(صفحه(12(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14


یکشنبه 29 فروردين 1389- شماره 19622
 

حديث دشت عشق
مرحله پلي آف ليگ برتر واليبال تهراني ها و شمالي ها در انديشه كسب پيروزي
اخبار كوتاه از فوتبال
عدم اعزام مربيان تيم ملي كشتي فرنگي به باكو خيرآبادي: حضور در اردو ضروري بود
نيروي انتظامي هم وارد ماجراي درگيري كميته ملي المپيك و سازمان شد
علي آبادي تهديد به تعليق فعاليت هاي كميته كرد
24 ساعت مهلت براي دو بازيكن دوپينگي فوتبال
لغو قرعه كشي بسكتبال باشگاه هاي آسيا
سفر حج پاداش قهرماني تيم تكواندوي نوجوانان
روسيه ميزبان جام جهاني كشتي آزاد 2012حديث دشت عشق

به ياد بسيجي شهيد «آقاجان صادقي»
مظهر قدرت ايران شهدا هستند
«مقام معظم رهبري»
شهيد «آقا جان صادقي» دراولين روز از بهار سال 1310 چشم به جهان گشود.
او توانست در روستاي زادگاهش چمسورك چوار در مقطع پنجم ابتدايي تحصيل كند و سپس دركنار خانواده به فعاليت هاي كشاورزي پرداخت.پس از پيروزي انقلاب و آغاز دفاع مقدس به عضويت بسيج درآمد و از طرف سپاه پاسداران به جبهه اعزام شد. عاقبت در 6/11/59 بر اثر اصابت تركش به ناحيه سردر منطقه عملياتي ميمك به جمع شهداء پيوست و درگلزار علي صالح (ع) به خاك سپرده شد.

 مرحله پلي آف ليگ برتر واليبال تهراني ها و شمالي ها در انديشه كسب پيروزي

سرويس ورزشي -
دور رفت از مرحله پلي آف ليگ برتر واليبال امروز با برگزاري چهار ديدار حساس پيگيري مي شود.
با برگزاري بيست و هشت هفته، دور مقدماتي ليگ برتر واليبال به پايان رسيد تا هشت تيم برتر براي حضور در پلي آف و در نهايت معرفي تيم هاي برتر، مشخص شوند. پيكان تهران، سايپاي تهران، داماش گيلان، كاله آمل، پتروشيمي بندر امام، جواهري گنبد، برق كرمان و بانك كشاورزي هشت تيمي بودند كه به ترتيب عناوين نخست تا هشتم را كسب كردند.
سرويس هاي قدرتمند
تعيين كننده است
پيكان مدعي نخست قهرماني، تيم خود را به گونه اي سرپا نگه داشته كه در طوفان بازي هاي حساس و پرالتهاب سربلند بيرون آيد. از سوي ديگر بانك كشاورزي هم در جريان دور مقدماتي از پرتگاه سقوط عبور كرده و خود را در آخرين لحظه به جمع تيم هاي برتر رساند. در اين ديدار سرويس هاي قدرتمند دو تيم تعيين كننده است.
سايپـا مقابل برق سخت كوش
سايپـا با كسب مقام دومي دور مقدماتي به تيم هفتم جدول يعني برق كرمان خورد. نارنجي پوشان پايتخت عليرغم داشتن مهره هاي كارآمد و نامي در طول ليگ نوسان زيادي داشتند. هر چند كه با حضور سعيد معروف، پاسور هوشيار سايپا، ضريب موفقيت اين تيم مقابل برق بالا مي رود. در مقابل تيم برق هم از تيم هاي سخت كوش مسابقات است. اگر اين تيم در دفاع روي تور موفق نشان دهد، برق مي تواند نسبت به موفقيت اميدوار باشد.
نماينده شايسته مازندران
مقابل تيم كارخانه
كاله را مي توان نماينده شايسته مازندران ناميد. شاگردان بهروز عطايي با شكست دادن پيكان و داماش در دور مقدماتي براي خود اعتباري مضاعف پديد آوردند. توانايي حمله و دريافت توپ واليباليست هاي كاله عالي است و اين مهم مي تواند عامل موفقيت اين تيم باشد. از سوي ديگر پتروشيمي نيز با مربيگري مصطفي كارخانه از تيم هاي شناخته شده ليگ امسال بود. هر چند باخت هاي پتروشيمي در دور مقدماتي زياد بود ولي با اين حال اگر پتروشيمي قدرت دفاع روي توپ و توپ گيري خودش را بيشتر نمايد مي تواند تا مرز موفقيت پيش برود.
داماش به تيم پرنشاط
جواهري رسيد
داماش در نخستين حضور جدي خود در ليگ برتر موفق نشان داد و با حسين معدني توانست جواز حضور در پلي آف را كسب كند. داماش در طول مسابقات تيم خوبي نشان داد اما مشخص است كه هنوز از انسجام تيمي مدنظر معدني فاصله دارد. در برابر داماش تيم جواهري گنبد است، تيمي جوان و پرنشاط. با اين حال اين تيم در دفاع روي تور مشكل دارد و همين مهم مي تواند پاشنه آشيل جواهري گنبد شود.برنامه كامل ديدارهاي پلي آف به اين شرح است:
يكشنبه 29/1/1389
¤ پيكان تهران - بانك كشاورزي تهران
¤ سايپا تهران - برق كرمان
¤ كاله آمل - پتروشيمي بندر امام
¤ داماش گيلان - جواهري گنبد
شايان ذكر است دور برگشت اين مسابقات روز چهارشنبه اول ارديبهشت ماه برگزار مي شود.

 اخبار كوتاه از فوتبال

منصوريان گزينه اصلي مربيگري تيم ملي فوتبال
از سوي افشين قطبي گزينه اصلي مربيگري تيم ملي فوتبال كشورمان به فدراسيون فوتبال معرفي و بزودي در اين زمينه تصميم گيري خواهد شد.
پس از بررسي گزينه هاي مختلف از سوي افشين قطبي و ارزيابي عملكرد برخي از مربيان داخلي سرانجام عليرضا منصوريان هافبك اسبق تيم فوتبال استقلال كه مدتي نيز در ابتداي ليگ نهم هدايت تيم فوتبال پاس همدان را برعهده داشت به عنوان گزينه نهايي مربيگري تيم ملي به فدراسيون فوتبال معرفي شد. علاوه بر منصوريان، مجيد صالح دستيار منصورابراهيم زاده در تيم ذوب آهن اصفهان ديگر گزينه مطرح براي دستياري افشين قطبي بود. ضمن اينكه يك مربي ايراني ديگر نيز از سوي فدراسيون فوتبال به سرمربي تيم ملي معرفي شده بود كه قطبي از بين اين گزينه ها عليرضا منصوريان را براي دستياري تيم ملي برگزيد. پس از معرفي گزينه مورد نظر قطبي به فدراسيون فوتبال، قرار است هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال موضوع اضافه شدن يك مربي ايراني به كادر فني تيم ملي را بررسي و در اين زمينه تصميم گيري كند.
خبر ديگر از تيم ملي اينكه قرارداد منصور رشيدي مربي دروازه بانهاي تيم ملي امروز نهايي شده و به علي كفاشيان ارائه خواهد شد تا وي رسما همكاري خود را با فدراسيون فوتبال آغاز كند.
احتمال همگروهي ايران با كره يا عربستان
سيدبندي تيم هاي حاضر در رقابت هاي فوتبال جام ملت هاي آسيا اعلام شد و همانطور كه انتظار مي رفت ايران به همراه سه كشور ژاپن، استراليا و ازبكستان در سيد دوم مسابقات قرار گرفت. طبق اعلام كميته فني و مسئولان برگزاري بازي ها تيم ملي فوتبال قطر به عنوان ميزبان در گروه نخست بازي ها سرگروه است و در سيد اول قرار دارد. تيم ملي فوتبال عراق مدافع عنوان قهرمان در گروه دوم سرگروه خواهد بود. عربستان سرگروه سومين گروه بازي هاست و كره جنوبي در گروه چهارم سرگروه است.تيم هاي ملي فوتبال ايران، ژاپن، استراليا و ازبكستان در سيد دوم قرار گرفته اند و بر اين اساس در مرحله گروهي بازي ها با يكديگر هم گروه نخواهند شد.تيم هاي ملي فوتبال چين، امارات، بحرين و اردن در سيد سوم جاي دارند و همچنين تيم هاي ملي كويت ، سوريه ، كره شمالي و هند در سيد چهارم قرار گرفته اند.
بر اين اساس تيم ملي فوتبال ايران در يكي از گروه هاي اول و تا چهارم مسابقات با يكي از تيم هاي قطر، عراق ، عربستان و كره جنوبي هم گروه خواهد شد.كنفرانس خبري پيش از مراسم قرعه كشي روز سوم ارديبهشت با حضور نمايندگان رسانه ها در دوحه برگزار مي شود.سپ بلاتر و پلاتيني از ميهمانان ويژه مراسم قرعه كشي رقابت هاي جام ملت هاي آسياي 2011 خواهند بود. 16 تيم حاضر در اين مسابقات سوم ارديبهشت در چهار گروه چهار تيمي قرار مي گيرند و حريفان خود در مرحله گروهي را مي شناسند. مراسم قرعه كشي پانزدهمين دوره رقابت هاي فوتبال جام ملت هاي آسيا روز سوم ارديبهشت ماه در دوحه قطر برگزار مي شود.
بازي دوستانه ايران با كانادا در شهريورماه
رئيس كميته بين الملل فدراسيون فوتبال از برگزاري ديدار تداركاتي با تيم ملي فوتبال كانادا خبر داد.عباس ترابيان اظهار كرد: فدراسيون فوتبال ايران و فدراسيون فوتبال كانادا قراردادي را براي دو ديدار تداركاتي امضا كردند. بنا بر تفاهمي كه بين ما و فدراسيون كانادا به وجود آمده دو ديدار در روزهاي چهارم و هفتم سپتامبر (سيزدهم و شانزدهم شهريور) قرار است در كانادا انجام شود كه همه هزينه هاي اين ديدار برعهده فدراسيون كاناداست. البته براي برگزاري اين ديدار فدراسيون فوتبال كانادا 100 هزار دلار هم به فدراسيون ايران پرداخت خواهد كرد.قرار است كه در اين دو ديدار كه احتمالا در تورنتو خواهد بود، يك بازي با تيم ملي كانادا و يك بازي نيز با ستارگان آمريكا برگزار شود.
وي با اشاره به مشكلات برگزاري اين ديدار ادامه داد: ما اميدواريم كه اين ديدار انجام شود، اما فدراسيون فوتبال كانادا كمي كوتاهي كرده و موضوع گرفتن ويزا را برعهده ما قرار داده است كه اين كار سختي است. در صورتي كه نتوانيم ويزا تهيه كنيم به طور حتم قرارداد ما با مشكل مواجه مي شود.
ترابيان ادامه داد: اگر اين بازي لغو شود و در صورتي كه ما با كره جنوبي در رقابت هاي جام ملت هاي آسيا هم گروه نباشيم روز شانزدهم شهريورماه يك ديدار تداركاتي با كره جنوبي برگزار مي كنيم.
سال پركار براي فوتسال ايران
تيم هاي ملي فوتسال ايران سال پركاري را پيش رو دارند بنا بر اعلام كميته فوتسال فدراسيون فوتبال، تيم ملي فوتسال برزيل بهمن ماه سال جاري براي برگزاري دو ديدار تداركاتي به ايران خواهد آمد، اما هنوز محل برگزاري اين رقابت ها مشخص نيست.همچنين قرار است در نيمه دوم خردادماه تيم ملي اميد در تورنمنتي در چين شركت كند. تيم ملي اميد فوتسال در اين رقابت ها با تيم هاي چين، ژاپن و برزيل ديدار مي كند. ضمن اينكه طبق برنامه ريزي كميته فوتسال، قرار است تيم بزرگسالان ايران مهرماه در جام جهاني كوچك در برزيل شركت كند. در آبان ماه نيز يك تيم كه يا برترين هاي آسيا يا برترين هاي جهان خواهد بود براي برگزاري چند ديدار تداركاتي با تيم ملي ايران به كشورمان خواهند آمد.

 عدم اعزام مربيان تيم ملي كشتي فرنگي به باكو خيرآبادي: حضور در اردو ضروري بود

مربي تيم ملي كشتي فرنگي گفت: حضور مربيان در اردوهاي تيم ملي ضروري تر از رفتن به آذربايجان و تماشاي مسابقه هاي اروپايي بود.
جمشيد خيرآبادي در رابطه با اعزام نشدن مربيان تيم ملي كشتي فرنگي به باكو براي تماشاي مسابقه هاي اروپايي، اظهار كرد: فدراسيون كشتي كارهاي من و محمدبنا را براي حضور در باكو انجام داده بود اما در حال حاضر تمرين هاي تيم ملي وارد يك مرحله پرفشار شده و در اوج كار قرار داريم بنابراين تصميم گرفتيم در تهران بمانيم و با ملي پوشان كار كنيم. نه اين كه تماشاي مسابقات قهرماني اروپا ضروري نبوده اما اردوي تيم ملي نسبت به آن اولويت داشته است.
وي همچنين گفت: از فدراسيون خواسته ايم فيلم مسابقه ها را براي ما تهيه كند تا از اين طريق به آناليز حريفان اروپايي بپردازيم.
خيرآبادي در مورد شايعه برخي اختلافات پيش آمده بين محمدبنا و ناصر نوربخش اظهار كرد: اين شايعات كذب محض است و مربيان تيم ملي فرنگي مانند گذشته در كنار يكديگر به همكاري مي پردازند.
مربي تيم ملي كشتي فرنگي در پايان در مورد بازگشت داود عابدين زاده گفت: عابدين زاده پس از وقفه اي دوساله، جهش خوبي از خود نشان داده و در يك حد متوسط قرار دارد. البته در 84كيلو چند مهره فوق العاده خوب در سطح جهان داريم كه عابدين زاده و اين ها بايد با هم شانه به شانه رقابت كنند تا در نهايت فرد برتر در مسابقه هاي جهاني ملي پوش شود.

 نيروي انتظامي هم وارد ماجراي درگيري كميته ملي المپيك و سازمان شد
علي آبادي تهديد به تعليق فعاليت هاي كميته كرد

درپي درگيري هاي چند روز اخير سازمان تربيت بدني و كميته ملي المپيك در ارتباط با نحوه ورود و خروج افراد به اين كميته، مأموران نيروي انتظامي هم وارد ماجرا شدند و محمد علي آبادي هم تهديد به تعليق فعاليت هاي اين كميته كرد.
محمدهادي منصوري، مشاور رئيس و بازرس كميته ملي المپيك در اين خصوص گفت: امروز (ديروز) پس از اينكه چند نفر كه مدعي بودند از حراست سازمان تربيت بدني آمده اند، در درب ورودي كميته ملي المپيك مستقر شدند، ما به نيروهاي پليس 110اطلاع داديم تا اين افراد كه وارد ملك كميته شدند را از اينجا خارج كنند. پليس هم پس از گزارش ما وارد شد و اين افراد را به كلانتري برد.
وي ادامه داد: كميته ملي المپيك به عنوان يك نهاد مستقل و غيردولتي است كه اساسنامه آن به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيده و كاملا بايد استقلال خودش را حفظ كند، اما متأسفانه در چند روز اخير اتفاقاتي افتاده كه ما هم نمي دانستيم كه علت آن از كجاست و سازمان تربيت بدني هم به صورت رسمي اين موضوع را اعلام نكرده است. موضوع از اين قرار است كه يك عده نگهبان وارد مجموعه آكادمي و كميته ملي المپيك شدند و مدعي هستند كه از حراست سازمان تربيت بدني آمده اند. ما هم اعلام كرديم كه كميته ملي المپيك به عنوان يك نهاد مستقل تنها نيروهاي خودرا مي پذيرد و به هيچ كس اجازه نمي دهيم كه بخواهد در امور داخلي اين كميته دخالت كند، اما اين شرايط مشكلاتي را براي ورود و خروج برخي ورزشكاران تيم هاي ملي و حتي مديران ما بوجود آورده است.
منصوري ادامه داد: تيم ملي يوگا امروز (ديروز) نتوانسته وارد هتل آكادمي شود. يكي از تيم هاي ملي آذربايجان كه ميهمان ماست و در هتل آكادمي كميته ملي المپيك مستقر است ساعت ها پشت در مانده و نتوانسته وارد مجموعه شود. برخي ورزشكاران تيم هاي ملي نيز اين روزها پشت در ماندند. ما به عنوان يك نهاد مستقل بايد به اين موضوع رسيدگي كنيم و به هيچ عنوان اجازه نمي دهيم كه استقلال كميته ملي المپيك خدشه دار شود.
وي در پاسخ به اين سؤال كه كميته بين المللي المپيك نسبت به خدشه دار شدن استقلال كميته هاي ملي المپيك از سوي دولت ها نيز حساس است، گفت: اين يك موضوع داخلي خودمان است و نيازي نيست كه به گوش خارجي ها برسد. ما مي خواهيم كه اين موارد در داخل حل شود و اين در شأن ما نيست كه موضوع به صورت بين المللي ادامه پيدا كند، اما به صورت جدي پيگير هستيم تا استقلال كميته ملي المپيك را حفظ كنيم.
براساس اين گزارش و به گفته حاضران در كميته ملي المپيك، محمد علي آبادي پس از اين ماجرا اعلام كرده كه اگر اين رفتار از سوي سازمان تربيت بدني ادامه پيدا كند، همه فعاليت هاي كميته ملي المپيك را به حالت تعليق درخواهد آورد، چرا كه كميته ملي المپيك يك نهاد غيردولتي است كه همه فعاليت هاي اين كميته برعهده خود كميته ملي المپيك است. حتي حراست نيز بايد از سوي خود كميته ملي المپيك در كميته مستقر شود.
سرويس ورزشي كيهان : اميدواريم مسئولان ورزش هرچه سريعتر به اختلافات پايان دهند زيرا در شان مديران ارشد ورزش و كميته ملي المپيك نيست كه به اين گونه مسائل دامن زنند.

 24 ساعت مهلت براي دو بازيكن دوپينگي فوتبال

احمد هاشميان گفت: نتايج نمونه هاي مثبت اخذ شده فوتبال ديروز به باشگاه ها ابلاغ شد و ورزشكاران خاطي 24 ساعت مهلت دارند تا نسبت به درخواست نمونه B اقدام كنند.
رئيس كميته پزشكي فدراسيون فوتبال اظهار كرد: پس از رمزگشايي سه نمونه مثبت دريافتي مشخص شد كه از اين سه نمونه، دو نمونه مربوط به بازيكنان فوتبال و يك نمونه مربوط به بازيكن فوتسال است كه به اشتباه در گزارش اوليه هر سه نمونه فوتباليست اعلام شده بودند. ضمن اينكه دو بازيكن فوتباليست در حال حاضر در ليگ برتر مشغول به فعاليت هستند.
وي ادامه داد: نمونه هاي اخذ شده از بازيكنان حاضر در فصل مسابقه بوده است. بنابراين ورزشكاران خاطي از زمان ابلاغ 24 ساعت مهلت دارند تا نسبت به درخواست نمونه B اقدام كنند.
پيش از اين از ميان 22 نمونه ارسالي فدراسيون فوتبال ايران به آزمايشگاه كلن، 19 نمونه منفي و 3 نمونه مثبت گزارش شده بود. به گفته هاشميان از بين 3 نمونه مثبت اعلام شده 2 نمونه از مواد ممنوعه خاص استفاده كرده اند كه در خصوص نمونه هاي خاص، اخطار كتبي تا دو سال محروميت در انتظار ورزشكاران خاطي است.

 لغو قرعه كشي بسكتبال باشگاه هاي آسيا

قرعه كشي رقابت هاي بسكتبال باشگاه هاي آسيا كه قرار بود روز جمعه در دوحه، محل برگزاري مسابقات برگزار شود به دليل مشخص نشدن يكي از نمايندگان شرق آسيا با 3 روز تاخير انجام مي شود.
بدين ترتيب مراسم قرعه كشي روز دوشنبه و پس از پايان ديدارنماينده هنگ كنگ و تايلند هفته جاري برگزار خوهد شد.
صمدزاده سرپرست مهرام با تاييد اين خبر گفت: مراسم قرعه كشي قرار بود روز جمعه برگزار شود كه با اعلام فيبا آسيا و پس از مشخص شدن يكي از نمايندگان شرق آسيا روز دوشنبه انجام مي شود.
تيم بسكتبال مهرام، نماينده ايران و قهرمان دوره گذشته مسابقات جدي ترين مدعي كسب عنوان قهرماني شناخته مي شود.
بيست ويكمين دوره مسابقات بسكتبال قهرماني باشگاه هاي آسيا از اول تا 9 خرداد ماه در قطر برگزار خواهد شد.

 سفر حج پاداش قهرماني تيم تكواندوي نوجوانان

فدراسيون تكواندو سفر حج را براي مدير فني و سرمربي تيم هاي نوجوانان به عنوان پاداش قهرماني درجهان درنظر گرفت.
تيم ملي تكواندو ايران براي حضور در رقابت هاي غرب آسيا بامداد دوشنبه - سي ام فروردين ماه- راهي عربستان محل برگزاري اين رقابتها خواهد شد و فدراسيون قصد دارد مديرفني و سرمربي تيم هاي نوجوانان را به عنوان پاداش به همراه اين تيم به عربستان اعزام كند.
هادي ساعي به عنوان مديرفني تيم هاي نوجوانان، محمدرضا زوار به عنوان مربي تيم نوجوانان كه موفق به كسب عنوان قهرماني جهان براي اولين بار شد و بهترين مربي جهان انتخاب شد و فريبرز عسگري سرمربي تيم نوجوانان كه موفق به كسب دو سهميه المپيك شد، از سوي فدراسيون دراين سفر به حج عمره مشرف خواهند شد.
ضمن اينكه رحيم صالحي به عنوان مربي تيم قهرمان ليگ به عنوان كمك مربي رضا مهماندوست را در رقابتهاي غرب آسيا همراهي خواهد كرد.رقابتهاي تكواندو غرب آسيا به ميزباني عربستان از دوم ارديبهشت ماه آغاز خواهد شد.

 روسيه ميزبان جام جهاني كشتي آزاد 2012

روسيه ميزبان جام جهاني كشتي آزاد درسال 2012 شد.
نشست كنفدراسيون كشتي اروپا با حضور رافائل مارتينتي در باكو آذربايجان برگزار شد كه درنهايت ميزباني جام جهاني 2012 كشتي آزاد به روسيه سپرده شد.
گئورگي بريوسوف، مديراجرايي فدراسيون كشتي روسيه اعلام كرد كه احتمالا اين مسابقات در مسكو برگزار مي شود. جام جهاني 2011 كشتي آزاد نيز قرار است درماخاچكالا روسيه انجام شود كه با اين شرايط روس ها سه سال متوالي ميزبان جام جهاني كشتي آزاد خواهند بود چرا كه امسال نيز مسكو ميزبان اين رقابت ها بود.گفتني است، جام جهاني كشتي آزاد هر ساله به صورت مسابقه تيم به تيم بين 8 كشور برتر جهان برگزار مي شود و متفاوت از مسابقات قهرماني جهان است كه تمام كشورها به صورت انفرادي با هم پيكار مي كنند.

 

(صفحه(12(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14