شود که افراد صحبت‌هایی کنند که به نظر من زیاد منصفانه نیست و نباید این گونه باشد.
آمادگی آ.ث. میلان برای بازی با پرسپولیس
تیم فوتبال ستارگان تاریخ آ.ث.میلان شرایط مد نظر برای دیدار دوستانه با ستارگان تاریخ پرسپولیس را طی نامه‌ای به محمد رویانیان اعلام کرد.
نقض عملکرد کمیته انضباطی توسط آئین نامه فیفا
تصمیم هفته گذشته کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مبنی بر تبدیل کارت قرمز میثم حسینی به کارت زرد که در دیدار پرسپولیس و سپاهان رقم خورد، باعث بروز اختلاف‌نظرهای متعدد بین اهالی جامعه داوری و حاشیه‌های متفاوتی شد که بررسی دقیق‌تر این موضوع را الزامی کرد. روز گذشته بررسی یکی از سایت های خبری نشان داد آیین‌نامه انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) عملکرد کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران را در تغییر کارت قرمز بازیکن پرسپولیس به کارت زرد، نقض می‌کند.
بازگشت پورغلامی به ملوان
سرمربی تیم فوتبال ملوان انزلی کارش در این تیم به پایان نزدیک شده و به زودی هیئت مدیره باشگاه برایش تصمیم‌گیری می‌کند.دراگان اسکوچیچ اولین مربی خارجی تاریخ باشگاه ملوان در هفته یازدهم لیگ برتر به پایان کارش نزدیک شده است.هیئت مدیره باشگاه ملوان این هفته تشکیل جلسه می‌دهد تا در مورد برکناری رسمی او تصمیم گیری کند.فرهاد پورغلامی سرمربی اسبق ملوان که اکنون مربی تیم تراکتورسازی است و دستیار مجید جلالی گزینه اصلی برای جانشینی اسکوچیچ است. ملوان اکنون با 9 امتیاز در رده چهاردهم جدول است.
سپاهان به جباری رضایت نامه نمی دهد
قائم مقام باشگاه سپاهان از صادر نکردن رضایت‌نامه مجتبی جباری خبر داد و گفت: نهایتا هیچ توافقی برای جدایی قطعی او از سپاهان صورت نگرفته و جباری فعلا در مرخصی طولانی‌مدت بسر می‌برد.
دوستی‌مهر در تمرین دورتموند
سرمربی تیم ملی نوجوانان زیر17 سال ایران، پیش از بازی بین تیمهای نوجوانان ایران و جوانان بورسیا دورتموند، به همراه مهدی مهدوی‌کیا بر سر تمرینات تیم بورسیا دورتموند حاضر شدند. لازم به یادآوری است تیم ملی زیر 17 سال ایران در دیدار دوستانه مقابل تیم جوانان دورتموند در زمین شماره یک کمپ باشگاه بوروسیا دورتموند به تساوی دو - دو رسید.
ارسال نامه شکایت با غلط املایی
مسئولان باشگاه ابومسلم در نامه‌ای به AFC نسبت به دخالت اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی شکایت کردند، هرچند با توجه به نوع تنظیم نامه و ادبیات بسیار بسیار ضعیف استفاده شده در نامه، بعید است این باشگاه به نتیجه ای برسد. بررسی های صورت گرفته در خصوص نامه ارسالی باشگاه ابومسلم نشان می داد که تنظیم کننده این نامه تسلطی روی زبان انگلیسی نداشت و اشتباه بسیاری درنامه این باشگاه قدیمی دیده می شد.
زمان آمادگی مهرداد پولادی
کادر پزشکی تیم فوتبال پرسپولیس شرایط بازیکن مصدوم این تیم را خوب توصیف کرد و گفت: پولادی بعد از چهار هفته آماده سازی به شرایط بازی می‌رسد.
دایی: قهرمانی چند پرونده در فدراسیون دارد
دایی سرمربی پرسپولیس درتازه ترین صحبت های خود می‌گوید که محسن قهرمانی چند پرونده در فدراسیون دارد و منظور درودگر مدیرعامل ملوان در تازه ترین انتقاداتش از داوری، همین داور بوده است.
شکایت از فدراسیون فوتبال به بازرسی کل کشور
مدیرعامل باشگاه مس سونگون می‌گوید که کمیته‌ انضباطی و ستاد تخلفات رای تیم البدر یکی از رقبای این تیم برای صعود به لیگ دسته اول را صادر نمی‌کنند و به همین دلیل به بازرسی کل کشور شکایت کرده‌ است.

 


عاقل حبیبیان نخستین مدال طلای تیم ملی روئینگ ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا را به دست آورد.
مسابقات قایقرانی قهرمانی آسیا با برگزاری رقابت های فینال 3 ماده در لوآن چین ادامه پیدا کرد که عاقل حبیبیان در ماده تک نفره سبک وزن مردان با ‏غلبه بر حریفان خود صاحب مدال طلا شد. در این مسابقه حبیبیان با زمان 7 دقیقه و 10‌ثانیه در جایگاه نخست قرار ‏گرفت و نمایندگان ازبکستان و چین دوم و سوم شدند. این نخستین مدال تیم ملی روئینگ ایران در مسابقات 2013 قهرمانی آسیا‌ست.
5 مدال طلای دختران
اما خبر دیگر از قایقرانی اینکه در جریان رقابت های قایقرانی قهرمانی آسیا در بخش بانوان نماینده های ایران به مدال های رنگارنگی رسیدند. 5 مدال طلا و 2 نقره برای دختران قایقران حاصل مدال هایی بود که روز گذشته ورزشکاران ایرانی کسب کردند.

 


تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا به سادگی از سد قزاقستان گذشت.
تیم ملی والیبال ایران، مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌های قهرمانی آسیا در نخستین گام ظهر دیروز برابر قزاقستان قرار گرفت و توانست به راحتی و با نتیجه 3 بر صفر حریف خود را شکست دهد.تیم ملی والیبال ایران در مقابل قزاقستان از ترکیب بازیکنانی چون سعید معروف، امیر غفور، عادل غلامی، حمزه زرینی، فرهاد قائمی و محمد موسوی و فرهاد ظریف بهره می‌برد.در این جدال نه چندان سخت برای ایران، شاگردان ولاسکو در 3 ست متوالی و با نتایج 25-22، 25-17 و 25بر 22قزاقستان را از پیش‌رو برداشتند.ملی‌پوشان ایران امروز در دومین مسابقه خود باید برابر کویت قرار بگیرند.

 


در ادامه تغییرات در وزارت ورزش و جوانان و انتصابات جدید صالحی امیری، سرپرست وزارت ورزش و جوانان، به احتمال فراوان سیدنصرالله سجادی به عنوان معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای منصوب خواهد شد.
طی چند روز گذشته گزینه‌های زیادی برای معاونت قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان مطرح بودند که سیدنصرالله سجادی به این سمت منصوب خواهد شد. روز گذشته خبرگزاری ایسنا با اعلام این خبر یادآورشد رسول خادم هم یکی از گزینه‌های اصلی این معاونت بود که شنیده می‌شود او این سمت را نپذیرفته و قصد دارد به کارش در تیم ملی کشتی آزاد ادامه دهد.گفته می‌شود او پیشنهاداتی از شهرداری تهران دارد که احتمال حضور وی در شهرداری نیز وجود دارد.
فائقی در شرکت توسعه و تجهیز
همچنین سرپرست وزارت ورزش و جوانان قصد دارد از سعید فائقی، معاون اسبق ورزشی سازمان تربیت بدنی در شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی استفاده کند. صالحی امیری مذاکراتی را با سعید فائقی داشته است که به احتمال فراوان فائقی به زودی جانشین علی ترکاشوند، مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی خواهد شد.
محمدیان معاون بانوان می‌شود؟
یکی دیگر از تغییراتی که در سطح مدیریتی وزارت ورزش و جوانان انجام خواهد شد، تغییر در معاونت بانوان خواهد بود. برای این معاونت نیز گزینه‌هایی مطرح هستند که فریبا محمدیان، رئیس فدراسیون اسکیت از گزینه‌های جایگزینی مرضیه اکبرآبادی است.

 


گران‌ترین بلیت رقابت‌های المپیک زمستانی 2014 سوچی با 1700 دلار به فروش رسید.
در حالی شهر سوچی تا چندی دیگر میزبان گران‌ترین المپیک زمستانی تاریخ خواهد بود که قیمت بلیت برخی از مسابقات این رویداد به شدت سرسام آور است و صدای بسیاری از علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی را درآورده است. بر طبق گزارش‌ها گرانترین بلیتی که در المپیک زمستانی 2014 سوچی فروخته می‌شود، ۵۰ هزار روبل (‌۱۷۰۰ دلار) قیمت خواهد داشت و ارزانترین بلیتی هم به قیمت ۵۰۰ روبل ( ۱۷ دلار) فروش می‌رود. قیمت بلیت مراسم افتتاحیه و اختتامیه از 4500 روبل شروع می شود و گران‌ترین بلیت هم مربوط به مراسم افتتاحیه با 50 هزار روبل(1700 دلار) است.

 


سرپرست سازمان لیگ کشتی اعلام کرد قرارداد داخلی اعتباری ندارد.
محمد ابراهیم امامی گفت: طبق اساسنامه سازمان لیگ، قراردادهای داخلی برای این سازمان اعتباری ندارد و کشتی‌گیران باید با رضایتنامه‌ هیات کشتی استان خود قرارداد رسمی‌شان را در سازمان لیگ ثبت کنند. بعضی از کشتی‌گیران هم که با قرارداد داخلی، مبالغی دریافت کرده‌اند برای ادامه توضیحات به کمیته‌ انضباطی فرا خوانده شده‌اند. وی افزود: در جلسه هماهنگی لیگ 92 کشتی که با حضور نمایندگان تام الاختیار برگزار شد، مقرر گردید که وزن کشی هفته‌ اول لیگ پنجشنبه نهم آبان و مسابقات هفته‌ اول جمعه دهم آبان برگزار شود. همچنین لیگ کشتی آزاد و فرنگی به صورت همزمان آغاز خواهد شد. امامی ادامه داد: چون ملی‌پوشان کشتی فرنگی می‌توانند در لیگ حضور داشته باشند، اما آزادکاران چنین حقی را ندارند، به همین دلیل مجوز دادیم که هر تیم بتواند با سه کشتی‌گیر خارجی قرارداد ببندد، اما در هر هفته‌ تنها از دو نفر آنها استفاده کند. همچنین طبق آیین‌نامه، مربیان تیم ملی حق حضور در تیم‌های لیگ برتری را نخواهند داشت.

 


مراسم قرعه‌کشی مسابقات لیگ برتر والیبال صبح دیروز در محل فدراسیون برگزار شد و 11 تیم شرکت کننده در این مسابقات رقبای خود را شناختند.
در ابتدای این مراسم محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون و منوچهر پورحسن، رئیس سازمان لیگ ضمن ارائه توضیحاتی جواب سوالات نماینده تیم‌ها را دادند تا قبل از شروع مسابقات ابهامی برای شرکت کننده‌ها نماند؛ پس از صحبت‌های ابتدایی نفرات حاضر مراسم قرعه‌کشی انجام شد و تیم‌ها با رقبای خود و نحوه برگزاری مسابقات آشنا شدند.از نکات مهم این جلسه تاکید بر برگزاری لیگ با 11 تیم بود که در صورت اضافه شدن تیم دیگر همان 12 تیمی می‌شود، اما در حال حاضر همان 11 تیم در لیگ حضور دارند و هر تیم یک هفته استراحت می‌کند.اسامی تیم‌های شرکت کننده در مسابقات لیگ برتر به شرح زیر است:1. پیکان تهران،2. متین ورامین،3. سایپا البرز،4. شهرداری زاهدان،5. باریج اسانس کاشان،6. آلومینیوم المهد بندرعباس،7. شهرداری تبریز،8. میزان خراسان،9. شهرداری ارومیه،10. بازرگارنی شهرداری گنبد و 11. کاله آمل بر اساس اعلام سازمان لیگ بیست‌وهفتمین دوره رقابت‌های والیبال لیگ برتر والیبال مردان باشگاه‌های کشور از اول آبان‌ماه آغاز می‌شود و در صورت قهرمانی ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا و کسب جواز حضور در مسابقات قهرمان قهرمان در توکیوی ژاپن پس از برگزاری 5 هفته، این مسابقات متوقف خواهد شد و پس از حدود دو هفته تعطیلی ادامه پیدا خواهد کرد. در غیر اینصورت تا تعطیلات نیم فصل در پایان دور رفت، آغاز می‌شود.بر اساس اعلام سازمان لیگ پس از برگزاری این رقابت‌ها در دو مرحله مقدماتی و پلی آف ، 4 تیم برتر در تهران در سالن 12 هزار نفری آزادی برای تعیین مقام‌های اول تا چهارم با هم پیکار می‌کنند که این مسابقات نیز به صورت دو از سه خواهد بود و 25 اسفندماه قهرمان لیگ برتر والیبال مردان در سال 1392 تعیین خواهد شد.

 


*نمایندگان ووشوی ایران در ششمین روز مسابقات یک مدال طلا کسب کردند.فرشاد عربی در بخش نانچوان با برتری بر رقبای خود عنوان قهرمانی و مدال طلا را کسب کرد.
*در آغاز رقابت‌های تکواندو تیم پومسه آزاد دو نفره ایران با ترکیب مهسا مردانی و مهدی جمالی با امتیاز 76/7 قهرمان شد. در بخش پومسه بانوان هم تیم ایران مدال طلا را کسب کردند.در پومسه انفرادی هم نسترن ملکی با هشت امتیاز قهرمان شد.
* محسن ربانی ملی‌پوش پرش با نیزه ایران به مدال نقره دست یافت.وی توانست با ثبت رکورد 5 متر مدال نقره را از آن خود کند،اما سجاد مرادی در ماده ۱۵۰۰ متر هشتم شد.

 


در روز چهارم رقابت های واترپلوی قهرمانی جوانان آسیا تیم ملی ایران با پیروزی 17 بر 11 مقابل اندونزی به جمع چهار تیم برتر آسیا راه یافت.
در روز چهارم رقابت های واترپلوی قهرمانی جوانان آسیا تیم ملی ایران با پیروزی 17 بر 11 مقابل اندونزی به جمع چهار تیم برتر آسیا راه یافت. تیم ملی واترپلوی جوانان ایران که در دور گروهی به عنوان صدرنشین گروه اول به مرحله یک چهارم نهایی راه یافته بود، موفق شد با نتیجه‌ 17 بر 11 تیم اندونزی را از پیش رو بردارد تا حریف تیم قدرتمند چین در نیمه نهایی شود.

 


(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(12(صفحه(9(صفحه(4(صفحه (2.3.10