(صفحه(12(صفحه(10(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14


پنجشنبه 26 شهريور 1388- شماره 19465
 

معاون خدمات شهري شهرداري تهران: دفن اجساد ناشناس در قطعه 302 سياسي شده است
معاون عمراني آموزش و پرورش خبر داد افتتاح 2600 مدرسه در سال جديد
قاضي شعبه 4 دادياري سنندج از سوءقصد جان سالم به در برد
الهام فهرست اموال و دارايي هاي خود را اعلام كرد
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي: خودروهاي غير استاندارد و داراي نقص فني پلاك نمي شوند
حوادث كوتاه از كشور
كنترل نامحسوس داروخانه هايي كه بدون نسخه دارو مي فروشند
تحويل آرد كپك زده به نانوايي هاي قائم شهر
وزارت بهداشت اعلام كرد مرگ دو كودك زير 2 سال بر اثر آنفلوآنزاي نوع «آ»
رئيس پليس مبارزه با قاچاق كالا و ارز خبر داد كشف 5 ميليون ليتر سوخت قاچاق
ساخت و سازهاي غيراستاندارد تخريب مي شود
كليد زير فرش، مستاجر را سارق كرد
مسلمانان فرانسه با اعتكاف به استقبال عيدفطر مي روند
لامپي با عمر 19 سال
چين بزرگترين كانال انتقال آب را مي سازد
شمال ايتاليا زمستاني شدمعاون خدمات شهري شهرداري تهران: دفن اجساد ناشناس در قطعه 302 سياسي شده است

معاون خدمات شهري شهرداري تهران درباره ماجراي سياسي شدن دفن معتادان و تصادفي هاي مجهول الهويه و اجساد ناشناس در قطعه 302 بهشت زهرا شهرداري تهران توضيح داد.
حسين كلخوراني در گفت وگو با فارس با اشاره به دفن اجساد ناشناس در قطعه 302 سازمان بهشت زهرا شهرداري تهران گفت: معمولاً چهارشنبه و پنج شنبه هر هفته جنازه هاي ناشناس كه در پزشك قانوني جمع شده را به بهشت زهرا منتقل و در قطعه 302 دفن مي كنند.
وي ادامه داد: از اين اجساد در پزشكي قانوني نمونه برداري DNA و تصويربرداري مي شود و بعد براي دفن به بهشت زهرا منتقل مي شوند.
معاون خدمات شهري شهرداري تهران گفت: ما اين اجساد را در بهشت زهرا دفن مي كنيم و روي سنگ قبر آنها شماره مي زنيم و پرونده اي هم براي آنها تشكيل مي دهيم. هر زمان كه بستگان آنها پيدا شوند، مي توانند بعد از شناسايي از روي عكس، DNA و غيره بر روي سنگ قبر وي اسم و نشاني را وارد كنند.
وي تصريح كرد: اين كار از گذشته انجام مي شده است و افرادي كه تصادفي يا معتاد بوده و كارت شناسايي هم به همراه خود نداشتند، بعد از نمونه برداري و اقدامات لازم در قطعه 302 بهشت زهرا شهرداري تهران اجساد ناشناس دفن مي شوند.
كلخوراني بيان كرد: اين كار متعارف بوده و در گذشته نيز انجام مي شده است، در حالي كه كشته شدگان حوادث اخير را به اين قطعه چسبانده اند.
معاون خدمات شهري شهرداري تهران تأكيد كرد: اين موضوع اصلاً ربطي به جريانات اخير نداشته است.
وي در پاسخ به اين پرسش كه تاكنون چه تعداد جسد در اين قطعه دفن شده اند، گفت: دقيقاً نمي دانم ولي فقط در قطعه 302 اجساد ناشناس دفن مي شود.
كلخوراني افزود: البته دفن اجساد ناشناس با مجوز پزشك قانوني انجام مي شود.

 معاون عمراني آموزش و پرورش خبر داد افتتاح 2600 مدرسه در سال جديد

2هزار و 600 پروژه آموزشي، پرورشي و ورزشي در قالب 11هزار كلاس درس با زيربناي 8/1ميليون مترمربع همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد در سراسر كشور افتتاح مي شود.
به گزارش ايسنا، مرتضي رئيسي معاون عمراني وزير آموزش و پرورش و رئيسي سازمان نوسازي توسعه و تجهيز مدارس كشور در مراسم تجليل از خيران مدرسه ساز استان تهران با اشاره به سرعت گيري مشاركت مردمي در ايجاد فضاهاي آموزشي در كشور توسط خيران مدرسه ساز، افزود: روند مشاركت خيران در مدرسه سازي از 10سال پيش با تشكيل جامعه خيران مدرسه ساز شكل جدي به خود گرفت، آن گونه كه در طول اين 10 سال، خيران مدرسه ساز مجموعاً دو هزار ميليارد تومان در مدرسه سازي مشاركت كرده اند.وي به 43برابر شدن سهم مشاركت مردم در مدرسه سازي از 10سال پيش تاكنون نيز اشاره كرد.معاون عمراني وزير آموزش و پرورش در ادامه آماري از روند اقدامات دولتي در مدرسه سازي به طور ويژه در چهار سال گذشته ارائه و عنوان كرد: در اين مدت، بيش از شش هزار ميليارد تومان اعتبار عمراني دولتي در اختيار آموزش و پرورش قرار گرفت كه به واسطه آن، 18 هزار مدرسه در قالب 82 هزار كلاس درس با زيربناي 5/12ميليون مترمربع تحويل دانش آموزان كشور شد.
رئيس سازمان نوسازي مدارس كشور درعين حال به درخواست خيران مدرسه ساز مبني بر همسان شدن اعتبار تخصيصي دولت به مدرسه سازي با اعتباري كه از سوي خيران مدرسه ساز براي اين اقدام تعهد مي شود نيز اشاره و اظهار كرد: دولت موظف است، معادل اعتباري كه خيران در هر سال به مدرسه سازي اختصاص مي دهند، براي اين امر اعتبار تخصيص دهد و سهم مشاركت دولت و خيران در اين حوزه بايد 50-50 باشد كه اميدواريم اين مهم محقق شود.

 قاضي شعبه 4 دادياري سنندج از سوءقصد جان سالم به در برد

سنندج - خبرنگار كيهان:
قاضي شعبه چهار دادياري سنندج صبح ديروز (چهارشنبه) هدف سوءقصد افراد ناشناس قرار گرفت. اين دومين بار ظرف هفته گذشته است كه دو قاضي دادگستري كردستان در سنندج هدف حمله تروريستي افراد ناشناس قرار مي گيرند.
قاضي حسن داوطلب صبح ديروز هنگام خروج از منزلش از پشت مورد سوءقصد قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله مجروح شد.
هفته قبل نيز قاضي كاوياني از شعبه 4دادسراي سنندج در يك ماجراي سوءقصد جان سالم به در برد.
رئيس بيمارستان بعثت سنندج گفت: خطر ناشي از اصابت گلوله از قاضي داوطلب رفع شده و حال عمومي قاضي كاوياني نيز كه هفته گذشته مورد هدف قرار گرفته بود رو به بهبود است.

 الهام فهرست اموال و دارايي هاي خود را اعلام كرد

غلامحسين الهام در اجراي اصل 142قانون اساسي و در نامه اي به رئيس قوه قضاييه، وضعيت اموال خود را در پايان كار وزارت دادگستري اعلام كرد.
به گزارش فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، در نامه غلامحسين الهام به رئيس قوه قضاييه آمده است:
«با احترام در اجراي اصل 142قانون اساسي نظر به اينكه مسئوليت اينجانب در وزارت دادگستري جمهوري اسلامي ايران در تاريخ 12/6/1388 با راي اعتماد وزير محترم جديد پايان يافته است: وضعيت اموال خود را در پايان كار وزارت دادگستري به شرح زير به استحضار مي رساند:
¤ سه دانگ منزل مسكوني واقع در شهرك آزادي
¤ يك دستگاه اتومبيل پرايد مدل 1386
¤ يك خط تلفن ثابت
¤ يك خط تلفن همراه
¤ حساب هاي بانكي به شماره هاي اعلام شده قبلي بانك ملي شعبه دانشگاه تهران- و بانك ملي شعبه خانه ملت كه مربوط به حقوق رسمي دانشگاه و دريافتي شوراي نگهبان بوده است.
در ادامه اين نامه دكتر الهام با يادآوري اينكه منزل مسكوني اينجانب در زمان وزارت، مورد بازسازي قرار گرفته است و به سقف زيربناي آن يك پاركينگ اضافه شده است؛ هزينه بازسازي پانصد ميليون ريال (پنجاه ميليون تومان) بوده كه منابع آن به شرح زير تامين گرديده است:
¤ مبلغ يكصد و پنجاه ميليون ريال (15ميليون تومان) را همسرم خانم فاطمه رجبي پرداخت نموده است كه منبع آن از سهم الارث يك واحد آپارتمان پدري ايشان بوده است.
¤ مبلغ يكصد ميليون ريال (ده ميليون تومان) استقراض نموده ام كه تاكنون بازپرداخت شده است.
¤ بيست و پنج ميليون تومان آن مربوط به پس انداز و فروش سكه هايي بوده كه حق الزحمه مقاله ها يا سخنراني هاي قبل از وزارت و يا پاداش دولتي بوده است.
در پايان نامه، دكتر الهام يادآور مي شود كه اتومبيل پيكان مدل 83 را نيز فروخته و تبديل به پرايد فوق الذكر نموده ام.
گفتني است، دكتر الهام در 30 بهمن 1385، نيز دارايي هاي خود را شامل سه دانگ يك منزل مسكوني و يك خودروي پيكان مدل سال 83 به رئيس وقت قوه قضاييه اعلام كرد.

 رئيس پليس راهنمايي و رانندگي: خودروهاي غير استاندارد و داراي نقص فني پلاك نمي شوند

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي از عزم جدي نيروي انتظامي براي مقابله با توليد خودروهاي غيرايمن خبر داد و گفت: از اين پس پليس خودروهاي غير استاندارد و داراي نقص فني را پلاك نمي كند.
سردار اسكندر مومني در گفت گو با مهر با اشاره به خودروهاي غير ايمن در كشور افزود: نتايج تحقيقات كارشناسان راهنمايي و رانندگي كشور نشان مي هد كه 13 درصد تصادفات جاده اي در كشور بر اثر ايمن نبودن خودروها رخ مي دهد و به همين دليل پليس راهنمايي و رانندگي براي جلوگيري از خطرات جانبي ناشي از ناايمن بودن خودروها اين اطمينان را مي دهد ديگر اجازه توليد خودروهاي ناايمن را نخواهد داد.
اين مقام مسئول در نيروي انتظامي كشور در ادامه گفت: از اين پس خودروهاي غير استاندارد و داراي نقص فني را پلاك نمي كند، حتي اگر خط توليد اين خودرو افتتاح شده باشد.
سردار مومني درباره نصب ترمز ABS بر روي خودروها اظهار داشت: بر اساس مصوبه دولت تمام خودروهاي وارداتي و توليد داخلي بايد مجهز به سيستم ترمز ABS باشد كه در اين باره با خودروسازان داخلي مذاكره شده و مقرر شده در زمان مشخصي تمام خودروهاي توليدي خود را به اين سيستم مجهز كنند.

 حوادث كوتاه از كشور

قاچاق سيگار در پوشش حمل خودرو
مشهد - خبرنگار كيهان: پليس خراسان رضوي اعضاي يك شبكه قاچاق سيگارت خارجي كه در پوشش حمل خودرو سواري متعلق به يك شركت خودروسازي مبادرت به قاچاق سيگار مي كرد را دستگير كرد. در اين رابطه چهار تن از كاركنان و رانندگان تريلرهاي خودروبر متعلق به شركت خودروساز دستگير شدند و چهار دستگاه تريلر و كاميون اين شركت توقيف شد. در بازرسي از خودروهاي توقيفي تعداد 34 هزار و 110 پاكت انواع سيگارت خارجي به ارزش 27 ميليون و 288 هزار تومان كشف شد.
كراك در باغچه خانه
شهركرد - خبرنگار كيهان: پليس لردگان در بازرسي از منزل يك توزيع كننده موادمخدر در اين شهر مقدار 600 گرم كراك كه در باغچه منزل وي پنهان شده بود به همراه تعدادي آلات و ادوات استعمال موادمخدر كشف كرد. همچنين از معده جوان 28 ساله در شهركرد يكصد گرم ترياك به دست آمد. اين جوان كه دچار درد شديد شكم شده و به بيمارستان مراجعه كرده بود تحت عمل جراحي قرار گرفت كه پزشكان متوجه دو قطعه شيلنگ پلاستيكي 50 سانتي متري حاوي 100 گرم ترياك درمعده وي شدند.
دستگيري نماينده قلابي رئيس جمهوري
سياهكل - خبرگزاري فارس: فردي كه با معرفي خود به عنوان نماينده رئيس جمهوري روستاييان يكي از روستاهاي سياهكل را فريب مي داد دستگير شد. متهم نامه هاي روستاييان خطاب به رئيس جمهوري را به بهانه انتقال به احمدي نژاد از آنها تحويل مي گرفت. در بازرسي از اين متهم كه فاقد مدارك شناسايي لازم بود يك عدد باطوم و دو جلد كتاب كشف شد. وي به اتهام جعل عنوان زنداني شد.
انهدام كارگاه ساخت شيشه
پليس لاهيجان يك كارگاه تهيه و ساخت ماده مخدر شيشه را در اين شهر كشف كرد. در بازرسي از اين كارگاه 2 كيلو و 200 گرم ماده مخدر شيشه، تجهيزات و موادهاي لازم براي ساخت شيشه كشف شد. در ا ين رابطه 3 نفر دستگير شدند.
تعطيلي واحدهاي توليدي غيراستاندارد
كرج - ايرنا: 3 واحد توليد ديگ بخار غيراستاندارد در استان تعطيل شد. اين سه واحد به نام هاي تجاري پارسان، البرز و مرتضايي نژاد به علت كيفيت پايين و نداشتن پروانه كاربرد علامت استاندارد توسط بازرسان اداره كل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان تهران تعطيل شد.
كلاهبرداري به بهانه كمك به مسجد
شخصي كه با معرفي خود به عنوان خادم مسجد و به بهانه كمك به اماكن مذهبي اقدام به اخاذي از روستاييان مي كرد در بندرتركمن دستگير شد. در بازرسي از متهم 49 ساله 3 ميليون و 750 هزار ريال وجه نقد و 2 ميليون ريال رسيد دريافتي از مبالغ پرداخت شده توسط روستاييان كشف شد. وي با داشتن مهر تقلبي تحت عنوان كمك به تعمير و مخارج مساجد اقدام به كلاهبرداري مي كرد.
تعطيلي 22 واحد صنفي فومن
خبرگزاري فارس: 22 واحد صنفي در فومن به علت عرضه موادغذايي اقدام به روزه خواري و بي توجهي به قوانين پلمب شدند. اين واحدها بيشتر قهوه خانه و چلوكبابي بودندكه از فعاليت آنها جلوگيري شده است.
سرقت مسلحانه از فرش فروشي
گرگان - خبرگزاري فارس: يك فروشگاه فرش مورد سرقت مسلحانه چهار سارق قرار گرفت. سارقان كه دو زن و دو مرد بودند با تهديد چاقو، سلاح و اسپري اشك آور اين فروشگاه را مورد سرقت قرار داده و سپس فرار كردند.
مامور قلابي دولت در دام پليس
فردي كه تحت عنوان مأمور ادارات دولتي و به بهانه كمك به نيازمندان قصد كلاهبرداري از متصدي يك داروخانه در علي آباد كتول را داشت دستگير شد. متهم پس از يك فقره كلاهبرداري از مالباخته قصد كلاهبرداري دوباره از وي را داشت.

 كنترل نامحسوس داروخانه هايي كه بدون نسخه دارو مي فروشند

داروخانه ها در رابطه با توزيع داروهاي بدون نسخه به طور نامحسوس كنترل مي شوند.
جمشيد سلام زاده، معاون غذا و دارو دانشگاه شهيد بهشتي، در گفت وگو با برنا بيان كرد: بايد به مشكل مصرف خودسرانه دارو همه جانبه نگاه كرد و نبايد تنها به نقش داروخانه ها در اين رابطه توجه كرد و عوامل ديگر را ناديده گرفت.
سلام زاده افزود: زماني كه دارو به تعداد زياد در نسخه ها تجويز شده و يا داروهايي خارج از فهرست دارويي كشور به وسيله پزشكان تجويز مي شود، طبيعتا داروخانه ها هم به دليل ايجاد تقاضا به سمتي كشيده مي شود كه داروها را تهيه كنند و در اختيار بيماران قرار دهند.
سلام زاده با اشاره به توزيع دارو به صورت تجويز دارو با نسخه و بدون نسخه، گفت: در داروهاي بدون نسخه داروخانه ها با ارائه مشاوره مي توانند از مصرف خودسرانه جلوگيري كنند و با ارائه پيشنهاداتي عوارض احتمالي را كاهش دهند.
وي گفت: نظارت دقيقي در راستاي كنترل داروخانه ها صورت مي گيرد. همچنين كنترل نامحسوس نيز در خصوص داروي بدون نسخه در بازديد هاي سرزده از داروخانه ها انجام مي شود.
سلام زاده اظهار داشت: در رابطه با درخواست بدون نسخه ها بايد فرهنگ سازي صورت گيرد و مردم بايد در مورد خطرات دارو، تقاضاي نابه جا و خودسرانه آگاه شوند.
معاون غذا و دارو دانشگاه شهيد بهشتي خاطرنشان كرد: به داروخانه هايي كه تخلف داشته باشند تذكرات لازم داده مي شود.

 تحويل آرد كپك زده به نانوايي هاي قائم شهر

قائم شهر-خبرنگاركيهان:
تحويل آرد غيراستاندارد كلوخ شده به نانوايي هاي قائم شهر اعتراض نانوايان اين شهر را برانگيخت.
به دنبال شكايات برخي از نانوايان از عدم كيفيت آردها تحويلي براي پخت و عرضه نان به مردم، بازرسان تعزيرات آرد و نان شهرستان قائم شهر طي بازديد از چند واحد خبازي متوجه كيسه هاي آرد نامرغوب و غيراستاندارد در اين نانوايي ها شدند.
ابراهيم دادوي بازرس تعزيرات آرد و نان شهرستان قائم شهر در مصاحبه با كيهان گفت: آردهاي تحويلي به خبازان قائم شهر از كارخانجات آردسازي طلوع فجر گلستان و التپه بهشهر هستند كه به دليل عدم رعايت مسايل فني و بهداشتي در فرآيند تبديل گندم به آرد متاسفانه آردهاي تحويلي به صورت گلوله شده، كلوخي و كپك زده هستند.
اين بازرس تعزيراتي، تاريخ مصرف آردهاي تحويلي از سوي كارخانجات را در شرايط نرمال يكماهه اعلام كرد كه از تاريخ توليد تا مصرف آردهاي كلوخي تحويلي فقط يك هفته گذشته است.

 وزارت بهداشت اعلام كرد مرگ دو كودك زير 2 سال بر اثر آنفلوآنزاي نوع «آ»

مديركل روابط عمومي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي از مرگ دو كودك زير دو سال بر اثر ابتلا به آنفلوآنزاي نوع A خبر داد كه با احتساب قربانيان قبلي اين آمار به چهار نفر در كشور رسيد.
به گزارش كيهان به نقل از روابط عمومي وزارت بهداشت، دكتر «عباس زارع نژاد» با اعلام اين خبر افزود: اين دو كودك زمينه بيماري مغزي نيز داشته اند.
زارع نژاد با بيان اينكه تا زمان حاضر چهار نفر فوتي ناشي از ابتلاي به اين بيماري در كشور داشتيم، شمار مبتلايان به آنفلوآنزاي نوع A را تاكنون 391 مورد عنوان كرد.
زارع نژاد اظهار داشت: دو مورد فوت قبلي به يك زن 36ساله و يك پيرمرد 96ساله تعلق دارد.
وي شمار مبتلايان به آنفلوآنزاي نوع A را در كشور تاكنون 391 مورد عنوان كرد و گفت: طي هفته گذشته 34مورد جديد ابتلا به بيماري آنفلوآنزاي نوع A در كشور افزوده شده است.
وي توزيع سني مبتلايان به بيماري آنفلوآنزاي جديد در كشور را بين 15تا 34 سال اعلام كرد و گفت: 50درصد مبتلايان به اين بيماري را مسافرين بازگشته از حج، 26درصد از طريق تماس با زائرين حج و بقيه موارد مربوط به مسافرين بازگشته از تايلند و كشورهاي اروپايي و آمريكايي و افراد در معرض تماس با اين مسافرين، تشكيل مي دهند.
4 نفر در گنبد كاووس به آنفلوآنزاي نوع «آ» مبتلا شدند
مراكز بهداشت درماني شهرستان گنبدكاووس تاكنون 230 مورد مشكوك به آنفلوآنزاي نوع «آ» شناسايي كردند كه از 35 مورد آن نمونه گيري شده كه آزمايش 4 نفر آنان مثبت بوده است.
به گزارش خبرنگار كيهان درگنبدكاووس «عباسعلي ميرحسيني» معاون سياسي اجتماعي فرماندار گنبدكاووس در جلسه ستاد آنفلوآنزاي اين شهرستان، گفت: دو نفر از اين افراد در شهر گنبدكاووس و دو نفر نيز در مناطق روستايي بوده اند كه علت بيماري دو نفر آنان سفر به خارج از كشور از جمله به عتبات عاليات بوده است.
دكتر فرهاد بديعي رئيس مركز بهداشت گنبدكاووس در اين جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده از سوي اين مركز، گفت: علاوه بر آماده باش بودن تمامي مراكز بهداشتي و درماني اين شهرستان، يك اتاق «ايزوله» در بيمارستان شهداي گنبد با هزينه 400 ميليون ريال براي درمان بيماران مبتلا پيش بيني شده است.
دكتر «نادر كوگلاني» مدير شبكه دامپزشكي گنبدكاووس نيز در اين جلسه با بيان اينكه ويروس بيماري آنفلوآنزاي نوع «آ» بسيار سريع تغيير شكل مي دهد، افزود: تلفات اين بيماري فعلا در حد متوسط و مرگ ومير آن بسيار پايين است اما ممكن است با تغيير شكل ويروس اين بيماري، تلفات آن نيز افزايش يابد.

 رئيس پليس مبارزه با قاچاق كالا و ارز خبر داد كشف 5 ميليون ليتر سوخت قاچاق

رئيس پليس مبارزه با قاچاق كالا و ارز پليس آگاهي نيروي انتظامي در كشور از كشف پنج ميليون ليتر سوخت قاچاق در پنج ماهه نخست سال جاري خبر داد.
به گزارش ايرنا، سرهنگ فتح الله زمانيان در جمع خبرنگاران همچنين گفت: ميزان كشف كالاهاي صوتي، تصويري و الكترونيكي در پنج ماهه امسال در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزايش يافته است.
زمانيان افزود: در بخش لوازم خانگي (كالاهاي صوتي، تصويري و الكترونيكي) 376 هزار و 586 قلم در اين مدت كشفيات داشتيم كه نسبت به مدت مشابه پارسال 140 درصد افزايش ريالي داشته است.
وي تصريح كرد: ميزان ارزش ريالي قاچاق كالا و ارز در پنج ماهه ابتداي امسال دو هزار و 237 ميليارد و 363 ميليون و 746 هزار ريال بوده كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته (دو هزار و 209 ميليارد و 805 ميليون ريال) افزايش داشته است.
سرهنگ زمانيان با تاكيد بر اينكه نيروي انتظامي در بحث قاچاق كالا و ارز توجه ويژه اي در چند سال اخير داشته، اظهار داشت: در زمينه قاچاق سيگار و مواد دخاني نيز در پنج ماهه امسال 9 ميليون و 546 هزار و 988 پاكت سيگار كشفيات داشته ايم كه نسبت به زمان مشابه سال گذشته 57 درصد افزايش كشف را شاهد هستيم.
وي ارزش ريالي كشفيات مواد دخاني را 52 ميليارد و 460 ميليون ريال اعلام كرد.
سرهنگ زمانيان در بخش ديگري از سخنانش در مورد قاچاق لوازم بهداشتي، آرايشي و دارو نيز گفت: در اين بخش 6 ميليون و 712 هزار قطعه لوازم آرايش كشف شد كه نسبت به پنج ماهه اول سال گذشته 70 درصد افزايش داشته است.
به گفته وي، ميزان كشفيات دارو 8 ميليون و 818 قلم بوده كه 29 درصد نسبت به پارسال افزايش كشف داشته است.
زمانيان تعداد باندهاي قاچاق متلاشي شده در پنج ماه گذشته را 494 باند اعلام كرد و گفت: 32 هزار و 909 نفر مرد و 848 زن در قالب اين باندها فعاليت قاچاق داشتند.
وي خاطرنشان كرد: براساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته مقرر شد تاكيد ماموران مبارزه با قاچاق در ناجا، توجه به پرونده هاي بالاي 10 ميليون ريال باشد با اين روند 19 درصد كاهش در كشفيات اين پرونده ها افزايش داشته ايم.
رئيس پليس مبارزه با قاچاق كالا و ارز نيروي انتظامي جمهوري اسلامي در تشريح كشفيات مشروبات الكلي با تاكيد بر اينكه استكبار جهاني با ورود اينگونه اقلام فرهنگ ما را هدف قرار داده است، افزود: در حال حاضر مشروبات الكلي وارد شده به كشور به صورت بيمه و دريافت مبلغ پس از تحويل محموله در مقصد انجام مي شود و اين امر موجب شده تا قاچاقچيان نسبت به اقدام به اين عمل ترغيب شوند.
سرهنگ زمانيان با اعلام اجراي دو مرحله رزمايش در پنج ماه ابتداي امسال در خصوص مبارزه با قاچاق مشروبات الكلي گفت: در اين دو مرحله عمليات سه هزار و 842 نفر قاچاقچي دستگير و يك هزار و 402 دستگاه خودرو و 10 شناور نيز توقيف شد.
وي گفت: بدليل اينكه مشروبات الكلي پس از توقيف بلافاصله معدوم مي شوند، نمي توان آمار دقيقي از ميزان كشفيات آن اعلام كرد ولي در خصوص مشروبات الكلي و كالاهاي ضد فرهنگي اقدامات ويژه اي در دستور كار پليس قرار دارد.

 ساخت و سازهاي غيراستاندارد تخريب مي شود

رئيس موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي استان تهران گفت: طرح استفاده از مصالح ساختماني استاندارد و اجراي آن از ابتداي تيرماه سال جاري اجباري است و در هر مرحله از ساخت و ساز شاهد تخلف باشيم دستور تخريب ساختمان توسط موسسه استاندارد صادر مي شود.
مهدي پورهاشم در يك نشست خبري اظهار داشت: دولت سال 84 مصوبه اي تصويب كرد كه براساس آن استاندارد مصالح ساختماني اجباري شود و قرار بر اين بود كه از ابتداي سال 87 اين مصوبه اجباري شود، اما به دلايلي كه وزارت مسكن اعلام كرد مصوبه يك سال به عقب افتاد تا اينكه از تيرماه 88 اجباري بودن استاندارد مصالح ساختماني اجرايي شد.
وي افزود: امسال بنا به سياستگذاري مقام معظم رهبري سال اصلاح الگوي مصرف است، اين اصلاح در آب و برق و سوخت ملموس تر است و كارهاي تبليغاتي در اين زمينه صورت گرفته است، اما بايد بدانيم كه در امور ديگر نيز اين سياست جدي گرفته شود چرا كه در سال 100 ميليون متر مربع مسكن در كشور ساخته مي شود و لازم است تا استانداردهاي آن لحاظ شود.
اگر هر متر مربع 400 هزار تومان در نظر گرفته شود 40 هزار ميليارد تومان هزينه مي شود كه مي تواند نقش موثري در حل مشكلات اشتغال داشته باشد.
وي گفت: در مسائل اجرا و ساخت و ساز مسكن استاندارد مصالح رعايت نمي شود و عمر مفيد ساختمانهاي ما 40 سال است در حالي كه در ساير كشورها اين عمر 150 سال است، پس استهلاك سرمايه در كشور ما در بخش مسكن بيش از 3 برابر ساير كشورها است.

 كليد زير فرش، مستاجر را سارق كرد

مستاجر سارقي كه در يزد با بي احتياطي صاحب خانه اموال و اثاثيه اش را به سرقت برده بود دستگير شد.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از معاونت اجتماعي فرمانده انتظامي استان يزد، ماموران كلانتري 15 آزادگان يزد با اطلاع از سرقت 5 ميليون و 20 هزار ريال از منزلي با مراجعه به محل به راز سرقت پي بردند.
ماموران از مالباخته تحقيق كردند و مشخص شد هنگامي كه نامبرده داخل منزل نبوده، درب اتاق توسط كليد باز شده و بدون هيچ گونه تخريب اموال و اثاثيه خانه اش سرقت شده است.
با بازرسي از محل و تحقيقات لازم در مرحله اول، ماموران به مستاجر كه قبلاً نيز سابقه دستگيري در ارتباط با سرقت داشته، مظنون شدند و او را به كلانتري احضار كردند.
با تحقيقات از وي در نهايت نامبرده لب به اعتراف گشود و به سرقت از منزل صاحب خانه خود با استفاده از كليدي كه مي دانست صاحب خانه هميشه هنگام خروج آن را زيرفرش مي گذارد، اعتراف كرد.
مستاجر همچنين اعتراف كرد طي چهار مرحله ديگر نيز اموالي از جمله يك عدد بخاري برقي، كيف چرمي حاوي 30 هزارتومان وجه نقد، پنج عدد چك و يك موتور و پدال چرخ خياطي را از منزل صاحب خانه اش سرقت كرده است.

 مسلمانان فرانسه با اعتكاف به استقبال عيدفطر مي روند

مسلمانان فرانسه در دهه سوم ماه مبارك رمضان براي اعتكاف و نزديكي به خدا در مساجد حضور پيدا مي كنند.
به گزارش اسلام آنلاين، مسلمانان فرانسه دهه سوم ماه مبارك رمضان را در مساجد شهر حاضر مي شوند و در اعتكاف به مناجات و راز و نياز با خداي خود مي پردازند.مسلمانان فرانسه همچنين در روزهاي پاياني ماه ميهماني خدا در گروه هاي خيريه فعاليت مي كنند تا در آستانه عيدسعيد فطر لبخند را به چهره هاي خانواده هاي فقير بنشانند.مسلمانان فرانسه در ده روز پاياني ماه مبارك رمضان بنيادهاي خيريه نيز در مساجد راه اندازي مي كنند كه در اين انجمن هاي غيرانتفاعي هدايايي به مناسبت عيد فطر براي خانواده هاي كم بضاعت و بي سرپرست تهيه مي كنند.در همين خصوص «مصطفي باكاران» مدير بنياد خيريه «دستان اسلام» در پاريس در مصاحبه با اسلام آنلاين اظهار داشت: در فعاليت هاي خيريه ماه مبارك رمضان مسلمانان فرانسه حضور پرشوري دارند و كمك هاي زيادي براي مردم بي دفاع غزه و افغانستان و ديگر نقاط محروم جهان مانند آفريقا جمع مي كنند.

 لامپي با عمر 19 سال

شركت پاناسونيك با هدف توسعه فناوريهاي كم مصرف و صرفه جويي در مصرف انرژي لامپ نوآورانه اي را توليد كرده است كه 19 سال عمر مي كند.
به گزارش مهر، در طول انقلاب صنعتي دوم در سال 1880 توماس اديسون اختراع لامپ را به نام خود ثبت كرد. لامپي كه اديسون اختراع كرد از رشته هاي كربني ساخته شده بود.در آغاز قرن گذشته در سال 1911 جورج كلاود فرانسوي لامپ نئوني را اختراع كرد. نئون در گروه گازهاي نجيب (بي اثر) جاي دارد. سپس لامپهاي فلورسانت و مدرن كه مصرف انرژي آنها بسيار پايين است وارد خانه ها شدند.اكنون در سال 2009 شركت ژاپني پاناسونيك نوعي لامپ نوآورانه را به نام Everled عرضه كرده است كه با استفاده از فناوري ديودهاي ساطع كننده نور (Led) كار مي كند.اين لامپ به دليل برخورداري از يك پوشش ويژه گرم نمي شود و مي تواند در حدود 40 هزار ساعت روشن بماند.

 چين بزرگترين كانال انتقال آب را مي سازد

بزرگترين كانال انتقال آب در جهان در امتداد رودخانه زرد چين در حال احداث است.
واحد مركزي خبر به نقل از بي بي سي گزارش داد: رودخانه زرد هر سال در فصل بارندگي هاي موسمي و در بهار هنگام آب شدن برف در سرچشمه هاي اين رودخانه عظيم طغيان مي كنند و خسارات و تلفات فراواني در مناطق جنوبي چين ببار مي آورد.برخلاف مناطق جنوبي چين كه به علت وجود رودخانه بزرگ با فراواني منابع آب روبروست، شمال اين كشور همواره از خشكسالي و كمبود آب براي مصارف كشاورزي رنج مي برد.دولت چين براي برطرف كردن مشكل خشكسالي در مناطق شمالي اين كشور قصد دارد هر سال 10 ميليون مترمكعب از آب رودخانه زرد را به شمال اين كشور منتقل كند.طرح انتقال آب رودخانه زرد به شمال چين بزرگترين طرح در نوع خود در جهان است و تنها قسمت مياني اين طرح يكهزار و 200 كيلومتر طول دارد.براي احداث اين كانال عظيم بيش از 250 هزار نفر به خدمت گرفته شده اند و قرار است اين طرح كه بزرگتر از طرح سد سه گذار است ظرف 5 سال به بهره برداري برسد.

 شمال ايتاليا زمستاني شد

بارش برف سنگين در آخرين هفته تابستان در مناطق كوهستاني شمال ايتاليا، گردشگران و ساكنان اين مناطق را غافلگير كرد.
به گزارش واحد مركزي خبر از رم، شماري از ايتاليايي ها كه براي گذراندن تعطيلات تابستاني خود به مناطق كوهستاني شمال اين كشور سفر كرده بودند، در محاصره برف گرفتار شده اند.اين در حالي است كه تا يك هفته پيش هواي گرم در ايتاليا موجب بروز آتش سوزي در بسياري از جنگل هاي اين كشور شده بود.طي سه روز گذشته بارش شديد باران در سراسر ايتاليا دماي هوا را به طور محسوسي كاهش داده است.

 

(صفحه(12(صفحه(10(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14