(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(12(صفحه(9(صفحه(4(صفحه (2.3.10


پنجشنبه 30 خرداد 1392 - شماره 20522

وزارت بهداشت خبر داد
واريز يارانه دارو به حساب خانوارها
حضور 29 هزار نيروي امدادگر در طرح تابستاني امداد و نجات
سردار رحيمي: خودروهاي فاقد معاينه فني از ميانه راه باز خواهند گشت
نصب 16 دستگاه ثبت تخلف سرعت در بزرگراه‌ها
حوادث کوتاه از کشور
معاون خدمات اجتماعي سازمان رفاه شهر تهران:گدايان با پرداخت پولي که درجيب دارند دوباره آزاد مي شوند
ورود 35 داديار زن به دادسراهاي کشور
کميته امداد اعلام کرد
پذيرايي 20 اردوگاه از جوانان مددجو
مدارس تا 15 تير ثبت‌نام مي‌کنند
از ديروز در سراسر کشور اسکان تابستاني فرهنگيان آغاز شد
زن 21 ساله مادر 11 فرزند
خطر سيل در دهلي
جايزه براي سرمفتي شيعه‌کش
مرگ مشکوک روزنامه‌نگار افشاگر
   


رئيس سازمان غذا و دارو از واريز يارانه دارو به حساب خانوارها در چند روز اخير خبر داد.
دکتر عباس حاجي‌آخوندي در اين رابطه گفت: تمام خانواده‌ها يک شماره و حساب ملي دارند که يارانه هم به آن واريز مي‌شود، اين مابه‌التفاوت قيمت دارو هم به همين حساب خانوار واريز مي‌شود.
حاجي‌آخوندي در توضيح جزئيات اين روند افزود: داروخانه بابت دارويي که بيمار دريافت کرده گواهي صادر مي‌کند که بر اساس آن مبلغي از قيمت دارو به حساب خانوار واريز مي‌شود.
وي درباره نتايج پايلوت اين طرح نيز عنوان کرد: در استان يزد اين کار را انجام داديم که موفقيت‌آميز بود. سامانه‌اي طراحي شده که بيماران به آن مراجعه و ثبت‌نام مي‌کنند. بيماران خاص بايد مشخص کنند دارويشان به کدام داروخانه ارسال شود. سپس آنها مي‌توانند به همان داروخانه مراجعه و دارويشان را دريافت کنند.
به گفته رئيس سازمان غذا و دارو البته چون بيماران خاص را مي‌شناسيم، ممکن است اگر بتوانيم زودتر اعتبار بگيريم، با رصد اينکه وضعيت چگونه است در ابتداي امر پول دارو را به حسابشان واريز کنيم که گرفتار نشوند.
وي در ادامه خبر داد: ممکن است طرح کارشناسي ديگري به منظور جبران مابه‌التفاوت نرخ ارز تأميني دارو و نحوه هزينه‌کرد اعتبار 2200 ميليارد توماني تصويب و اجرا شود. در اين صورت هدف اصلي کاهش چشمگير فشار بر مصرف کنندگان داروهاي گران‌قيمت است.

 


رئيس سازمان امداد و نجات از آغاز طرح ويژه تابستانه سازمان امداد و نجات در دو مرحله از 31 خرداد ماه خبر داد.
محمود مظفر در اين رابطه گفت: طرح امداد و نجات تابستانه براي مدت زماني 109 روز و در دو مرحله اجرا مي‌شود. اين طرح ملي در ماه مبارک رمضان کمي کمرنگ مي‌شود و با پايان يافتن اين ماه، با نيروهاي بيشتر و آماده‌تري ادامه مي‌يابد.
وي افزود: کاهش خدمت‌رساني در ماه رمضان بيشتر در طرح ساحلي و دريايي است و در بخش جاده و کوهستان تغيير زيادي انجام نمي‌شود.
مظفر با اشاره به در نظر گرفتن 1214 پايگاه در اين طرح، گفت: با توجه به جمع‌بندي نهايي، 478 پايگاه ثابت و 736 پست موقت و سيار کار امدادرساني به مسافران تابستانه را برعهده خواهند داشت.
وي با اشاره به رشد 48 درصدي امکانات و تجهيزات امدادي، گفت: 2800 خودرو اعم از آمبولانس، خودرو نجات، خودروهاي ويژه عملياتي و خودروهاي فرماندهي عمليات در اين طرح ملي بکار گرفته شده است. همچنين 470 تلفن ماهواره‌اي ثريا و 485 دستگاه اکسيژن‌ساز از ديگر تجهيزاتي است که در اين طرح استفاده مي‌شود.
رئيس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با بيان اينکه يکصد دستگاه موتورسيکلت آمبولانس در اين طرح تابستانه استفاده مي‌شود گفت: اين موتورسيکلتها براي گشت‌زني در کوهستان، سواحل و تفرجگاه‌ها در نظر گرفته شده‌اند و با توجه به همراه داشتن تجهيزات لازم مي‌توانند از بروز حادثه جدي‌تر براي مصدومان جلوگيري کنند.
مظفر با اشاره به اينکه 29 هزار و 328 نيروي ورزيده و متبحر در طرح امسال مشغول فعاليت هستند، افزود: اين نيروها در 61 پايگاه کوهستان، 78 پايگاه ساحلي و دريايي، 398 پايگاه جاده‌اي و... آماده خدمت‌رساني به هموطنان هستند.
رئيس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با اشاره به درگير بودن 15 استان در طرح ساحلي و دريايي، گفت: 400 نيروي متخصص به همراه 81 قايق در اين طرح شرکت دارند. بيشترين تمرکز ما امسال در بخشهاي ساحلي و دريايي معطوف به پيشگيري، آموزش و امداد است و با توجه به برنامه‌هاي در نظر گرفته شده همکاري خوبي با سازمان صدا و سيما در اين رابطه آغاز کرده‌ايم.
مظفر تصريح کرد: نجات غريق‌هاي دريايي مانند سال‌هاي گذشته برعهده فدراسيون غريق نجات است و ما بيشتر در مکانهاي سالم‌سازي شده دريا و سواحل حاضر مي‌شويم.
آمادگي اسکان اضطراري
40 هزار مسافر
رئيس سازمان امداد و نجات هلا‌ل‌احمر در ادامه به فعاليت 13 پايگاه امداد هوايي اشاره کرد و گفت: با توجه به امکانات ويژه‌اي که براي خدمت‌رساني موثرتر در نظر گرفته‌ايم، 17 بالگرد به طور شبانه‌روزي در سراسر کشور آماده خدمت‌رساني در طرح تابستانه هستند.

 


رئيس پليس راهور تهران بزرگ گفت: پليس در طرح تابستاني امسال علاوه بر برخورد با تخلفات حادثه‌ساز از جمله سرعت غيرمجاز و سبقت غيرمجاز با خودروهاي فاقد معاينه فني نيز برخورد مي‌کند.
سردار حسين رحيمي در اين باره گفت: ايمني در سفر موارد زيادي را شامل مي‌شود. رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي، رعايت نکات ايمني مي‌تواند سبب داشتن سفري ايمن شود.
وي در خصوص لزوم اطمينان مالکان از ايمني خودرو قبل از سفر افزود: بهترين راه براي تشخيص ايمني و سلامت خودرو انجام تست معاينه فني خودرو است، چرا که در معاينه فني تمام مواردي که مي‌تواند از بروز حادثه جلوگيري کند، سنجيده مي‌شود.
رحيمي ضمن اشاره به شروع طرح تابستاني پليس خبر داد: همان طور که از قبل اعلام شده بود، بررسي معاينه فني خودروها يکي از مواردي است که لازمه سفرهاي تابستاني است که با شروع طرح تابستاني پليس راهور در کشور بررسي معاينه فني با جديت بيشتري دنبال مي‌شود.
حسين رحيمي ادامه داد: با خودروهايي که فاقد معاينه فني هستند، طبق قوانين جديد راهنمايي و رانندگي برخورد شده و متخلفان اعمال قانون خواهند شد.
وي خاطرنشان کرد: در شهر تهران در 35 نقطه از نقاط اصلي شهر و در مبادي خروجي پليس راهور طرح ويژه نظارت بر ايمني خودروها انجام مي‌شود که البته لزوماً منحصر به دارا بودن برگه معاينه فني خودرو نبوده و استاندارد بودن معاينه فني نيز بررسي مي‌شود.
رحيمي يادآور شد: اميدواريم شهروندان اين نکته را رعايت کنند که نداشتن معاينه فني مي‌تواند سبب شود در ميانه سفر در جاده‌هاي کشور، سفرشان ناتمام بماند. بنابراين سفر را به کام خود و خانواده تلخ نکنند.

 


بزرگراه‌هاي بعثت، امام رضا(ع) و کمربندي شهرري به دوربين‌هاي ثبت تخلف سرعت مجهز شدند.
به گزارش روابط عمومي شرکت کنترل ترافيک تهران، طي سه ماهه اول سال 1392 در بزرگراه‌هاي بعثت، امام رضا(ع) کمربندي شهرري و تونل نيايش تعداد 16 دستگاه دوربين ثبت تخلف سرعت نصب و راه‌اندازي شد.
پيش از اين تعداد 107 دستگاه دوربين ثبت تخلف سرعت در بزرگراه‌هاي نيايش، صياد شيرازي، امام علي(ع)، شهيد بابايي، تونل توحيد، شيخ فضل‌الله نوري، شهيد حکيم، شهيد چمران، يادگار امام(ره) و بخش‌هايي از بزرگراه همت دوربين‌هاي ثبت تخلفات نصب و راه‌اندازي شده بود، که خوشبختانه اين سيستم تاثيرات بسيار خوب و قابل توجهي در کاهش سوانح و تصادفات رانندگي داشته است.
همچنين بزرگراه‌هاي ستاري، شهيد باکري، شهيد هاشمي(صالح‌آباد)، آزادگان، بابايي، شهيد خرازي، کردستان، ادامه بزرگراه امام علي(ع) و همت، بزرگراه زين‌الدين، جاده مخصوص (شهيد لشگري) و فتح از جمله بزرگراه‌هايي هستند که در اولويت‌هاي بعدي تجهيز قرار دارند.
افزايش 4 برابري هزينه‌هاي خريد سرعت‌سنج‌ها
مديرعامل شرکت کنترل ترافيک شهرداري تهران نيز از افزايش 4 برابري هزينه‌هاي خريد دوربين‌هاي کنترل سرعت خبر داد.
حجت‌الله بهروز با بيان اين که در سطح شهر تهران 850 دوربين نظارت تصويري وجود دارد که امر نظارت را انجام مي‌دهند گفت: قرار است حدود 35 دوربين به دوربين‌هاي موجود در پايتخت افزوده شود اما با توجه به نياز شهر تهران و افزوده شدن به تعداد بزرگراه‌ها‌‌، پل‌ها و تونل‌ها، تا پايان سال حدود 150 دوربين ثبت سرعت نيز با بودجه معاونت حمل و نقل و ترافيک وارد مدار خواهد شد.
مديرعامل شرکت کنترل ترافيک شهرداري تهران ادامه داد: اولويت‌هايمان محدوده طرح ترافيک است و هرچه معابر بزرگراهي گسترش پيدا مي‌کند به سرعت سيستم‌هاي نظارت تصويري را به آن اضافه مي‌کنيم، شريان‌هاي اصلي به‌ويژه در مرکز شهر که نياز مبرم براي نصب دوربين دارد در اولويت نصب دوربين بوده‌اند و در حال حاضر نيز در نظارت‌هاي تصويري وضعيت خوبي داريم.
حجت خاطرنشان کرد: هزينه‌اي که خريد دوربين‌ها در بر دارد تنها به خود دوربين منتهي نمي‌شود و هزينه‌هاي جانبي ديگري هم در کنار آن وجود دارد که نصب و بهره‌برداري مانند شبکه فيبر، بخش‌هاي عمراني و سخت‌افزاري آن را شامل مي‌شود. براساس برآوردهاي ما حدود 130 تا 140 ميليون تومان براي هر دوربين هزينه مي‌شود تا يک دوربين نظارت تصويري وارد مدار شود. اين در حالي است که در سال‌هاي گذشته هزينه هر دوربين حدود 3 تا 4 ميليون تومان بود ولي اخيرا اين هزينه‌ها به شدت افزايش پيدا کرده است.

 


خزر باز هم قرباني گرفت
رشت- خبرنگار کيهان: فرماندهي نيروي انتظامي رودسر از غرق شدن يک شهروند تهراني در درياي خزر در نزديکي سواحل اين شهرستان خبر داد. مرد 57 ساله هنگام شنا در منطقه شنا ممنوع به دليل آشنا نبودن با فنون شنا غرق شد. براساس همين گزارش در آستارا، و رودخانه سفيدرود نيز 2 نفر در اثر غرق‌شدگي جان خود را از دست دادند.
باند سرقت متلاشي شد
خرم‌آباد-خبرنگار کيهان: با هوشياري و تلاش‌هاي مأموران آگاهي در لرستان 2 باند سرقت شناسايي و متلاشي شد. اعضاي اين 2 باند به ارتکاب حدود 130 فقره سرقت در شهرهاي خرم‌آباد، بروجرد و شيراز اعتراف کردند. ارزش اموال مسروقه توسط متهمان بيش از 100 ميليارد ريال برآورد شده است.
تصادف در محور هراز
فارس- ساري: تصادف 2 خودرو نيسان و پژو در محور هراز حادثه‌اي تلخ به بار آورد.
در اين تصادف مرگبار، کودک 5 ماهه فوت کرد و پدر و مادر اين کودک مصدوم و راهي بيمارستان شدند.
جسد مقني يافت نشد
فارس- قلعه‌گنج: 10 روز قبل مرد مقني از روستاي ريگ‌متين از بخش مرکزي قلعه‌گنج براي حفر و لايروبي چاه کشاورزي به عمق 30متري چاه رفته، و بر اثر سستي زمين و بي‌احتياطي مقني در زير آوار مدفون شده و هنوز جسد وي يافت نشده است. تلاش‌ها براي بيرون کشيدن جسد وي از زير آوار ادامه دارد.
4 هکتار مرتع در آتش سوخت
فارس-بجنورد: 4 هکتار از مراتع و درختان داخل آن در اثر آتش‌سوزي از بين رفت. آتش‌سوزي در مراتع منتهي به تصفيه‌خانه آب در محور بجنورد- مشهد روي داد، و پس از يک ساعت تلاش اکيپ‌هاي اطفاي حريق مهار، و از خسارات بيشتري جلوگيري شد. علت حادثه در دست بررسي است.

 


معاون خدمات اجتماعي سازمان رفاه و مشارکت‌هاي اجتماعي شهر تهران ضمن ناقص خواندن سيکل جمع آوري متکديان تاکيد کرد: متکديان با پرداخت همان مقدار پولي که در زمان دستگيري در جيب دارند آزاد و ساعاتي بعد دوباره درسطح شهر به گدايي مي پردازند.
رضا جاگيري در گفت‌وگو با فارس تاکيد کرد: اين جريمه را قاضي در نظر مي گيرد و ميزان جريمه نيز مقدار پولي است که گدايان هنگام دستگيري به همراه دارند.
وي با اشاره به گرم شدن هوا گفت: با شروع فصل گرما تعداد متکديان و کارتن‌خواب ها در تهران افزايش مي‌يابد.
معاون خدمات اجتماعي سازمان رفاه و مشارکت‌هاي اجتماعي شهر تهران افزود : در بحث جمع‌آوري متکديان بايد تمام دستگاه‌ها همراهي داشته باشند خصوصاً در بحث حقوقي و قضائي بايد احکام موثرتري براي اين افراد صادر شود تا ديگر دست به تکدي‌گري نزنند.
جاگيري به احکام فعلي اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با اخذ جريمه، دوباره متکديان رها شده و به سطح شهر باز مي‌گردند.
به گفته جاگيري، برخي از متکديان را 10 تا 15 بار جمع‌آوري کرده‌ايم اما دوباره آن ها به سطح شهر بر مي‌گردند چرا که سيکل جمع‌آوري متکديان ناقص است.
معاون خدمات اجتماعي سازمان رفاه و مشارکت‌هاي اجتماعي شهر تهران از رسانه‌ها خواست که اطلاع‌رساني کنند تا مردم به اين گونه متکديان که بعضاً افراد بسيار حرفه‌اي نيز هستند کمک نکنند.
جاگيري در خصوص همکاري بهزيستي براي ساماندهي متکديان گفت: بهزيستي يکسري محدوديت هاي درون سازماني دارد و به همين دليل نمي‌تواند در اين رابطه کمک جدي کند.
معاون خدمات اجتماعي سازمان رفاه و مشارکت‌هاي اجتماعي شهر تهران افزود: به عنوان مثال برخي از متکديان سالمند هستند و بهزيستي معتقد است که مراکز سالمندان پر است و نمي‌تواند آن ها را پذيرش کند و يا اينکه بعضي از متکديان بيماري خاص دارند و لذا شامل جامعه هدف آن ها محسوب نمي‌شوند.

 


مديرکل آموزش قضات از اتمام دوره‌هاي آموزشي زنان و ورود 35 داديار به دادسراهاي کشور خبر داد.
غلامرضا موحديان در گفت‌وگو با مهر با اشاره به اينکه آموزش قضات در سه مرحله انجام مي‌شود گفت: قضات بعد از گزينش نهايي وارد بخش کارآموزي مي‌شوند.
در دوره‌هاي علمي که 40 درصد دوره کارآموزي است قضات با جديدترين متد قضاوت، بازپرسي و دادياري آشنا شده و بعد از گذراندن اين دوره وارد دوره کارگاهي مي‌شوند. اين دوره که يک ساله است 60 درصد کارآموزي را در بر مي‌گيرد و کارآموزان قضاوت با مهارت پرونده‌خواني آشنا مي‌شوند.
وي افزود: آخرين مرحله آموزش کارآموزي قضات، دوره يکصد روزه کارورزي است که در اين مرحله کارآموزان قضاوت در دادگاه‌ها در کنار قضات حاضرند و کسب تجربه مي‌کنند.
مديرکل آموزش قضات در پاسخ به اينکه اکنون چند کارآموز آماده نشستن بر پست قضاوت هستند گفت: دوره کارآموزي يکسال طول مي‌کشد و گروهي هم‌اکنون در حال آموزش هستند، وي با اشاره به اينکه کارآموزان بعد از اتمام دوره، داديار شده و بعد از مراحل مختلف کاري قاضي خواهند شد تاکيد کرد: هم‌اکنون 410 نفر در حال اتمام دوره کارآموزي هستند.
موحديان تاکيد کرد: در ميان دوره‌ها 34 کارآموز زن بودند که براساس مقررات به محل سکونت خود براي همکاري با قوه قضائيه منتقل مي‌شوند. اين خانم‌هاي قاضي بيشتر به عنوان داديار و معاون دادستان مشغول به کار مي‌شوند ولي چند نفر خانم ديگر وجود دارد که مستشار ديوانعالي کشور شده‌اند.

 


معاون امور فرهنگي کميته امداد امام خميني(ره) از آمادگي 20 اردوگاه اين نهاد در سراسر کشور از اول تير تا پايان شهريور براي پذيرايي از خانواده‌هاي تحت حمايت اين نهاد خبر داد.
به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره)، اکبر ميرشکار با اشاره به ساماندهي برنامه‌هاي اوقات فراغت جوانان تحت حمايت اين نهاد گفت: اين برنامه‌ها با هدف تعميق باورهاي ديني و اعتقادي، آموزش و اصلاح سبک زندگي خانواده‌هاي تحت حمايت و آموزش مهارت‌هاي زندگي و فني و حرفه‌اي،‌ايجاد نشاط، شادابي و پويايي در نوجوانان و جوانان مورد حمايت با محوريت خانواده در دو بخش اردوها و برگزاري کانون‌هاي فرهنگي دائم و موقت در تابستان امسال برگزار خواهد شد.
وي شعار امسال اردوهاي اين نهاد را «مودت، مهرباني، ديانت، بصيرت،‌مهارت، خودباوري، مقاومت و بالندگي عنوان کرد و افزود: بيش از 80 هزار نفر از خانواده‌هاي تحت حمايت تا پايان امسال به اردوهاي کميته امداد امام(ره) اعزام خواهند شد که از اين تعداد 27 هزار و 980 دانش‌آموز و 12 هزار و 460 نفر نيز در قالب اردوهاي خانوادگي و 3 هزار و 240 نفر تحت عنوان اردوهاي دانشجويي هستند.
معاون امور فرهنگي کميته امداد امام خميني با اشاره به سومين سال برگزاري اردوهاي خانوادگي اين نهاد،‌اظهار داشت: اين اردوها با نگاه خانواده محوري و با اصلاح سبک زندگي خانواده‌هاي تحت پوشش در هفت اردوگاه کشور اين نهاد از جمله اردوگاه الزهرا در استان البرز،‌اردوگاه امام حسن مجتبي(ع) در استان کرمانشاه،‌اردوگاه يادگاران امام(ره) در استان خراسان جنوبي،‌اردوگاه شهيد رجايي در استان مازندران، اردوگاه پويندگان راه امام(ره) در استان بوشهر،‌اردوگاه شيخ انصاري در استان خوزستان و اردوگاه ثامن‌الحجج(ع) در استان چهارمحال و بختياري در تابستان برگزار خواهد شد.

 


رئيس مرکز اطلاع رساني وزارت آموزش و پرورش گفت: تمام مدارس شهرها و روستاها موظفند تا پانزدهم تيرماه، از شنبه تا چهارشنبه جهت ثبت‌نام فعال باشند.
علي فرهادي در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: تمامي مديران مدارس شهرها و روستاهاي کشور موظفند تا پانزدهم تيرماه از روز شنبه تا چهارشنبه فعاليت دائم داشته باشند تا دانش‌آموزان در مدارس ثبت‌نام کنند.
وي افزود: پس از پانزدهم تيرماه فعاليت مدارس به روزهاي زوج يعني شنبه، دوشنبه، چهارشنبه محدود مي‌شود و اولياي دانش‌آموزان تنها روزهاي زوج مي‌توانند جهت امور آموزشي، ثبت‌نام و کارنامه به مدارس مراجعه کنند.رئيس مرکز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش از مديران همه مدارس خواست تا پانزدهم تيرماه فعاليت مستمر و دائمي را در پنج روز کاري هفته داشته باشند.به گفته فرهادي، پس از مهلت اعلام شده، مدارس تا اول مهرماه تنها در روزهاي زوج فعاليت اداري خواهند داشت.

 


مدير کل تعاون و پشتيباني وزارت آموزش‌و‌پرورش از آغاز اسکان تابستاني فرهنگيان خبر داد.
فرشيد سياري در گردهمايي معاونان توسعه منابع و پشتيباني ادارات کل آموزش و پرورش استان‌هاي کشور گفت: در طرح اسکان تابستاني فرهنگيان که از 29 خرداد تا 15 شهريور در سراسر کشور برگزار مي‌شود 5 هزار مدرسه 108 هزار کلاس و صدها مرکز اقامتي و رفاهي آماده ارائه خدمات به فرهنگيان و خانواده‌هاي آنان خواهد بود.
وي از افزايش 20درصدي اسکان تابستاني فرهنگيان در سال جاري نسبت به زمان مشابه در سال گذشته خبر داد و گفت: در تعطيلات نوروز نيز شاهد افزايش 30درصدي اسکان و پذيرايي از ميهمانان فرهنگي در سراسر کشور بوديم.

 


نعيمه زن 21 ساله ساکن شهر غزه که پيش از اين داراي 6 فرزند بود با به دنيا آوردن 5 قلوي ديگر، اکنون صاحب 11 فرزند شده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه العربيه «نعيمه» و همسرش «رعد» (25 ساله) که تنها هفت سال از ازدواج آنها مي‌گذرد، اکنون صاحب 11 فرزند شده‌اند.پدر اين 1‍‍1 کودک که کارمند يک اداره دولتي در شهر غزه است ديگر توان تامين نياز فرزندانش را ندارد.او از محمود عباس رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين درخواست کمک کرد، و خواستار برقراري مستمري براي خريد شير و پوشاک کودکانش شده است.

 


دهلي نو پايتخت هند با بالا آمدن سطح آب رودخانه بزرگ يامونا که از داخل اين شهر مي‌گذرد، در معرض جاري شدن سيل قرار دارد.
به گزارش ايرنا، مقام‌هاي دهلي نو بيش ازهزار و 500 نفر از ساکنان اين شهر را از مناطق کم ارتفاع شرق دهلي از جمله عثمان‌پور، يامونا بازار، بهاجانپورا و شاستري پارک تخليه کرده و اردوگاه‌هاي نجات و پناهگاه‌هايي براي آنها ايجاد کردند.
بنابر اعلام مقام‌هاي اداره کنترل سيل و آبياري، سطح آب اين رودخانه از سطح خطر 204 متر فراتر رفت و به 205 متر رسيد.
آنها احتمال مي‌دهند سطح آب اين رودخانه به 207 متر برسد.
وقوع سيلاب در روزهاي اخير در شمال هند بيش از 131 کشته برجاي گذاشته است.
گفتني است، رود يامونا به طول تقريبي 1376 کيلومتر يکي از رودهاي مهم شمال هند و در عين حال يکي از مقدس‌ترين رودهاي اين کشور است.

 


يک مفتي وهابي کويتي که به خاطر صدور فتواي ذبح کودکان و زنان شيعه براي سرش جايزه تعيين شده است از بيم جان بي‌مقدار خود از کويت به قطر فرار کرد.
به گزارش ابنا، پس از آنکه يک تاجر عراقي براي سر «شافي العجمي» جايزه تعيين کرد وي به قطر گريخت.
«شافي العجمي» پس از اينکه در تلويزيون ظاهر شد و اعتراف کرد که گروهش در «ديرالزور» يک کودک سوري را در برابر والدينش در صحن مسجد شيعيان ذبح کردند، پيام‌هاي تهديد به قتل دريافت کرد که همين امر باعث فرار وي از کويت شده است.
يک تاجر اهل بصره مبلغ کلاني براي سر اين روحاني نماي خونخوار و تفرقه‌انگيز تعيين کرده است.
گفتني است 22 خرداد عده‌اي کويتي وابسته به گروه تروريستي «جبهه النصره» حدود 60 نفر از اهالي روستاي شيعه‌نشين «حطله» در استان ديرالزور را به دليل شيعه بودن‌شان به شهادت رساندند.
از جمله جنايات فجيع اين گروه مزدور سر بريدن زن و فرزندان «حجت الاسلام سيد ابراهيم السيد» بود.

 


خبرنگاري که با افشاگري‌هاي خود در سال 2010 باعث استعفاي اجباري فرمانده نيروهاي نظامي آمريکا در افغانستان شده بود درتصادف خودرو و آتش‌سوزي متعاقب آن کشته شد.
«مايکل هستينگز»، که با انتشار مقاله‌اي در سال 2010 در نشريه «رولينگ استون»، موجبات استعفاي اجباري ژنرال استنلي مک کريستال، فرمانده نيروهاي آمريکايي مستقر در افغانستان، را فراهم آورده بود، روز سه‌شنبه در جريان يک حادثه رانندگي در لس‌آنجلس کشته شد.
سردبير پايگاه اينترنتي خبري «بازفيد» (BuzzFeed) با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد که هستينگز، 33 ساله در يک حادثه رانندگي کشته شده است اما جزييات بيشتري درباره اين حادثه منتشر نکرد. پليس لس‌آنجلس نيز تاکنون درباره مرگ وي اظهارنظر نکرده است.
اما پليس اعلام کرد که وي در حادثه برخورد خودرواش به درختي در حوالي منطقه هاليوود و آتش‌سوزي متعاقب آن کشته شده است. ظاهرا سوختگي به حدي بوده که امکان شناسايي جسد وجود نداشته است.
مقامات مي‌گويند که هيچ اطلاعي درباره علل اين حادثه ندارند.
هستينگز بخش اعظمي از شهرت خود را مديون مقاله‌اي با عنوان «ژنرال فراري» است که در نشريه رولينگ استون منتشر شده و منجر به استعفاي ژنرال مک کريستال از فرماندهي نيروهاي آمريکايي مستقر در افغانستان در ژوئن 2010 شد.
هستينگز در اين مقاله پرده از اظهارات توهين‌آميز مک کريستال درباره اوباما و ساير مقامات ارشد دولت وي برداشته بود. متعاقب اين امر ژنرال مک کريستال به واشنگتن احضار شد و از وي خواسته شد تا استعفا دهد.

 


(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(12(صفحه(9(صفحه(4(صفحه (2.3.10