(صفحه(12(صفحه(10(صفحه(9(صفحه(15(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14


شنبه 22  خرداد 1389- شماره 19667

حديث دشت عشق
فتح الله زاده سرپرست شد، مظلومي سرمربي پايان بلاتكليفي باشگاه استقلال تهران
آخرين اخبار از جام جهاني 2010
اخبار كوتاه از فوتبال ايران
افشارزاده: بودجه ويژه بازي هاي آسيايي هفته آينده واريز مي شود
قهرماني مقتدرانه ايران در آسيا جوانان كشتي فرنگي مدال ها را درو كردند
تيم واليبال چين با بازيكنان جهاني در ايران
توقف آفريقاي جنوبي برابر مكزيك
بكن باوئر: از غيبت ايران در جام جهاني متاسفم
برگزاري مراسم افتتاحيه با 30 هزار تماشاگرحديث دشت عشق

به ياد شهيد «روح الله شنبه اي»
كسي كه عاشق است از جان نترسد

شهيد «روح الله شنبه اي»، سال 1336 در شهر ايلام بدنيا آمد. شهيد دوران ابتدائي را با موفقيت سپري نمود و پس از ورود به دوران راهنمايي توانست تحصيلات خود را ادامه دهد و ديپلم خود را اخذ نمايد.
پس از اخذ ديپلم به عضويت رسمي سپاه درآمد. در بسياري از عمليات ها شركت مي كرد. جواني فعال و كوشا بود كه با ايماني راسخ و استوار از كمك به فقرا و مستمندان هيچ زماني دريغ نمي نمود. سرانجام بعد از نبردهاي قهرمانانه و فعاليت هاي شبانه روزي، در بيستم شهريور ما 59 در منطقه بهرام آباد بر اثر اصابت تركش به ناحيه گردن دعوت حق را لبيك گفت و به شهادت رسيد.

 فتح الله زاده سرپرست شد، مظلومي سرمربي پايان بلاتكليفي باشگاه استقلال تهران

سرويس ورزشي-
پس از انتخاب علي فتح الله زاده به عنوان سرپرست باشگاه استقلال تهران، پرويز مظلومي نيز به عنوان سرمربي اين باشگاه معرفي شد تا استقلالي ها از امروز رسماً وارد بازار نقل و انتقالات شوند.
چهارشنبه شب و پس از توافق فتح الله زاده با علي سعيدلو، وي به عنوان سرپرست باشگاه استقلال تهران معرفي شد تا تكليف كادر مديريتي باشگاه تا حدود زيادي مشخص شود.
فتح الله زاده: به فكر سهميه آسيايي هستيم
فتح الله زاده پس از انتخاب به عنوان سرپرست استقلال تهران گفت: به هر حال شايد قسمت اين است كه هرزمان به استقلال برمي گردم 14-13 بازيكن آزاد هستند و شرايط سخت است. با اين حال احساس مي كنم اين وظيفه ام است و مطمئناً با دعاي خير هواداران تيم خوبي را جمع وجور مي كنيم. وي درباره وضعيت استقلال در فصل نقل و انتقالات گفت: با شرايط موجود بايد وسواس زيادي در انتخاب بازيكنان داشته باشيم. قصد داريم سه بازيكن خارجي استخدام كنيم. چاره اي جز اين نداريم. از سهميه داخلي هم سه بازيكن مانده است. دوستان قبل از اين سه بازيكن جذب كرده بودند. ما 14-13 بازيكن را از دست داده ايم و تنها مي توانيم 6 بازيكن جذب كنيم. به همين خاطر بايد در انتخاب هايمان دقت كنيم.
فتح الله زاده در پاسخ به اين سوال كه آيا به هواداران استقلال قول قهرماني در فصل بعد را مي دهيد، گفت: شما مي دانيد كه بهترين بازيكنان از جمع ما جدا شده اند بنابراين امسال به دنبال كسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا هستيم. حتماً هواداران هم به ما حق مي دهند. سال گذشته آن تيم باابهت سوم شد و دوستان گفتند كار بسيار بزرگي انجام شده است. بنابراين فكر مي كنم كسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا بتواند در اين شرايط نتيجه خوبي باشد. با اين حال براي حضور در ليگ قهرمانان آسيا تيم خوبي را آماده خواهيم كرد. سرپرست باشگاه استقلال تهران در كنار اين صحبت ها از قلعه نويي نيز خواست كه هدايت آبي پوشان را در ليگ دهم قبول كند اما مخالفت مسئولان سپاهان اصفهان حضور قلعه نويي را در استقلال غيرممكن ساخت.
مظلومي سرمربي استقلال شد
با منتفي شدن حضور قلعه نويي در استقلال، پرويز مظلومي سرمربي پيشين تيم هاي فوتبال مس كرمان و ابومسلم خراسان به صورت رسمي هدايت تيم استقلال تهران را در ليگ دهم بر عهده گرفت. مقرر شده اين مربي به مدت دو سال هدايت آبي پوشان تهراني را در ليگ برتر فوتبال ايران برعهده بگيرد. پرويز مظلومي با تاييد اين خبر گفت: «اميدوارم با كمك پيشكسوتان استقلال بتوانم با اين تيم در مسابقات فصل آينده به موفقيت دست يابم.» پيش از اين عنوان شده بود مظلومي در آستانه انعقاد قرارداد با شاهين بوشهر است.

 آخرين اخبار از جام جهاني 2010

برنامه بازي هاي امروز (شنبه)
¤ كره جنوبي .............. يونان(16)
¤ آرژانتين ......... نيجريه ( 30/18)
¤ انگليس ............... آمريكا ( 23 )
درگيري و تنش در اردوي فرانسه
پرتيراژترين روزنامه ورزشي فرانسه از درگيري و تنش در اردوي تيم ملي فرانسه خبر داد. ريمون دومنش، سرمربي اين تيم اروپايي روز پنجشنبه از وضعيت تمرين فلوران مالودا، عضو چلسي ناراحت و دلخور شده است. مطابق اين گزارش دومنش از پاتريس اورا، خواست به مهاجم تيم لندني تذكر بدهد كه در بازي تمريني نبايد خشن بازي كند و وضعيت سلامتي ديگران را به مخاطره اندازد؛ ولي بازيكن تيم انگليسي به اين امر توجه چنداني نكرد.
بهبود مصدوميت آرين روبن
آرين روبن مهاجم تيم فوتبال هلند با بهبود مصدوميت مي تواند اين تيم را در بازي اول برابر دانمارك همراهي كند. تيم ملي هلند كه در گروه E رقابت ها با تيم هاي ژاپن، دانمارك و كامرون هم گروه است، در اولين ديدار روز دوشنبه 24 خرداد به مصاف دانمارك خواهد رفت.
بلوغ فكري انگليس از نظر جان بارنز
عضو سابق تيم ملي انگليس گفت: اين تيم به بلوغ فكري و هماهنگي رسيده است، جان بارنز در گفت وگو با اينديپندنت اظهار داشت: فكر مي كنم شرايط تيم ملي انگليس براي شروع رقابت هاي جام جهاني ايده آل باشد. به اعتقاد من تيم ملي اينك به بلوغ فكري و هماهنگي لازمه رسيده است.
جام جهاني زندانيان در تايلند
همزمان با شروع رقابت هاي آفريقاي جنوبي 2010، جام جهاني زندانيان برگزار شد. از روز پنجشنبه در كشور تايلند پيكارهاي جام جهاني زندانيان همزمان با شروع مسابقات جام جهاني فوتبال در كشور آفريقاي جنوبي برگزار شد. اين مسابقات با حضور 16 تيم از زندانيان سراسر تايلند انجام گرفت و قرار است به مدت يك هفته ادامه يابد.
پلاتيني شانس قهرماني اسپانيا و برزيل را زياد دانست
ميشل پلاتيني رئيس يوفا دو تيم اسپانيا و برزيل را به عنوان دو شانس برتر قهرماني در جام جهاني توصيف كرد و گفت: در دوره هاي قبلي جام جهاني خيلي از بزرگان پيش بيني مي كردند اما اظهارات آنها درست از آب در نمي آمد. من هم تاكيد مي كنم پيش بيني دقيقي ندارم اما همچنان بر استحقاق بالاي دو تيم اسپانيا و برزيل براي رسيدن به فينال تاكيد مي كنم و آنها را شانس هاي برتر صعود به فينال مي دانم.
هديه 250 هزار دلاري فيفا
سپ بلاتر رئيس فيفا در كنگره سراسري اين سازمان در سخنان خود خطاب به همه روساي فدراسيون ها اعلام كرد: به هر كنفدراسيون فوتبال مبلغ 270 هزار دلار و به هر فدراسيون فوتبال در سراسر دنيا مبلغ 250 هزار دلار هديه داده شده است.
پدرو يا ناواس جانشين اينيستا
افسر خبري تيم ملي فوتبال اسپانيا از احتمال جانشيني پدرو يا ناواس در پست اينيستا خبر داد. آندوني لوخار افسر خبري ارشد كاروان فوتبال اسپانيا از مشكوك بودن وضعيت استخوان منتهي به زانوي راست و كشاله ران اينيستا خبر داد .
اهداي قسمتي از پاداش ايتاليا يي ها به امور خيريه
بازيكنان تيم ملي فوتبال ايتاليا در واكنش به جنجال ها درباره پاداش شان در جام جهاني واكنش نشان داده و اعلام كردند بخشي از پاداش خود را صرف امور خيريه خواهند كرد.
رونالدو در منزل ماندلا
كريستيانو رونالدو با حضور در منزل نلسون ماندلا به ديدار رئيس جمهور سال هاي پيش آفريقاي جنوبي رفت. اين ديدار چهارشنبه د ر منزل شخصي ماندلا صورت گرفت. در كنار رونالدو، كارلوس كرش و همچنين مدير ورزشي تيم ملي فوتبال پرتغال توانستند با برنده جايزه صلح نوبل ديدار داشته باشند.
دزدان در اردوي يونان
سه بازيكن تيم ملي يونان، قهرمان يورو 2004 مورد دستبرد سارقان قرار گرفتند. اگرچه سپ بلاتر نمي خواهد خبرهايي از اين دست را بشنود، اما حقيقت چيز ديگري است. دزدان سه شنبه شب با ورود به هتل يونان در شهر دوربان در حدود 1000 يورو از پول بازيكنان اين تيم از جمله سوتيريس نينيس و آنجلوس كاريستئاس را - به گفته اين بازيكنان - به سرقت بردند.
مرگ نبيره نلسون ماندلا
نبيره نلسون ماندلا در يك حادثه رانندگي پيش از شروع جام جهاني فوتبال كشته شد. بنياد نلسون ماندلا اعلام كرد، نبيره دختري 13 ساله رئيس جمهور پيشين آفريقاي جنوبي در يك حادثه رانندگي كشته شد. به گزارش رويترز او كه در ميان يك كنسرت موسيقي پيش از شروع جام جهاني به خانه باز مي گشت در يك حادثه رانندگي كشته شد.

 اخبار كوتاه از فوتبال ايران

مذاكرات استيل آذين با مربي نروژي
نماينده باشگاه استيل آذين تهران چهارشنبه شب در امارات با «تروند يوهان سوليد» مربي 51 ساله نروژي و مدير برنامه وي مذاكرات اوليه را انجام داد و قرار است اين مربي تا اواسط هفته آينده پاسخ نهايي را به مسئولان باشگاه استيل آذين اعلام كند. از سوي ديگر مصطفي دنيزلي مربي مطرح تركيه اي كه گزينه نخست هدايت تيم استيل آذين بود، با تماس با مسئولان اين باشگاه اعلام كرد دوست داشت به استيل آذين بيايد ولي به علت وضعيت نامساعد جسماني، از حضور در اين باشگاه عذرخواهي كرد.
سه ايراني در ليست بهترين گلزنان جهان
فرهاد مجيدي مهاجم استقلال با 5 گل در رده بيست و نهم گلزنان برتر جهان قرار دارد. روني، بازيكن انگليسي من يونايتد و اوليچ، مهاجم كروات بايرن مونيخ، نيز در رده 29 قرار دارند، مهرزاد معدنچي، مهاجم ايراني الاهلي دوبي با 4 گل در رده 57 قرار دارد و مهدي رجب زاده از مس كرمان رده 62 را به خود اختصاص داده است.
امروز قرارداد قلعه نويي ثبت مي شود
پورسينا رئيس هيئت مديره باشگاه سپاهان اصفهان گفت: قرارداد امير قلعه نويي امروز (شنبه) در هيئت فوتبال استان اصفهان ثبت خواهد شد. وي ادامه داد: طبق برنامه ريزي انجام شده، تيم سپاهان روز 6 تيرماه براي برگزاري اردويي 10 روزه راهي تركيه مي شود. ضمن اين كه مسئولان در حال انجام رايزني هاي لازم هستند تا در اين اردو تيم سپاهان دو ديدار دوستانه با تيم هاي ليگ برتري تركيه انجام دهد.
نورمحمدي در پاس همدان
مجيد نورمحمدي كه فصل گذشته در راه آهن بازي مي كرد پنج شنبه با حضور در دفتر باشگاه پاس، قرارداد دوساله اي را با اين تيم امضا كرد تا در ليگ دهم پاس را همراهي كند. از سوي ديگر ساشا كلولونيا قرارداد خود را براي 2 سال ديگر با پاس همدان تمديد كرد.
بازگشت زارع به پيروزي
مازيار زارع كه فصل گذشته در تيم الامارات توپ مي زد پنج شنبه با حضور در دفتر حبيب كاشاني قرارداد دوساله اي را با باشگاه پيروزي امضا كرد. وي قراردادش را در هيات فوتبال نيز ثبت كرد تا در ليگ دهم پيروزي را همراهي كند.
تمايل معدنچي براي حضور در پيروزي
بازيكن تيم فوتبال الاهلي امارات تمايل خود را براي پوشيدن پيراهن تيم فوتبال پيروزي در ليگ دهم اعلام كرد. مهرزاد معدنچي كه در ايران به سر مي برد در تماسي كه با مسئولان باشگاه داشته تمايل خود را براي بازي در پيروزي ابراز داشته است.
تمديد قرارداد نويدكيا با سپاهان
محرم نويدكيا در آخرين ساعات روز چهارشنبه با حضور در محل باشگاه سپاهان و توافق نهايي با مديرعامل اين باشگاه، قراردادش را به مدت دو فصل ديگر با اين تيم اصفهاني تمديد كرد. پيش از وي فابيو جانواريو، هاشم بيگ زاده، رضا ناصحي و محمدحسن رجب زاده به تيم سپاهان پيوستند و مهدي كريميان و مهدي جعفرپور هم قراردادشان را با اين باشگاه تمديد كرده بودند.
دوستي و چراغپور استعدادياب هاي فوتبال تهران
علي دوستي مهر، جلال چراغپور، نايب روئين دل، علي طهماسبي، دكتر كلانتري و سيا منصوري با حكم حبيب الله شيرازي به عنوان اعضاي كميته استعداديابي هيئت فوتبال تهران منصوب شدند. مسئوليت واحد جوانان و استعداديابي را منوچهري بر عهده خواهد داشت.

 پرداخت20 ميليارد در سه مرحله
افشارزاده: بودجه ويژه بازي هاي آسيايي هفته آينده واريز مي شود

دبيركل كميته ملي المپيك از پرداخت بودجه ويژه اين كميته براي حضور در بازي هاي آسيايي 2010 طي هفته آينده خبر داد و گفت: البته اين بودجه ميلياردي را يكجا و در يك مرحله دريافت نمي كنيم.
بهرام افشارزاده ميزان بودجه اي كه از طرف سازمان برنامه ريزي و بودجه براي كميته ملي المپيك و ويژه حضور در بازي هاي آسيايي تعيين شده را عنوان كرد و اظهار داشت: 20 ميليارد تومان بودجه در اختيار ما قرار مي گيرد. اين مبلغ طي سه مرحله به حساب كميته ملي المپيك واريز مي شود تا از آن براي حمايت مالي فدراسيون ها استفاده كنيم.
دبيركل كميته ملي المپيك ادامه داد: البته درخواست داده بوديم تا اين ميزان بودجه يكجا و به طور كامل در اختيارمان قرار بگيرد اما ضمن مخالفت با آن اعلام شد كه حداكثر در پايان سه مرحله مي توانيم به بودجه كامل اعلام شده دسترسي داشته باشيم.
وي با تاكيد بر اينكه هفته آينده مرحله نخست پرداخت بودجه آسيايي كميته ملي المپيك اجرا خواهد شد، اعلام كرد كه اين كميته در اين مرحله به5 ميليارد تومان دسترسي پيدا مي كند.
افشارزاده تصريح كرد: بلافاصله پس از دريافت اين مبلغ، بودجه مورد نياز فدراسيون ها به هر يك از آنها تعلق خواهد گرفت. البته طبيعي است كه سهم همه رشته هاي شركت كننده در بازي هاي آسيايي از اين بودجه يكسان نيست.

 قهرماني مقتدرانه ايران در آسيا جوانان كشتي فرنگي مدال ها را درو كردند

قهرماني تيم كشتي فرنگي جوانان ايران با كسب دو مدال طلا، سه مدال نقره، دو مدال برنز و حضور يك كشتي گير در ديدار فينال رقابت هاي آسيا، قطعي شد.
روز گذشته (جمعه) در روز دوم اين رقابت ها حميدرضا خامسي در وزن 50 كيلوگرم با دو پيروزي مقابل كشتي گيراني از قرقيزستان و كره جنوبي به ديدار فينال راه يافت تا عصر ديروز براي كسب مدال طلا رودرروي حريفي از قزاقستان قرار گيرد.
شهاب قوره جيلي در وزن 120كيلوگرم پس از كسب يك پيروزي و يك شكست مقابل كشتي گيراني از ژاپن و قرقيزستان صاحب مدال برنز شد. در اين وزن كشتي گيران قزاقستان و قرقيزستان فيناليست شدند.
به اين ترتيب تيم ايران با كسب دو مدال طلا، سه مدال نقره و دو مدال برنز و حضور يك كشتي گير در ديدار فينال حداقل با كسب 72 امتياز بر بام قاره كهن ايستاد و تيم هاي قزاقستان و چين دوم و سوم هستند.
اما در روز نخست اين رقابت ها سامان عبدلي در وزن 50كيلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم و سوم نيز كشتي گيران قرقيزستان و سوريه را شكست داد و در فينال مقابل كشتي گير چيني شكست خورد و صاحب مدال نقره شد.
در وزن 60كيلوگرم امير ذكايي مهر پس از استراحت در دور اول در دورهاي دوم و سوم كشتي گيراني از ژاپن و كره جنوبي را پشت سر گذاشت و با شكست نماينده كشور چين اولين مدال طلاي تيم ايران را به دست آورد.
محسن قاسمي در وزن 66كيلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دورهاي دوم و سوم نيز كشتي گيراني از قزاقستان و كره جنوبي را شكست داد و با پيروزي مقابل حريفي از كشور ميزبان صاحب مدال طلا شد.
در وزن 74كيلوگرم نيز هادي عليزاده پورنيا پس از پيروزي مقابل حريفي از چين در دور دوم مقابل حريفي از قزاقستان شكست خورد تا با توجه به حضور اين كشتي گير در ديدار فينال، عليزاده به گروه شانس مجدد برود كه در اين گروه با پيروزي مقابل حريفي از تايلند به ديدار رده بندي راه يافت تا با پيروزي بر نماينده كره جنوبي صاحب مدال برنز شود. در اين وزن كشتي گير قزاقستاني اول شد.
در وزن 84 كيلوگرم سامان عزيزي در دورهاي اول و دوم كشتي گيراني از تاجيكستان و ازبكستان را شكست داد و در ديدار نهايي مقابل حريفي از كره جنوبي شكست خورد و به مدال نقره رسيد.
مجتبي ممي زاده در وزن 96 كيلوگرم پس از دو پيروزي مقابل كشتي گيراني از كره جنوبي و ازبكستان در ديدار فينال مقابل كشتي گيري از قزاقستان شكست خورد و صاحب مدال نقره شد.
رقابت هاي كشتي آزاد امروز و فردا در شهر هوانگشان برگزار مي شود.

 تيم واليبال چين با بازيكنان جهاني در ايران

تيم ملي واليبال چين با تركيبي متشكل از بازيكنان حاضر در رقابت هاي ليگ جهاني در دومين دوره مسابقات قهرماني كاپ آسيا شركت خواهد كرد.
از ميان تيم هاي شركت كننده در دومين دوره مسابقات واليبال قهرماني كاپ آسيا، چين به عنوان نخستين كشور نفرات اوليه خود براي سفر به ايران و شركت در اين دوره از رقابت ها را در قالب تركيب 19 نفره معرفي كرده است.
در ميان بازيكنان معرفي شده ازسوي فدراسيون واليبال چين، هر 12 بازيكني كه در فصل جاري مسابقات ليگ جهاني حضور دارند نيز معرفي شده اند اين نشان از حضور پرقدرت چيني ها در اين دوره از رقابت هاي كاپ آسيا دارد.
مسابقات واليبال كاپ آسيا طي روزهاي 10 تا 17 مردادماه سال جاري به ميزباني كشورمان و در اروميه برگزار مي شود. 8 تيم برتر رقابت هاي اخير جام ملت هاي آسيا برگزار كننده اين مسابقات هستند.
ژاپن، ايران، كره جنوبي و چين چهار تيم برتر پانزدهمين دوره مسابقات جام ملت هاي آسيا شدند. علاوه بر اين تيم ها، استراليا، اندونزي، قزاقستان و چين تايپه نيز در اين دوره از رقابت شركت مي كنند.

 توقف آفريقاي جنوبي برابر مكزيك

ديدار افتتاحيه نوزدهمين دوره رقابت هاي فوتبال جام جهاني كه بين تيم هاي آفريقاي جنوبي و مكزيك برگزار شد، با نتيجه مساوي به پايان رسيد.
نخستين ديدار رقابت هاي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي كه از ساعت 18:30 ديروز (جمعه) بين تيم هاي آفريقاي جنوبي و مكزيك از گروه A در ورزشگاه «ساكر سيتي» برگزار شد، در نهايت با نتيجه مساوي يك بر يك به پايان رسيد.در اين بازي كه با قضاوت راوشان ايرماتوف و در ژوهانسبورگ انجام شد، ابتدا سيفيوه شابالالا در دقيقه 50 گل برتري تيم آفريقاي جنوبي را به ثمر رساند اما در دقيقه 79 رافائل ماركز گل تساوي تيم مكزيك را وارد دروازه ميزبان رقابت ها كرد. اين در حالي است كه »كارلوس ولا« در دقيقه 38 از روي يك ضربه كرنر دروازه آفريقاي جنوبي را باز كرد كه اين گل از سوي رافائل ايلياسوف كمك داور اول اين ديدار به نشانه آفسايد مردود اعلام شد. همچنين طبق اعلام مسئولان برگزاري مسابقات، سيفيوه شابالالا زننده گل تيم فوتبال آفريقاي جنوبي در اين ديدار به عنوان بازيكن برتر ميدان معرفي شد.

 بكن باوئر: از غيبت ايران در جام جهاني متاسفم

اسطوره فوتبال آلمان از غيبت ايران در جام جهاني 2010 ابراز تاسف كرد. فرانس بكن باوئر در مورد فوتبال ايران به خبرنگار اعزامي فارس به آفريقاي جنوبي گفت: شناخت نسبي از فوتبال ايران دارم و مي دانم فوتبال شما ريشه دار است. از اينكه فوتبال ايران در جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي غايب است متاسفم. وي در پاسخ به سوالي مبني بر ارزيابي اش از تورنمنت بزرگ جام نوزدهم گفت: بازي ها خيلي سخت است. پيش بيني در مورد قهرمان اين تورنمنت بزرگ غيرمنطقي است، اما اگر مجبور باشم انتخاب كنم به دو تيم اسپانيا و برزيل اشاره خواهم كرد. بكن باوئر در مورد فوتبال آلمان اظهار داشت: آلمان قدرت خوبي دارد ولي شما از فينال و قهرمان صحبت كرديد و من تصور مي كنم آلمان بتواند تا نيمه نهايي پيش برود.

 برگزاري مراسم افتتاحيه با 30 هزار تماشاگر

مراسم افتتاحيه اوليه پيكارهاي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي با حضور حدود 30 هزار علاقمند در ورزشگاه اورلندو ژوهانسبورگ برگزار شد. اين مراسم ساعت 21 پنجشنبه شب به وقت تهران شروع شد و بيش از 4 ساعت به طول انجاميد. در ابتداي اين مراسم نلسون ماندلا، رهبر آزادي خواه آفريقاي جنوبي براي لحظات كوتاهي سخنراني و از برگزاري اين پيكارها در كشورش به عنوان يك واقعه مهم ياد كرد. همچنين رئيس كميته برگزاري اين مسابقات و سپ بلاتر رئيس فيفا براي لحظاتي كوتاه در ارتباط با اين پيكارها سخنراني كردند و به تيم ها و ميهمانان مسابقات ورود به آفريقاي جنوبي را خوش آمد گفتند. زوما رئيس جمهور آفريقاي جنوبي و مقامات فيفا نيز در اين مراسم حاضر بودند. پس از آن براي ساعاتي چند خواننده بومي و خارجي اقدام به اجرامي برنامه كردند.

 

(صفحه(12(صفحه(10(صفحه(9(صفحه(15(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14