(صفحه(12(صفحه(10(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14


يكشنبه 16 خرداد 1389- شماره 19662

ساماندهي نقاط حادثه خيز و برخورد با 6 تخلف حادثه ساز
از سوي دادستان تهران دستور آزادي زندانيان مشمول عفو رهبري صادر شد
وزير آموزش و پرورش: مشكل مدارس اجاره اي تا دو سال آينده برطرف مي شود
فرمانده انتظامي تهران بزرگ خبر داد: مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) در امنيت كامل برگزار شد
ايجاد حاشيه امنيتي براي رسانه ها در بررسي عملكرد دستگاه هاي اجرايي
62 مسجد پذيراي دانش آموزان معتكف
معاون ابتدايي آموزش و پرورش: ساعت كاري معلمان ابتدايي 4 ساعت كاهش يافت
توافق ايران و قزاقستان بر پرواز مستقيم بين تهران و آستانه
دستگيري اعضاي سه گروه از شكارچيان غيرمجاز در گلپايگان
طوفان ساحلي چابهار مردم را وحشت زده كرد
در خراسان رضوي حامل 30 كيلوگرم طلا خائن از آب درآمد
اسكان 400 هزار نفر از عشاير كشور در كانون هاي توسعه
كشف يك محموله پيش ساز مواد مخدر در بندرعباس
آتش سوزي در جنگل ها و مراتع ايلام مهار شد
رويدادهاي خارجي
انفجار گاز در سقز 4 نفر را راهي بيمارستان كرددستورالعمل طرح تابستاني راهنمايي و رانندگي
ساماندهي نقاط حادثه خيز و برخورد با 6 تخلف حادثه ساز

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي گفت: در ايام تابستان پليس با شدت و جديت كامل با 6 تخلف حادثه ساز برخورد مي كند.
سردار اسكندر مومني با اشاره به طرح تابستاني پليس راهنمايي و رانندگي كشور گفت: دستورالعمل طرح تابستاني امسال تهيه و تدوين شده و طي هفته هاي آينده به نيروهاي عملياتي ابلاغ مي شود.
وي ادامه داد: در طرح تابستاني امسال مهمترين اولويت پليس راهور شناسايي و ساماندهي نقاط حادثه خيز است تا با هدف قرار دادن اين نقاط ميزان تصادفات و مرگ و مير ناشي از آن در ايام تابستان كاهش يابد.
به گفته سردار مومني، در ايام تابستان امسال پليس با شدت و جديت كامل با 6 تخلف حادثه ساز شامل سرعت غيرمجاز، سبقت غيرمجاز، رعايت نكردن فاصله طولي، استفاده از تلفن همراه، نبستن كمربند ايمني و حركت نكردن در بين خطوط برخورد مي كند.
به گزارش ايسنا، سردار مومني گفت: احتمال مي رود با كاهش سرانه بنزين، مصرف آن در كشور كاهش يافته باشد اما در مقابل با افزايش مصرف گاز در كشور همچنان شاهد افزايش سفر هستيم.

 از سوي دادستان تهران دستور آزادي زندانيان مشمول عفو رهبري صادر شد

دادستان تهران تأكيد كرد: عفو اعلامي از سوي مقام معظم رهبري مشمول محكومان قطعي دادگاه هاست.
عباس جعفري دولت آبادي در تشريح وضعيت 81 نفري كه مشمول عفو مقام معظم رهبري قرار گرفتند، اظهار داشت: اين عفو به دو دسته كلي شامل بخشيدگي كامل و تخفيف مجازات تقسيم مي شود و مجازات عده اي به طور كامل بخشيده شد و به عده اي نيز تخفيف مجازات داده شده است.
دادستان تهران افزود: افراد زنداني مشمول عفو بعد از اعلام عفو از سوي مقام معظم رهبري بلافاصله آزاد شدند و در مورد محكوماني كه احكام آنها در حال اجرا بود و به مرخصي رفته بودند نيز بعد از تعطيلات، اين عفو به زندان ابلاغ مي شود تا اجراي حكم آنها متوقف شود.
جعفري دولت آبادي گفت: افرادي كه احكام آنها در شرف يا در حال اجراست نيز آثار اجراي حكم آنها متوقف و منتفي مي شود و با صدور قرار موقوفه اجرا از سوي دادسرا حكم در مورد آنها به لحاظ مورد عفو قرار گرفتن، اجرا نمي شود.
دادستان تهران با بيان اين كه اميدوارم اين عفوها زمينه بازگشت اين افراد را به جامعه فراهم كند، افزود: اين عفو، پس از ظلم بزرگي بود كه اين افراد در حق نظام كردند و نظام در موضع اقتدار آنها را عفو كرد و بناي اين عفو بر بازگشت و اصلاح آنهاست و اميدواريم كه به انقلاب و جامعه اسلامي برگردند.
وي ابراز ندامت را از شروط استفاده كنندگان از اين عفو خواند و گفت: عفو اعلامي براساس اظهارات، نوشته ها، رفتار محكومان در طول و بعد از اجراي حكم، نوع مجازات ها، ميزان محكوميت ها و رفتار محكومان در گذشته و اقداماتي كه انجام دادند و ابراز ندامت از گذشته، صورت گرفته است.
جعفري دولت آبادي با بيان اين كه اين عفو با اخذ نظر دستگاه هاي ذيربط شكل گرفته است، افزود: اعطاي عفو جزو وظايف ذاتي رياست قوه قضائيه است و ايشان مي تواند در مناسبت هاي پيش بيني شده در آيين نامه عفو، هر ساله پيشنهاد عفو تعدادي از محكومان را دهد و اعطاي عفو در مناسبت ها در قوه قضائيه معمول و مرسوم است اما اين عفو از اين ويژگي برخوردار است كه براي اولين بار طي سال گذشته مشمول محكومان جرايم امنيتي شد.
به گزارش ايسنا، دادستان تهران افزود: به زودي اين عفو را به افرادي كه در مرخصي هستند، ابلاغ خواهيم كرد تا نيازي به بازگشت آنها به زندان نباشد مگر تخفيف مجازات شامل آنها شده باشد؛ اما كساني كه به مرخصي رفتند و عفو كامل شامل آنها شود، ديگر به زندان برنمي گردند يا اجراي احكام آنها موقوف خواهد شد.
وي در مورد افرادي كه مشمول تخفيف مجازات شدند، گفت: الباقي مجازات اين افراد اجرا خواهد شد اما اين اجراي مجازات مغايرتي با استفاده از مرخصي نخواهد داشت.
جعفري دولت آبادي همچنين درباره خبرهايي مبني بر درخواست عفو براي سه تبعه آمريكايي تصريح كرد: از آنجايي كه اين سه كوهنورد هنوز محاكمه نشده اند، عفو اعلامي مشمول آنان نمي شود.
ديدار دادستان تهران
با خانواده هاي زندانيان
دادستان عمومي و انقلاب تهران در ادامه ملاقات هفتگي خود با خانواده هاي زندانيان، روز چهاريكشنبه با شمار ديگري از آنها ديدار كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دادسراي عمومي تهران، در اين ديدار خانواده ها درخواست هاي خود را با دادستان در ميان گذاشتند و وي در هر مورد دستور بررسي و رسيدگي صادر نمود.
در اين ديدار با درخواست مرخصي محكوم عليه زنداني «فتاح سبحاني» موافقت گرديد.
اين گزارش افزود: دادستان، همچنين طي هفته جاري با حضور در زندان اوين با تعداد ديگري از زندانيان ملاقات كرد.
در اين ديدارها متهمين «كوهيار گودرزي»، «علي رضا بهشتي شيرازي» و «عماد بهاور» به دستور دادستان به بند عمومي زندان اوين انتقال يافتند.

 وزير آموزش و پرورش: مشكل مدارس اجاره اي تا دو سال آينده برطرف مي شود

وزير آموزش و پرورش گفت: با تشكيل هيئتي، تا 2 سال آينده مشكل مدارس استيجاري حل خواهد شد.
به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، «حميدرضا حاجي بابايي» در دور سوم سفرهاي استاني هيئت دولت به استان ايلام در جمع خبرنگاران با تاكيد بر لزوم استانداردسازي فضاهاي آموزشي افزود: از مجموع 13ميليون مترمربع فضاي آموزشي در كشور كه نياز به تخريب و بازسازي دارد تاكنون 6 ميليون و500 هزار مترمربع، تخريب و نوسازي شده است.
وزير آموزش و پرورش با اشاره به مصوبه مجلس در سالهاي گذشته مبني بر اختصاص 4ميليارد دلار براي تخريب و نوسازي مدارس تصريح كرد: از اين ميزان تاكنون2 ميليارد و800 دلار هزينه شده است و مابقي آن در طول برنامه پنجم توسعه جذب خواهد شد.

 فرمانده انتظامي تهران بزرگ خبر داد: مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) در امنيت كامل برگزار شد

فرمانده انتظامي تهران بزرگ از دستگيري 19 سارق در حاشيه مراسم سالگرد ارتحال امام خميني(ره) خبر داد.
سردار ساجدي نيا، در رابطه با اقدامات پليس در مراسم ارتحال امام(ره) گفت: پليس، امنيت كليه نقاطي كه از نظر استراتژيكي داراي اهميت بود را در اين مراسم تامين كرد به طوري كه وضعيت خوبي را از نظر امنيتي در اين مراسم شاهد بوديم و با همكاري و تعامل تمام دستگاه هاي امنيتي هيچ گونه مشكل امنيتي در روز 14 خرداد ماه وجود نداشت.
وي با اشاره به اين كه در روز مراسم نيروهاي پليس تا شعاع كيلومترها از مسافت مرقد امام(ره) را تحت پوشش انتظامي قرار دادند و مشكل خاصي پيش نيامد، افزود: ماموران پليس 17 نفر سارق را در حين ارتكاب جرم دستگير كردند. اين در حالي بود كه يك زن و يك مرد كه خود را به عنوان مامور پليس معرفي كرده بودند هم در اين مراسم دستگير شدند.
فرمانده انتظامي تهران بزرگ در رابطه با اقدامات پليس راهنمايي و رانندگي در اين مراسم گفت: پليس راهنمايي و رانندگي طي روز جمعه در طول مسير و جاده ها مستقر بود و امسال براي اولين بار در محورهاي منتهي به مرقد امام خميني(ره) بار ترافيكي به حداقل رسيد به طوري كه مي توان گفت پس از مراسم، ترافيك بسيار روان بود؛ همچنين تصادف خاصي نيز رخ نداد.
به گزارش ايسنا، فرمانده انتظامي تهران بزرگ خاطرنشان كرد: تا ساعت 18 روز جمعه مرقد امام خميني(ره) به صورت كامل تخليه شد.

 رئيس سازمان بازرسي كل كشور خبر داد
ايجاد حاشيه امنيتي براي رسانه ها در بررسي عملكرد دستگاه هاي اجرايي

تبريز- خبرنگاركيهان:
سازمان بازرسي كل كشور براي رسانه هايي كه عملكرد دستگاههاي اجرايي را بررسي كنند حاشيه امنيتي ايجاد مي كند.
رئيس سازمان بازرسي كل كشور عصر پنج يكشنبه در تبريز با بيان مطلب فوق افزود: در آذرماه امسال و در روز مبارزه جهاني با فساد، سالمترين و پرتخلف ترين دستگاههاي اجرايي كشور اعلام خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي همچنين در خصوص دانشگاه آزاد گفت: دارايي و اموال دانشگاه آزاد اسلامي بايد تعيين تكليف شود و پا در هوا ماندن اموال فوق، مشكل زا خواهد بود.
مديريت دانشگاه آزاد اسلامي مي بايست بر طبق قوانين كشور اداره شود و با توجه به ساختار آن، هم اكنون امكان نظارت سازمان بازرسي بر دانشگاه آزاد اسلامي وجود ندارد.
وي افزود: اعلام عمومي اسامي مفسدان اقتصادي، منع قانوني ندارد و هم اكنون نيز اسامي مفسداني كه حكم آنها اعلام شده، در سايت قوه قضاييه وجود دارد ولي چون افرادي سياسي و آشنا در ميان آنها وجود ندارد، رسانه ها توجهي به اين اسامي ندارند.
پورمحمدي عملكرد مخابرات در بحث پيامك را تخلف عنوان كرد و افزود: طبق مصوبه دولت، مخابرات موظف بود با رفع و اصلاح سيستم فني لازم، بستر كاهش قيمت ها را فراهم سازد.
رئيس سازمان بازرسي كل كشور همچنين در جمع اعضاي اتاق بازرگاني تبريز گفت: سازمان بازرسي به دنبال اجراي صحيح اصل 44 بوده و در سال گذشته در خصوص اين اصل 106پرونده و امسال نيز 130پرونده وجود دارد.

 62 مسجد پذيراي دانش آموزان معتكف

معاون فعاليت هاي دانش آموزي سازمان دانش آموزي گفت: در ايام البيض امسال، 62 مسجد در سراسر كشور پذيراي دانش آموزان معتكف است.
به گزارش فارس علي حسني افزود: براساس شيوه نامه ارسالي به سراسر كشور در هر يك از مراكز استان ها در مجموع 2 مسجد به اعتكاف دانش آموزي اختصاص يافته است.
وي با بيان اينكه ظرفيت ثبت نام دانش آموزان معتكف به استقبال استان ها بستگي دارد، گفت: اعلام كرده ايم كه در هر استان، حداقل يك مسجد براي مراسم پرفيض اعتكاف، مخصوص دانش آموزان دختر و يك مسجد براي دانش آموزان پسر باشد و در صورت استقبال بيشتر، تعداد مساجد را افزايش خواهيم داد.
حسني با بيان اينكه ثبت نام از دانش آموزان معتكف در مراكز مديريت دانش آموزي استان هاي سراسر كشور صورت مي گيرد، اظهار داشت: دانش آموزان علاقه مند مي توانند از 20 خرداد به بعد تا 31 خرداد كه آغاز ايام البيض است، براي ثبت نام مراجعه كنند.
گفتني است 13، 14 و 15 ماه رجب به ايام البيض مشهور است.

 معاون ابتدايي آموزش و پرورش: ساعت كاري معلمان ابتدايي 4 ساعت كاهش يافت

معاون ابتدايي وزارت آموزش و پرورش گفت: از اين پس معلمان ابتدايي به جاي 28 ساعت، 24 ساعت در هفته كار مي كنند و حقوق خود را به صورت كامل دريافت مي كنند.
به گزارش برنا فاطمه قربان اظهار داشت: در گذشته معلمان دوره ابتدايي موظف به 28 ساعت كار در هفته بودند و حقوق 24 ساعت را دريافت مي كردند كه اصلاحاتي در اين زمينه انجام شد.
معاون ابتدايي وزارت آموزش و پرورش در خصوص معلمان مناطق محروم تصريح كرد: معلماني كه در مناطق محروم تدريس مي كنند، درصدي حق محروميت براي آنها در نظر گرفته شده است.
وي خاطرنشان كرد: از اين پس معلمان ابتدايي مانند سايرين موظف هستند كه 24 ساعت در هفته در كلاس حاضر شوند. معلمان ابتدايي از اين پس حقوق خود را به صورت كامل دريافت مي كنند.

 توافق ايران و قزاقستان بر پرواز مستقيم بين تهران و آستانه

با توافق مقام هاي ايران و قزاقستان، پرواز مستقيم بين تهران و آستانه برقرار شده است.
به گزارش پايگاه اينترنتي ترندنيوز، وزارت خارجه قزاقستان اعلام كرد: مقام هاي شركت هواپيمايي قزاقستان و شركت ماهان اير ايران درخصوص راه اندازي پرواز مستقيم تهران آلماتي تهران براي سه بار در هفته در روزهاي يكشنبه، يكشنبه و چهاريكشنبه به توافق نهايي دست يافته اند.
دو طرف اميدوارند برقراري پرواز مستقيم بين تهران آستانه موجب تحكيم و تقويت روابط سياسي و اقتصادي و تجاري دو كشور شود.
ايران و قزاقستان طي 18 سال گذشته همكاري هاي گسترده اي در زمينه هاي سياسي و اقتصادي داشته اند. ايران و قزاقستان قصد دارند حجم مبادلات تجاري دوجانبه را به بيش از 10 ميليارد دلار افزايش دهند.
وزارت خارجه قزاقستان در پايان از گسترش همكاري ها با ايران در كليه زمينه هاي اقتصادي تجاري سياسي و فرهنگي استقبال كرده است.

 دستگيري اعضاي سه گروه از شكارچيان غيرمجاز در گلپايگان

اصفهان- خبرنگاركيهان:
رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان گلپايگان گفت: با دستگيري سه گروه شكارچي غيرمجاز در پناهگاه حيات وحش موته، جسد يك راس آهو و پنج راس ميش و بز وحشي كشف شد.
به گزارش واحد خبر اداره كل حفاظت محيط زيست استان اصفهان، مرتضي جمشيديان در اين باره گفت: ماموران اجرايي اداره حفاظت محيط زيست شهرستان گلپايگان، در برخورد با يك گروه شكار، جسد3 راس ميش و يك راس بز را كشف كردند.
وي افزود: محيط بانان پناهگاه حيات وحش موته در ماموريت جداگانه اي نيز دو گروه شكارچي غيرمجاز را كه اقدام به شكار يك راس آهو و يك راس قوچ وحشي كرده بودند دستگير و متهمان به مراجع قضايي شهرستان شاهين شهر تحويل داده شدند.
جمشيديان با بيان اين مطلب كه پناهگاه حيات وحش موته زيستگاه مناسبي براي گونه هاي جانوري قوچ و ميش وحشي، كل و بز و آهو است، افزود: در اين منطقه افزون بر 4 هزار راس قوچ و ميش وحشي و بيش از 5 هزار راس كل و بز و آهو زيست مي كنند و اين پناهگاه يكي از مناطق حفاظت شده با تنوع زيستي غني در سطح كشور به حساب مي آيد.

 طوفان ساحلي چابهار مردم را وحشت زده كرد

فرماندار چابهار گفت: به دليل شدت طوفان و بارندگي ها، مردم چابهار جمعه شب را در رعب و وحشت سپري كرده و تا صبح بيدار ماندند.
«سيدعلي باطمي» در گفت وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: تاكنون 95 ميلي متر بارندگي در چابهار و مناطق اطراف آن باريده است.
وي افزود: هم اكنون شدت طوفان بيش از 70 كيلومتر در ساعت است و برق شهرستان چابهار دائم قطع و وصل مي شود.
فرماندار چابهار بيان كرد: از آنجايي كه بارندگي ها به تدريج بوده است، خرابي ها و خسارات زيادي در تاسيسات زيربنايي از جمله خطوط تلفن نداشته ايم.
وي ادامه داد: جهت و سمت و سوي طوفان دريايي حاره به سمت شرق و سواحل پاكستان است.
طوفان در عمان
طوفان استوايي موسوم به «فيت» شش كشته در شيخ نشين عمان بر جا گذاشت.
به گزارش خبرگزاري فرانسه، كميته ملي دفاع مدني عمان اعلام كرد: بر اثر طوفان استوايي «فيت» تاكنون پنج نفر در اين شيخ نشين كشته شده اند.
بر پايه گزارش خبرگزاري عمان، همچنين يك امدادگر اين شيخ نشين كه تلاش كرد يك خانواده را از سيل نجات دهد خود گرفتار امواج سهمگين آن شد و جان خود را از دست داد.
اين گزارش حاكي است، پنج تن ديگر از شهروندان عماني كه گرفتار امواج خروشان طوفان فيت كه در اثر بارندگي هاي شديد روي داده شده بود، جان خود را از دست دادند.
خبرگزاري عمان روز يكشنبه اعلام كرد كه از شدت اين طوفان كاسته شده و سمت حركت آن به سوي سواحل شمال غربي پاكستان تغيير جهت داده است.
اين در حالي است كه طوفان استوايي در سال 2007 ميلادي 49 كشته و سه ميليارد و 900 ميليون دلار خسارت مادي برجاي گذاشت.
همچنين دولت پاكستان از ترس تلفات انساني گسترده ناشي از طوفان فيت، اقدام به تخليه 600 هزار نفر از ساكنان سواحل جنوبي خود و انتقال آن ها به مناطق امن كرد.

 در خراسان رضوي حامل 30 كيلوگرم طلا خائن از آب درآمد

سرويس شهرستانها-
فردي كه به دروغ گفته بود مورد سرقت مسلحانه قرا رگرفته و با اين ترفند اقدام به ربودن 30 كيلو طلا به نفع خود كرده بود شناسايي و دستگير شد.
به گزارش اداره اجتماعي پليس آگاهي ناجا، سرهنگ صادقي رئيس پليس آگاهي استان خراسان رضوي دراين باره گفت: فردي به پليس آگاهي شهرستان نيشابور مراجعه و اظهار داشت كه 30 كيلوگرم طلا از طلافروشي هاي تهران و اصفهان به طور امانت نزد وي بوده و هنگامي كه به قصد فروش آنها به مشهد سفر مي كردم در حوالي نيشابور عده اي سارق مسلح با تهديد و ضرب و شتم او اقدام به سرقت طلاها كرده و متواري شدند.
پليس با انجام تحقيقات از مالباخته به اظهارات ضد و نقيض وي مظنون شده و با توجه به ادعاي ضرب و شتم وي توسط سارقان، نامبرده به پزشكي قانوني معرفي و مشخص شد هيچ گونه آثار جراحت بر بدن وي وجود ندارد و همچنين با انجام اقدامات اطلاعاتي متوجه شدند نامبرده به افراد مختلف بدهكار است.
در ادامه بازجويي ها متهم با توجه دلايل مستند و علمي مجبور به اعتراف شد و گفت با توجه به مشكلات مالي و بدهكاري به دروغ اظهار داشتم كه در سفر به مشهد مورد دستبرد عده اي سارق مسلح قرار گرفته و با اين شيوه 30 كيلوگرم طلايي را كه براي فروش نزد من امانت بود به سرقت بردم.
با اعترافات متهم وي يا صدور قرار قانوني روانه زندان شد.

 معاون سازمان عشاير كشور خبر داد
اسكان 400 هزار نفر از عشاير كشور در كانون هاي توسعه

اليگودرز- خبرنگار كيهان:
تا پايان برنامه چهارم توسعه 400 هزار نفر از عشاير كوچرو كشور در كانون هاي توسعه اسكان يافته اند.
اين مطلب را معاون سازمان امور عشاير كشور در حاشيه افتتاح نخستين شهرك عشايري استان لرستان عنوان كرد و افزود: از نيمه هاي برنامه هاي اول تا پايان برنامه چهارم توسعه تعداد 72 هزار خانوار از عشاير كشور با جمعيتي بالغ بر 400 هزار نفر در 1450 كانون توسعه اسكان پيدا كرده اند كه اين كانون ها ظرفيت 700 هزار نفر ديگر را دارد.
سيد ولي صفرزاده با اشاره به اينكه اين عشاير به دو صورت حمايتي و هدايتي اسكان يافته اند گفت: امسال نيز 6 هزار خانوار عشايري با جمعيتي بالغ بر 32 هزار نفر و با توجه به استعدادهاي مناطق در شهرك هاي جديد با امكانات مدرسه، راه ارتباطي و مراكز بهداشتي اسكان پيدا خواهند كرد.
وي افزود: در سال جاري مبلغ 26 ميليارد تومان از اعتبارات ملي و مبلغ 40 ميليارد تومان از منابع استان ها براي اسكان عشاير اختصاص يافته است.
به گزارش خبرنگار ما، در اين مراسم شهرك نوروزآباد با 20 خانوار به عنوان نخستين شهرك عشايري استان در منطقه لميز ازنا افتتاح شد.
جاپقلي رئيس امور عشاير اليگودرز و ازنا در اين رابطه گفت: عمليات اجرايي اين شهرك در سال 1382 آغاز شده است و داراي 170 هكتار زمين زراعي آبي و ديم و 1070 راس دام سبك و سنگين است.

 كشف يك محموله پيش ساز مواد مخدر در بندرعباس

بندرعباس- خبرنگار كيهان:
سرپرست پليس مبارزه با مواد مخدر هرمزگان از كشف بزرگترين محموله پيش ساز مواد مخدر در يكي از اسكله هاي بندرعباس خبر داد.
سرهنگ امير رضايي گفت: پليس مبارزه با مواد مخدر هرمزگان اطلاع يافت، يك محموله پيش ساز مواد مخدر از نوع اسيد استيل كلرايد وارد يكي از اسكله هاي بندرعباس شده است. وي افزود: ماموران پليس پس از يك هفته انجام كار اطلاعاتي، سرانجام با هماهنگي مقام قضايي كانتينر موردنظر را شناسايي كردند. سرهنگ رضايي تصريح كرد: اين كانتينر كه از چين وارد كشور شده بود با حضور نماينده رسمي صاحب كالا فك پلمب شد و در بازرسي از آن 80 بشكه 200 ليتري شامل 16 هزار ليتر اسيد استيل كلرايد (مواد پيش ساز مواد مخدر از نوع هروئين) كشف و ضبط و يك نفر را نيز دستگير كردند.

 آتش سوزي در جنگل ها و مراتع ايلام مهار شد

مديركل منابع طبيعي استان ايلام اعلام كرد: آتش سوزي در مراتع، جنگل ها و مزارع بخش لومار از توابع شهرستان شيروان چرداول اين استان مهار شد.
«عليرضا بازدار» ديروز به خبرنگار ايرنا گفت: اين آتش سوزي كه از جمعه در مراتع و جنگل هاي هريزين و مزارع گندم كشاورزان در منطقه چرمي رخ داده بود و باعث از بين رفتن صدها اصله درخت و بوته شد با استفاده از امكانات لازم و بكارگيري نيروهاي امدادي منابع طبيعي، محيط زيست و مردم منطقه مهار شد.
وي اظهار داشت: گزارش هاي اوليه بيانگر آن است كه به احتمال زياد افراد شكارچي كه در اين مسير تردد كرده و به سبب سهل انگاري خود باعث اين آتش سوزي شده اند.

 رويدادهاي خارجي

تلاش رژيم صهيونيستي براي جلوگيري از آبروريزي بيشتر

رژيم صهيونيستي كه با حمله به كاروان كمك هاي انساندوستانه اين روزها بدجوري مورد لعن و نفرين جهانيان قرار گرفته است تلاش مي كند با استفاده از ابزارهاي اينترنتي وجهه خود را بهبود بخشد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه، به همين منظور، اسرائيلي ها، با سرهم كردن چند فيلم مبهم از حمله كماندوها به كشتي مرمره، تلاش كردند كه فعالان سياسي سوار بر كشتي هاي كاروان آزادي را مشتي تروريست و خشونت طلب نشان دهد.
بر اين اساس با استفاده از پايگاه هاي اينترنتي نظير «فيس بوك»، تويتر به تازگي فيلمي را به نمايش گذاشته كه طبق آن، كماندوهاي اسرائيلي هنگام آويزان شدن از طناب هاي هلي كوپتر، مورد ضرب و شتم و هجوم ساكنان كشتي ها قرار مي گيرند؟!
مسئول بخش رسانه هاي گروهي اسرائيل در ارتش اين كشور هم مدعي شده كه بيش از يك ميليون و 600 هزار نفر اين فيلم را مشاهده و از آن براي وبلاگ هاي خود استفاده كرده اند. اين در حالي است كه اسرائيل كه در جنگ دريايي با فعالان صلح بدجوري شكست خورده است، در فضاي مجازي نيز، قافيه را باخته، چرا كه نه تنها هزاران پايگاه اينترنتي، بلكه صدها خبرگزاري و... اقدام اين رژيم را تقبيح كردند.
از سوي ديگر «باريو بن اليعازر» يك كارشناس اسرائيلي در امور رسانه گفت: تلاش هاي اسرائيل در اينترنت با تأخير صورت گرفته و بسيار ضعيف است و جهان ما را مانند جالوت و فعالان سياسي را به مثابه حضرت داوود مي داند و به اين خاطر هر چه كه بكنيم، شكست خورده ايم.

 انفجار گاز در سقز 4 نفر را راهي بيمارستان كرد

رئيس ناحيه گازرساني شهرستان سقز گفت: انفجار گاز در شهرستان سقز چهار نفر را راهي بيمارستان كرد.
به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، «شكرالله ناصري» صبح ديروز با اعلام اين مطلب اظهار داشت: بر اثر اين انفجار كه به علت تراكم گاز در يك منزل مسكوني در خيابان 32 متري شهرستان سقز روي داد متأسفانه چهار عضو يك خانواده به شدت مجروح شدند كه دو نفر از آنها به علت شدت جراحات و سوختگي به بيمارستان توحيد سنندج اعزام شدند.
وي افزود: رعايت نكردن اصول ايمني در استفاده از اجاق گاز در آشپزخانه سبب اين حادثه شد.

 

(صفحه(12(صفحه(10(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14