(صفحه(12(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14


پنجشنبه اول اردیبهشت 1390- شماره 19907

از بامداد روز چهارشنبه روي داد ورود موج جديد ريزگردها به استان هاي ايلام و كرمانشاه
فرمانده نيروي انتظامي: تلفات حوادث رانندگي با اجراي قانون جديد كاهش مي يابد
رويدادهاي خارجي
هواشناسي: غبار هواي تهران افزايش مي يابد
عمر متوسط ناوگان اتوبوسراني به 5 سال رسيد
فرمانده مرزباني ناجا خبر داد افزايش هزار و700 درصدي كشف سلاح در ماه جاري
آيين نامه ستاد ملي زن و خانواده به زودي ابلاغ مي شود
قاتل با دريافت پول، محل دفن جسد را نشان داد
شهردار : منوريل قم زيباترين پروژه ريلي كشور مي شود
كودكي ديگر قرباني ضرب و شتم ناپدري شد
توده 2 كيلوگرمي از شكم پيرزن هرمزگاني خارج شد
پيكر پاك شهيد نيروي انتظامي در خوزستان تشييع شد
حكومت 7 هزار آقازاده سعودي بر منابع مالي
گردبادهاي زنجيره اي آمريكا با 45 كشته
مالزي ها صاحب ايميل رسمي مي شوند
تبليغ خودرو به سبك اسرائيلياز بامداد روز چهارشنبه روي داد ورود موج جديد ريزگردها به استان هاي ايلام و كرمانشاه

سرويس شهرستان ها-
موج جديد ريزگردها از اواخر نيمه شب و بامداد چهارشنبه استان هاي ايلام و كرمانشاه را در برگرفت.
به گزارش ايرنا، مديريت بحران استان ايلام با انتشار اطلاعيه اي اعلام كرد كه براي حفظ سلامت دانش آموزان، مدارس ابتدايي نوبت صبح چهارشنبه مناطق مختلف اين استان تعطيل است.
گرد و غبار شديد و آلودگي هوا هفته گذشته نيز دو روز متوالي مردم اين استان را خانه نشين كرده و ادارات و مراكز آموزشي اين استان را به تعطيلي كشانده بود.
كارشناسان شبكه بهداشت استان ايلام نيز در پي نفوذ توده غليظ گرد و غبار به آسمان اين استان به مردم توصيه كردند كه از تردد غيرضروري در سطح شهرها خودداري كرده و مواظب سلامت بيماران، سالخوردگان و كودكان باشند.
براساس اعلام اداره كل هواشناسي استان ايلام، گرد و غبار ديد افقي در برخي مناطق اين استان را به كمتر از 800 متر كاهش داده است.
همچنين مديركل اداره محيط زيست استان كرمانشاه با اشاره به ورود موج جديدي از گرد و غبار به استان از اواخر نيمه سه شنبه شب، گفت: غلظت آلودگي هواي كرمانشاه، هم اكنون در وضعيت هشدار قرار دارد.
«مجيد ابدي» روز چهارشنبه در گفت وگو با ايرنا افزود: براساس اطلاعات رسيده، در يك ميانگين زماني شش ساعته از ساعت 24 سه شنبه شب تا شش صبح چهارشنبه، ميانگين غلظت هواي كرمانشاه 119 ميلي گرم در متر مكعب با پي اس آي 70 اندازه گيري شد.
وي ادامه داد: از ساعت 30/7 صبح چهارشنبه ميزان اين غلظت به 5/214 با پي اس آي 154 رسيد و در وضعيت هشدار قرار گرفت.
مديركل اداره محيط زيست استان كرمانشاه افزود: براساس آخرين آمار از ساعت 6 تا 10 صبح چهارشنبه، غلظت هواي كرمانشاه به ميزان 343 ميلي گرم در متر مكعب با ميزان پي اس آي 196، افزايش يافت.
وي منشأ ريزگردهاي كنوني در هواي كرمانشاه را صحراهاي خشك سوريه و شمال عراق عنوان كرد. ابدي افزود: براساس پيش بيني هاي اداره كل هواشناسي كرمانشاه، بارندگي از روز چهارشنبه كرمانشاه را در بر خواهد گرفت و چنانچه اين پيش بيني محقق شود از غلظت آلودگي هوا در اين استان كاسته خواهد شد.

 فرمانده نيروي انتظامي: تلفات حوادث رانندگي با اجراي قانون جديد كاهش مي يابد

فرمانده نيروي انتظامي از ارتقاء فرهنگ ترافيك به عنوان مهمترين شاخصه توسعه يافتگي يك كشور ياد كرد و گفت:افزايش فرهنگ ترافيك كاهش تصادفات را بدنبال دارد.
به گزارش ايسنا سردار اسماعيل احمدي مقدم در همايش ملي ترافيك و ايمني توسط پليس گفت: تمام دستاندركاران امر ترافيك و سازمانهايي كه به هر نحو با ترافيك سر و كار دارند با كمك نخبگان و انديشمندان اين حوزه نظرات علمي خود را در يك اتاق فكر جمع كرده و به يك راهكار مشترك در رفع معضلات ترافيك دست يابند.
فرمانده نيروي انتظامي با اشاره به حضور تعدادي از معلولان سوانح رانندگي در اين همايش گفت: معلوليت اين عزيزان گوياي تاثيرات منفي حوادث رانندگي براي خودشان و بستگانشان و جامعه است.
وي با اشاره به عوامل سنتي در حوادث (انسان، راه و وسايل نقليه) گفت: پليس هم در اين ميان مي تواند در ضلع چهارم آن قرار گيرد و امروز پليس ناظر و مشاور خوبي در حوزه راه سازي و خودروسازي و كنترل كننده خوبي براي بخش استاندارد حوزه ترافيك است.
فرمانده نيروي انتظامي به خودروي هوو اشاره كرد و گفت: اين كامـــيون7/1 درصد كل كاميون هاي كشور را تشكيل مي دهد اما 10 درصد تصادفات كاميون ها را به خود اختصاص داده است.
احمدي مقدم با تاكيد به مديريت سفر در جاده ها به نصب علائم، گاردريل، ساخت استراحتگاه در طول مسير جاده ها اشاره كرد و گفت: در توسعه جاده ها در آينده اين موضوع بايد به جد پيگيري شود.
وي از ارتقاء فرهنگ ترافيك در كشورها به عنوان يكي از شاخص هاي توسعه يافتگي ذكر كرد و افزود: قانون ما در حوزه راهنمايي و رانندگي بعد از 40 سال تغيير كرد و اين تغيير همراهي و همكاري مردم را مي طلبد تا با رعايت قانون جديد شاهد كاهش سوانح و حوادث رانندگي باشيم.
رييس پليس كشور با بيان اينكه يك سوم تلفات ناشي از تصادفات در شهرها، يك سوم عابران پياده و يك چهارم كل تصادفات فوتي را موتورسيكلت ها به خود اختصاص مي دهند، گفت:عمده فوت شدگان سرپرست و نان آوران خانواده هستند.
فرمانده نيروي انتظامي با اشاره به اينكه 93 درصد حمل و نقل از طريق جاده هاي صورت مي گيرد، خاطرنشان كرد: كاهش حوادث جاده اي نتيجه تغيير الگوي حمل و نقل است و تمام سازمانهاي مرتبط با اين امر بايد به اين موضوع توجه ويژه داشته باشند.
وي ايمني خودرو، فرهنگ سازي و آموزش را از شاخص هاي مهم حوزه پيشگيري از بلاياي رانندگي برشمرد و افزود: اهتمام به حمل و نقل ريلي، ايمن سازي راه ها، راه اندازي امدادهوايي، تقويت ايستگاههاي امدادي در كنار تصويب و اجراي قانون جديد راهنمايي و رانندگي و هدفمندكردن يارانه ها را گام مهمي براي كاهش تصادفات برشمرد.
احمدي مقدم ابلاغ قانون جديد راهنمايي و رانندگي را يادآور شد و اظهار داشت: در اين قانون پليس مي تواند با كمك ضبط تصاوير و كمك گرفتن از فن آوري روز دنيا و تصاوير ضبط شده توسط مردم، متخلفان حوزه رانندگي را اعمال قانون كند.

 رويدادهاي خارجي
گزارشگر شجاع ژاپني

گزارشگر و عكاس ژاپني كه در امواج خروشان سونامي گرفتار شده بود و با تلاش زياد موفق به نجات جان خود و تهيه فيلم و خبر شد اين روزها در اين كشور لقب گزارشگر شجاع را به خود اختصاص داده است.
او هنگام وقوع سونامي جان خود را به خطر انداخته و دوربين به دست سعي نمود به كار حرفه اي خود ادامه دهد. دوستش كه نظاره گر اين صحنه بود، تصاويري از وي گرفت تا بدينوسيله شجاعت يك گزارشگر را به عموم ثابت نمايد.

 هواشناسي: غبار هواي تهران افزايش مي يابد

سازمان هواشناسي استان تهران: غلظت آلاينده ذرات معلق در هواي تهران افزايش يافته است.
اين آلاينده ها علاوه بر آن آلوده كننده هايي است كه خودروها به صورت معمول در هواي شهر رها مي كنند.
اين ذرات دانه هاي بسيار ريز خاك هستند كه بواسطه مسايلي چند در حوزه زمين شناسي با وزش باد در هوا معلق مي شود و مي تواند دردسرساز زيادي براي شهروندان باشد.در چنين شرايطي معمولاً به بيماران قلبي و عروقي و تنفسي و خانم هاي باردار و كودكان توصيه مي شود كه از خانه خارج نشوند.
سازمان هواشناسي استان تهران انتظار دارد كه در روز پنجشنبه باران ببارد.
غلظت آلاينده ها در هواي تهران اين روزها به حدي بالاست كه بعيد بنظر مي رسد با بارانهاي بهاري كه معمولاً به صورت رگباري است پاك شود و مهم تر از همه پاك بماند.
از شهروندان خواسته مي شود براي كمك به پاكسازي هواي شهر هرچقدر براي آنها امكان دارد از وسايل نقليه شخصي استفاده نكنند.
معاينه فني خودروها و رفع عيب آن كمك بزرگي به پاكي هواي شهر مي كند.

 عمر متوسط ناوگان اتوبوسراني به 5 سال رسيد

مديرعامل شركت واحد اتوبوسراني از كاهش عمر متوسط ناوگان اتوبوسراني به حدود 5 سال خبر داد.
به گزارش ايسنا مهندس پيمان سنندجي با بيان اين كه عمر متوسط ناوگان اتوبوسراني به حدود پنج سال رسيده است، گفت: تا چند سال پيش ناوگان اتوبوسراني پايتخت ناوگاني فرسوده با عمر متوسط بيش از 10 سال بود كه خوشبختانه طي چند سال اخير روند خوبي در نوسازي ناوگان صورت گرفته است.
وي اظهار كرد: در حال حاضر تنها حدود 300 دستگاه اتوبوس با عمر بيش از 10 سال در ناوگان وجود دارد كه در تلاشيم امسال اين اتوبوس ها را نيز از رده خارج كنيم تا متوسط عمر ناوگان به زير پنج سال برسد.
سنندجي با بيان اين كه خروج ميني بوس هاي فرسوده نيز در سال جاري با جديت دنبال مي شود، گفت: در حال حاضر هزار و 250 ميني بوس فرسوده در شهر تهران فعاليت دارد كه همه آنها براي نوسازي اعلام آمادگي و ثبت نام كرده اند كه اميدواريم به زودي شاهد نوسازي تمام ميني بوس هاي شهر باشيم.وي تصريح كرد: در راستاي توسعه كمي و كيفي ناوگان اتوبوسراني، شهرداري تهران نسبت به خريد سري جديدي از اتوبوس هاي دوكابين خارجي اقدام كرده است كه اولين سري اين اتوبوس ها (25 دستگاه) به تهران رسيده و اميدواريم تا پايان سال به مرور بقيه آنها نيز وارد ناوگان اتوبوسراني شوند تا بتوانيم خدمات رساني بيشتر و بهتري را به شهروندان داشته باشيم و همچنين نسبت به توسعه و احداث خطوط جديد اتوبوس هاي تندرو اقدام كنيم.

 فرمانده مرزباني ناجا خبر داد افزايش هزار و700 درصدي كشف سلاح در ماه جاري

فرمانده مرزباني ناجا از افزايش هزار و700 درصدي كشف سلاح و 26درصدي مواد مخدر در فروردين ماه سال جاري خبر داد.
به گزارش مهر، سردار سرتيپ حسين ذوالفقاري در نشست خبري كه صبح چهارشنبه برگزار شد در خصوص عملكرد مرزباني در سال 89 گفت: در سال گذشته بيش از 30درصد جرايم و ناامني هاي مرزي كشور كاهش پيدا كرد و به طور يقين 30درصد مواد مخدر نيز كمتر وارد كشور شد.
افزايش 57درصدي
كشف سلاح
وي افزود: همچنين در خصوص كشف سلاح در سال 89 نيز 57 درصد افزايش، كشف مشروبات الكلي 73 درصد افزايش و قاچاق سوخت نيز 22 درصد افزايش داشت. اين در حالي است كه در عقبه مرز مشروبات خارجي 7/3 درصد كاهش داشته است.
افزايش 380 درصدي كشف ماهواره
فرمانده مرزباني ناجا تاكيد كرد: در سال 89 در خصوص كشف تجهيزات ماهواره 380 درصد افزايش، كشف سيگار 211 درصد افزايش، دستگيري عابرين غيرمجاز 91 درصد افزايش و دستگيري متجاوزين مرزي خارجي 46درصد كاهش داشت به طوري كه در خصوص عابرين 6 هزار و 396 نفر و متجاوزين مرزي نيز 64هزار و23 نفر دستگير شدند.
كاهش 33 درصدي گروگانگيري
سردار ذوالفقاري با اشاره به اينكه در سال گذشته 33 درصد گروگانگيري كاهش داشته است، گفت: درگيري با اشرار 16درصد كاهش و درگيري اشرار 322 درصد افزايش داشته است.
به گفته وي، در حوزه عمليات انسدادي 164كيلومتر احداث راه و مرمت و بازسازي انجام شد. همچنين 138كيلومتر حفر كانال و خاكريز، 23 كيلومتر احداث ديوار بتني، 67 كيلومتر نصب سيم خاردار، احداث 92 برجك و 8 پاسگاه، حفاظت فيزيكي 176پاسگاه طي سال گذشته انجام شد.
فرمانده مرزباني ناجا گفت: همچنين در حوزه الكترونيك و رادارهاي ساحلي و شناوري اقدامات جهشي ارزنده اي صورت گرفت و به منظور نصب انواع دوربين هاي ديد در شب 3 ميليارد تومان اعتبار اختصاص يافت.
رشد 1700 درصدي
كشف سلاح در سال 90
فرمانده مرزباني ناجا به برنامه هاي سال 90 اشاره كرد و گفت: طي يك ماه اول سال با افزايش كم سابقه اي در كشف سلاح مواجه بوديم به طوري كه نسبت به سال گذشته بيش از هزار و700 درصد رشد داشته و همچنين در كشف مواد مخدر 26 درصد، مشروبات الكلي 67درصد و سوخت نيز 26درصد با افزايش روبرو بوده ايم.
وي گفت: براساس برآوردهاي امنيتي در سال جاري سرمايه گذاري بيشتري بر روي گروههاي مسلحي كه در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب و شرق كشور وجود دارد انجام مي شود.
وي همچنين از10 مورد درگيري در 15روز گذشته خبر داد و گفت: توسعه پرشتاب تر كنترل هاي سخت افزارانه در مرزها ادامه پيدا خواهد كرد. همچنين در حال حاضر برخي از مناطق مرزي به دليل آماده نبودن زيرساخت هاي زميني و هوايي رويكرد تكنولوژي در آنها را به شدت دنبال خواهيم كرد و تجهيزات تخصصي و افزايش نيروها در اين مرزها ادامه دارد به خصوص در مورد ايمن كردن نيروهانيز برنامه هايي در دست اجراست.

 آيين نامه ستاد ملي زن و خانواده به زودي ابلاغ مي شود

آئين نامه ستاد ملي زن و خانواده تصويب و در مرحله ابلاغ قرار گرفت.
فريبا حاجي علي، رئيس دبيرخانه ستاد ملي زن و خانواده گفت: در اين آئين نامه شرح وظايفي براي ستاد ملي زن و خانواده مشخص شده است كه تنظيم راهبردهاي دستگاه هاي اجرايي به منظور تحقق سياست ها، قوانين و اوامر مقام معظم رهبري در حوزه زنان و خا نواده، تدوين و تصويب آيين نامه هاي اجرايي قوانين مصوب مجلس و سياستگذاري هاي مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي در حوزه زنان و خانواده از مهمترين وظايف ستاد ملي زن و خانواده است.
حاجي علي بيان كرد: تعيين شاخص هاي خانواده طراز و الگو و معرفي زن الگو در ابعاد مختلف، تعيين ضوابط اجرايي نظارت بر فعاليت هاي ملي و بين المللي زنان و خانواده و ارزيابي مستمر بر ميزان تحقق اهداف، سياست ها و برنامه هاي اجرايي دستگاه هاي مختلف و اخذ گزارش از آنها در خصوص نحوه عملكردشان در حوزه زنان از وظايف ستاد ملي زن و خانواده است.
وي ادامه داد: ارائه پيشنهاد به قواي مختلف مانند مجلس، قوه قضائيه و مراجع مرتبط با زنان و خانواده در ستاد پيگيري خواهد شد.
حاجي علي با اشاره به اينكه كارگروه ملي خانواده پس از ارتقاء به ستاد ملي زن و خانواده تبديل شده است، عنوان كرد: كار گروه ملي خانواده فقط به مباحث خانواده مي پرداخت اما هم اكنون در ستاد ملي زن و خانواده به مباحث خاص زنان پرداخته مي شود و شخص رئيس جمهور رياست ستاد ملي زن و خانواده را برعهده دارد.
وي ستاد ملي خانواده را بزرگترين مرجع تصميم گير در حوزه زنان و خانواده دانست و افزود: معاون اول رئيس جمهور و وزراي ارشاد، علوم، تحقيقات و فناوري، بهداشت و درمان، رفاه، كشور دادگستري، شوراي فرهنگي و اجتماعي زنان و مركز امور زنان و خانواده و چهار نفر از صاحب نظران اين حوزه در ستاد ملي زن و خانواده عضويت دارند.

 قاتل با دريافت پول، محل دفن جسد را نشان داد

مردي كه برادر همسر خود را به قتل رسانده بود در ازاي دريافت پول محل دفن جسد را به خانواده همسرش نشان داد.
به گزارش فارس، صبح روز اول آذر سال 87، مرد جواني با حضور در دادسراي جنايي تهران مدعي شد برادرش از 2 روز قبل ناپديد شده است و هيچ اثري از او نيست.
طبق اظهارات اين مرد، برادرش به نام معصوم، قرار بود براي دريافت طلب خود از شخصي، به كوره هاي آجرپزي برود اما از آن روز به بعد ديگر خبري از او ندارد.
تحقيقات پليس از كارگران آجرپزي كه يكي از آنها شوهرخواهر معصوم بود انجام شد اما سرنخ مطمئني در مورد اينكه آنها اطلاعي از سرنوشت معصوم دارند، به دست نيامد. ميكائيل مدعي بود كه معصوم پيش او آمده و بعد از اينكه طلبش را گرفت از آنجا خارج شد.
حدود 9 ماه از وقوع قتل گذشته و هيچ سرنخي از سرنوشت معصوم به دست نيامده بود كه در نهايت ميكائيل به ارتكاب قتل معصوم اعتراف كرد و مدعي شد در جريان درگيري او را به قتل رسانده است.
بعد از اعتراف متهم به ارتكاب قتل، قرار مجروميت وي از سوي دادسراي جنايي صادر و پرونده براي رسيدگي به شعبه 74 دادگاه كيفري استان تهران ارسال شد كه صبح ديروز به رياست قاضي حسن تردست برگزار شد.نماينده دادستان با اشاره به مدارك موجود در پرونده بزه انتسابي به متهم را محرز دانست و خواستار مجازات وي شد. اولياي دم نيز خواسته خود را قصاص متهم عنوان كردند.در ادامه متهم در جايگاه قرار گرفت و با بيان اينكه هيچ علاقه اي به بازگو كردن علت ارتكاب قتل ندارد، گفت: معصوم حقش بود كه كشته شود و من هم اين كار را كردم.
متهم در جلسات بازجويي، علت ارتكاب قتل را درگيري با معصوم به خاطر اعتياد شديد خود عنوان كرده بود.قاضي تردست از متهم سوال كرد چرا بعد از اعتراف به قتل از نشان دادن محل دفن جسد خودداري كردي كه متهم گفت: نمي دانم اما بعد تصميم گرفتم كه در ازاي نشان دادن محل جسد از خانواده همسرم 4 ميليون و 200 هزار تومان پول دريافت كنم كه آنها هم قبول كردند.با توجه به عدم بيان دلايل ارتكاب قتل از سوي متهم، قاضي تردست از متهم خواست آخرين دفاع خود را انجام دهد كه وي مدعي شد به هيچ وجه از كاري كه كرده، پشيمان نيست.

 شهردار : منوريل قم زيباترين پروژه ريلي كشور مي شود

قم-خبرنگاركيهان:
شهردار قم گفت: منوريل قم با ويژگي هايي كه دارد به زيباترين پروژه ريلي در كشور و منطقه تبديل خواهد شد.
«محسن عابديني پور» با بيان اينكه منوريل قم هديه دولت به استان قم بوده است، اظهار داشت: منوريل قم در حال حاضر پيشرفت بسيار خوبي داشته است و يكي از زيباترين پروژه هاي ريلي در كشور و منطقه خواهد بود.
وي ادامه داد: منوريل در قم با پيشرفت بسيار خوبي همراه بوده است و تاكنون 40 درصد پيشرفت فيزيكي داشته و در بهترين و مناسب ترين مسيري كه در قم براي اين پروژه وجود داشت، در حال اجرا است.
شهردار قم با بيان اينكه براي پروژه منوريل قم يك مطالعه كامل و جامع صورت گرفته است، تصريح كرد: روند رو به رشد اين پروژه گواه اين مسئله است كه مسئولان استان و شهر قم موافق اجراي اين پروژه در قم هستند.
وي با بيان اينكه با تلاش نمايندگان قم در مجلس شوراي اسلامي و عنايت رئيس جمهور و رهبر معظم انقلاب در سال 89 دو خط ريلي به قم اختصاص يافته است، يادآور شد: انجام اين پروژه ها در كاهش حجم ترافيكي استان قم نقش بسيار تاثيرگذاري ايفا خواهد كرد.
عابديني پور با بيان اينكه در ارتباط با منوريل قم ما پيشنهاد داشتيم تا خدشه اي به منظر حرم كريمه اهل بيت وارد نشود، اظهار داشت: با مصوبه اي كه در اين زمينه صورت گرفت، مقرر شد تا منوريل در مقابل حرم مطهر حضرت معصومه(س) از سطح زير عبور كند.
وي اضافه كرد: كل طول منوريل قم 27 كيلومتر است كه قطعه نخست آن به طول 2/6كيلومتر در حال اجرا است كه با سرعت خوبي نيز مواجه است و اميدواريم منوريل قم در موعد مقرر به بهره برداري برسد.

 كودكي ديگر قرباني ضرب و شتم ناپدري شد

دختر بچه 8 ساله اي كه در يكي از محلات جنوب تهران به فجيع ترين وضع توسط ناپدري معتادش مورد آزار و اذيت جسمي قرار گرفته بود توسط اورژانس سازمان بهزيستي به بيمارستان سوانح و سوختگي مطهري منتقل شد.
ماجرا از اين قرار بود كه ناپدري معتاد دختر 8 ساله همسرش را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و بر اثر كتك هاي شديد، چندين نقطه از اعضاي بدن كودك و همچنين سر او دچار شكستگي شديد شده است. به هر طرف بدن كودك كه نگاه مي كني جز آثار شلاق، كبودي، خونمردگي، سوختگي و زخم هاي شديد نمي بيني.
بنابه گفته كودك پس از دستگيري مادر معتادش ناپدري 4 روز او را در منزل گرسنه نگه داشته و در شب حادثه بشدت مورد ضرب و شتم قرار داده است. همسايگان با شنيدن صداي ناله هاي دلخراش كودك با اورژانس اجتماعي سازمان بهزيستي تماس گرفته و كودك از اين طريق به بيمارستان منتقل شده است.
متاسفانه كمتر روزي است كه مطبوعات و رسانه ها درباره كودكاني كه مورد آزار و اذيت قرار گرفته اند چيزي ننويسند و شايد به ندرت پيدا شوند كساني كه در زندگي خود شاهد صحنه هاي كودك آزاري نبوده اند.
طبق ماده 220 مجازات اسلامي كودك آزاري در ايران از جرايم عمومي است. هر شخصي كه از آن اطلاع پيدا كند، مي تواند مراتب را به مراجع انتظامي اطلاع دهد و دادستان به عنوان مدعي العموم اين مساله را پيگيري كند. همچنين براساس ماده 633 قانون مجازات اسلامي اگر كسي كودكي را كه قادر به دفاع از خود نمي باشد در محلي نامناسب رها كند مرتكب جرم شده است.
بنابه گفته دست اندركاران وكالت در مباحث كودك آزاري داراي خلأ قانوني هستيم. متاسفانه مجازات ها در اين زمينه مجازات هاي سنگيني نيستند و بيشتر نقدي مي باشند. در قانون حمايت از كودكان و نوجوانان نيز ديه اي در نظر گرفته نشده است و تنها نوع كار ممنوع شده است.
در واقع قوانين مربوط به كودك آزاري متناسب با تحول جامعه توسعه نيافته است و پاسخگوي نيازهاي جامعه درگير با اين معضل نمي باشد. ماده 4 قانون حمايت از كودكان و نوجوانان براي مرتكبين آزار و شكنجه روحي و جسماني اطفال و ناديده گرفتن بهداشت و سلامت جسمي و رواني آنها مجازات زندان از 3 ماه و يكروز تا 6 ماه و تا 10 ميليون ريال جزاي نقدي را در نظر گرفته است.
تمامي اينها حاكي از آن است كه قانون حمايت از كودكان و نوجوانان نياز به بازنگري كلي تري دارد و در اين زمينه نياز به قانون كامل و جامع تري داريم.
هرچند در سال هاي اخير انجمن هايي چون حمايت از حقوق كودكان و سازمان بهزيستي تلاش هايي را براي بالا بردن آگاهي هاي عمومي در اين زمينه آغاز كرده اند اما در عمل راه چنداني طي نشده است. و بايد جدي تر و مسئولانه تر با اين مساله برخورد شود.
متاسفانه كتك ها و شكنجه كودكان نه تنها عوارض ظاهري و جسمي فراواني در آنان ايجاد مي كند بلكه از نظر روحي و رواني اختلالات فراوان و جبران ناپذيري را در وجود آنان به يادگار مي گذارد. اين كودكان كه توان دفاع از خود را ندارند در حريم خانواده وسيله اي براي تخليه عقده هاي بزرگسالان خود هستند. به همين لحاظ بايستي از حمايت ويژه مراجع قانوني و امنيت اجتماعي برخوردار شوند.

 توده 2 كيلوگرمي از شكم پيرزن هرمزگاني خارج شد

رئيس بيمارستان خاتم الانبياي هرمزگان گفت: طي يك عمل جراحي موفقيت آميز توسط دو نفر از پزشكان اين بيمارستان يك توده دو كيلوگرمي از شكم زن 75 ساله خارج شد.
به گزارش ايرنا، دكتر سيدمحمدرضا حسيني عصر سه شنبه در يك نشست مطبوعاتي با اعلام اين خبر افزود: دكتر هاجر حجت پزشك متخصص با همكاري دكتر غفراني متخصص بيهوشي، عمل جراحي لاپارتومي را بر روي بيمار انجام دادند و اين توده 2 كيلوگرمي را از درون شكم وي خارج كردند.
وي تصريح كرد: بيمار پس از عمل جراحي از وضعيت جسمي، روحي و رواني خوبي برخوردار بود و با بهبودي كامل از بيمارستان ترخيص شد.

 پيكر پاك شهيد نيروي انتظامي در خوزستان تشييع شد

پيكر پاك سرباز وظيفه شهيد «رضا سواعدي» جمعي نيروي انتظامي خوزستان توسط مردم بخش بستان از توابع شهرستان دشت آزادگان تشييع و به خاك سپرده شد.
به گزارش خبرنگار ايرنا، در مراسم تشييع پيكر پاك اين شهيد كه خانواده هاي معظم شهيدان، ايثارگران، روحانيون، مسئولان محلي، انتظامي و نظامي شركت داشتند مردم نفرت خود را از اقدام هاي اشرار ابراز داشتند.
شهيد سواعدي چندي پيش در حين انجام وظيفه توسط اشرار مسلح در شهرستان شادگان در 60 كيلومتري جنوب شهر اهواز به درجه رفيع شهادت نايل آمد.
مردم بستان در اين مراسم، خواستار برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و آرامش و اشرار مزدور بيگانه شدند.
پيكر پاك شهيد رضا سواعدي پس از تشييع در مقبره «سيدجاسم» بستان به خاك سپرده شد.

 حكومت 7 هزار آقازاده سعودي بر منابع مالي

اسناد افشا شده از فعاليت هاي شاهزادگان عربستاني حاكي از حكومت حدود 7 هزار آقازاده خاندان سلطنتي بر منابع مالي و تجاري اين كشور است.
اسنادي كه از فعاليتهاي اقتصادي و اسرار مالي خاندان سلطنتي عربستان منتشر شده نشانگر دست اندازي هزاران نفر از نزديكان ملك عبدالله به دارايي هاي بادآورده اين كشور است.وليدبن طلال شاهزاده 56 ساله عربستاني از جمله ثروتمندترين افراد در اين كشور به شمار مي رود. بر اساس آخرين آمار مجله فوريس وي بيست و ششمين مرد ثروتمند جهان است.
اين شاهزاده به همراه همسر و فرزندانش در قصري در شهر رياض زندگي مي كند كه 320 اتاق و ديوارهايي از مرمر ايتاليايي دارد.
اين قصر با داشتن سه سالن و استخر مجزا، زمينهاي تنيس، 250 پنجره بزرگ، يك سالن سينما و 5 آشپزخانه مجلل ظرفيت پذيرايي از 2000 مهمان را در آن واحد دارد. اين در حالي است كه پاركينگ خودروهاي وي مجهز به 200 خودرو لوكس و آخرين مدل از جمله رولز رويس، فراري و لامبورگيني است.وي يكي از شيوخ عربي است كه مطابق ميل غرب رفتار مي كند و مورد انتقاد شديد روحانيون و رهبران مذهبي عربستاني است. بر اساس اسنادي كه سايت ويكي ليكس به نقل از ويليام دابليو، فاولر سفير پيشين آمريكا در عربستان منتشر كرده بن طلال در سال هاي آخر دهه 1990 ميلادي، اطلاعات محرمانه اي را در مورد سلطنت 7000 شاهزاده عربستاني بر بازار نفت و تجارت اين كشور در اختيار آمريكا قرار داده است.بر اين اساس در زماني كه توليد روزانه نفت عربستان هشت ميليون بشكه بوده، تنها شش نفر از اين شاهزادگان، كنترل فروش روزانه يك ميليون بشكه از آن را در اختيار داشته اند كه با توجه به بهاي فروش نفت، اين كار ثروتي معادل 120 ميليون دلار در روز نصيب آنان مي كند. به گفته بن طلال وي و شماري از برادران، عموزادگان و ديگر اعضاي قبيله اش از حلقه خواصي كه در تجارت نفت دست دارند، بيرون انداخته شده اند.

 گردبادهاي زنجيره اي آمريكا با 45 كشته

شمار قربانيان گردبادهاي زنجيره اي در آمريكا به 45 نفر رسيد.
به دنبال وقوع چهار گردباد در ايالت هاي مختلف آمريكا تعداد زيادي خانه ويران و 45 نفر جان خود را از دست دادند.در اين حادثه كه بيشتر تخريب در كاليفرنياي جنوبي بوقوع پيوست دهها منزل مسكوني ويران و صدها درخت ريشه كن شدند.

 مالزي ها صاحب ايميل رسمي مي شوند

دولت مالزي جهت برقراري ارتباط راحت و امن ميان دولت و مردم براي همه اتباع اين كشور ايميل رسمي ايجاد خواهد كرد.
بر اساس اعلام روزنامه استار، چاپ مالزي دولت اين كشور در نظر دارد براي همه اتباع بالاي 18 سال اين كشور يك ايميل رسمي ايجاد كند كه از طريق آن مردم اين كشور قادر شوند اطلاعيه ها، صورت حساب ها و يادداشت هاي مراجع دولتي را دريافت كنند.بر اساس اين گزارش، اين طرح با عنوان «ايميل يك مالزي» و در يك پروژه مشترك ميان شركت مالزيايي «تريكيوب» و «مايكروسافت» آمريكا اجرا خواهد شد.اين گزارش حاكي است، پروژه مذكور در حال حاضر در حال گذراندن آزمايش هاي لازم بوده و از تيرماه سال جاري به اجرا درخواهد آمد.

 تبليغ خودرو به سبك اسرائيلي

به گزارش شيعه آنلاين شركت خودروسازي «سوبارو» كه يك شركت صهيونيستي است، در جديدترين كيليپ تبليغاتي خود براي جذب مشتري مخاطبان صهيونيست خود مي گويد: شما مي توانيد با اين خودرو به راحتي فلسطينيان را له كنيد و به قتل برسانيد.
اين كيليپ تبليغاتي در ادامه مي افزايد: شما اگر سوار بر اين خودرو باشيد، هيچ كسي نمي تواند جلوي شما را بگيرد.گفتني است هشتم اكتبر2010 ميلادي يك شهرك نشين صهيونيست كه سوار بر خودروي مدل «سوبارو» بود، دو نوجوان فلسطيني را از روي عمد در منطقه «سلوان» زير گرفت و آنان را به شدت زخمي كرد.
نيروهاي پليس صهيونيستي بلافاصله آن شهرك نشين را بازداشت كرده اما دو ساعت بعد بدون مجازات او را آزاد كردند.

 

(صفحه(12(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14