(صفحه(12(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14


پنجشنبه 12  اسفند 1389- شماره 19878

صفحه (14)

صفحه (3)

صفحه (2)

     
پيام تسليت رهبر معظم انقلاب به منوچهر متكي
استقبال پرشور مردم غيور لرستان از رئيس جمهور
حجت الاسلام حسينيان: آيت الله مهدوي كني با راي بالا رئيس مجلس خبرگان خواهد شد
چشم به راه سپيده
نتانياهو: فروپاشي رژيم هاي ديكتاتوري در منطقه ناشي از تأثير ايران است
حاشيه هاي سفر سوم استاني دولت به لرستان
دريادار سياري خبر داد افزايش روزافزون توان موشكي ارتش در سواحل كشور
ايجاد اشتغال براي 2 ميليون نفر در بخش مسكن
انتقاد وزير تعاون از عملكرد بانك ها
نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي: استان البرز در حوزه راه جزو مناطق محروم كشور است
فرمانده انتظامي استان خوزستان خبر داد بي اطلاعي 60 درصد افراد از جرم خود
اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم درباره تحولات نهضت اسلامي خاورميانه
قدرداني اساتيد حوزه و ائمه جماعات شهرستان اهواز از آيت الله مهدوي كني
معاون وزير علوم، تحقيقات و فناوري خبر داد برخورد قاطع با همراهان سران فتنه در دانشگاه ها
اخبار ادبي و هنريپيام تسليت رهبر معظم انقلاب به منوچهر متكي

رهبر معظم انقلاب در پيامي درگذشت برادر منوچهر متكي وزير خارجه پيشين را به وي تسليت گفتند.
حضرت آيت الله العظمي خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي خطاب به منوچهر متكي وزير امور خارجه سابق كشورمان درگذشت برادر وي را تسليت گفتند.
متن پيام به اين شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
جناب آقاي متكي دام توفيقه
درگذشت اخوي مكرم را به جناب عالي و ساير بازماندگان محترم تسليت مي گويم و براي آن مرحوم رحمت و مغفرت الهي مسئلت دارم.
والسلام عليكم و رحمه الله
سيدعلي خامنه اي
01 اسفند 1389

 استقبال پرشور مردم غيور لرستان از رئيس جمهور

خرم آباد - خبرنگار كيهان:
ملت هاي منطقه آماده شده اند گور متجاوزان را بكنند.
رئيس جمهوري كشورمان در جمع هزاران نفر از مردم پرشور خرم آباد كه در ورزشگاه تختي اين شهر اجتماع كرده بودند، با بيان اين مطلب كه به نظر مي رسد آمريكا و متحدانش با طراحي هاي تبليغاتي كه دارند زمينه را براي دخالت نظامي در بعضي كشورها آماده مي كنند، خطاب به آنان گفت: بدانيد الان 10 سال پيش و زمان رئيس جمهوري سابق آمريكا نيست كه با دغل بازي به نام 11 سپتامبر شرايط را فراهم كنيد كه به عراق و افغانستان تجاوز كنيد. بدانيد اگر بار ديگر در هر يك از كشورهاي شمال آفريقا و خاورميانه دخالت نظامي كنيد، ملت هاي منطقه به پا خواهند خاست و گور سربازان شما را خواهند كند.
دكتر محمود احمدي نژاد، هدف آمريكا براي زمينه سازي حضور نظامي برخي كشورها را تسلط بر منافع نفت وگاز خاورميانه خواند.
رئيس جمهوري خطاب به انبوه جمعيت حاضر گفت: به وضعيت جهان نگاه كنيد. مشكل اصلي جهان حاصل عملكرد رهبراني است كه بر عالم، ثروت و قدرت دنيا حاكم شده اند اما قلب ها و انديشه هاي آنان، رحماني و الهي نيست و وقتي دلي از رحمت خالي شد جاي آن را تفاوت، بدي و زشت خويي خواهد گرفت و از آنجا كه قلب رحماني ندارند همه طرح هاي آنان عليه بشريت و ملت هاست.
دكتر احمدي نژاد لشكركشي آمريكا و متحدانش تحت عنوان مبارزه با تروريسم را ترفند براي تسلط بر منافع و ثروت منطقه ذكر كرد و افزود: آنها براي حفظ خودشان عراق و افغانستان را اشغال كردند.
رئيس جمهوري با بيان اين مطلب كه انسان هاي سنگ دل، انسان هاي ديكتاتور را بر سرنوشت ملت ها حاكم مي كنند، گفت: صدام جنايت كار دست پرورده و عامل همين كساني بود كه امروز پرچم دفاع از ملت ها را بلند كرده اند و او را تجهيز كردند، امكانات دادند و تشويق كردند براي حمله به ملت ها كه به ايران و كويت نيز حمله كرد و منطقه را ناامن ساخت و بهانه به دست آنان داد تا لشكركشي كنند و عراق و افغانستان را اشغال كنند كه تا امروز بيش از يك ميليون انسان را كشته اند.
رئيس جمهور كشورمان خطاب به مردم با بيان اين مطلب كه به جهان نگاه كنيد، هر جاي دنيا ديكتاتورها و حكام جبار ضدمردمي هست، مورد حمايت آمريكا و متحدانش است و در هر جا كه حاكمي هر چه ديكتاتور باشد، بيشتر مورد حمايت آمريكاست و هرچقدر دولتي مردمي تر باشد بيشتر و بيشتر مورد بغض و كينه آمريكاست.
وي افزود: دولت هاي بريده از مردم، غيرمردمي و ناپاك براي حفظ خودشان به آمريكا و متحدان آن متكي مي شوند و هرچقدر به آنها متكي تر مي شوند بيشتر و بيشتر مورد حمايت دولت آمريكا و متحدانش هستند.
دكتر احمدي نژاد ادعاي دفاع از حقوق ملت ها توسط آمريكا را فريب خواند و گفت: امروز آمريكا مدعي دفاع از حق ملت ها و مقابله با ديكتاتورها شده كه من اين را مي گويم همه در دنيا بدانند اساس ديكتاتوري مورد حمايت دولت آمريكاست. ما مي دانيم در تمام عالم و منطقه اسلامي، خاورميانه هر جا ديكتاتوري هست مورد حمايت آنهاست و حالا كه بيداري ملت ها آغاز شده آمده اند و مي گويند مي خواهيم از مردم حمايت كنيم.
وي افزود: اگر در دنيا ديكتاتورها مردم را مي كشند چه كسي به آنها اسلحه داده و اين سلاح ها از كجا آمده است؟ پايگاه هاي نظامي آمريكا در منطقه اسلامي اروپا و شمال آفريقا چه مي كنند؟ آيا اينها براي دفاع از مردم برپا شده اند يا براي دفاع از ديكتاتورها؟
رئيس جمهور كشورمان خطاب به حاميان ديكتاتورها گفت: من از زبان مردم لرستان به عنوان نماينده ملت ايران به شما مي گويم فريب كاري شما رنگ باخته و نقشه هاي شما نقش بر آب شده است، امروز ادعاي طرفداري شما را از مردم كسي نمي پذيرد و ملت هاي منطقه و مردم دنيا آمريكا و متحدانش را شريك در تمام جرم ها، جنايت ها و غارت گري ها مي شناسند.
دكتر احمدي نژاد گفت: امروز اگر ملت هايي عليه ديكتاتورها، شرايط سخت و استبداد قيام مي كنند به معناي آن نيست كه طرفدار آمريكا شده اند من از زبان ملت ايران و ملت هاي منطقه مي گويم بدانيد منفورترين دولت ها نزد ملت هاي دنيا حاكمان آمريكا و متحدان غارتگر آمريكا هستند.
رئيس جمهوري اضافه كرد: امروز قيافه مدعي به خود گرفته و ادعا مي كنند طرفدار ملت ها هستند من از زبان ملت ها به شما مي گويم اشتباه مي كنيد شما نه تنها مدعي نيستيد بلكه متهم درجه اول در جنايت هاي جاري در عالم هستيد.
وي افزود: بازي هسته اي كه عليه ملت ايران درست كردند با همين هدف و براي جلوگيري از پيشرفت ملت ايران و ملت هاي منطقه و جلوگيري از استقلال خواهي و عزت طلبي ملت هاي منطقه است كه من از زبان مردم لرستان كه نماينده ملت بزرگ ايران است به شما اعلام مي كنم براي نجات خودتان يك راه بيشتر نداريد و آن احترام به حقوق ملتها، شخصيت ملتها و پذيرش استقلال ملتها و دست برداشتن از خوي كثيف تجاوزگري و ظلم و ستم است.
دكتر احمدي نژاد تصريح كرد: اگر بخواهيد با روش جديد و فريبكاري جديد همان اهداف استعماري را دنبال كنيد ملت ايران و منطقه با مشت محكم توي دهن شما خواهند زد و تمام آرزوهاي استعماري شما را به گور خواهند فرستاد.
رئيس جمهوري اضافه كرد: به بعضي دولتها و سياستمدارها هم مي گويم تاريخ و 60 سال گذشته نشان داده است كه دولت آمريكا در شرايط سخت و نياز به منافع، همواره دوستانش را قرباني منافع خودش كرده است و هرجا لازم شده ديكتاتورها و مستبدهاي وابسته به خود را در زمان كوتاهي قرباني منافع اش كرده است كه در كره، ويتنام و خاورميانه شاهد بوده ايم و امروز مي بينيم حكامي كه با اتكا به آمريكا سالها عليه مردم شان بوده اند امروز كه مردم عليه آنها قيام كرده اند آمريكا بدون هيچ ملاحظه اي آنها را قرباني منافع خودش مي كند.
دكتر احمدي نژاد ژست دفاع از حقوق بشر توسط آمريكا را فريبكاري خواند و افزود: امروز سردمداران آمريكا مدعي حقوق بشر شده اند در حالي كه هرجا هر اقدامي عليه حقوق بشر است پاي آمريكا، رژيم صهيونيستي و متحدان آنها در كار است. اينها بايد به خاطر نقض حقوق بشر محاكمه شوند نه اينكه مدعي ملتهاي آزاده شوند.
رئيس جمهوري تصريح كرد: وجود رژيم صهيونيستي خود بالاترين جرم عليه حقوق بشر و كرامت بشري است و من از زبان مردم لرستان به شما نصيحت مي كنم دست از دغل كاري برداريد و بدانيد دنيا بيدار شده است و موج عظيم بيداري در همه جهان به راه افتاده است.
دكتر احمدي نژاد گفت: دولت آمريكا كه مدعي آزادي بيان و طرفداري از حقوق ملتهاست خود در آن كشور خفقان ايجاد كرده است و در بعضي از ايالت هاي آمريكا هر روز تظاهرات، تحصن، اعتراض بر عليه فساد، غارتگري ها و ظلم ها و تبعيض هاست. بخش وسيعي از مردم آمريكا در فقر بسر مي برند در خود نيويورك چند ميليون كارتن خواب وجود دارد و در سراسر آمريكا بيش از چهار پنج ميليون انسان در شبانه روز حتي يك ريال براي زندگي ندارند و از طريق موسسه هاي خيريه و اضافه سفره هاي ديگران زندگي خودشان را مي گذرانند و امروز در آنجا هم بيداري انساني حركت كرده و به فضل الهي در آينده نزديك اين بيداري جهاني ريشه ظلم و استكبار و فساد را از جهان خواهند كرد.
وي با اشاره به سياست هاي دوگانه آمريكا در دنيا، گفت: آنها خودشان سلاح هاي هسته اي توليد مي كنند، پايگاه هاي مختلف دارند و حداقل در چهار كشور اروپايي برخلاف قوانين و مقررات عالم، پايگاه درست كرده اند و بمب اتم در آنجا ذخيره كرده اند و امروز امنيت و سلامت مردم اروپا درخطر است.
وي با تاكيد بر اين مطلب كه كساني كه برخلاف قوانين و خواست ملتها بمب اتم ساخته و در بعضي كشورها ذخيره كرده اند حق ندارند عليه ملت ايران و در برابر فناوري هسته اي ملت ايران موضع گيري كنند، تصريح كرد: آنان بدانند اين مردم زنده اند. ملت ايران به پا خاسته است و در برابر زياده خواهي هاي شما خواهند ايستاد و مطمئن باشيد اين مردم داغ يك ميليمتر عقب نشيني را به دل شما خواهند گذاشت.
رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنانش به تلاش دولت براي سازندگي در كشور پرداخت و گفت: بايد ايران و به خصوص لرستان را بسازيم. امروز در تمام ايران موج سازندگي و كار و تلاش جاري است. اما متاسفانه آن طوري كه من دلم مي خواست و آرزو داشتم در لرستان آن جهش چشمگير اتفاق نيفتاده است.
دكتر احمدي نژاد خطاب به انبوه جمعيت حاضر افزود: ما مصمم هستيم با كمك شما و در كنار شما با برنامه ريزي دقيق و تلاش شبانه روزي فاصله ها و عقب ماندگي ها را به سرعت جبران كنيم.
رئيس جمهوري خاطرنشان ساخت: سرمايه گذاري گسترده، ايجاد اشتغال و ريشه كني بيكاري از لرستان يكي از برنامه هاي اصلي دولت است.
وي گفت: در سفر دوم بودجه ارزي خوبي را به لرستان اختصاص داديم اما متاسفانه آن بودجه ارزي دست نخورده باقي مانده است كه اميدواريم در جلسه هيات دولت در لرستان اين موانع را برداريم.
دكتر احمدي نژاد گفت: امروز در جلسه هيات دولت در لرستان دكتر محمدرضا رحيمي معاون اول رئيس جمهوري را به عنوان عضو معين كابينه و معين لرستان تعيين مي كنم كه تمام كارهاي لرستان را شخصا پيگيري كند و به احمدي نژاد گزارش كند.
وي گفت: اميدوارم در جلسه امروز هيات دولت در لرستان موانع را برداريم. طرح ها را كامل كنيم، طرح ها را بررسي نماييم و بودجه بيش از گذشته اختصاص دهيم تا با همت جوانان و كارآفرينان استان ظرف دو سه سال معضل بيكاري را از اين استان دلاورپرور ريشه كن كنيم.
رئيس جمهور با بيان اين مطلب كه ساختن نيازمند لوازمي است، گفت: از لوازم سازندگي توكل به خدا، اهل كار و تلاش بودن، وحدت و همدلي است كه شما داريد و همه بايد براي ساختن و پيش بردن در بخش صنعت و كشاورزي تلاش كنيم و بانكها، سرمايه گذاران و... همه بايد دست به دست هم بدهيم و همديگر را پشتيباني و ياري كنيم و آنكه وام گرفته قسط را بپردازد و بانك به نيازمندان به موقع وام پرداخت كند.
رئيس جمهوري گفت: دولت براي تكميل شبكه هاي آبياري، جاده ها، راه آهن و آزادراهها، مراكز بهداشتي و درماني، مسكن و مسكن مهر و ساير بخش ها برنامه هاي خوبي در دست كار دارد تا استان زرخيز، پراستعداد و مردپرور لرستان حركت كند و به الگوي پيشرفت، عمران و سازندگي در كشور عزيز تبديل شود و من به توانمندي، همت و كار و تلاش شما ايمان و اعتماد دارم.
وي گفت: دولت امروز براي توسعه كارخانه ها، كشاورزي و ايجاد اشتغال به لطف خدا آنچه كه بايد انجام دهد يعني تخصيص بودجه، شرايط و فرصت ها اين كار را خواهد كرد و خواهشم اين است جوانان لرستان مثل هميشه آستين همت را بالا بزنيد تا كمتر از دو سال ديگر وقتي براي سفر چهارم به زيارت شما مي آيم ديگر اثري از بيكاري در اين استان باقي نمانده باشد.
گفتني است مردم غيور استان لرستان كه از ساعات اوليه بامداد ديروز در فرودگاه «بدرآباد» خرم آباد تجمع كرده بودند، با سر دادن شعارهايي به زبان محلي، به استقبال از رئيس جمهور پرداختند.
لرستاني ها با حمل پلاكاردهايي مزين به شعار «رئيس جمهور خوش اوموي لورستو» از ورود دكتر احمدي نژاد به اين استان ابراز خوشحالي كردند. جمعيت استقبال كنندگان به حدي بود كه خودرو حامل رئيس قوه مجريه كشورمان در ترافيك چند كيلومتري انساني متوقف ماند.
در ميان استقبال كنندگان از رئيس جمهور، چابك سواران لرستاني و دوچرخه سواران خرم آباد نيز مشاهده مي شد كه در كنار دهل و سرنانوازان اين شهر براي ديدار با احمدي نژاد به فرودگاه آمده بودند.
بنابه گزارش خبرنگار كيهان در خرم آباد در اين سفر استاني دكتر احمدي نژاد و هيئت همراه قرار است تصميمات سازنده و بزرگي براي ايجاد جهش در پيشرفت و آباداني لرستان بگيرند.
رئيس جمهوري در سومين سفر هيات دولت به لرستان در فرودگاه خرم آباد در گفت وگو با خبرنگاران، افزود: در اين سفر مسائل و مشكلات مصوبه هاي سفرهاي اول و دوم ارزيابي و برطرف مي شود.
دكتر محمود احمدي نژاد گفت: لرستان ديار شيرزنان و شيرمردان و انسان هاي با همت و بلند اراده است.
رئيس جمهور از لرستان به عنوان ديار ايمان، شجاعت و خط شكني نام برد و خاطرنشان ساخت: لرستان با مردمي مؤمن، صميمي با قلب هاي سرشار از ايمان با اراده اي استوار، مردمي دوست داشتني، پركار و تلاش بسيار مقاوم و مردمي هوشمند است كه در عرصه هاي سخت، خط شكني كرده اند و گره ها را گشوده اند.
دكتر احمدي نژاد گفت: مردم لرستان چه در دفاع مقدس و چه بعد از آن هر جا در شرايط سخت و دشوار كشور، نياز به حضور آنان داشته آماده و پيشگام بوده اند و ماموريت هاي تاريخي و انقلابي خود را به خوبي انجام داده اند.
رئيس جمهوري افزود: طبيعت سرسبز و دل هاي ايماني، لرستان و لرستاني ها را در كشور ايران ممتاز كرده است و تاريخ اين خطه سرشار از رشادت ها و شجاعت و فداكاري هاي هوشمندانه مردم اين استان است. مردمي كه با عشق عميق به پيامبر و اهل بيت گرامي و نوراني و خط ولايت و امامت هميشه در مسير مستقيم الهي حركت كرده اند.
مردم لرستان هميشه براي ملت ايران افتخار و سربلندي به ارمغان آورده و خدا را سپاسگزارم كه امروز در سفر سوم به ديار علما، شهيدان والامقام و نيكنام و انسان هاي بزرگ و تاريخ ساز هستيم.
به گزارش فارس، همزمان با آغاز دور سوم سفر استاني هيئت دولت به استان لرستان، 10 نفر از اعضاي دولت از ديروز چهارشنبه 11 اسفندماه با سفر به شهرهاي مختلف استان، ضمن بررسي روند پيشرفت مصوبات دور اول و دوم سفرهاي استاني دولت هاي نهم و دهم، مشكلات، كمبودها و راههاي تسريع در روند اجراي مصوبات را در مناطق مختلف استان لرستان پيگيري خواهد شد.
براساس اين گزارش، محرابيان، وزير صنايع و معادن، مرضيه وحيد دستجردي، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و مجيد نامجو، وزير نيرو به ترتيب در شهرستان هاي خرم آباد، پلدختر و دلفان حضور پيدا مي كنند و در جريان مسائل و مشكلات اين شهرستان ها قرار مي گيرند.
سيدمحمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در شهرستان الشتر، محمد عباسي وزير تعاون در شهرستان دورود و علي نيكزاد وزير مسكن و شهرسازي در شهرستان بروجرد حضور مي يابند و در جريان مسائل و مشكلات اين شهرستان ها قرار مي گيرند و در جلسه شوراي اداري اين شهرها شركت مي كنند.
وزير نفت و وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ديگر اعضاي كابينه دولت هستند كه به شهرستان هاي چگني و كوهدشت در استان لرستان سفر مي كنند.از جمله برنامه هاي رئيس جمهور در هشتاد و هفتمين سفر استاني دولت، حضور در كارگروه فرهنگ و هنر استان، ديدار با خانواده شهدا و ايثارگران، ديدار با برگزيدگان و مديران اجرايي استان، شركت در جلسه هيئت دولت در استان لرستان و همچنين انجام گفت وگوي زنده تلويزيوني با مردم از طريق شبكه استاني است.

 حجت الاسلام حسينيان: آيت الله مهدوي كني با راي بالا رئيس مجلس خبرگان خواهد شد

رئيس فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس اعلام كرد كه در انتخابات آتي هيات رئيسه مجلس خبرگان آيت الله مهدوي كني با رأي بالايي به عنوان رئيس انتخاب خواهند شد.
حجت الاسلام «روح الله حسينيان» نماينده مردم تهران و رئيس فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس شوراي اسلامي در گفت وگو با فارس با اشاره به انتخابات پيش روي مجلس خبرگان رهبري و اعلام كانديداتوري آيت الله مهدوي كني، اظهار داشت: ما كانديداتوري آيت الله مهدوي كني را براي رياست بر خبرگان امري مبارك مي دانيم و ان شاءالله خبرگان ملت نيز با تغيير مسئوليت ها در اين مجلس، به وظيفه شرعي و قانوني خود عمل خواهند كرد.
وي افزود: پيش بيني مي شود كه آيت الله مهدوي كني با رأي بالايي رئيس مجلس خبرگان رهبري شود.
رئيس فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس در ادامه با اشاره به تاثير انتخاب آيت الله مهدوي كني براي رياست خبرگان رهبري، اظهار داشت: خبرگان به خاطر مسئوليت معنوي اي كه دارند بايد از يك جايگاه مقدس، مذهبي و معنوي برخوردار باشند؛ البته قطعاً انتخاب آيت الله مهدوي كني در رياست اين مجلس مي تواند به جايگاه معنوي خبرگان مشروعيت ديني بيشتري بدهد.
حسينيان همچنين با اشاره به مواضع اخير هاشمي عليه فتنه و موضع گيري ها درخصوص نظرات وي، تاكيد كرد: اميدوارم كه هاشمي متوجه شده باشد كه فتنه گران ضدانقلاب بوده و عملكرد آنان عليه انقلاب و نظام بوده است.
وي افزود: موضع گيري اخير هاشمي با واقعيت فاصله زيادي داشته و بعداً پيامدها و نتايج خودش را هم به دنبال خواهد داشت.
نماينده مردم تهران در مجلس در خاتمه با اشاره به اعلام آمادگي هاشمي براي محاكمه فرزندش مهدي نيز خاطر نشان كرد: اين مسئله امر مثبتي است. هاشمي اگر از ابتدا همين موضع را اتخاذ كرده بود، قطعاً مقبوليت وي نزد مردم بهتر از امروز بود.

 چشم به راه سپيده

تو را غايب ناميده اند، چون «ظاهر» نيستي، نه اينكه «حاضر» نباشي.
«غيبت» به معناي «حاضرنبودن»، تهمت ناروائي است كه به تو زده اند و آنان كه بر اين پندارند، فرق ميان «ظهور» و «حضور» را نمي دانند، آمدنت كه در انتظار آنيم به معناي «ظهور» است، نه «حضور» و دلشدگانت كه هر صبح و شام تو را مي خوانند، ظهورت را از خدا مي طلبند نه حضورت را. وقتي ظاهر مي شوي، همه انگشت حيرت به دندان مي گزند با تعجب مي گويند كه تو را پيش از اين هم ديده اند. و راست مي گويند، چرا كه تو در ميان مائي، زيرا امام مائي. جمعه كه از راه مي رسد، صاحبدلان «دل» از دست مي دهند و قرار از كف مي نهند و قافله دل هاي بي قرار روي به قبله مي كنند و آمدنت را به انتظار مي نشينند...
و اينك اي قبله هر قافله و اي «شبروان را مشعله» در آستانه آدينه اي ديگر با دلدادگان ديگري از خيل منتظرانت پيامك هايي را كه جمعه ها به ياد تو رد و بدل مي كنند، مرور و همصدا با آنان سرود انتظار را زمزمه مي كنيم.

گلهاي مست
مي آيد از دور، مردي سواره
بر مركب عشق، چون ماهپاره
والشمس رويش، والليل مويش
گلها همه مست، از رنگ و بويش

لاله هاي داغدار
مردم ديده به هر سو نگرانند هنوز
چشم در راه تو، صاحبنظرانند هنوز
لاله ها، شعله كش از سينه داغند به دشت
در غمت، همدم آتش جگرانند هنوز

سوار ما چه شد؟
با توام اي دشت بي پايان سوار ما چه شد
يكه تاز جاده هاي انتظار ما چه شد؟
آشناي «لافتي الا علي» اينجا كجاست؟
صاحب «لاسيف الا ذوالفقار» ما چه شد؟

ختم غزل
يقين بدان كه اثر مي كند دعاي فرج
و از عنايت آن صاحب الزمان برسد
شروع دفتر باور به نام او زيباست
اگر كه ختم غزل هم به پاي آن برسد

دلواپسي
جمعه يعني يك غروب وعده دار
وعده ترميم قلب ياس زار
جمعه يعني مادر چشم انتظار
در هواي ديدن روي نگار
جمعه يعني يه سماء دلواپسي
مي شود مولا به داد ما رسي؟

غبار روبي
يكي از جمعه ها جان خواهد آمد
به درد عشق درمان خواهد آمد
غبار از خانه هاي دل بگيريد
كه بر اين خانه مهمان خواهد آمد

شب بي قراري
از نو شكفت نرگس چشم انتظاري ام
گل كرد خارخار شب بي قراري ام
تا شد هزار پاره دل از يك نگاه تو
ديدم هزار چشم در آيينه كاري ام

سخن آشنا
اي پيك راستان خبر يار ما بگو
احوال گل به بلبل دستان سرا بگو
ما محرمان خلوت انسيم غم مخور
با يار آشنا سخن آشنا بگو

سايه او
ما، بي تو، تا دنياست، دنيايي نداريم
چون سنگ خاموشيم و غوغايي نداريم
اي سايه سار ظهر گرم بي ترحم!
جز سايه دستان تو، جايي نداريم

 در مصاحبه با ديلي تلگراف
نتانياهو: فروپاشي رژيم هاي ديكتاتوري در منطقه ناشي از تأثير ايران است

نخست وزير رژيم صهيونيستي فروپاشي ديكتاتوري هاي منطقه را ناشي از «تأثير» ايران دانست.
بنيامين نتانياهو كه با روزنامه انگليسي ديلي تلگراف گفت وگو كرده است، درباره وضعيت منطقه گفت: «مايه سرور و خوشبختي است كه ملت ها بر ديكتاتورها پيروز شوند ولي اين سؤال اساسي وجود دارد كه آيا جهان به خواسته خود مي رسد. رژيم هاي ديكتاتوري در برابر تأثيرات و نفوذ ايران از هم پاشيده مي شوند و اسرائيل تنها مكان در منطقه است كه از تندبادهاي منطقه متأثر مي شود».
وي سپس به حمايت صريح از آشوب گران در ايران پرداخت و نوشت: «ما از بي توجهي غرب به تحولات جاري در ايران نااميد شده ايم تعامل آنها با ايران باجديت همراه نبوده است. اين در حالي است كه تظاهر كنندگان ايراني به كمك فوري نياز دارند».
نتانياهو همچنين ادعا كرد: «در صورتي كه ايران به سلاح هسته اي دست پيدا كند بر تمامي منابع نفت جهان مسلط خواهد شد و منطقه با مسابقه تسليحات هسته اي همراه خواهد شد كه اين وضع براي اروپا و اسرائيل خطرناك خواهد بود.»
اين در حالي است كه ايهود باراك وزير دفاع كابينه نتانياهو هم تحولات منطقه را يك «فاجعه تاريخي» خوانده است.وي كه روز سه شنبه 10 اسفند (اول مارس) با شبكه دوم تلويزيون اسرائيل گفت وگو مي كرد، اظهار داشت: «آنچه كه در جهان عرب مي گذرد يك فاجعه تاريخي است. به طوري كه همه چيز به يك باره در حال فروپاشي است و اين وضع خطرات و بي ثباتي را به همراه خواهد داشت. منطقه خاورميانه منطقه دشواري است و ضعفا در آن نمي توانند زندگي كنند».
باراك ادامه داده است: «پويايي كه در مصر و برخي از كشورهاي عربي ايجاد شده داراي ابعاد مثبتي براي اسرائيل خواهد بود و تحقق اين ابعاد مثبت زماني است كه مصري ها مانع از تشكيل يك نظام ديني در كشور خود شوند».

 حاشيه هاي سفر سوم استاني دولت به لرستان

¤ حجت الاسلام سيد احمد ميرعمادي نماينده ولي فقيه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در جمع مردم طي سخناني رتبه اول بيكاري در كشور را مهمترين معضل لرستان برشمرد.
¤ دكتر حبيب الله دهمرده استاندار لرستان نيز در اين مراسم گفت: قدرشناسي و وحدت، هديه مردم لرستان به دولت است.
¤ هواپيماي حامل رئيس جمهوري ساعت نه و پنج دقيقه در فرودگاه خرم آباد به زمين نشست.
¤ ازدحام مردم در طول مسير فرودگاه تا ورزشگاه تختي، محل سخنراني به حدي بود كه اتومبيل هاي حامل رئيس جمهوري و همراهان وي در حدود دو ساعت و نيم اين مسير 15 كيلومتري را طي كردند.
¤ عادل محمديان مسئول ارتباط و سفرهاي استاني نهاد رياست جمهوري، گفت: در اين سفر علاوه بر وزراء و معاونان حدود 240 نفر دكتر احمدي نژاد را همراهي مي كنند.
¤ همزمان با سفر رئيس جمهوري به لرستان حدود 20 طرح عمراني به دست وزرا و مشاوران رئيس جمهوري كليد خورد.
¤ تراكم جمعيت و كندي حركت خودرو حامل رئيس جمهوري فرصت مناسبي براي تحويل نامه هايي كه شمار زيادي از مردم روستاهاي مسير در مورد خواسته ها و نيازهايشان آماده كرده بودند را فراهم ساخت.
¤ فضاي پاويون فرودگاه خرم آباد به حدي تنگ بود كه تنها حدود 15 صندلي و مبل در آن جاي گرفته بود كه در نتيجه اغلب استقبال كنندگان از رئيس جمهوري به مدت يك ساعت در فضاي كوچك آن سرپا ايستاده بودند.
¤ تعداد كساني كه از حدود ساعت شش صبح براي تحويل نامه هايشان به رئيس جمهور در مقابل استانداري حضور يافته بودند قابل توجه بود.
¤ مقرر شده نامه هاي تحويلي به رئيس جمهور از طريق سامد (شبكه اينترنتي) رسيدگي شود و همچنين تلفن 111 در استانداري لرستان براي طرح تقاضاهاي مردم راه اندازي شده است.
¤ تعدادي از همراهان رئيس جمهور از پارك كوهستاني 14 معصوم خرم آباد با جاده اي به مسافت حدود 25 كيلومتر كه از دل خرم آباد شروع و تا ارتفاعات كوه مدبه امتداد مي يابد بازديد كردند و از مجريان آن قدرداني نمودند.
¤ اين پروژه فاخر ظرف حدود دو ماه و نيم با تلاش دكتر دهمرده استاندار لرستان، شريعت نژاد فرماندار خرم آباد و با گسيل امكانات مازاد دستگاه ها احداث شده است.

 دريادار سياري خبر داد افزايش روزافزون توان موشكي ارتش در سواحل كشور

فرمانده نيروي دريايي ارتش با اشاره به توان بالاي موشكي اين نيرو در سواحل كشور، تاكيد كرد: هر روز كه مي گذرد برد موشك ها و قدرت دفاعي ما در اين مناطق افزايش مي يابد.
اميردريادار «حبيب الله سياري» در گفت وگو با فارس، با اشاره به سامانه هاي جديد موشكي ساحل به دريا كه اخيرا به نيروي دريايي تحويل شده اند، گفت: اين سامانه ها به منظور تقويت هرچه بيشتر پدافند ساحلي در سواحل كشور مستقر هستند.
وي تاكيد كرد: هر روز كه مي گذرد، برد موشك ها و قدرت دفاعي نيروي دريايي ارتش در حفاظت از سواحل بالاتر مي رود.
فرمانده نيروي دريايي ارتش همچنين با بيان اينكه اين نيرو از انواع و اقسام موشك هاي مدرن و پيشرفته برخوردار است، تصريح كرد: موشك هاي ساحل به دريا به منظور بكارگيري در لايه هاي پدافندي، موشك هاي سطح به سطح كه از روي يگان هاي شناور به سوي اهداف مورد نظر شليك مي شود و موشك هاي هوا به سطح از جمله موشك هايي است كه نيروي دريايي ارتش در سطح و سواحل دريا از آن استفاده مي كند.
سياري با بيان اينكه در خصوص زيرسطحي ها نيز از اژدرهاي كاملا مدرن و توانمند بهره مي بريم، اظهار داشت: اژدرهاي نيروي دريايي ارتش ساخت داخل بوده و ما هيچ مشكلي در اين خصوص نداريم.

 معاون وزير مسكن و شهرسازي خبر داد
ايجاد اشتغال براي 2 ميليون نفر در بخش مسكن

بابل- خبرنگار كيهان:
معاون وزير مسكن و شهرسازي از ايجاد 2 ميليون نفر شغل در بخش مسكن خبر داد.
معاون وزير مسكن و شهرسازي اعلام كرد: تاكنون از سوي اين وزارت خانه براي 2 ميليون نفر ايجاد اشتغال شده است.
ابوالفضل صومعلو گفت: 13 درصد اشتغال كشور در بخش مسكن ايجاد شده است. معاون وزير مسكن همچنين گفت: در سال گذشته در هر 57 مترمربع براي يك نفر شغل مستقيم و براي 423 صدم نفر نيز به صورت غيرمستقيم شغل ايجاد شده است. وي ادامه داد: 200 هزار نفر عضو كانون نظام مهندسي كشور هستند كه با مشاركت در طرح هاي عمراني و مسكن نقش برجسته اي در اين حوزه ايفا مي كنند.
وي افزود: يكي از سياست هاي وزارت مسكن و شهرسازي سپردن امور تصدي گري به سازمان نظام مهندسي است، طوري كه امكان بهره مندي از توانمندي هاي اين سازمان در هر زمان و مكان در حوزه مسكن فراهم شود.

 انتقاد وزير تعاون از عملكرد بانك ها

وزير تعاون با بيان اينكه در 5 سال گذشته بانك ها از آمادگي كافي براي تسهيلات دهي به تعاوني ها برخوردار نبوده اند، گفت: 700 ميليارد تومان كل مبلغ پرداخت شده به اين بخش است.
محمد عباسي در گفتگو با مهر با تاكيد بر اينكه از طريق شيوه تعاون بايد از تكاثر ثروت در دست عده اي خاص از مردم جلوگيري شود، گفت: البته با اقدامات صورت گرفته در سالهاي اخير، 75 هزار مورد از تعاوني هاي جديد مربوط به چند سال اخير است كه نشان مي دهد ما در حال حركت به سمت جلب مشاركت عمومي هستيم.
وزير تعاون اظهار داشت: اجراي سياستهاي اصل 44 قانون اساسي و بكارگيري برخي ظرفيت هاي جديد تعاوني ها مانند تعاوني هاي سهامي عام در سال هاي اخير صورت گرفته است. از سويي خود دولت نيز تلاش كرد و تعاوني هاي مسكن مهر ايجاد شد كه با حضور خود مردم اقدامات خوبي هم صورت پذيرفت.
عباسي تصريح كرد: همچنين با ابلاغ سياستهاي اصل 44 و تاكيد بر دستيابي تعاوني ها به سهم 25 درصدي نيز فرصت مناسبي ايجاد شده و وزارت تعاون هم براي دستيابي به اين هدف تاكنون اقداماتي را انجام داده است. وزير تعاون خاطرنشان كرد: گرايش مردم به تعاوني ها خوب بوده است به نحوي كه ما در كشور به جز اعضاي تعاوني هاي سهام عدالت كه در نهايت 42 ميليون نفر خواهند شد؛ 15 ميليون نفر هم به شيوه هاي مختلف ديگر عضو تعاوني ها شده اند.
به گفته عباسي، هم اكنون بيش از نيمي از تعاوني هاي كشور توليدي هستند، البته دولت نيز براي كساني كه خودشان شرايط ايجاد يك بنگاه اقتصادي، راه اندازي و اداره آن را ندارند برنامه هاي توانمندسازي را دنبال مي كند تا مشخص شود كه به چه نحوي مي توان يك كار اقتصادي در قالب تعاون انجام داد. وي ادامه داد: در حال حاضر ظرفيت جذب افراد در سيستمهاي دولتي بسيار محدود شده است و ناگزير آنهايي كه باقي مي مانند بايد بتوانند معيشت خود را تامين كنند و توانمندي هاي مديريتي و حرفه اي كسب كنند.
وزير تعاون تاكيد كرد: اگر افراد اين توانمنديها را نداشته باشند ممكن است امكانات را هدر دهند. ايجاد حمايت و توانمندي در مردم و كساني كه بخواهند در قالب تعاون فعاليت كنند مي تواند فرصت هايي را براي افراد جهت ورود به اقتصاد ايجاد كند.

 نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي: استان البرز در حوزه راه جزو مناطق محروم كشور است

كرج- خبرنگاركيهان:
استان البرز در حوزه راه از مناطق محروم كشور محسوب مي شود.
نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي در مراسم افتتاح قطعه اول راه اصلي اشتهارد به نظرآباد اظهار داشت: استان البرز در حوزه راه جزو مناطق محروم به حساب مي آيد كه در اين خصوص نياز به توجه بيش از پيش مسئولان دارد.
فاطمه آجرلو گفت: امروز كه همه سازوكار خدمتگزاري آماده است، مي طلبد كه موانع موجود بر سر راه برداشته شود تا با همدلي يكديگر فجر تازه اي را بيافرينيم.
وي تصريح كرد: از آنجا كه استان تازه تاسيس البرز بايد با مديريت مجموعه اي كار خود را دنبال كند سعي شده است كه موانع موجود از سر راه كارگزاران برداشته شود تا شاهد پيشرفت هرچه سريع تر پروژه ها باشيم.

 فرمانده انتظامي استان خوزستان خبر داد بي اطلاعي 60 درصد افراد از جرم خود

اهواز- خبرنگار كيهان:
فرمانده انتظامي استان خوزستان گفت: بيش از 60 درصد مجرمان نسبت به كاري كه انجام مي دهند آگاهي ندارند و يا شناختي سطحي دارند و به تبعات منفي آن جرم بي توجه هستند.
سرتيپ محمدرضا اسحاقي در نشست با اصحاب رسانه، تنوير افكار عمومي در بخش آسيب هاي اجتماعي را يكي از رسالت هاي اصلي رسانه ها برشمرد و اظهار داشت: بايد با استفاده از ظرفيت رسانه ملي و مطبوعات و ديگر تريبون هاي موجود در زمينه آگاه سازي جامعه اقدام شود.
وي در ادامه با اشاره به تدوين سند راهبردي ارتقاي سطح امنيت عمومي و اجتماعي گفت: بسته اي كه قرار است به عنوان سند راهبردي ارتقاي سطح امنيت عمومي و اجتماعي تدوين و اجرايي شود مراحل نهايي خود را مي گذراند، ضمن اين كه بخش هايي از اين سند به صورت پيش نياز در حال اجرايي شدن است.
اسحاقي افزود: اين سند با دورنمايي پنج ساله تدوين مي شود و وظايف ساير دستگاه ها و نيز نقش بي بديل مردم در ايجاد بستر مناسب براي تحقق امنيت پايدار در اين سند ديده شده است.
فرمانده نيروي انتظامي خوزستان اساس وقوع جرائم را ناشي از ناآگاهي عنوان و تصريح كرد: زماني كه افراد يك جامعه از تهديدات و آسيب هايي كه در معرض آن قرار دارند اطلاعي نداشته باشند و يا آگاهي آنها سطحي باشد، وقوع جرم هم محتمل مي شود و اثبات شده كه بيش از 70 درصد افرادي كه مورد تعرض قرار مي گيرند از آفت ها و آسيب هايي كه در معرض آن هستند، آگاهي ندارند. بيش از 60 درصد مجرمان نيز يا نسبت به كاري كه انجام مي دهند آگاهي ندارند و يا شناختي سطحي دارند و به تبعات منفي آن جرم توجهي ندارند.
وي در پاسخ به پرسشي مبني بر چگونگي برخورد با مزاحمان نواميس نيز گفت: تاكنون بيش از شش هزار نفر در اين زمينه دستگير شده و يا مورد تذكر قرار گرفته اند. هر جرمي يك مجرم و يك قرباني دارد و گاهي افرادي كه قرباني جرم مي شوند، خود مقدماتي را فراهم كرده اند كه مورد آسيب قرار بگيرند و به عنوان نمونه بانواني كه حجاب مناسبي دارند كمتر مورد تهديد قرار مي گيرند از اين رو لازم است در بحث فرهنگ سازي به اين موضوع نيز توجه ويژه اي شود.

 اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم درباره تحولات نهضت اسلامي خاورميانه

سرويس شهرستانها-
جامعه مدرسين حوزه علميه قم با انتشار اطلاعيه اي در مورد تحولات نهضت هاي اسلامي در خاورميانه به ذكر پنج مورد از اهم اين تغييرات معنوي در منطقه پرداخت.
در بند اول از اين اطلاعيه آمده است:
1- تظاهرات پرشكوه مردم كشورهاي اسلامي از مصر، و تونس، ليبي و الجزاير تا بحرين، يمن، عربستان، عمان و... همه و همه حكايت از عمق باورهاي ديني و تلاش براي برپايي حكومت ديني- آن هم در شكل حقيقي آن و برپايه آموزه هاي قرآن كريم و پيامبر گرامي اسلام (صلي الله عليه آله)- دارد.
2. جبهه استكبار با فرماندهي آمريكا، انگليس و اسرائيل تلاش فراوان دارد تا با نفوذ در صفوف انقلابيون، ضمن توطئه اي جديد، انقلاب ها را به انحراف بكشاند. از اين رو مردم مسلمان كشورهاي اسلامي با هوشياري تمام بايد مراقبت نموده و توطئه هاي استكباري را خنثي نمايند.
3. قدرتهاي استكباري نيز بايد بدانند كه روزگار سيطره آنان بر ممالك اسلامي و مستضعف به سر آمده و ديگر نخواهند توانست با خدعه و فريب، كشورها را مستعمره خويش قرار دهند. مردم جهان اسلام ديگر بيدار شده اند و ديكتاتورهاي دست نشانده آنان را برنمي تابند و در برابر حكومت هاي غيرمردمي و متكي به بيگانگان تا بذل جان ايستادگي مي كنند.
4. كشتار بي رحمانه مسلمانان در كشورهاي اسلامي به ويژه در ليبي و ساير كشورهاي اسلامي دل همه آزادي خواهان و بشردوستان را به درد آورده است. به خاك و خون كشيدن مردم بي دفاع كه تنها گناه آنان اعتراض به ظلم و زور حاكمان نالايق آنهاست با كدامين موازين حقوق بشري سازگار است؟
5. نهادهاي مدعي حقوق بشر در آستانه آزموني بزرگ قرار دارند و چگونگي رفتار آنان در رسيدگي به مطالبات به حق مردم مظلوم و مسلمان و آزاده محكي شفاف براي قضاوت جهانيان را فراهم مي آورد.
در پايان پيروزي و سربلندي مسلمانان جهان را با چيره شدن جبهه ايمان و اسلام بر كفر و نفاق از خداوند متعال خواستاريم.

 قدرداني اساتيد حوزه و ائمه جماعات شهرستان اهواز از آيت الله مهدوي كني

اهواز - خبرنگار كيهان:
اساتيد حوزه علميه و ائمه جماعات شهرستان اهواز با ارسال نامه مراتب تشكر و قدرداني خود را از آيت الله مهدوي كني به دليل پذيرش نامزدي رياست مجلس خبرگان رهبري، اعلام كردند.
به گزارش خبرنگار ما در اين نامه كه به امضاي اساتيد حوزه و ائمه جماعات شهرستان اهواز رسيده است، آمده است: اعلام خبر حضور قطعي حضرتعالي به عنوان نامزد رياست خبرگان براي دوستداران و دلسوزان انقلاب بسيار مسرت بخش بود.
لذا اينجانبان بر خود لازم ديديم از اين احساس تكليف تشكر و قدرداني و حمايت خود را از آن شخصيت برجسته علمي و انقلابي و پشتيبان جدي ولايت فقيه اعلام كنيم.
رجاي واثق داريم كه علماي بزرگوار مجلس خبرگان نيز تشخيص صائب خود را در اين مرحله حساس عملي خواهند نمود. پيوسته توفيق، سلامتي و طول عمر حضرتعالي را از خداوند منان خواستاريم.

 معاون وزير علوم، تحقيقات و فناوري خبر داد برخورد قاطع با همراهان سران فتنه در دانشگاه ها

همدان - خبرنگار كيهان:
معاون دانشجويي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در همدان گفت: با هرگونه همراهي اساتيد، دانشجويان، كارمندان دانشگاه ها با سران فتنه، برخورد قاطع مي شود.
دكتر ملاباشي در همايش «رسالت اساتيد براي تحقق الگوي اسلامي ايراني توسعه» در دانشگاه بوعلي سيناي همدان، افزود: اين سفارش از طرف مقام وزارت صادر شده و از 25 بهمن به اين طرف هر فردي در دانشگاه هاي كشور، زباني، قلماً، قدماً، قلباً و ... از فتنه گران جانبداري كند، ضدانقلاب محسوب مي شود و لذا روساي دانشگاه ها بايد با قوت مسئله را پيگيري كنند.
وي ادامه داد: دوران مدارا به سر آمده، فتنه به پايان رسيده و اكنون مرز حق و باطل از يكديگر تفكيك شده و وضعيت كاملا روشن است و لذا جاي همراهان فتنه گران در دانشگاه هاي ما نيست.
وي شهيدان دكتر عليمحمدي و دكتر شهرياري را از جمله هزينه هاي سنگين فتنه دانست و گفت: سران فتنه باعث شهادت اين دانشمندان عزيز ما شدند.
ملاباشي در ادامه به تغيير ساختار تشكيلاتي دانشگاه ها اشاره كرد و افزود: در ساختار جديد، دانشگاه بزرگ دولتي واقع در مركز استان، به عنوان پايگاه وزارت خانه عمل كرده و تمامي دانشگاه هاي ديگر اعم از دولتي، علمي كاربردي، غيرانتفاعي، آزاد، پيام نور و ... با تفويض اختيار، زير نظر دانشگاه دولتي مذكور، اداره و هدايت مي شوند.
وي در پايان گفت: با اجراي اين طرح، بار بزرگي از نظر كارهاي اجرايي دست و پاگير، از دوش وزارت خانه برداشته مي شود و مسئوليت دانشگاه هاي دولتي سنگين تر خواهد شد.

 اخبار ادبي و هنري

ناخرسندي رسانه هاي غربي
از اطلاع رساني شبكه سحر درباره تحولات آذربايجان
خبرگزاري فرانس پرس با درج گزارشي، از ناخرسندي جمهوري آذربايجان درخصوص اطلاع رساني شبكه جهاني سحر از تحولات اين كشور در پي ممنوع كردن حجاب در مدارس متوسطه، خبر داد.
اميل قلي اف، نويسنده گزارشي كه حكايت از غرض ورزي اين خبرگزاري فرانسوي عليه شبكه سحر دارد، به صراحت نسبت به تاثيرگذاري غيرقابل انكار شبكه جهاني سحر اعتراف كرده و نوشته است: در آستارا هر روز صدها كاميون پر از بار از ايران وارد جمهوري آذربايجان مي شود، در بازار آستارا، سيب زميني، انگور و پرتقال ايراني تنها نشانه تاثيرگذاري ايران نيست، در خانه ها و مغازه هاي اين شهر مي توان كانال ايراني منعكس كننده مواضع تهران را نيز ديد.
فرانس پرس همچنين شبكه سحر را به بزرگنمايي متهم كرده است. اين خبرگزاري وابسته به دولت فرانسه، در اشاره اي غيرمستقيم به تاثير روشنگري هاي شبكه جهاني سحر درخصوص تلاش مخرب رژيم صهيونيستي براي افزايش حضور در جمهوري آذربايجان تصريح كرده است: شبكه تلويزيوني سحر همچنين از آذربايجان بخاطر مناسبات دوستانه اش با آمريكا و اسرائيل كه ايران آنها را دشمن خود مي داند، انتقاد كرده است.
برترين رمان هاي ادبيات فارسي معرفي شدند
نامزدهاي دريافت جايزه بهترين «داستان بلند و رمان» با موضوع آزاد، براي دريافت عنوان برگزيده دهمين دوره كتاب سال شهيد حبيب غني پور معرفي شدند.
كتاب هاي «سفر كرده ها» نوشته حسين نوش آذر، «همسفران» نوشته محمدرضا بايرامي، «تالارپذيرايي پايتخت» نوشته محمدعلي گوديني و «اشك آخر» نوشته سيدهاشم حسيني به عنوان نامزد دريافت جايزه كتاب سال شهيد حبيب غني پور معرفي شده اند.
در اين بخش احمد بيگدلي، محمد مهدوي شجاعي و محمد محمودي نورآباد داور بوده اند. دهمين جشنواره شهيد حبيب غني پور روز يك شنبه 15 اسفند و از ساعت 16 در تالار مهر حوزه هنري برگزار مي شود.
30 شبكه ماهواره اي مذهب تراشي مي كنند
مدير حوزه هاي علميه خواهران استان بوشهر گفت: 30 شبكه ماهواره اي پروژه مذهب تراشي را در دستور كار خود دارند.
به گزارش فارس، حجت الاسلام محمدجواد اسماعيلي نيا اظهار داشت: دين مبين اسلام در واقع كامل ترين و بزرگترين دين است و ترويج تعاليم اسلامي امري بسيار مهم و ارزشمند است.
وي با اشاره به نقش و اهميت حوزه هاي علميه در ترويج و تبليغ دين مبين اسلام تصريح كرد: امروز هجمه هاي دشمنان عليه دين اسلام به نحو بي سابقه اي افزايش يافته و دشمنان با شيوه هاي گوناگون و براي دستيابي به اهداف خود عليه اسلام تبليغ مي كنند.
مدير حوزه هاي علميه خواهران استان بوشهر خاطر نشان كرد: براساس آمار موجود در حال حاضر حدود 30 شبكه ماهواره اي مذهب تراشي مي كنند و سعي دارند با ايجاد عرفان هاي ساختگي، شيطان پرستي، فكرها و اعتقادات جوانان را شستشو داده و آنها را از دين و معتقدات اصيل اسلامي دور كنند.
رفتارهاي ناشايست در اختتاميه جشنواره موسيقي فجر
مراسم اختتاميه جشنواره موسيقي فجر با بروز يافتن رفتارهايي ناشايست و خلاف شرع از سوي برخي حاضران و برگزيدگان برگزار شد.
علاوه بر ظاهر زننده شركت كنندگان اتفاق عجيبي رخ داد؛ پس از معرفي يك گروه برگزيده اعضاي اين گروه كه تعدادي دختر و پسر بودند، به بوسيدن يكديگر پرداخته و به سبك جشنواره هاي خارجي يكديگر را در آغوش گرفتند!
10 كارگردان درباره انقلاب مصر فيلم مي سازند
10 كارگردان سينماي مصر قصد دارند يك فيلم 100 دقيقه اي از انقلاب 25 ژانويه مصر تهيه و توليد كنند.
به گزارش توانا، اين كار كه به يكي از بزرگترين كارهاي سينمايي در مصر تبديل خواهد شد به پيشنهاد «مروان حامد» آغاز شده و قرار است هر كارگردان، فيلم كوتاه 10 دقيقه اي از انقلاب 25 ژانويه مصر تهيه كرده و نهايتاً فيلم 100 دقيقه اي ارائه دهند.
بنا به گزارش پايگاه مصري السينما، از جمله كساني كه با اين طرح همراهي كرده اند «يسري نصرالله»، «هاني خليفه»، «كامله ابوذكري»، «مريم ابوعوف»، «عمرو سلامه» و «محمد دياب» هستند و قرار است «بلال فضل» و «مريم نعوم» از سناريست هاي مصري نيز به آنان بپيوندند.
در همين حال كارگردانان قرار است به زودي به همراه فيلمنامه نويسان هماهنگي هاي لازم را با يكديگر انجام دهند و هر كدام براساس بودجه خود اقدام به تهيه فيلم خود كنند.

 


صفحه (14)


صفحه (3)


صفحه (2)

     


(صفحه(12(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14