(صفحه(10(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14


سه شنبه 28 ارديبهشت 1389- شماره 19647

حديث دشت عشق
ليگ نهم سنت شكني كرد اوج حساسيت در قعر جدول!
اخبار كوتاه از فوتبال
پايان فصل 2010 - 2009 لاليگا با آقاي گلي «مسي» بيستمين قهرماني بارسلونا در اسپانيا
امتناع كاپيتان تيم ملي بدمينتون ايران از رويارويي با ورزشكار رژيم اشغالگر قدس
پايان مسابقات كشتي فرنگي آسيا سقوط ايران به رده چهارم
رقابت هاي هندبال جوانان آسيا قرعه كشي شد همگروهي ايران با كويت بحرين و امارات
فدراسيون جودو موافقت كرد ميراسماعيلي به دنياي قهرماني باز مي گرددحديث دشت عشق

به مناسبت سالگرد عروج شهيد «بهرام مهين خاكي»
از خط ولايت فقيه دور نشويد
شهيد بهرام مهين خاكي در تاريخ 17/1/45 در كرج متولد شد و تا كلاس دوم نظري در دبيرستان دهخداي كرج به تحصيل ادامه داد. در همين سالها بود كه در دبيرستان مبارزه اي بي امان را عليه عوامل استكبار جهاني، كه محيطهاي آموزشي را محلهايي براي پاشيدن تخم نفاق و كينه در بين مردم در نظر گرفته بودند، شروع كرد. بعد از شروع جنگ تحميلي از تاريخ 1/8/59 وارد سنگر عاشقان خدا، بسيج مستضعفين شده و پس از طي دوران مقدماتي به عنوان مربي آموزش نظامي مشغول خدمت شد. خيلي از مردمان زحمتكش شهركهاي اطراف كرج، هنوز مربي آموزش نظامي جوان خود را كه با شور و علاقه اي وصف ناپذير در راه ياري دين خدا، به آنها درس جهاد و مبارزه مي داد، فراموش نكرده اند، او و خانواده اش در زمان جنگ تحميلي دوستدار بسيجيان و رزمندگان اسلام و منزلشان پناهگاه ايشان بود. يكي از برادران آن شهيد نيز بعدها در جبهه هاي جنگ به درجه رفيع جانبازي نائل شد.شهيد بهرام بارها بوسيله عوامل آمريكا و منافقين جنايتكار، تهديد به مرگ شد و بارها نقشه ترور وي را ريختند كه عملي نشد.حضور در صحنه هاي مختلف جهاد، از او انساني راسخ با ايماني قوي ساخته بود سرباز فداكار لشكريان خدا در تاريخ
19/8/61 رهسپار ديار مجاهدان مظلوم، جبهه غرب شد. در سرپل ذهاب و قصرشيرين به دليل تجربيات و اخلاصش، مسئول يك واحد شناسايي شد و اوج ايمان و اخلاص و رشادتهايش در نبرد با كفار در همين جا نمايان شد.
سرانجام بهرام نيز به آرزويش رسيد و به ديدار خداوند رفت چرا كه خود گفته بود: «... در آخر بايد از خدا خواست كه روز به روز درجه ايمان و خودسازي ما را بالا ببرد تا بتوانيم سربازي راسخ تر در راه او باشيم.»
آري در سحرگاه 24 ارديبهشت به هنگام يورش مزدوران بعثي، با شجاعتي وصف ناپذير، قهرمانانه جنگيد تا به شهادت رسيد.
فرازي از وصيت نامه شهيد:
هيچ وقت نبايد براي شهادت گريه كرد. بلكه بايد هزارها، هزار بار شكر كرد كه انشاءالله مهر شهيد بر پيشاني ما چسبيده است.
... دعا كنيد كه خوني كه از من ريخته مي شود در راه انقلاب و براي پيروزي اسلام و مسلمين باشد.
... پيام من به مردم اين است كه هميشه پشتيباني از روحانيت كنيد و از خط امام و ولايت فقيه دور نشويد.

 ليگ نهم سنت شكني كرد اوج حساسيت در قعر جدول!

نهمين دوره مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي كشور طي امروز و فردا (چهارشنبه) در شرايطي به پايان مي رسد كه قهرمان آن از چند هفته پيش مشخص شده و تنها جذابيت هفته پاياني معرفي سومين تيم سقوط كننده به ليگ دسته اول پس از ابومسلم و استقلال اهواز است.
غم و شادي در تهران
بدون شك اين مسابقه حساس ترين ديدار هفته سي وچهارم ليگ برتر است. هر دو تيم فانوس بدست ليگ برتر از قضا در هفته آخر ليگ براي ماندن به مصاف هم مي روند. در اين مسابقه اگر راه آهن برنده شود، مقاومت سپاسي با ليگ برتر وداع خواهد كرد. حتي اگر بازي مساوي هم تمام شود، بايد شاهد خداحافظي شيرازي ها با ليگ برتر باشيم. اين تيم تنها در صورتي ليگ برتري مي ماند كه راه آهن را در خانه اش شكست دهد. كار دشواري كه تيم سپاسي حداقل در هفته هاي گذشته نشان داده توانايي انجام آن را ندارد. تيمي كه در 10 بازي گذشته هشت بار شكست خورده و تنها يكبار پيروز شده است، آيا مي تواند راه آهن را در تهران شكست دهد؟ شايد انگيزه هاي ماندن در ليگ برتر تيم درمانده احمدزاده را نجات دهد.
پيروزي-سپاهان فقط يك خاطره
طي چند سال گذشته ديدار پيروزي با سپاهان هم به مسابقه اي خاص در فوتبال ايران تبديل شده است. حتي اگر سپاهان قهرمان ليگ شده و پيروزي هم شانسي براي كسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا نداشته باشد از حساسيت مسابقه آنها كاسته نمي شود، چرا كه سپاهان، سپاهان است و پيروزي، پيروزي. اين بازي كه مي توانست تداعي كننده خاطرات ديدار دو تيم در فصل 87-86 باشد با قهرماني زودهنگام سپاهان و ناكامي پيروزي به يك بازي تشريفاتي مبدل شد، مسابقه اي تشريفاتي اما حساس.
پاس در لبه پرتگاه
شاگردان علي اصغر مديرروستا كمتر از دو تيم مقاومت شهيد سپاسي شيراز و راه آهن شهرري خطر سقوط به ليگ دسته اول را احساس مي كنند. تيم پاس تنها در صورتي به ليگ دسته اول سقوط مي كند كه مقاومت سپاسي در تهران راه آهن را شكست دهد و اين تيم در مصاف با تراكتورسازي بدون كسب امتياز از زمين خارج شود.همين موضوع انگيزه تيم مديرر روستا را دوچندان مي كند كه در بازي خانگي در برابر تراكتورسازي با حداكثر امتياز زمين را ترك كند.البته بايد به اين نكته اشاره كرد كه پاس براي اولين مرتبه در ليگ است كه يكي از كانديداي سقوط مي شود و در برخي ادوار اين تيم جز مدعيان قهرماني هم بوده است.برنامه و اسامي داوران ديدارهاي هفته سي وچهارم ليگ برتر به شرح زير است:
سه شنبه: 28/2/89
¤راه آهن شهرري-مقاومت سپاسي شيراز(ساعت 15:17-ورزشگاه اكباتان تهران)
داور: محسن تركي
¤صباي قم-سايپا كرج(ساعت 15:17-ورزشگاه يادگار امام(ره)قم)
داور: رسول رهبرفام
¤پاس همدان-تراكتورسازي تبريز(ساعت 15:17-ورزشگاه قدس همدان)
داور: سعيد مظفري زاده
¤پيروزي تهران-سپاهان اصفهان(ساعت 30:19-ورزشگاه آزادي تهران)
داور: عليرضا فغاني
¤شاهين بوشهر-فولاد خوزستان(ساعت 30:19-ورزشگاه شهيد بهشتي بوشهر)
داور: سعيد بخشي زاده
¤استقلال اهواز-استيل آذين تهران(ساعت 30:19-ورزشگاه تختي اهواز)
داور: محمد ملكي
چهارشنبه: 29/2/89
¤مس كرمان-ابومسلم خراسان(ساعت18-ورزشگاه شهيد باهنر كرمان)
داور: جمشيد محمدي
¤ذوب آهن اصفهان-ملوان بندرانزلي(ساعت18-ورزشگاه ذوب آهن فولادشهر)
داور: مسعود مرادي
¤پيكان قزوين-استقلال تهران(ساعت18-شهيد رجايي قزوين)
داور: محسن قهرماني

 اخبار كوتاه از فوتبال

تغييرات در هيئت مديره باشگاه استقلال
گمانه زني ها پيرامون تغيير در چيدمان هيئت مديره باشگاه استقلال هر روز پررنگ تر از قبل مي شود و در همين راستا منابع آگاه از ورود علي فتح الله زاده خويي و محمدحسن قريب به اين هيئت خبر مي دهند.
به گزارش برنا، بحث تغييرات مديريتي در باشگاه استقلال تهران، از چند ماه قبل، زماني كه علي انصاري عضو هيئت مديره استقلال از راس فدراسيون دوچرخه سواري كنار گذاشته شد به گوش مي رسد اما اين روزها گمانه زني ها پيرامون تغييرات احتمالي به اوج خود رسيده است.
در شرايطي كه علي سعيدلو رياست سازمان تربيت بدني اين روزها مشغول بررسي گزينه هاي ورود به هيئت مديره باشگاه پيروزي است، منابع آگاه از تغييرات در هيئت مديره باشگاه استقلال نيز خبر مي دهند و در همين راستا بحث حضور علي فتح الله زاده خويي و محمدحسين قريب مديران اسبق باشگاه استقلال در هيئت مديره اين باشگاه جدي به نظر مي رسد.
سعيد نفريه و علي انصاري دو تن از اعضاي كنوني هيئت مديره استقلال، افرادي هستند كه بزودي جاي خود را به فتح الله زاده و قريب خواهند داد.
بايرن مونيخ قهرمان جام حذفي آلمان شد
تيم بايرن مونيخ با برتري پرگل مقابل وردربرمن به عنوان قهرماني رقابت هاي جام حذفي فوتبال آلمان دست پيدا كرد.
در اين ديدار كه در ورزشگاه المپيك برلين و در حضور 73 هزار تماشاگر برگزار شد، بايرن با نتيجه 4 بر صفر مقابل برمن، مدافع عنوان قهرماني جام حذفي پيروز شد. براي بايرن در اين ديدار آرين روبن (35-پنالتي)، ايويكا اوليچ (51)، فرانك ريبري (63) و باستين شواين اشتايگر (83) گلزني كردند.
تيم فوتبال بايرن مونيخ پيش از اين به عنوان قهرماني رقابت هاي بوندس ليگا دست پيدا كرده بود و اين دومين جام اين تيم در فصل جاري رقابت ها به حساب مي آيد. قهرمان آلمان روز اول خرداد براي كسب سومين و مهمترين جام فصل، در ديدار نهايي رقابت هاي ليگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه سانتياگو برنابئو مقابل اينترميلان ايتاليا صف آرايي مي كند.
بالاك جام جهاني را از دست داد
براساس اعلام فدراسيون فوتبال آلمان كاپيتان تيم ملي اين كشور اروپايي بخت حضور در رقابت هاي جام جهاني 2010 را از دست داد.
اين سازمان در سايت خود در گزارشي عنوان كرد در بازي فينال جام حذفي انگليس، كوين پرنس بواتانگ بازيكن آلماني، غنايي پورتسموث روي ميشائيل بالاك مرتكب خطا شد و اين بازيكن از ناحيه استخوان سابق پا دچار مصدوميت جدي شد. معاينات اوليه نشان داد كه شكستگي استخوان پا اين بازيكن را تهديد نمي كند؛ اما پس از معاينات دقيق مشخص شد شدت ضربه به ناحيه ساق و مفصل پا زياد بوده و پاي بالاك در گچ قرار داده شد.هانس ويلهلم مولر ولفارت، پزشك تيم ملي آلمان اظهار داشت؛ پس از طي دوره نقاهت و زماني كه اين گچ باز شود، بالاك 2 هفته مجبور به استفاده از كفش مخصوص است. به همين دليل حضور او در تيم ملي براي جام جهاني امكانپذير نيست. براساس اين اظهارات بالاك حداقل به 8 هفته استراحت نياز دارد.
اينتر براي پنجمين بار متوالي قهرمان ايتاليا شد
تيم اينترميلان با برتري مقابل سيه نا و با وجود پيروزي رم برابر كيه وو، به عنوان قهرماني مسابقات فوتبال سري آ باشگاه هاي ايتاليا دست يافت.
در چارچوب هفته سي وهشتم و پاياني مسابقات فوتبال سري آ باشگاه هاي ايتاليا شاگردان زمورينيو» در زمين سيه نا با تك گل «ديه گو ميليتو» به برتري دست يافتند و براي پنجمين بار متوالي جام قهرماني اين رقابت ها را بالاي سر بردند. بدين ترتيب رمي ها با وجود پيروزي 2 بر صفر مقابل كيه وو از دستيابي به عنوان قهرماني بازماند.اين دومين قهرماني تيم فوتبال اينتر در فصل جاري فوتبال ايتاليا بود. اين تيم هفته گذشته با برتري مقابل تيم رم عنوان قهرماني مسابقات فوتبال جام حذفي ايتاليا را نيز بدست آورده بود. در جدول رده بندي مسابقات فوتبال سري آ ايتاليا پس از اينتر ميلان تيم هاي رم، ميلان و سامپدور يا در رده هاي دوم تا چهارم قرار گرفتند و تيم هاي آتالانتا، ليورنو و سيه نا هم به مسابقات سري «B» سقوط كردند.
قرارداد صمد مرفاوي با استقلال تمديد شد
سرمربي تيم فوتبال استقلال پس از نشست صبح يكشنبه با مديرعامل اين باشگاه قراردادش را براي حضور در دهمين دوره رقابت هاي ليگ برتر تمديد كرد.در حالي كه استقلال هنوز آخرين بازي خود در نهمين دوره رقابتهاي ليگ برتر را برگزار نكرده است، در نشستي كه از ساعت 9 صبح روز يكشنبه بين واعظ آشتياني و صمد مرفاوي در دفتر مديرعامل تشكيل شد، در نهايت قرارداد مرفاوي به عنوان سرمربي تيم فوتبال استقلال يك فصل ديگر تمديد شد.مرفاوي يا آشتياني هنوز در مورد شرايط و نحوه ادامه همكاري براي فصل آينده اظهار نظري نكرده اند اما اين خبر در شرايطي منتشر شده كه پس از حذف استقلال از رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا گمانه زني هاي زيادي در مورد بركناري مرفاوي و يا كنار رفتن واعظ آشتياني از مديريت استقلال مطرح شد.

 پايان فصل 2010 - 2009 لاليگا با آقاي گلي «مسي» بيستمين قهرماني بارسلونا در اسپانيا

تيم بارسلونا براي بيستمين بار قهرمان رقابت هاي فوتبال دسته اول باشگاه هاي اسپانيا شد.
پرونده فصل 2010-2009 رقابت هاي لاليگا يكشنبه شب با انجام پنج ديدار بسته شد.
در ديدارهاي انجام شده بارسلونا با پيروزي 4 بر صفر برابر مهمانش وايادوليد توانست از عنوان قهرماني اش در سال گذشته دفاع كرده و براي بيستمين بار قهرماني در لاليگا را جشن بگيرد. اين نخستين بار پس از سال 2007 بود كه سرنوشت قهرمان رقابت هاي فوتبال باشگاهي در اسپانيا در روز پاياني رقابت ها رقم مي خورد. در آن فصل رئال مادريد به لطف برتري برابر بارسلونا در ديدارهاي مستقيم توانست عنوان قهرماني را از آن خود كند اما اين بار سرنوشت به گونه اي ديگر رقم خورد و شاگردان پپ گوآرد يولا توانستند با آرامش كامل حريف خود را شكست داده و براي دومين بار پياپي با هدايت اين مربي جوان قهرماني در اسپانيا را از آن خود كنند.در آخرين بازي بارسلونا در فصل جاري ليونل مسي (دوبار)، پدرو وپريتو (گل به خودي) براي آبي - اناري ها گل زني كردند. مسي مهاجم پرآوازه و آرژانتيني بارسلونا با 34 گل زده عنوان آقاي گلي رقابتهاي لاليگا را هم از آن خود كرد. هيگوائن و رونالدو نيز هر كدام به ترتيب با 27 و 26 گل زده در مكانهاي بعدي قرار گرفتند.
رئال مادريد جدي ترين حريف بارسلونا در خانه مالاگا با تساوي يك بر يك متوقف شد تا در روز پاياني برابر كاتالاني ها تسليم شده باشد. اين تساوي به احتمال فراوان باعث خواهد شد تا مانوئل پيگريني سرمربي شيليايي رئال مادريد از سمت خود در اين تيم بركنار شود.
در ديگر ديدارها اوساسونا در روزي كه تنها مسعود شجاعي را در تركيب خود داشت، برابر مهمانش خه رس با تساوي يك بر يك متوقف شد.شجاعي در اين ديدار 90 دقيقه در ميدان حاضر بود اما نام جواد نكونام در تركيب بازيكنان ثابت و نيمكت نشين اوساسونا ديده نمي شد. اوساسونا در اين فصل به مكاني بهتر از دوازدهمي دست پيدا نكرد.در ديگر ديدارها والنسيا با يك گل از سد تنه ريف گذشت، راسينگ سانتاندر نيز با 2 گل اسپورتينگ خيخون را شكست داد.به اين ترتيب در پايان فصل جاري رقابت هاي لاليگا بارسلونا با 99 امتياز به عنوان قهرماني دست يافت، رئال مادريد با 96 امتياز تنها به نايب قهرماني بسنده كرد، والنسيا و سويا با 71 و 63 امتياز سوم و چهارم شده و راهي رقابت هاي انتخابي ليگ قهرمانان اروپا شدند.
ضمن اينكه تيم هاي رئال وايادوليد، تنه ريف و خه رس هم با رقابتهاي لاليگا خداحافظي كردند.

 امتناع كاپيتان تيم ملي بدمينتون ايران از رويارويي با ورزشكار رژيم اشغالگر قدس

علي شاه حسيني در دور نخست رقابت هاي بدمينتون بين المللي اسپانيا از ديدار با نماينده رژيم اشغالگر قدس امتناع كرد و از دور مسابقات حذف شد.
كاپيتان تيم ملي بدمينتون كشورمان با هزينه شخصي به اسپانيا سفر كرده بود تا با حضور در مسابقات بين المللي اوپن اين كشور رنكينگ جهاني خود را ارتقا دهد. شاه حسيني عصر روز يكشنبه در دور نخست اين مسابقات با نماينده اي از رژيم صهيونيستي همگروه شد اما از رويارويي با اين ورزشكار اسرائيلي امتناع كرد و به همين دليل از دور مسابقات حذف شد.خودداري علي شاه حسيني از ديدار با ورزشكار رژيم اشغالگر قدس همزمان با شصت وسومين سالگرد اشغال فلسطين و در دفاع از مردم مظلوم اين كشور اتفاق افتاد.شاه حسيني در حال حاضر بهترين رده جهاني در ميان بدمينتون بازان ايراني را در اختيار دارد.

 پايان مسابقات كشتي فرنگي آسيا سقوط ايران به رده چهارم

تيم ملي كشتي فرنگي ايران كه با يك تركيب دگرگون شده و استفاده از نفرات دوم و سوم خود در رقابت هاي قهرماني آسيا شركت كرده بود با كسب دو مدال طلا و دو مدال برنز به مقام چهارم قناعت كرد.
بيستمين دوره مسابقات كشتي فرنگي قهرماني آسيا با حضور 79 كشتي گير از 16 كشور در شرايطي در هند به پايان رسيد كه تيم ملي ايران با دو مدال طلاي بابك قرباني در 96 كيلو و محمد قرباني در 120 كيلو به همراه دو برنز مهدي محمدي در 74 و داود عابدين زاده در 84 كيلوگرم و كسب 46 امتياز در جايگاهي بهتر از چهارمي آسيا قرار نگرفت. اين در حالي بود كه تيم ملي كشتي فرنگي ايران در سه دوره اخير رقابت ها قهرمان آسيا شده بود.
در روز پاياني مسابقات و در فينال وزن 96 كيلوگرم بابك قرباني موفق شد نينگچائو ژاي از چين را در همان 45 ثانيه ابتدايي مسابقه ضربه كند تا به همراه برادرش دو مدال طلا را براي ايران به ارمغان آورد.
همچنين در مسابقه رده بندي وزن 74 كيلوگرم مهدي محمدي در كشتي با سانجاي از كشور ميزبان در دو تايم به راحتي با نتيجه 7 بر صفر (1-0 و 6-0) به پيروزي رسيد و بر سكوي سوم آسيا ايستاد. محمدي در وقت دوم دو بار سالتو بارانداز را به خوبي اجرا كرد.
در پايان مسابقات كشتي فرنگي قهرماني آسيا، كره جنوبي با چهار مدال طلا و يك نقره با 56 امتياز قهرمان مسابقات شد، چين با يك طلا، دو نقره و دو برنز با 49 امتياز به دليل مرغوبيت مدال نسبت به هند نايب قهرمان شد و هند با يك نقره و دو برنز و كسب 49 امتياز در رده سوم قرار گرفت. پس از ايران كه با 46 امتياز چهارم شد، كشورهاي قزاقستان، قرقيزستان، ازبكستان، ژاپن، تاجيكستان و اردن به ترتيب پنجم تا دهم شدند.

 رقابت هاي هندبال جوانان آسيا قرعه كشي شد همگروهي ايران با كويت بحرين و امارات

براساس قرعه كشي دوازدهمين دوره مسابقات هندبال قهرماني جوانان آسيا، تيم كشورمان ديدارهاي مرحله گروهي خود را مقابل كويت، بحرين و امارات برگزار خواهد كرد.
هشت تيم شركت كننده در مسابقات هندبال قهرماني جوانان آسيا در قالب 2 گروه ديدارهاي مرحله گروهي خود را برگزار خواهند كرد. براساس اعلام كنفدراسيون هندبال آسيا گروه بندي مرحله مقدماتي اين رقابت ها به شرح زيراست:
گروه A: ايران، كويت، بحرين و امارات
گروه B: قطر، كره جنوبي، ژاپن و هنگ كنگ
دوازدهمين دوره رقابت هاي هندبال جوانان آسيا اول تا 15 مرداد ماه سال جاري در تهران برگزار مي شود.

 فدراسيون جودو موافقت كرد ميراسماعيلي به دنياي قهرماني باز مي گردد

آرش ميراسماعيلي به دنياي ورزش قهرماني بازمي گردد.
اين قهرمان جودوي جهان كه پس از بازي هاي المپيك 2008 پكن از دنياي ورزش قهرماني خداحافظي كرده بود با نظر كميته فني فدراسيون جودو و تمايل خودش براي بازگشت به ورزش قهرماني دوباره به تيم ملي بازمي گردد.
اميني رئيس فدراسيون جودو با تأييد اين خبر گفت: پس از ابراز تمايل ميراسماعيلي براي بازگشت، فدراسيون نيز با اين درخواست موافقت كرد.
ميراسماعيلي در وزن 66 كيلوگرم نماينده ثابت تيم ملي ايران بود و پس از خداحافظي وي از تيم ملي، ايران در اين وزن هيچ نماينده شايسته اي نداشت كه بتواند جاي خالي او را پر كند.

 

(صفحه(10(صفحه(6(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14