(صفحه(12(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14


چهارشنبه 28 مهر 1389- شماره 19768

قطع درختان كهنسال و بومي در منطقه آزاد قشم
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي: امسال 50هزار نفر جذب وزارت بهداشت و درمان مي شوند
ايران در كيهان
رئيس سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي: جلوي ورود كالاهاي بي كيفيت به كشور گرفته مي شود
استاندار خوزستان: پرونده شركت بازرگاني مفيد توسط دستگاههاي قضايي در دست بررسي است
افزايش نگران كننده سرطان گوارشي در استان هاي شمالي
20 و 21 آبان ماه جشنواره ملي زعفران در قاين برگزار مي شود
استاندار: ظرفيت هاي اقتصادي زنجان منحصربه فرد است
احداث خوابگاه براي 4هزار دانشجوي يزد
رئيس شوراي اسلامي شهرستان: تنديس پهلوان شورورزي در نيشابور نصب مي شود
30ميليارد ريال، رهاورد سفر سوم هيئت دولت براي عشاير گلستان
در ابتكاري مناسب يزدي ها قبض هاي آب، برق، گاز و مخابرات را يكجا دريافت مي كنند
فرماندار اراك: دفتر كارخانه سولفات سديم بايد در استان مركزي باشد
توزيع تخم مرغ آب پز بين دانش آموزان اسكو
استاندار اصفهان: مديون عالمان و عارفاني چون محتشم كاشاني هستيم
مدير جهاد كشاورزي شهرستان: خسارت گردوكاران خوانساري بزودي پرداخت مي شودقطع درختان كهنسال و بومي در منطقه آزاد قشم

سال گذشته در يك عمل شجاعانه توسط دادستان وقت تهران جلو قطع درختان گرفته و پرونده قطع اشجار بدون نوبت به آنها رسيدگي شد.
اين عمل دادستان نشان از اهميت موضوع دارد طوري كه همه بايد در جهت حفظ درختان تمام سعي خود را كرده و نگذاريم اشخاص سودجو مبادرت به قطع درخت كنند.
متأسفانه امروز ما در منطقه آزاد قشم شاهد قطع درختان زيبا وبومي و كهنسال و رو به انقراض شهر قشم توسط شركت كشت و صنعت هستيم و به راحتي در روز روشن جلو چشم مردم و مسئولان و دادستان، درختان را قطع مي كنند.
يك نفر نيست به آنها بگويد آقايان عاقل آيا در منطقه اي مثل جزيره قشم كه نياز به كاشت درخت دارد و هر چقدر درخت بكاريد كم هست چرا درخت ها را قطع مي كنيد؟
جزيره قشمي كه گرما و شرجي بودن هواي آن امان مردمان اين منطقه را بريده است، كدام آدم عاقلي و با چه منطقي درخت قطع مي كند.
يكي، دو سال پيش در زمان مديرعامل وقت سازمان منطقه آزاد قشم مشابه اين عمل يعني قطع درختان اتفاق افتاد كه به لطف چاپ خبر قطع درختان قشم در روزنامه كيهان و يك روزنامه محلي جلو اين اقدام نامطلوب گرفته شد.
اميد است مسئولان نه تنها هنگام درج خبرهايي از اين دست در نشريات به فكر حفظ سرمايه هاي ملي و جلوگيري از سودجويي افراد باشند، بلكه با اولين اطلاع رساني و اقدام به موقع زمينه اين نوع سودجويي ها را براي هميشه جمع آوري كنند و شرايطي فراهم شود كه كسي حق تعرض به حريم عمومي جامعه را كه آحاد مردم از آن ذينفع هستند براي هميشه فراموش كند
خبرنگار كيهان در قشم

 وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي: امسال 50هزار نفر جذب وزارت بهداشت و درمان مي شوند

رودسر- خبرنگار كيهان:
امسال 50هزار نفر نيرو جذب وزارت بهداشت و درمان مي شوند.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در سفر به گيلان با اعلام اين خبر در رودسر گفت: اين افراد با تصويب نمايندگان مجلس به استخدام وزارت بهداشت و درمان درمي آيند.
مرضيه وحيد دستجردي از ساخت 120 بيمارستان جديد در سال جاري خبر داد و افزود: با بهره برداري از اين بيمارستان ها 10هزار تخت به تخت هاي مراكز درماني كشور افزوده مي شود.
وي با اشاره به تكميل شبكه هاي بهداشتي درماني روستايي كشور تا پايان سال جاري افزود: تكميل شبكه بهداشتي درماني روستايي در سطح كشور با همكاري دانشگاه علوم پزشكي و استانداري براساس سطح بندي مورد نياز اقدام مي شود كه دانشگاه علوم پزشكي 5/2 درصد از درآمد خود را به اين امر اختصاص مي دهد.
وحيد دستجردي از تصويب يارانه دارو خبر داد و گفت: مجلس يارانه دارو را تصويب كرد تا با مشكلاتي در بخش درمان روبرو نشويم.
وي افزايش حامل هاي انرژي را مهمترين بحث بهداشت و درمان عنوان كرد و افزود: اعتباراتي كه از طرف دولت تعيين مي شود در اختيار دانشگاه ها و مراكز بهداشتي و درماني قرار مي گيرد تا افزايش حامل هاي انرژي را از اين طريق پرداخت كنيم.
به گزارش خبرنگار ما وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در سفر به شهرستان هاي لنگرود و رودسر با ساخت مركز شبانه روزي و احداث ساختمان جديد بيمارستان بخش كلاچاي موافقت و مجوز راه اندازي سي تي اسكن بيمارستان شهيد انصاري رودسر و احداث بيمارستان يكصد تختخوابي لنگرود و نيز احداث دانشكده توانبخشي اين شهر را صادر كرد.

 ايران در كيهان

توليد 10هزارتن گياهان دارويي در اصفهان
كاشان- خبرنگاركيهان: مدير باغباني سازمان جهادكشاورزي استان اصفهان گفت: حدود 10هزارتن انواع گياهان دارويي در 2هزارهكتار ازمزارع اين استان توليد مي شود.
احمد رئيس زاده درجمع خبرنگاران در آران و بيدگل از آويشن، الوئه ورا، زعفران، مارچوبه، زيره و استقودوس به عنوان برخي از گياهان دارويي فرآوري شده دراين استان ياد كرد و افزود: در نظر داريم درصد پتانسيل هاي موجود توليد اين گياهان را افزايش دهيم.
آبگرمكن هاي خورشيدي دربهشت رضا«ع»
مديرعامل سازمان فرودس هاي شهرداري مشهد از نصب 450 مترمربع پنلهاي آبگرمكن خورشيدي در بهشت رضا«ع» مشهد خبر داد.
سيدكمال الدين شاهچراغي گفت: در راستاي كاهش مصرف انرژي، دستيابي هرچه بيشتر به آرامستان پاك و استفاده از انرژي خورشيدي، 40 عدد كلكتور خورشيدي درضلع شرقي سالن معراج نصب شده است.
بهره برداري از دو كلانتري در كرج
كرج- خبرنگاركيهان: سرهنگ ناصر اصلاني فرمانده انتظامي كرج درمراسم بهره برداري از دو كلانتري درشهرك ناز و در رحمانيه و پلنگ آباد گفت: با راه اندازي اين دو كلانتري تعداد كلانتري هاي اين شهرستان به 30 كلانتري مي رسد كه به طور شبانه روزي درخدمت مردم مي باشند.
افتتاح 4 پروژه ترافيكي درمشهد
مشهد- خبرنگاركيهان: مديرعامل سازمان حمل و نقل و ترافيك مشهد از افتتاح و بهره برداري از 4 پروژه ترافيكي همزمان با دهه كرامت خبر داد.
دكتر سيدمهدي امامي قنبري اظهارداشت: مطالعاتي در خصوص مشكلات ترافيكي در بلوار آزادي و وكيل آباد درمحل ميدان آزادي انجام شده است و طرح اصلاح هندسي ابتداي بلوار سجاد به انجام رسيد كه تاثير بسزايي در رواني ترافيك مسير جنوب به شمال اين ميدان داشت. اميدواريم با اجراي كامل طرح هندسي در بلوار وكيل آباد مشكلات ميدان آزادي به حداقل برسد.
كميته مديريت و سازماندهي حمل و نقل اردبيل
اردبيل- خبرنگاركيهان: بمنظور ايجاد ساختاري توانمند در اجراي قانون هدفمندكردن يارانه ها در بخش حمل و نقل، كميته مديريت و ساماندهي حمل و نقل در استان اردبيل آغاز به كار كرد.
سيدحسن صابري استاندار اردبيل درنخستين جلسه اين كميته گفت: كنترل و مديريت بخش حمل و نقل به عنوان يكي از حوزه هاي مهم اثرپذير در اجرايي شدن قانون هدفمندكردن يارانه هاست.
هفته دندانپزشكي درخراسان شمالي
بجنورد- خبرنگاركيهان: مجيد روحاني نژاد رئيس سازمان دامپزشكي استان خراسان شمالي از آغاز عمليات اجرايي آزمايشگاه تخصصي دامپزشكي در بجنورد خبر داد.
وي ارائه رايگان خدمات دامپزشكي، پاسخگويي به سؤالات عشاير و دامداري، ديدار با امام جمعه و نماينده مجلس خبرگان و استانداري و راهداري 4500 سي سي خون توسط كاركنان اين سازمان به نيازمندان را از برنامه هاي اجرا شده هفته دامپزشكي دراستان خراسان شمالي دانست.
بزرگداشت شهداي نيروي انتظامي تالش
هشتپر- خبرنگاركيهان: مراسم گراميداشت سالروز شهادت حضرت امام جعفرصادق(ع) و 11تن از شهداي نيروي انتظامي شهرستان تالش با حضور حجت الاسلام والمسلمين حسين انصاري امام جمعه تالش و معاون فرماندار و بخشدار مركزي درمسجد قاسميه تالش برگزار شد.
توليدات دامي تالش
¤ امسال بيش از 735 ميليارد ريال انواع محصولات دامي در شهرستان تالش توليد و روانه بازارهاي مصرف گرديده است. جابر تجارتي مدير جهادكشاورزي شهرستان تالش گفت: دامداران تالش امسال با 530 هزار رأس دام سبك و سنگين بيش از 21 هزارتن انواع محصولات دامي توليد نمودند.
كمك مردم زواره به سيل زدگان پاكستان
زواره- خبرنگاركيهان: نمازگزاران زواره اي مبلغ 15 ميليون ريال به سيل زدگان كشور پاكستان كمك كردند. كمك هاي مردم زواره پس از جمع آوري براي ارسال به كشور پاكستان تحويل جمعيت هلال احمر بخش زواره شد.
چشمه جاري در زواره
¤ ششمين نمايشگاه كتاب زواره با عنوان چشمه جاري حكمت و با شعار دانايي نياز عصر انتظار در محل خانه ام البنين زواره برپا شد. دراين نمايشگاه 88 ناشر كشورمان 2هزار عنوان آثار خود را به مدت 20 روز براي عموم به نمايش گذاشتند.اين نمايشگاه را دفتر مطالعه آثار شهيدمطهري زواره با تخفيف 20تا40درصد داير كرده است.
5ميليارد ريال براي طرح هاي فرهنگي
خور و بيابانك- خبرنگاركيهان: فرماندار خور و بيابانك از اختصاص بيش از 5 ميليارد ريال براي اجراي طرح هاي فرهنگي دراين شهرستان خبر داد.«حسين فيروزي» درجلسه كارگروه تخصصي فرهنگي اجتماعي شهرستان خور و بيابانك افزود: 84 طرح فرهنگي براي رشد و توسعه فرهنگ اين شهرستان آماده و به استانداري اصفهان ارسال شد.
توزيع كارت سهام عدالت در تبريز
تبريز- خبرنگاركيهان: 2 ميليون و 300 هزار عددATM پرداخت سود سهام عدالت در استان آذربايجان شرقي، توزيع و به مشمولان سهام تحويل مي شود.محمدرضا آهن تن، مديرعاكل بانك مهر اقتصاد، در مراسم اعطاي كارت هاي آي.تي.ام گفت: در آينده نزديك 70 هزار كارت و تا پايان سال 250 هزار عدد از كارت هاي موردنظر، آماده و تحويل مشمولان اين استان مي شود.
عامل كاهش سرعت پروژه ها
اهواز- خبرنگار كيهان: مديرعامل شركت آب و فاضلاب خوزستان گفت: مشكلات قانوني بين دستگاه هاي اجرايي، معارضان و پيمانكاران سرعت لازم براي پيشرفت پروژه ها را كاهش مي دهد. محسن پويا در همايش يك روزه «آشنايي مديران و كارشناسان صنعت آب و فاضلاب با مسائل و چالش هاي حقوقي» با بيان اينكه خوزستان در حال ارتقاي شاخص ها در زمينه آب و فاضلاب است، خاطرنشان ساخت: براي تحقق برنامه ريزي ها و اهداف و برنامه ها، در اين زمينه بايد روند اجراي پروژه هاي آبفا استان تسريع يابد.
«بصيرت سياسي» در فيروزآباد
¤ به مناسبت ميلاد كريمه اهل بيت حضرت معصومه(س) همايش بزرگ بصيرت سياسي با حضور پرسنل نيروي انتظامي و خانواده هاي آنان در فيروزآباد فارس برگزار شد.در اين همايش فرماندار شهرستان فيروزآباد جانشين فرماندهي انتظامي، مسئول عقيدتي سياسي و فرماندهان واحدهاي تابعه حضور داشتند.

 رئيس سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي: جلوي ورود كالاهاي بي كيفيت به كشور گرفته مي شود

سنندج- خبرنگار كيهان:
رئيس سازمان استاندارد و تحقيقاتي صنعتي كشور گفت: براساس مصوبه جديد مجلس شوراي اسلامي، تمام كالاهاي وارداتي كشور بايد به تاييد سازمان استاندارد برسند و از ورود كالاهاي خارجي با كيفيت پايين جلوگيري مي شود.
«نظام الدين برزگري» در همايش روز جهاني استاندارد كه در سالن همايش هاي صدا و سيماي مركز كردستان برگزار شد، از استاندارد به عنوان زبان مشترك جهان در عرصه توليد نام برد و گفت: استانداردسازي مقوله اي وسيع و چند بعدي است كه در حال حاضر 163 كشور در فرايند توليد كالا متعهد به رعايت آن هستند.
وي استاندارد را از الزامات پيوستن به بازارهاي جهاني برشمرد و تاكيد كرد: رعايت استاندارد در همه زمينه ها حق شهروندي مردم از توليدكنندگان و صنعتگران است و براي موفقيت در بازارهاي جهاني در درجه اول كيفيت و در درجه دوم قيمت اهميت بسزايي دارد.

 استاندار خوزستان: پرونده شركت بازرگاني مفيد توسط دستگاههاي قضايي در دست بررسي است

اهواز- خبرنگاركيهان:
استاندار خوزستان گفت: پرونده شركت بازرگاني مفيد توسط دستگاههاي امنيتي و قضايي خوزستان در دست بررسي است و مردم نگران نباشند.
سيدجعفر حجازي در حاشيه شوراي برنامه ريزي استان در گفت وگو با خبرنگارها اظهار داشت: از چند ماه پيش پرونده اين شركت با دستگاههاي امنيتي و ادارات تعاون، بازرگاني و بانكها مطرح شد تا با اتخاذ تدابير لازم مانع از خدشه دارشدن اموال مردم شود.
وي افزود: پيگيري و سماجت شاكيان موجب جديت و به ثمررسيدن اين پرونده خواهد شد.
حجازي با تاكيد بر اينكه مردم بايد هنگام مشاركت در فعاليتهاي اقتصادي تضمين هاي لازم را از طرف قرارداد خود دريافت كنند گفت: متاسفانه برخي در اين امر كوتاهي و تسامح كرده و بدون دريافت تضامين لازم، وارد فعاليتهاي اقتصادي مشاركتي شده و وقتي با مشكل مواجه مي شوند اين مشكل گريبانگير سيستم قضا مي شود.
استاندار خوزستان در پاسخ به اين پرسش كه آيا مسئله شركت بازرگاني مفيد در شوراي تامين نيز مطرح شده است، گفت: هر مسئله اي كه احتمال برود با امنيت استان در ارتباط است در شوراي تامين مطرح مي شود كه اين موضوع نيز از آن جمله است.

 در همايش كشوري ايمني مواد غذايي و آشاميدني مطرح شد
افزايش نگران كننده سرطان گوارشي در استان هاي شمالي

ساري- خبرنگاركيهان:
همايش كشوري ايمني مواد غذايي و آشاميدني با حضور استادان دانشگاههاي سراسر كشور، توليدكنندگان مواد غذايي استان و جمعي از مديران ارشد دستگاههاي اجرايي مازندران در سالن پيامبر اعظم(ص) برگزار شد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي مازندران در آيين افتتاح اين همايش 2روزه با اعلام اينكه آمار شيوع سرطان هاي گوارشي در استان هاي مازندران، گيلان و گلستان در حال افزايش است، استفاده بيش از اندازه سموم را از عمده ترين دلايل اين رخداد عنوان كرد.
دكتر محمدمهدي ناصحي با نگراني از كاهش سن بروز سرطان گوارشي در مازندران افزود: متاسفانه براساس بررسي هاي انجام گرفته ميزان مصرف سموم كشاورزي در مازندران به عنوان قطب كشاورزي كشور 4 برابر ساير نقاط است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با بيان اينكه بحث غني سازي آرد از سال 86 آغاز شده و از روند مناسبي برخوردار است گفت: ايجاد سازمان غذا و دارو مي تواند هديه اي به مردم باشد تا نظارت كافي بر محصولات غذايي و مصرفي انجام شود.
ناصحي كه در مراسم آغازين همايش كشوري ايمني مواد غذايي و آشاميدني سخن مي گفت در ادامه صحبت هاي خود اظهار داشت: استان ما بالاترين ميزان شيوع سرطان هاي گوارشي در كشور را داراست كه عواملي چون استفاده زياد از سموم كشاورزي، بهره گيري از مواد نگهدارنده در توليد و توزيع مواد غذايي از جمله دلايل احتمالي اين مهم برآورد مي شود.
وي با اعلام اينكه دانشگاه با صرف 250 ميليون تومان اقدام به خريد دستگاه جذب اتمي كرده است، گفت: با كمك اين دستگاه كه در حاشيه برگزاري همايش ايمني مواد غذايي و آشاميدني مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت، دانشگاه قادر خواهد بود تا باقي مانده سموم را در فرآورده هاي كشاورزي و مواد غذايي توليد شده اندازه گيري كند.

 20 و 21 آبان ماه جشنواره ملي زعفران در قاين برگزار مي شود

قاين- خبرنگاركيهان:
فرماندار قاين گفت: جشنواره ملي زعفران 20 و 21 آبان ماه باحضور دانشمندان ايراني مقيم خارج از كشور و كارشناسان داخلي در قاين برگزار مي شود.
طاهري افزود: قاينات در بين شهرهاي كشور با دومحصول استراتژيك زرشك و زعفران مشهور است و سابقه فرهنگي اين دومحصول در شهرستان قاينات به هزارسال قبل برمي گردد كه نقش موثري در زندگي مردم دارد.
وي ايجاد واحدهاي بسته بندي و صنعتي دراين خصوص را حاصل برگزاري جشنواره هاي ملي زعفران عنوان نمود و افزود: دولت نيز توجه ويژه اي به اين دومحصول دارد و اخيرا شوراي ملي زعفران با عضويت سه همشهري از قاينات آقايان شافعي، قرباني نماينده محترم و احتشام تشكيل شده است كه مايه افتخار ماست.

 استاندار: ظرفيت هاي اقتصادي زنجان منحصربه فرد است

زنجان- خبرنگاركيهان:
استاندار زنجان گفت: زنجان با ويژگي هاي منحصر به فردي كه دارد تنها استاني است كه به جهت دسترسي در اجراي رويكرد دولت در بحث تمركززدايي، مي تواند محوريت 15استان كشور باشد.
محمد رئوفي نژاد در جلسه مديران شركت خدماتي حمايتي كشور، ضمن تقدير از زحمات اين مديران، اظهار داشت:
با توجه به رويكرد جديد دولت، و بحث تمركززدايي و انتقال بسياري از بخشهاي زيرمجموعه دولت شامل وزارتخانه ها و سازمانهاي دولتي، عمومي و خيلي از بخشهاي قابل انتقال از تهران به استانها، استان زنجان جهت اجراي اين رويكرد و تصميمات دولت يك ويژگي منحصر به فردي دارد و تنها استاني است كه به جهت دسترسي، محوريت و اجراي اين رويكرد دولت به جهت ظرفيتهاي موجود در استان و همچنين موقعيت جغرافيايي آن مي تواند محوريت 15استان كشور باشد.
وي افزود: مديران دستگاههاي اجرائي استان در جهت اجرايي اين رويكرد دولت و انتقال وزارتخانه ها و سازمانهاي دولتي و زيرمجموعه هاي آن از مركز به استان زنجان نهايت تلاش وحمايت خود را بعمل آورند و طرحها و پيشنهادات خود را در اسرع وقت به وزارتخانه هاي متبوع ارسال نمايند و از فرصت سوزي خودداري و از ظرفيتها و امكانات استان در اين خصوص حداكثر استفاده را بعمل آورند.
استاندار زنجان با اشاره به خدمات ارزنده شركتهاي خدمات حمايتي كشور، اظهار داشت: توسعه كشاورزي در كشور عامل مهمي در توسعه و پيشرفت و آباداني كشور مي باشد.
وي با بيان اينكه در استان زنجان 25هزار هكتار توسعه باغات در زمينهاي شيب دار شهرستانهاي طارم و ماهنشان برنامه ريزي و اجراء شده، افزود: 5هزار هكتار از اين 25هزار هكتار آماده تحويل مي باشد.
استاندار زنجان با اشاره به راه اندازي كميته ساماندهي چاههاي كشاورزي از يك و نيم سال پيش در زنجان قبل از تصويب مجلس كه هم اكنون به عنوان شوراي حراست از آب سفره هاي زيرزميني در مجلس تصويب و با هدف صرفه جويي در آب و بهره وري بهتر از آب مورد اجراء قرار مي گيرد گفت: اين عامل ابزاري است براي اعمال فشار براي وادار كردن كشاورزان به آبياري تحت فشار.

 در اجراي مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب صورت مي گيرد
احداث خوابگاه براي 4هزار دانشجوي يزد

يزد- خبرنگار كيهان:
بدنبال عملياتي كردن مصوبات سفر مقام معظم رهبري، بالغ بر 1000 خوابگاه دانشجويي با ظرفيت حدود 4000 دانشجو در يزد احداث مي شود.
مديركل اوقاف و امور خيريه استان يزد با اعلام اين خبر گفت: ساخت اين خوابگاهها بزودي آغاز مي شود.
حجت الاسلام والمسلمين حاتمي همچنين از رونمايي از 210 سكه تاريخي در يزد خبر داد و افزود: از سكه هاي مربوط به ولايتعهدي امام رضا«ع» سكه هاي مربوط به 2560 سال قبل، سكه يزدگرد اول، اولين سكه هاي ضرب شده با گذشت 3000 سال قبل در موزه موقوفه كاظميني در آستان امام زاده جعفر يزد رونمايي خواهد شد.
به گفته وي كنگره ملي پيشواي صادق نيز با حضور بزرگان حوزه و دانشگاه در اسفندماه در شهر يزد برگزار مي شود.

 رئيس شوراي اسلامي شهرستان: تنديس پهلوان شورورزي در نيشابور نصب مي شود

نيشابور- خبرنگار كيهان:
رئيس شوراي اسلامي نيشابور از طراحي و نصب تنديس پهلوان شورورزي در يكي از ميادين اين شهرستان خبرداد.
محمدحسين هنربخش اين مطلب را در مراسم بزرگداشت يازدهمين سالگرد درگذشت پهلوان علي شورورزي كه در آرامگاه مشاهير نيشابور برگزار شد گفت.
محمد يوسف سپهري راد مدير آموزش و پرورش نيشابور نيز در اين مراسم از نامگذاري يكي از مجتمع هاي آموزشي شهرستان به نام وي خبر داد.
مرحوم شورورزي از هم دوره هاي مرحوم جهان پهلوان تختي بود و داراي مقامات متعدد در عرصه هاي المپيك و كشوري چون 18 سال قهرماني كشور، سه سال صاحب بازوبند پهلواني، صاحب حكم و جام اخلاق بوده است.

 30ميليارد ريال، رهاورد سفر سوم هيئت دولت براي عشاير گلستان

گنبدكاووس-خبرنگاركيهان:
درجريان سفر سوم هيئت دولت به استان گلستان 30 ميليارد ريال اعتبار براي عشاير اين استان تخصيص يافت.
مديرامور عشايري گلستان گفت: اين ميزان اعتبار جهت تداوم و تكميل پروژه آماده سازي سايت اسكان عشايري موسوم به بهار ميدان شهرستان مراوه تپه تخصيص يافته است.
«رضا عليپوري» افزود: كانون توسعه بهار ميدان، يكي از چهار كانون توسعه عشايري گلستان است كه درحال حاضر عمليات تسطيح، جدول كشي و برق رساني آن به پايان رسيده است.
وي ضمن قدرداني از رئيس جمهور به خاطر سفر به گلستان، افزود: با اين ميزان اعتبار تخصيصي اين پروژه بزرگ تكميل و به بهره برداري خواهد رسيد.

 در ابتكاري مناسب يزدي ها قبض هاي آب، برق، گاز و مخابرات را يكجا دريافت مي كنند

يزد- خبرنگار كيهان:
قبض هاي آب، برق، گاز و مخابرات شهروندان يزدي، يكجا درب منزل آنها تحويل مي شود.
مديركل پست استان با اعلام اين خبر گفت، هر چند اجراي تجميع قبوض براي صدور يك قبض براي شهروندان به نتيجه نهايي نرسيده است، اما براي آسايش و راحتي مردم اين استان، از اين به بعد كليه قبوض به اداره پست تحويل شده و در يك پاكت و به صورت يكجا درب منازل مردم تحويل مي شود.
محمد حسين عطارزاده افزود، همچنين به منظور آشنايي دانش آموزان با پست و تمبرهاي پستي، نمايشگاه تمبر دائمي نيز ايجاد شده است.
به گفته وي در حال حاضر 156دفتر ICT روستايي و 61 دفتر IT شهري در سطح استان در حال ارائه خدمات به مردم هستند.
عطارزاده افزود: يزد به عنوان شهر امن در پست يافته ها مي باشد، به گونه اي كه كليه مدارك مفقودي كه در داخل صندوق هاي پست انداخته شود، حداكثر ظرف يك هفته تحويل صاحبان آن مي شود.

 فرماندار اراك: دفتر كارخانه سولفات سديم بايد در استان مركزي باشد

اراك- خبرنگاركيهان:
استقرار و فعاليت دفتر مركزي و شركت سولفات سديم اراك در تهران و گرمسار درست نيست، بلكه بايد اين دفتر در مركز استان مركزي مستقر باشد.
محمدحسن آصفري، فرماندار اراك، ضمن بيان مطلب فوق گفت: براساس دستور رئيس جمهوري، شركت املاح معدني تحت نظارت تامين اجتماعي بايد حق السهم قانوني خود را به شهرستان اراك پرداخت كند.
وي افزود: معدن اراك داراي بهترين سولفات سديم است كه به علت نبود نظارت منطقه اي مورد كم مهري و بي توجهي قرارگرفته است.
وي گفت: دخاير اين معدن 45 ميليون تن است كه توليدات آن نيازهاي كارخانه هاي شوينده كشور و خاورميانه را تامين مي كند.
فرماندار اراك درباره برداشت بي نظارت از اين معدن و آسيب هايي كه متوجه كوير ميقان كرده است گفت: متاسفانه شركت املاح و معدن، اين منطقه را مورد تاخت و تاز و استخراج بدون حساب و كتاب و نظارت دستگاههاي متولي سولفات سديم قرارداده است كه در آينده اكولوژي منطقه را به هم خواهدزد.

 توزيع تخم مرغ آب پز بين دانش آموزان اسكو

تبريز- خبرنگاركيهان:
طرح توزيع تخم مرغ آب پز بين دانش آموزان مدارس اسكو توسط فرمانداري اين شهرستان اجرا شد.
«يونس فاتح» فرماندار اسكو دراين رابطه و در دبستان دخترانه حضرت سكينه (س) اين شهر گفت: مصرف تخم مرغ، نخود و كشمش بايد در بين دانش آموزان تبليغ و ترويج و تشويق شود.
توزيع تخم مرغ آب پز به مناسبت روزجهاني تخم مرغ صورت گرفته است.
اين طرح توسط آموزش و پرورش و جهاد كشاورزي منطقه تهيه شده بود و در قالب طرح موسوم به «هردانش آموز يك تخم مرغ» اجرا شد.

 استاندار اصفهان: مديون عالمان و عارفاني چون محتشم كاشاني هستيم

كاشان- خبرنگار كيهان:
استاندار اصفهان با تشريح پيشينه غني فرهنگي كاشان آثار محتشم كاشاني را نمونه اي از غناي فرهنگي اين شهرستان دانست.
عليرضا ذاكر اصفهاني با حضور در آرامگاه محتشم در جمع مردم و رؤساي هيئات مذهبي اين شهرستان اظهار داشت: اگر امروز به خود مي باليم كه تاريخي مملو از انسانيت و معرفت داشته ايم، بايد خود را مديون علما و عارفاني چون محتشم بدانيم كه آن را به وسيله آثار و تفكرشان براي ما ايجاد كرده اند.
وي افزود: شهر دارالمؤمنين كاشان با داشتن عارفان و عالماني چون باباافضل كاشاني، محتشم و ملاحبيب الله يكي از مناطق مهم و موثر در جريان سازي فرهنگي و مذهبي تاريخ ايران است.
وي با مهم دانستن حفظ و احياي آثار فرهنگي و گردشگري از توافق با بخش خصوصي براي مرمت و بازسازي منزل محتشم كاشاني خبر داد و تصريح كرد: همگان بايد براي صيانت و حفظ آثار فرهنگي مذهبي و گردشگري كه به نوعي شناسنامه ملت ماست كوشش كنند.
در پايان اين مراسم مقرر شد نسبت به آماده سازي معابر به وسيله دو تن از نمايندگان مردم و با همكاري نهادهاي مسئول براي سهولت دسترسي به آرامگاه محتشم اقدامات لازم انجام شود.

 مدير جهاد كشاورزي شهرستان: خسارت گردوكاران خوانساري بزودي پرداخت مي شود

خوانسار- خبرنگار كيهان:
باغداران خوانساري امسال 1962 اصله درختان گردوي خود را بيمه كردند كه به زودي وجه غرامت به حساب آنان واريز خواهد شد.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان خوانسار گفت: با آغاز فصل پائيز، برداشت گردو از سطح 300 هكتار باغ هاي بارور اين محصول در اين شهرستان آغاز شده است.بيشترين ارقام گردوي خوانسار از نوع نوك كلاغي، سوزني و پوست كاغذي است و متوسط عملكرد گردو در شهرستان 4 تن در هكتار است كه باتوجه به خسارت تگرگ و خشكسالي اين ميزان امسال به 600 كيلوگرم كاهش يافته است.
«حميدرضا مشايخي» افزود: پرداخت غرامت خسارت براي هر اصله درخت از 60 تا 480 هزار ريال متفاوت خواهد بود.
وي گفت: بيمه باغ ها از اواسط مهر ماه آغاز شده و محصولاتي كه در اين بخش تحت پوشش بيمه صندوق محصولات كشاورزي قرار مي گيرد شامل انگور آبي و ديم، بادام آبي، پسته، زردآلو، زيره آبي، سيب، گردو، هلو، شليل، شفتالو، انار آبي و زعفران بوده و كشاورزان با مراجعه به نزديك ترين محل دفتر خدمات بيمه محصولات كشاورزي مي توانند از مزاياي بيمه باغ ها برخوردار شوند.

 

(صفحه(12(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14