(صفحه(12(صفحه(10(صفحه(9(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14


شنبه 28 آذر 1388- شماره 19538
 

صفحه (14)

صفحه (3)

صفحه (2)

     
حجت الاسلام والمسلمين رحيميان:
جرم كساني كه زمينه فتنه را فراهم كردند از پاره كردن عكس امام(ره) بيشتر است
رحيم پور ازغدي: قبل از پاره كردن عكس امام ، افكار ايشان مورد هجمه قرار گرفت
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي: دانشگاه آزاد نمي تواند اموالش را وقف كند
بسيجيان جامعه دندانپزشكي: ريشه جريان هاي هتاك و فتنه گر بايد خشك شود
معاون توسعه مديريت و سرمايه منابع انساني رئيس جمهور: تدوين و تصويب نقشه جامع علمي كشور نهايي شد
مبتكر 23 ساله دهدشتي مقام اول جهان را كسب كرد
رئيس گروه سليقه يابي مركز ملي فرش ايران: ايران بازار فرش جهان را از دست داده است
معاون وزير تعاون: شرايط خانه دار شدن متقاضيان مسكن مهر در كشور آسان مي شود
امام جمعه اهل سنت ربط سردشت: مخالفان امام خميني در خط كفر قرار دارند
اخبار ادبي و هنري
فرمانده نيروي زميني ارتش: ولايت فقيه ركن اصلي انقلاب اسلامي استحجت الاسلام والمسلمين رحيميان: جرم كساني كه زمينه فتنه را فراهم كردند از پاره كردن
عكس امام(ره) بيشتر است محاكمه و مجازات سران فتنه فرياد مردم در سراسر كشور

مردم سراسر كشور ديروز پس از اقامه نماز جمعه با برپايي تظاهرات اعتراض آميز ضمن محكوميت هتك حرمت به ساحت امام راحل خواستار اشد مجازات براي سران فتنه سبز اموي شدند.
راهپيمايان در شهرهاي مختلف با حمل تصاوير امام خميني(ره) و حضرت آيت الله خامنه اي و نيز حمل پلاكاردهايي با مضامين انقلابي و اطاعت از ولايت فقيه، شور و عشق خود را به بنيانگذار انقلاب اسلامي و مقام عظماي ولايت ابراز داشتند.
تظاهركنندگان همچنين شعارهايي نظر «الله اكبر»، «مرگ بر ضدولايت فقيه»، «مرگ بر آمريكا»، «مرگ بر اسرائيل»، «ابوالفضل علمدار خامنه اي نگهدار»، «حزب فقط حزب علي رهبر فقط سيدعلي»، «خميني خميني راهت ادامه دارد»، «استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي»، «خامنه اي كوثر است دشمن او ابتر است»، «خامنه اي خميني ديگر است ولايتش ولايت حيدر است»، «اين همه لشكر آمده به عشق رهبر آمده»، «حسين حسين شعار ماست خميني افتخار ماست»، «سران فتنه سبز اعدام بايد گردند» و «موسوي موسوي اين آخرين پيام است» را سردادند.
همچنين پلاكاردهايي با اين مضامين در دست راهپيمايان بود: «هتك حرمت ساحت مقدس امام خميني را شديداً محكوم مي كنيم»، «ما تا آخر با ولايتيم»، «امام خميني(ره) يك حقيقت هميشه زنده است»، «جانم فداي رهبر»، «لبيك يا خامنه اي لبيك يا حسين است» و «دشمن را خوب بشناسيد مبادا از شناسايي دشمن غفلت كنيد (مقام معظم رهبري)».
صدها هزار نفر از مردم تهران نيز ديروز بدون توجه به هواي نسبتاً سردپاييزي پس از اقامه نماز پرصلابت جمعه با راهپيمايي و اجتماع باشكوه در مقابل سردر اصلي دانشگاه، خشم و انزجار خود را از اهانت هواداران موسوي، كروبي و خاتمي به امام راحل ابراز داشتند. در اين مراسم ابتدا يكي از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت در سوگ امام حسين(ع) و شهداي عاشورا مرثيه سرايي كرد و مردم نيز به سينه زني پرداختند.
رحيميان: چشم فتنه كور مي شود
در ادامه حجت الاسلام والمسلمين رحيميان نماينده ولي فقيه در بنياد شهيد و امور ايثارگران طي سخناني توهين به امام خميني را دشمني با خدا، رسول خدا و اسلام و تمامي ارزش ها توصيف كرد و يادآور شد: دشمني با امام، دشمني با استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي و همه دستاوردهاي عزتمند جمهوري اسلامي است.
وي اضافه كرد: توهين به امام (ره) توهين به همه ارزش ها، شيعيان، مسلمانان جهان، تمام آزادگان جهان، شهدا، ايثارگران و خانواده شهدا و همه كساني است كه فرزندانشان را در راه امام و اسلام و انقلاب فدا كرده اند.
حجت الاسلام رحيميان همچنين توهين به امام را همصدايي با آمريكا و اسرائيل در جهت مقابله با اسلام عزيز توصيف و در عين حال تصريح كرد: توهين به امام همصدايي و هم نوايي با فرعون ها، نمرودها و يزيدها در جهت مقابله با انبياء و اولياي الهي است.
وي اضافه كرد: اما همه دشمنان و دوستان بايد بدانند همانطور كه در سال 56 يك توهين به امام باعث تسريع در سقوط رژيم ستمشاهي و شكست همه پشتيبانان او و از اين سو باعث پيروزي انقلاب شد، امروز هم اين توهين به امام، يقيناً بار ديگر خط امام را در دنيا زنده و ثانياً چشم فتنه و فتنه گران را كور كرده و خواهد كرد.
نماينده ولي فقيه در بنياد شهيد و امورايثارگران در ادامه با اعلام احترام به تمامي 40 ميليون نفري كه در انتخابات رياست جمهوري به نظام اسلامي و قانون اساسي و ولايت فقيه رأي داده اند، خاطرنشان كرد: بايد يادمان باشد در زمان امام(ره) و هم در زمان حاضر و هم در هر تاريخي، يك عده اشرار و نابخرد در جوامع وجود داشته و دارند، اما عوامل و عناصري كه زمينه اين فتنه را فراهم كرده اند و آن هايي كه دامن زدند به تشويش و زمينه را براي حضور معدودي شرور فراهم كرده اند، گناهشان از پاره كردن عكس امام بالاتر است.
وي گفت: تظاهر به روزه خواري در ماه رمضان، شعار دادن عليه روز قدس و جمهوري اسلامي و تمام ارزش ها و ميراث هاي گرانبهاي امام(ره) و شعار دادن زير پرچم سبزي كه منافقان برافراشته اند گناهش از پاره كردن عكس امام بالاتر و بزرگتر است.
حجت الاسلام رحيميان هم چنين با بيان اين كه به سران ايجاد فتنه در كشور هشدار مي دهيم، گفت: براساس آيات قرآن اگر از كار خود تبري جستند مورد پند و اندرز قرار مي گيرند و به آغوش جامعه بازمي گردند؛ اما اگر بخواهند به فتنه گري ادامه دهند و دست از كارهايشان برندارند براساس همين آيات آنچنان متزلزل خواهند شد تا كسي از آن ها باقي نماند و بايد به بدترين و شديدترين حالت اعدام شوند.
در اين هنگام راهپيمايان شعار دادند «موسوي موسوي اين آخرين پيام است» و «سران فتنه سبز اعدام بايد گردند». رحيميان در ادامه مقابله با براندازان را سنتي خدايي توصيف كرد كه چه قبل از پيغمبر(ص) و چه بعد از پيغمبر و تا ابد بوده و خواهد بود و در تمامي جوامعي كه ادعاي دموكراسي دارند نيز برقرار است.
وي در خاتمه تصريح كرد: شاخص اصلي پيروي از امام(ره) قرار گرفتن زير سايه ولايت است.
پس از سخنان نماينده ولي فقيه در بنياد شهيد و امور ايثارگران، قطعنامه پاياني راهپيمايان مبني بر محكوميت هتك حرمت به ساحت امام خميني(ره) و محاكمه و مجازات خاتمي، موسوي و كروبي و تمامي عوامل فتنه سبز اموي قرائت شد كه با تكبير حاضران مورد تأييد قرار گرفت.
خروش غيورانه مردم سراسر كشور در دفاع از نام و راه امام
با وجود برف و باران و سرماي شديد هوا در اكثر نقاط كشور، مردم ولايتمدار و خداجوي ايران اسلامي در اعتراض به هتك حرمت امام خميني با حضور پرشور در راهپيمايي هاي بعد از نمازجمعه با امام خميني و رهبر معظم انقلاب بيعتي دوباره كردند.
گزارش خبرنگار كيهان از اصفهان حاكي است نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به وقايع روز 16آذر اظهار داشت: اين امكان وجود دارد كه دشمنان و منافقين با اين كار وفاداري مردم به امام، نظام و رهبري را آزمون كرده باشند تا اقدامات بعدي خود را با عكس العمل مردم طراحي كنند.
«آيت الله سيديوسف طباطبايي» افزود: ممكن است اين وقايع از طرف عده اي جاهل فريب خورده صورت گرفته باشد كه اصلا قابليت توجه را نداشته باشند.
وي اضافه كرد: دشمنان داخلي و خارجي بدانند مردم ايران همواره حامي ولايت و نظام بوده و به اين سادگي نمي توانند به اعتقادات مردم توهين كنند.
¤ به گزارش خبرنگار كيهان در تبريز اعضاي هيئت علمي دانشگاه هنر اسلامي تبريز نيز با امضاي بيانيه اي خواستار اخراج و بركناري ميرحسين موسوي از هيئت امناي دانشگاه هنر اسلامي تبريز شدند.
¤ گروهي از خانواده هاي شهدا و ايثارگران تبريزي نيز با تجمع در برابر بيت امام جمعه اين شهر خواستار تصفيه موسسه نشر آثار امام خميني از ضدانقلاب شدند.
¤ به گزارش خبرنگار كيهان در ساري دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در ساري نيز گفت: رهبر انقلاب فصل الخطاب در تمامي مسائل و به ويژه موضوعات حساس و كليدي كشور است.
محسن رضايي افزود: راه برون رفت كشور از التهابات پيش رو عمل به توصيه ها و فرامين رهبر انقلاب است.
¤ همچنين به گزارش خبرنگار كيهان در بناب اساتيد، كاركنان و دانشجويان دانشگاه پيام نور مركز بناب با برگزاري تجمع اعتراض آميز ضمن محكوم كردن اين هتك حرمت بر حمايت از ولايت فقيه تاكيد كردند.
¤ به گزارش خبرنگار كيهان در دزفول دانشجويان، اساتيد و كاركنان دانشگاه آزاد دزفول نيز در محكوميت هتك حرمت ساحت مقدس امام خميني، در مقابل دانشكده فني اين دانشگاه تجمع اعتراض آميز برپا كردند.
¤ گزارش ايرنا نيز حاكي است مردم چهارمحال و بختياري در اعتراض به هتك حرمت ساحت مقدس بنيانگذار انقلاب اسلامي پس از اقامه نمازجمعه در هواي سرد و برفي راهپيمايي كردند.
¤ به گزارش خبرنگار كيهان در قائم شهر نماينده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبري و امام جمعه قائم شهر در همايش عاشوراييان در مصلاي جمعه قائم شهر گفت: سران فتنه و آشوبگران از روز قدس و با زير پا گذاشتن آرمان هاي امام خميني به بنيانگذار انقلاب توهين كردند.
¤ گزارش خبرنگار كيهان در همدان نيز حاكي است فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) استان تهران در ششمين مجمع پيشكسوتان جهاد و شهادت همدان گفت: نخست وزير امام، سردار، رزمنده، فرزند شهيد و هركسي كه امروز در خط امام و شهيدان نباشد از خانواده انقلاب نيست.
سرتيپ پاسدار حسين همداني در خصوص اغتشاشات اخير و توهين به امام خميني گفت: اگر شهيدان عمليات تنگه كورك (عمليات رزمندگان استان همدان در سال 60) امروز بودند اجازه چنين كارها و اهانت هايي را نمي دادند.
همچنين گزارش خبرنگار كيهان از ايلام حاكي است آيت الله مرواريد نماينده سابق مردم ايلام در مجلس خبرگان رهبري كه از حاميان اصلاحات به شمار مي رفته با حضور در راهپيمايي از توهين كنندگان به امام خميني اعلام برائت كرد.
گفتني است نزديك يك قرن از سن آيت الله مرواريد مي گذرد و ايشان با وجود كهولت سن با عصا در راهپيمايي شركت كردند.
¤ گزارش خبرنگاران كيهان از ملاير، ورامين، برازجان، هفتكل، گنبد كاووس، دهلران، درچه، مهربان ، نايين ، قشم و اقصي نقاط ايران اسلامي حاكي است مردم خداجو و شهيدپرور ايران اسلامي در راهپيمايي هاي گسترده بعد از نمازجمعه هتك حرمت به ساحت امام خميني را محكوم كردند.

 رحيم پور ازغدي: قبل از پاره كردن عكس امام ، افكار ايشان مورد هجمه قرار گرفت

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي تاكيد كرد امام خميني (ره) هنوز هم مظلوم است و در حقيقت قبل از پاره كردن عكس امام، افكار ايشان مورد هجمه قرار گرفت.
حسن رحيم پور ازغدي طي سخناني در گردهمايي روحانيون وزارت دفاع اظهار داشت: پروژه پـيچيده اي كه امروز عليه روحانيت فعال شده در گذشته نيز براي برهم زدن نيروها و ارزش هاي انقلابي به كار رفته است تا دشمن بتواند ضربه به ساختار انقلاب بزند. وي با اشاره به اسناد لانه جاسوسي افزود: همه اتفاقات حال حاضر جامعه مانند پاره كردن عكس امام خميني (ره) را مي توان از روي اين اسناد پيش بيني و حتي مهار كرد. عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصريح كرد: اين پروژه در زمان حيات امام (ره) نيز كاملا اجرا شد زيرا آمريكايي ها در 30 سال گذشته طرح جامعي را عليه امام (ره) پيش گرفتند و روحانيوني در حد مرجع تقليد مانند شريعتمداري را عليه امام (ره) فعال كردند. رحيم پور ازغدي عنوان كرد: بيش از يك قرن است كه روحاني ستيزي توسط دشمن، فرهنگ سازي شده است در حالي كه امام (ره) فرمودند: اسلام بدون آخوند يعني فاتحه اسلام را خواندن و آنكه بخواهد اسلام را پياده كند آخوند است. عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي ادامه داد: در طول سي سال گذشته هم دشمنان طرح براندازي ولايت فقيه و تضعيف مرجعيت را با گردآوري روشنفكران دانشگاه و روحانيون حوزه در سر مي پروراندند كه با هوشياري مراجع و علماي اسلام اين توطئه ها تاكنون به نتيجه نرسيده است.
رحيم پورازغدي در پايان افزود: هتك حرمت ساحت مقدس حضرت امام خميني (ره) خط و ربط ها را مشخص كرد.

 عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي: دانشگاه آزاد نمي تواند اموالش را وقف كند

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي تاكيد كرد اقدام دانشگاه آزاد براي وقف اموال اين دانشگاه در حيطه اختيارات مسئولان اين دانشگاه نيست.
حجت الاسلام والمسلمين محمد محمديان عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در گفت وگو با فارس در خصوص وقف اموال دانشگاه آزاد اظهار داشت: بحث هاي مربوط به مباحث مالي عموما در قسمت هاي آخر اساسنامه دانشگاه آزاد قرار دارد و در همان زمان بررسي خواهد شد.
وي با اشاره به اظهارات هاشمي رفسنجاني در خصوص كسب مجوز از مقام معظم رهبري افزود: مباحثي كه آقاي هاشمي فرمودند مربوط به سؤالي بود كه آيا بخش غيرخصوصي را مي توان وقف كرد يا خير؟ و اين تنها يك استفتاي شرعي بود، نه اينكه از مقام معظم رهبري اجازه بخواهند كه دانشگاه آزاد را وقف كنند.
رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها ادامه داد: طبق اطلاعيه رسمي دفتر مقام معظم رهبري اعلام شد آنچه كه سؤال شده تنها يك مساله شرعي بوده است، اما آنكه مقام معظم رهبري با اصل وقف دانشگاه آزاد موافقت كنند و يا نكنند، در اين سؤال و جواب مطرح نشده است.
حجت الاسلام والمسلمين محمديان با تاكيد بر اينكه اين مساله فقط نظر فقهي مقام معظم رهبري بوده است، خاطرنشان كرد: در اين زمينه سؤالي شده و طبق اعلاميه رسمي دفتر ايشان، مقام معظم رهبري هم به آن پاسخ داده اند، اما براساس اساسنامه موجود دانشگاه آزاد اگر قرار است تغييري در مباحث مالي اين دانشگاه انجام گيرد، بايد با اطلاع و هماهنگي شوراي عالي انقلاب فرهنگي انجام شود.
وي اضافه كرد: هيات موسس مي توانست پيشنهاد بدهد كه مي خواهيم دانشگاه آزاد را وقف كنيم، اما اين كه خودشان راسا اقدام به وقف كرده اند، از اختيارات قانوني آنها نبوده است.
عضو شورايعالي انقلاب فرهنگي با بيان اينكه ممكن است نظر اعضاي شورا بر وقف نباشد، يادآور شد: فلسفه وقف متفاوت است و با وقف، اموال خصوصي را عمومي مي كنند، ولي اگر با اين كار اموال عمومي وقف شود، خودش نقض غرض وقف است.
حجت الاسلام والمسلمين محمديان در اين زمينه افزود: هيات موسس مي توانست به شوراي عالي انقلاب فرهنگي پيشنهاد دهد و اگر با نظر مساعد شوراي عالي انقلاب فرهنگي اين كار را انجام مي داد، از نظر قانوني مشكلي نداشت، اما اين اتفاق رخ نداده و به همين دليل ممكن است، شورا آن را قبول و يا رد كند.
وي در پايان با بيان اينكه صيغه وقف زماني صحيح است كه مراحل قانوني را طي كند، اظهار داشت: اگر اين مراحل طي نشود، صيغه هم اساسا پذيرفته نيست.

 بسيجيان جامعه دندانپزشكي: ريشه جريان هاي هتاك و فتنه گر بايد خشك شود

بسيجيان جامعه دندانپزشكي با صدور بيانيه اي هتك حرمت به ساحت مقدس امام خميني را محكوم كردند.
در اين بيانيه آمده است: ما بسيجيان جامعه دندانپزشكي، هتك حرمت به ساحت مقدس بنيانگذار انقلاب اسلامي حضرت امام خميني(ره) و اهانت به ارزشهاي انقلاب و آحاد ملت بزرگ ايران توسط خوارج روزگار كه اينك آلت دست بيگانگان و دشمنان اسلام گرديده اند و همنوا با بوق گوش خراش استكبار جهاني مي نوازند را محكوم نموده و آمادگي خود را به عنوان فرزندان معنوي حضرت روح ا...(ره)، و رهبر معظم انقلاب، براي خشكاندن ريشه جريانهاي هتاك و فتنه گر اعلام مي نماييم.
در پايان اين بيانيه مي خوانيم: توطئه گران بايد بدانند كه ما دندانپزشكان بسيجي با سلاح بصيرت و تا آخرين قطره خون خود از آرمانهاي بلند امام(ره) و مقام معظم رهبري و خط سرخ شهدا حمايت مي كنيم و از مسئولين محترم قضايي كشور تقاضاي تسريع مجازات سران فتنه را داريم.

 معاون توسعه مديريت و سرمايه منابع انساني رئيس جمهور: تدوين و تصويب نقشه جامع علمي كشور نهايي شد

معاون توسعه مديريت و سرمايه منابع انساني رئيس جمهور ،از تدوين و تصويب نهايي نقشه جامع علمي كشور در شوراي عالي انقلاب فرهنگي خبر داد.
به گزارش ايرنا، «لطف الله فروزنده» در جمع پژوهشگران بخش هاي دولتي و خصوصي استان خراسان رضوي در نمايشگاه بين المللي مشهد افزود: در قالب نقشه جامع علمي كشور همه چالش ها و مشكلات توسعه علم و فناوري و پژوهش با تدوين يك سند راهبردي رفع شده است.
وي ادامه داد: طبق سند جامع علمي كشور كه در آينده نزديك اجرايي مي شود، نقاط ضعف و قوت، فرصت ها و تهديد ها و راهبردها و سياست هاي علمي و پژوهشي كشور مانند چراغي روشن فراروي مسئولان و صاحبنظران و فعالان علمي و تحقيقاتي كشور قرار مي گيرد.
فروزنده همسوسازي سياست هاي توسعه صنعتي با سياست هاي علمي و فناوري، افزايش سهم نوآوري هاي، مبتني بر فناوري در توليد ناخالص داخلي، تعامل با مراكز پيشرفته علمي جهان، توانمندسازي در اثربخشي موثر در توليد و اشاعه و تجاري سازي علم، ارتقاء همكاري هاي حوزه و دانشگاه و احترام و شفاف سازي و مرجعيت علمي رشته ها در حوزه و دانشگاه را ساير موارد مشخص شده در اين نقشه ذكر كرد.
وي گفت: همچنين در اين نقشه به موارد مهم ديگري مانند نگاه فرهنگي و ديني در توسعه علمي و فرهنگي كشور، عنايت به جايگاه نخبگان و پژوهشگران، همسوسازي پژوهش فناوري و نوآوري، معطوف كردن علم به ارتقاء كيفيت زندگي مردم، جهت گيري پژوهش به سمت حل مشكلات كشور، افزايش بودجه دولت در پژوهش هاي علوم پايه و انساني و حوزه هاي فناوري داراي اولويت توجه شده است.
وي ساير بخش هاي نقشه جامع علمي كشور را ايجاد تسهيلات قانوني براي سرمايه گذاري بخش غيردولتي در تحقيق و توسعه، تاسيس ساختارهاي اعطاي اعتبارات پژوهشي ، توسعه و ارتقاء سواد و آگاهي هاي علمي عمومي، افزايش منزلت علمي معلمان و اساتيد دانشگاه ها ذكر كرد.

 مبتكر 23 ساله دهدشتي مقام اول جهان را كسب كرد

مبتكر جوان دهدشتي در المپياد جهاني آناليز و ديجيتال پيشرفته كه با حضور نمايندگان 84 كشور جهان در سوئيس برگزار شده بود مقام اول اين رشته را در جهان به خود اختصاص داد.
اصغر صفري دوست مبتكر 23 ساله داراي مدرك آناليز و مهندسي برق از كشور سوئيس و مهندسي برق از دانشگاه گلپايگان و داراي بيش از 12 عنوان رتبه، تاليف، تحقيق و اختراع است.
وي طرح اختراع آبياري هوشمند، سيستم جنگ افزاري با استفاده از ربات را در مرحله ارائه و ثبت دارد.
مبتكر جوان دهدشتي در المپياد جهاني آناليز و ديجيتال پيشرفته نويسنده كتاب تبديل لاپلاس و كاربردهاي آن همراه با آزمايشگاه كامپيوتري، كتاب معادلات ديفرانسيل و كتاب الكترونيك قدرت و زلزله شناسي است.
صفري دوست مخترع دستگاه سنجش سطح مايعات به صورت تمام اتوماتيك و برگزيده جشنواره خوارزمي دستگاه كنترل ورود و خروج افراد و تشخيص هويت با استفاده از ليزر است.
وي با ارائه مقاله اي با «عنوان قدرت و كاهش خط در سطح جهاني» و برگزيدگي در جشنواره عكس حضرت علي اكبر (ع) تهران تقدير شد.

 رئيس گروه سليقه يابي مركز ملي فرش ايران: ايران بازار فرش جهان را از دست داده است

تبريز- خبرنگار كيهان:
بازرگانان فرش دستباف كشور، اكثر بازارهاي فرش جهان را از دست داده اند و تلاش مي شود فرش ايران دوباره به جايگاه خود برگردد.
رئيس گروه سليقه يابي مركز ملي فرش ايران در سمينار «بازار شناسي قالي آذربايجان» در تبريز با اعلام مطلب فوق افزود: در سال هاي گذشته، اكثر بازارها از دست تجار فرش ايران، خارج شده و كشورهايي مانند نپال، هند، چين و پاكستان با استفاده از تكنولوژي هاي نو در بازاريابي، سفارش پذيري و عمل نمودن با سليقه مشتري، بيشتر بازارهاي هدف جهان را بدست گرفته اند.
مرتضي لطفي افشار ادامه داد: سهم ايران در تجارت جهاني فرش به 20 درصد كاهش يافته است.
وي افت موجود در بازار فرش جهان را غيرمرتبط با وضعيت و جايگاه فعلي فرش دستباف ايران دانست و گفت: با راهكارهاي تدوين شده در صورت برقراري زنجيره اي منسجم از توليد تا صادرات، فرش ايران در كمتر از يك دهه آينده به جايگاه اوليه و متعالي خود در جهان دست پيدا مي كند.
لطفي افشار افزود: كارشناسان گروه سليقه يابي مركز ملي فرش ايران با ورود به بازارهاي هدف در كشورهاي مختلف جهان نسبت به سفارش پذيري فرش دستباف ايران اقدام و بستر را براي احياي بازارهاي موجود و ايجاد بازارهاي جديد فراهم مي كنند.

 معاون وزير تعاون: شرايط خانه دار شدن متقاضيان مسكن مهر در كشور آسان مي شود

ساري - خبرنگار كيهان:
دولت شرايط خانه دار كردن تمامي واجدان شرايط را در پروژه مسكن مهر مهيا كرده است.
معاون پشتيباني و امور مجلس وزير تعاون با اظهار اين مطلب در آئين كلنگ زني مسكن مهر نيروي هوايي بابلسر افزود: افرادي كه در اين پروژه واجد شرايط شناخته شده اند انصراف ندهند چرا كه دولت با تسهيل شرايط آنان را در مسير خانه دار شدن ياري خواهد داد.
سيداحمد رسولي نژاد گفت: تاكنون 584 ميليارد تومان تسهيلات به متقاضيان مسكن مهر در كشور پرداخت شده است.
وي از واجد شرايط شناخته شدن يك ميليون و 400 هزار نفر از مجموع 4 ميليون متقاضي ثبت نام شده در اين طرح خبر داد و يادآور شد: تاكنون قرارداد ساخت 48 هزار واحد مسكن مهر در كشور نهايي شده است.
رسولي نژاد با تاكيد بر پشتيباني همه جانبه مقام معظم رهبري و رئيس جمهور از پروژه مسكن مهر افزود: حل مشكلات فراروي پروژه مسكن مهر در كشور نيازمند عزم ملي است.
وي گفت: دولت موظف شد تا زمين اجراي پروژه مسكن مهر را در سراسر كشور آماده و واگذاري كند.
اين مقام مسئول تصريح كرد: اعضاي تعاوني ها در كشور مي توانند در صورت خريداري زمين خودشان اين پروژه را اجرايي كنند.

 امام جمعه اهل سنت ربط سردشت: مخالفان امام خميني در خط كفر قرار دارند

اروميه - خبرنگار كيهان:
امام جمعه اهل سنت ربط شهرستان سردشت گفت: اهانت به امام خميني اهانت به قرآن، اسلام و مستضعفين جهان بوده و مخالفان امام در خط كفر قرار دارند.
ماموستا ابوبكري در نشست سران عشاير و علماي منطقه با استاندار آذربايجان غربي افزود: آمريكا دشمن خدا، بشريت و اسلام است و منافقان دروغ مي گويند، امروز ديگر كسي از آمريكاي جنايتكار نمي ترسد.
امام جمعه اهل سنت ربط سردشت خطاب به سران فتنه گفت: شما قدر امام، اسلام و آزادي را ندانستيد و به همه ارزش هاي اسلامي پشت كرديد.
ماموستا ابوبكري افزود: اصحاب فتنه و نفاق ناسپاسي كرده و فاسق شده اند.
وي خطاب به سران فتنه افزود: امنيت به وجود آمده در اين كشور را در كجا سراغ داريد؟ شما به جاي راضي كردن خدا دنبال رضايت آمريكا هستيد.

 اخبار ادبي و هنري

كاهش معاونت هاي وزارت ارشاد به 5 معاونت
وزيرفرهنگ و ارشاد اسلامي به تغيير ساختار سازماني اين وزارتخانه اشاره كرد و از كاهش 7 معاونت به 5 معاونت خبر داد.
سيدمحمدحسيني، در اولين نشست با معاونين، روساي سازمان هاي تابعه و مديران حوزه هاي ستادي اين وزارتخانه اظهار داشت: اهتمام به رهنمودهاي مقام معظم رهبري، توجه به رويكرد جديد رئيس جمهور، تعامل بيشتر و گسترده تر مديران در دستيابي به اهداف متعالي اين بخش ضروري است.
وي با تاكيد بر تقويت روحيه جمعي در كار و پرهيز از گرفتار شدن در بروكراسي پيچيده اداري، از مديران خواست با پيشه كردن تقوا در مسير اهداف فرهنگي حركت كرده و از روزمرگي در امور بپرهيزند.
وزيرفرهنگ و ارشاد اسلامي، تحرك داشتن، سرعت دادن به كارها، داشتن روحيه همدلي و همفكري، اعتدال در امور، حركت كردن و معطل نماندن، اجتناب از كارهاي حاشيه اي و كم فايده را در زندگي فردي، اجتماعي، نوعي عبادت دانست و گفت: مبحث اعتدال تنها به مسائل اقتصادي ختم نمي شود بلكه انسان بايد در همه زمينه ها مشي اعتدال را رعايت كند.
هشدار يك مسئول سينمايي به فيلم هاي بدون مجوز
در پي موفقيت يك فيلم ايراني بدون مجوز در جشنواره دبي، مديركل اداره نظارت و ارزشيابي وزارت ارشاد گفت: به گذشته كاري ندارم، اما از اين پس با تمامي هنرمنداني كه با يك فيلم بدون پروانه ساخت همكاري كنند، برخورد مي شود.
سيدعليرضا سجادپور توضيح داد: در مورد موفقيت فيلم مذكور، بايد بگويم كه اين فيلم يك سال قبل توليد شده و در دوران مديريت من آماده نشده و طبيعتاً نمي توانم نسبت به توليد و حضور بين المللي آن واكنش نشان دهم، اما همين جا اعلام مي كنم كه از اين پس با هر كسي كه در دوران مديريت جديد سينماي ايران به اين طرف، بدون پروانه ساخت كار كند و فيلمي را بسازد، به شدت برخورد خواهيم كرد.
به گزارش فارس سجادپور پيش تر نيز روي اين نكته تاكيد كرده بود كه؛ اگر فيلمي خارج از روال و بدون پروانه ساخت ساخته شود، هيچ تضميني وجود ندارد تا بتواند در جشنواره هاي داخلي و خارجي شركت كند و حتي اجازه اكران در داخل را نيز نخواهد داشت.
برگزاري اولين جشنواره فيلم با موضوع اصلاح الگوي مصرف
اولين جشنواره فيلم با موضوع اصلاح الگوي مصرف با برگزاري مراسم اختتاميه به كار خودش پايان داد.
در اين جشنواره با حضور جمعي از مسئولان و هنرمندان علاوه بر تقدير از برگزيدگان بخش هاي مختلف، از جواد اردكاني به خاطر فيلم «به كبودي ياس»، مسعود ده نمكي و شبنم قلي خاني تجليل شد.
مسئولان سينمايي هم در اين مراسم از اختصاص سانس و سالن نمايش فيلم براي فيلم هاي كوتاه ومستند خبر دادند.
مشروح گزارش اين مراسم فردا در صفحه تصوير روز چاپ مي شود.
رونمايي از 3 پروژه انقلاب اسلامي در جشنواره فيلم فجر
در بيست و هشتمين جشنواره بين المللي فيلم فجر از 3 پروژه سينمايي با موضوع انقلاب اسلامي رونمايي مي شود.
فيلم هاي «بيداري» ساخته فرزاد موتمن، «كيميا و خاك» ساخته عباس رافعي و «يك گزارش واقعي» ساخته داريوش فرهنگ كه از توليدات بنياد سينمايي فارابي به شمار مي روند، هم اكنون با طي مراحل فني آماده نمايش شده اند.
بيست و هشتمين جشنواره بين المللي فيلم فجر از 5 تا 15 بهمن ماه سال جاري در تهران برگزار مي شود.
اجراي نمايش در قاب ماه در تالار وحدت
نمايش «در قاب ماه» به نويسندگي حميدرضا آذرنگ و كارگرداني حسين مسافر آستانه در ششمين همايش سراسري آئين هاي عاشورايي به روي صحنه مي رود.
اين نمايش از 30 آذر ماه تا 15 دي ماه هر روز ساعت 30:18 در تالار وحدت اجرا خواهد شد.
« در قاب ماه» مضموني عاشورايي دارد و در آن واقعه عاشورا از زبان فردي به نام «هلال» روايت مي شود.
ششمين همايش سراسري آئين هاي عاشورايي از 1 تا 12 دي ماه در تهران و گرگان برگزار مي شود.
ادامه فيلم ضد ايراني 300 ساخته مي شود
فرانك ميلر نويسنده كتابي كه فيلم 300 براساس آن ساخته شده است، از جزئيات ادامه پروژه سينمايي و ضد ايراني 300 در آينده اي نزديك خبر داد. به گزارش ايسنا، بنابر اعلام لس آنجلس تايمز، ادامه فيلم 300 با عنوان «زيركسز» محدوده زماني 10 سال قبل حوادث فيلم 300 را در بر خواهد گرفت و به گفته اسنايدر جنگ ماراتون در آن روايت خواهد شد.

 فرمانده نيروي زميني ارتش: ولايت فقيه ركن اصلي انقلاب اسلامي است

ولايت فقيه ركن اصلي انقلاب اسلامي است و ملت ايران در هيچ صحنه اي رهبر خود را تنها نخواهد گذاشت.
به گزارش ايرنا، فرمانده نيروي زميني ارتش در مراسم صبحگاه مشترك لشگر 92 زرهي خوزستان در اهواز افزود: ما افتخار مي كنيم كه لباس مقدس سربازي نظام را به تن كرده ايم و فرمانده مومن و مقتدري مانند رهبر معظم انقلاب در رأس نيروهاي مسلح قرار دارد.
اميرسرتيپ «احمدرضا پوردستان» در اهواز افزود: امروز هدف اصلي دشمن تضعيف ولايت فقيه است. اما ملت ايران، ملت بيدار و گوش به فرمان ولايت مي باشد و آماده است تا در عرصه هاي خطر وارد شده و انجام وظيفه كند.
وي با بيان اينكه شكل تهديدات دشمن از سخت افزاري به نرم افزاري تغيير يافته است، خاطرنشان كرد: دشمن براي اجراي تهديدات نرم خود سرمايه گذاري ميلياردي و نجومي كرده و مولفه هايي هم براي اجرا كردن اين تهديد ها در دستور كار قرار داده است كه از جمله اين مولفه ها، جنگ رواني است.
پوردستان افزود: دشمن امروز نيروهاي مومن و خدوم را هدف قرار داده و با تهديدهاي نرم، تمام تلاش خود را انجام مي دهد ولي با بصيرت و پايداري نيروي هاي مومن ما كاري از پيش نخواهد برد.
وي با بيان اينكه با تفضل الهي و هوشياري ملت ايران همه توطئه هاي دشمن و استكبار خنثي شده است، افزود: دشمنان مي دانند كه قدرت ايران در يك حادثه به نام عاشورا و امام حسين (ع) نهفته است از اين رو به اين نتيجه رسيده اند كه اگر ما بخواهيم ايران را هدف قرار دهيم بايد مرجعيت شيعه و ولايت فقيه را هدف قرار دهيم.

 


صفحه (14)


صفحه (3)


صفحه (2)

     


(صفحه(12(صفحه(10(صفحه(9(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14