(صفحه(12(صفحه(10(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14


یکشنبه 29 آبان 1390- شماره 20077

حديث دشت عشق
تقسيم امتيازات در قم وتهران توقف استقلال و پيروزي پايان بخش هفته سيزدهم ليگ
اخبار كوتاه از فوتبال
رئيس كميته ملي المپيك در بازديد از اردوي تيم ملي تكواندو مطرح كرد
مي خواهيم در بازي هاي آسيايي سوم شويم
يزداني خرم و خادم، نامزدهاي اصلي چه كسي رئيس فدراسيون كشتي مي شود؟
ديدار تيم ملي واليبال با ژاپن
كارشكني چشم بادامي ها همچنان ادامه دارد
حيدري: تصميماتي كه گرفته مي شود به نفع كشتي نيست
زارع پور: ايران قطعا سهميه پينگ پنگ المپيك را كسب مي كندحديث دشت عشق

به ياد طلبه بسيجي شهيد «سيدمحمد سجادي»
شاگرد امام صادق(ع) شهيد جبهه دفاع از اسلام
آرام بود و خوش برخورد، رابطه خيلي خوبي با خانواده داشت، خود را هميشه كوچكتر از بقيه مي دانست، در كارهاي خانه به مادر كمك مي كرد، اوقات فراغت خود را با مطالعه كتاب، رفتن به استخر و جلسات مذهبي مي گذرانيد. عاشق شهادت بود و پا در ركاب عشق. در عمليات خرمشهر، كربلاي 3، 4 و 5 فعاليت چشمگيري داشت.
اين بسيجي عاشق، طلبه مدرسه امام صادق(ع) بود كه به نداي امامش لبيك گفت و در سخت ترين شرايط جنگ حاضر گشت. در جبهه، تخليه و امداد مجروحين را در واحد بهداري به عهده داشت. در نهايت تيري به گردن و ماهيچه پاي او اصابت كرد و پس از جراحي در اورژانس اهواز به شهادت رسيد و به سردخانه منتقل گرديد. چون لباس هايش را در راه از بدنش خارج كرده و انداخته بودند، هويتش معلوم نبود. 22 روز به صورت مفقود ماند تا پدرش با ديدن وي، او را شناخت و به اصفهان باز گردانده شد. شهيد سيدمحمد سجادي دومين شهيد خانواده است. ياد او و برادرش سيدمحسن سجادي گرامي باد!
طلبه بسيجي شهيد «سيدمحمد سجادي»، سال 1348 در اصفهان متولد شد و در 21/10/1365 در عمليات كربلاي پنج (شلمچه) به شهادت رسيد.

 تقسيم امتيازات در قم وتهران توقف استقلال و پيروزي پايان بخش هفته سيزدهم ليگ

سرويس ورزشي -
سيزدهمين هفته از مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي كشور با توقف تيم هاي استقلال و پيروزي به پايان رسيد.
در ادامه رقابت هاي هفته سيزدهم ليگ برتر روز گذشته دو بازي در شهرهاي تهران و قم برگزار شد كه حاصل آن ثبت دو نتيجه تساوي بود.
در نخستين ديدار روز دوم از هفته سيزدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي كشور از ساعت 15:14 ديروز تيم هاي صباي قم و استقلال به مصاف هم رفتند. استقلال كه در اين بازي با تركيبي متفاوت به مصاف ميزبان قمي خود رفته بود در پايان به نتيجه تساوي يك - يك رضايت داد تا همچنان با 27 امتياز صدرنشين جدول رده بندي باقي بماند.
صباي قم بازي را خيلي توفاني آغاز كرد و در ثانيه هاي ابتدايي مسابقه توسط رضا عنايتي به گل رسيد. مهاجم باتجربه صباي قم از اشتباه حنيف عمران زاده در دفع توپ نهايت بهره را برد و در مصافي تك به تك با سيدمهدي رحمتي موفق به گشودن دروازه آبي پوشان شد.
استقلال كه پس از به ثمر رسيدن گل صباي قم غافلگير شده بود، براي جبران گل خورده تلاش آنچناني نمي كرد اما در دقيقه 18 توسط آرش برهاني به گل تساوي رسيد. اين بار فرهاد مجيدي در نقش سازنده گل ظاهر شد و پاسي را براي آرش برهاني فرستاد كه او با بهره گيري از اشتباه مدافع صباي قم گل تساوي را به ثمر رساند.
در نيمه دوم آهنگ بازي تغيير پيدا نكرد و صباي قم همچنان به دنبال زدن گل برتري بود اما مهاجمان اين تيم در مقابل سد محكم سيدمهدي رحمتي راه به جايي نبردند .
اما در آخرين ديروز تيم هاي پيروزي و سپاهان اصفهان به مصاف هم رفتند كه حاصل كار اين دو تيم نيز تساوي بود. سرخپوشان كه در اين بازي از حمايت كمتر از پنج هزار تماشاگر بهره مي بردند، با آهنگي تهاجمي بازي را آغاز كردند و حتي در دقيقه 12 توسط جواد كاظميان تا آستانه گلزني پيش رفتند اما تير دروازه مانع از گلزني مهاجم پيروزي شد. در ادامه مسابقه احتياط در دستور كار دو تيم قرار داشت و به جاي حمله به دروازه تيم مقابل بيشتر به دنبال دفاع از دروازه خودي بودند.
متاثر از اين بازي توام با احتياط، نيمه اول با نتيجه تساوي بدون گل به اتمام رسيد؛ نتيجه اي كه در نيمه دوم هم بدون تغيير ماند و دروازه ها باز نشد. شايد مهم ترين اتفاق اين نيمه اخراج هادي نوروزي در دقيقه 76 بود كه به علت اعتراض به تصميم داور از زمين اخراج شد.
همچنين شوت مهدي كريميان در واپسين لحظات بازي به تير دروازه پيروزي اصابت كرد تا سرخپوشان نفس راحتي بكشند.

 اخبار كوتاه از فوتبال

ديدار كفاشيان با بلاتر
رئيس فدراسيون فوتبال در سفر به مالزي با رئيس فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) ديدار خواهد كرد. علي كفاشيان بامداد امروز براي شركت در جلسه كميته فدراسيون هاي عضو و همچنين ليگ حرفه اي، تهران را به مقصد كوالالامپور ترك كرد و در حاشيه جلسات با سپ بلاتر ديدار خواهد كرد. رئيس فدراسيون 29 آبان در جلسه فدراسيون هاي عضو براي ليگ هاي حرفه اي شركت خواهد كرد.
مهاجم فرانسوي در امارات دوام نياورد
مهاجم سابق يوونتوس و تيم ملي فوتبال فرانسه از مسئولان باشگاه بني ياس خواست كه قرارداد او را فسخ كند. ديويد ترزگه مهاجم سابق تيم ملي فوتبال فرانسه در ساعت هاي آخر فصل نقل و انتقالات تابستاني با تيم بني ياس امارات قرارداد امضا كرد، اما با شروع فصل هرگز نتوانست در اين تيم انتظارات را برآورده كند و در حال حاضر تيمش در رده هاي آخر جدول رده بندي قرار دارد. ترزگه 33 ساله كه فصل گذشته در باشگاه هركولس اسپانيا توپ مي زد، از مسئولان باشگاه بني ياس خواست كه هرچه زودتر قرارداد او را فسخ كنند چرا كه نمي تواند با فضاي فوتبال امارات خود را وفق دهد.
راي نصرتي و رضايي پس امضاي دبير فدراسيون اعلام مي شود
رئيس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: اگر دبيركل فدراسيون راي محمد نصرتي و شيث رضايي را امضا كند، حكم آنها را اعلام خواهيم كرد. اسماعيل حسن زاده درباره زمان اعلام راي محمد نصرتي و شيث رضايي گفت: اين راي را به دفتر مهدي محمدنبي دبيركل فدراسيون فرستاديم تا پس از امضاي ايشان و ابلاغ به ما، راي را اعلام كنيم. ديگر هيچ مانع و مشكلي بر سر راه اعلام راي وجود ندارد.
كسر 60 و 45 درصد از قرارداد دو بازيكن شاهين بوشهر
باشگاه شاهين بوشهر 60 درصداز قرارداد كرمي و 45 درصد از قرارداد منيعي را كسر كرد. باشگاه شاهين بوشهر به دليل رفتار غير اخلاقي دو تن از بازيكنانش به نام هاي صادق كرمي و ميثم منيعي در بازي با شهرداري تبريز در هفته هاي ابتدايي ليگ برتر بخشي از قرارداد اين دو بازيكن را كسر كرد. بر اين اساس باشگاه شاهين بوشهر 60 درصد از قرارداد صادق كرمي و 45 درصد از قرارداد ميثم منيعي را به عنوان جريمه كسر كرد. اين دو بازيكن پيش از اين و به دليل انجام رفتار غير اخلاقي برابر شهرداري تبريز با سه و چهار جلسه محروميت نيز از سوي كميته انضباطي فدراسيون مواجه شده بودند.
فدراسيون فوتبال بلغارستان 40 هزار يورو جريمه شد
آشوب هواداران بلغاري در جريان ديدار مقابل انگليس براي اين كشور گران تمام شد و يوفا 40 هزار يورو اين فدراسيون را جريمه كرد. هواداران بلغاري در جريان ديدار مقابل انگليس كه با شكست سه بر صفر تيم كشورشان همراه شد، با سردادن شعارهاي ناپسند و روشن كردن آتش در سكوها و پرتاب اشياي آتش گرفته به داخل زمين نظم بازي را مختل كردند. در بيانيه يوفا آمده است: با توجه به وقايع رخ داده در جريان ديدار تيم هاي بلغارستان و انگليس در گروه G رقابت ها در روز دوم سپتامبر اين حكم صادر شده است. حكم درخواستي ظرف مدت سه روز از تاريخ صدور قابل تجديد نظر است.
عقيلي در صدر نظرسنجي بهترين بازيكن سال آسيا
مدافع تيم ملي فوتبال ايران در صدر نظرسنجي بهترين بازيكن سال 2011 آسيا قرار دارد . در حالي كه كمتر از يك هفته به برگزاري مراسم بهترين هاي سال 2011 آسيا در كوالالامپور مالزي باقي مانده سايت كنفدراسيون فوتبال آسيا از كاربران خود خواسته در نظرسنجي مربوط به بهترين بازيكن سال آسيا شركت كنند. در اين نظر سنجي نام هادي عقيلي، مدافع ملي پوش ايران كه در فصل جاري در العربي قطر بازي مي كند با 66.64 درصد، در صدر بهترين بازيكنان قاره قرار دارد. سرور جباروف از ازبكستان با 32.9 درصد در مكان دوم قرار دارد و نكته قابل توجه و البته عجيب اينكه 4 بازيكن كره اي و ژاپني حاضر در ليست تنها يك درصد آرا را به خود اختصاص داده اند.
پزشك تيم ملي: استقلالي ها باعث مصدوميت مجدد حيدري شدند
پزشك تيم ملي فوتبال ايران گفت: برخلاف تاكيدات جدي كه درباره مصدوميت خسرو حيدري به باشگاه استقلال كرديم، اما اين بازيكن با بازي مقابل صبا تا دقيقه 59 دوباره مصدوم شد! عليرضا شهاب درباره علت بازي كردن خسرو حيدري در تيم استقلال در بازي با صبا با توجه به مصدوميتي كه اين بازيكن از ناحيه همسترينگ پايش داشت، اظهار كرد: خسرو حيدري به هيچ وجه نبايد در اين مسابقه به ميدان مي رفت. ما حساسيت زيادي نسبت به آسيب ديدگي اين بازيكن از ناحيه همسترينگ و روند بهبودي اش داشتيم، اما متاسفانه بر خلاف تاكيدهاي جدي كه به مسئولان باشگاه استقلال و نيز پزشكان تيم فوتبال استقلال داشتيم اما اين بازيكن در بازي با صبا به ميدان رفت! وي افزود: خسرو حيدري بخاطر بازي كردن در اين مسابقه باز هم مصدوم شد و در نهايت در دقيقه 59 از زمين بيرون رفت. براي ما كاملا واضح و روشن بود كه اين بازيكن فعلا نبايد بازي مي كرد و نمي دانيم چطور اجازه حضور در زمين را پيدا كرد.

 رئيس كميته ملي المپيك در بازديد از اردوي تيم ملي تكواندو مطرح كرد
مي خواهيم در بازي هاي آسيايي سوم شويم

رئيس كميته ملي المپيك از اردوي تيم هاي ملي تكواندو بازديد كرد.
محمد علي آبادي ظهر شنبه از اردوهاي تيم هاي ملي تكواندو مردان براي اعزام به مسابقه هاي آزمايشي المپيك در لندن تيم ملي بانوان براي اعزام به مسابقه هاي كسب سهميه المپيك در تايلند و آماده سازي تيم ملي نوجوانان بازديد كرد.
علي آبادي پس از بازديد از اردوهاي تيم ملي نوجوانان به محل تمرين بزرگسالان رفت و در اين بازديد پس از شنيدن صحبت هاي يوسف كرمي، كاپيتان تيم ملي گفت: تكواندو از رشته هاي پرجمعيت ورزش ايران محسوب مي شود كه بيش از يك و نيم ميليون نفر جمعيت دارد.
وي افزود: در المپيك اميد زيادي براي كسب مدال توسط تكواندو داريم. هرچند حضور تكواندوكاران در المپيك كم است، اما كيفيت اين رقابت ها و تيم ملي آنقدر بالا است كه اميد زيادي داريم در اين مسابقات مهم مدال آوري كنند. رئيس كميته ملي المپيك با اشاره به اين كه ايران كسب جايگاه سوم در بازي هاي آسيايي را مد نظر دارد، گفت: مي خواهيم با سرمايه گذاري روي رشته هاي تيراندازي، قايقراني، دووميداني و تيراندازي با كمان به جايي برسيم كه جايگاه خودمان را در بازي هاي آسيايي ثبت كنيم و حتي آن را ارتقا دهيم، مي خواهيم از اين طريق سوم آسيا شويم. وي ادامه داد: البته مي توانيم جايگاهي بالاتر از سومي را هم بگيريم، اما سخت است و نياز به برنامه ريزي بيشتري دارد.

 يزداني خرم و خادم، نامزدهاي اصلي چه كسي رئيس فدراسيون كشتي مي شود؟

به نظر مي رسد رقابت اصلي در انتخابات فدراسيون كشتي بين محمدرضا يزداني خرم و اميررضا خادم باشد.
مهلت نام نويسي كانديداهاي انتخابات رياست فدراسيون كشتي به پايان رسيد كه پس از انصراف عليرضا حيدري، نام 13 نفر در اين نام نويسي به چشم مي خورد. اين 13 نفر در حالي ثبت نام كرده اند كه مهلت نام نويسي تا روز چهارشنبه هفته گذشته بود اما وزارت ورزش و جوانان انتخابات را تا روزشنبه تمديد كرد تا خيلي ها بر اين باور باشند كه گزينه مورد نظر وزارت ورزش در جمع 9 كانديدايي كه تا چهارشنبه ثبت نام كرده اند وجود ندارد.
اين اتفاقات انصراف عليرضا حيدري چهره شاخص كشتي ايران را در پي داشت. اما در روز پاياني گزينه هايي وارد صحنه شدند كه برخي از مديران و مشاوران وزارت ورزش مانند حميدرضا گرشاسبي و حسن رنگرز گزينه هاي مورد نظر وزارتخانه ناميده مي شدند اما اميررضا خادم با حضور خود تمامي معادلات را بر هم زد چرا كه به نظر نمي رسد وي بي گدار به آب زده باشد.
حال بايد ديد رقابت در انتخابات فدراسيون كشتي كه احتمالا بين يزداني خرم و خادم خواهد بود به كجا خواهد انجاميد. يزداني خرم پيش از اين اعلام كرده بود كه از انتخابات كنار نخواهد كشيد و اگر برنامه اي براي او چيده باشند، وي نيز مقابله خواهد كرد.
10فرد صاحب عنوان از 13 نفري كه براي اين انتخابات ثبت نام كرده اند به ترتيب زير هستند:
1- محمدرضا يزداني خرم(رئيس كنوني فدراسيون)
2- اميررضا خادم (رئيس سابق فدراسيون، نماينده سابق مجلس و قهرمان سابق جهان)
3- حميدرضا گرشاسبي(مديركل وزارت ورزش و جوانان خوزستان)
4- حسن رنگرز (قهرمان سابق جهان و مشاور وزارت ورزش)
5- عسگري محمديان (دارنده سه مدال نقره جهان و المپيك)
6- مهدي محبي (قهرمان سابق آسيا)
7- عبدالله چمن گلي (قهرمان سابق آسيا)
8- بهنام طيبي (قهرمان سابق آسيا)
9- حجت الله خطيب(مدير كل سابق تربيت بدني تهران و مدير عامل سابق باشگاه پيروزي)
10- حميد سيفي (قهرمان سابق آسيا)

 ديدار تيم ملي واليبال با ژاپن
كارشكني چشم بادامي ها همچنان ادامه دارد

مسئولان ژاپني براي پيروزي برابر قهرمان قاره كهن تاكنون ترفندهاي زيادي به كار گرفته اند تا جدالي نابرابر را برابر ايران داشته باشند.
با نزديك شدن به آغاز رقابت هاي جام جهاني 2011 و مسابقه حساس ايران و ژاپن، جنگ رواني ژاپني ها و سنگ اندازي آنها براي وارد كردن استرس و فشارهاي رواني به كاروان واليبال ايران به اوج خود رسيده است.
مسئولان ژاپن ابتدا با دير فرستادن دعوت نامه باعث لغو اردوي ايران در چين شدند. سپس با رزرو و بليت هاي چند مسيره و اعزام تيم ايران در چند گروه با پروازهاي طولاني خواستند كه تيم ايران دير و خسته به بازي با ژاپن برسد كه با هوشياري مسئولان فدراسيون واليبال ايران اين نقشه ژاپني ها نقش بر آب شد و در حالي كه مسئوليت بليت با ميزبان است، كاروان واليبال كشورمان با بليتي كه از سوي فدراسيون ايران تهيه شد با پروازي مستقيم در حداقل زمان پرواز به ناگوياي ژاپن رسيد.
در ناگويا در حالي كه همه چيز براي آغاز رقابت 12 تيم برتر جهان آماده است، ميزبان به عناوين مختلف موجب آزار و اذيت تيم ايران شده است. ژاپني ها وقتي ديدند بليت را خود فدراسيون ايران گرفت و ايران با مناسب ترين پرواز به ناگويا رسيد، حالا مي گويند بايد علاوه بر اينكه پول بليت تان را خودتان پرداخت كنيد، خسارت بليت كنسلي قبلي را كه ما برايتان گرفته ايم را هم بپردازيد.
علاوه بر اينها در حالي كه اسامي و كادر فني تيم ملي ايران در مجله مسابقات منتشر شده، ادعا مي كنند كه عكس كادر فني تيم ايران به دست ما نرسيده و براي آنها كارت شناسايي مسابقات صادر نمي كنيم. از طرفي تمامي زمان هاي تمرينات تيم ايران را در بدترين زمان ممكن قرار داده اند تا به كيفيت تمرينات و روند آمادگي تيم ايران لطمه زنند.مسئولان تيم ايران هم براي برطرف كردن و مقابله كردن با اين مشكلات و ترفندها رايزني ها و نامه نگاري زيادي با فدراسيون جهاني انجام داده اند، اما هنوز به نتيجه اي نرسيده اند.
ژاپني ها در آخرين اقدامات خود عليه ايران آخرين تمرين تيم ملي كشورمان را تا قبل از آغاز رقابت ها در روز شنبه 28 آبان ساعت يك و نيم بعدازظهر به وقت ناگويا برنامه ريزي كردند تا شاگردان ولاسكو اولين تمرين خود را در سالن اصلي مسابقات در بدترين زمان ممكن برگزار كنند.
ايران در اولين ديدار امروز
به مصاف ميزبان مي رود
ملي پوشان واليبال ايران كه بامداد روز جمعه وارد شهر ناگوياي ژاپن شدند، پس از يك بازي دوستانه با لهستان و برتري سه بر دو مقابل اين تيم، ديروز نيز دستورات تاكتيكي كادر فني را مرور كردند تا امروز (يكشنبه) 29 آبان ماه، ساعت 20:18 به وقت محلي در نخستين ديدار خود از مرحله مقدماتي جام جهاني به مصاف تيم ملي ژاپن بروند.
ژاپني ها كه ميزباني رقابت هاي جام جهاني را به صورت سنتي در اختيار دارند، در حدود يك ماه گذشته در تهران با نتيجه سه بر صفر مقابل ايران تسليم شدند و حالا درصدد انتقام هستند. تيم ملي ژاپن همواره يك رقيب سنتي و قدرتمند براي واليبال ايران به شمار مي رود كه در بازي هاي آسيايي «گوانگجو» يك بار مقابل تيم ملي ايران شكست خورد و يك بار نيز در فينال به پيروزي رسيد.

 حيدري: تصميماتي كه گرفته مي شود به نفع كشتي نيست

عليرضا حيدري از حضور در انتخابات فدراسيون كشتي انصراف داد.
دارنده شش مدال كشتي آزاد جهان و المپيك اظهار كرد: اگر در انتخابات فدراسيون كشتي حاضر شدم، دليلش اين بود كه احساس كردم بر حسب وظيفه بايد به عنوان يك قهرمان ملي اداي دين كنم و قصد داشتم كه همه بدانند جامعه كشتي افراد زيادي دارد كه مي توانند در اين عرصه خدمت كنند، اما پس از اتفاقاتي كه روز چهارشنبه افتاد و تاريخ انتخابات تمديد شد، شرايطي به وجود آمده كه صلاح را بر اين مي دانم تا از حضور در اين انتخابات كناره گيري كنم.
وي ادامه داد: اگر فردي قصد حضور در انتخابات را داشت بايد در زمان مقرر ثبت نام مي كرد ولي احساس مي كنم اتفاقاتي در حال رخ دادن است كه در اعتراض به اين مسائل، از انتخابات كناره گيري مي كنم.
حيدري در پايان خاطرنشان كرد: هنوز هم معتقدم در شرايط فعلي برگزاري انتخابات درست نيست و منطق حكم مي كند كه انتخابات كشتي پس از بازي هاي المپيك انجام شود.

 زارع پور: ايران قطعا سهميه پينگ پنگ المپيك را كسب مي كند

رئيس فدراسيون پينگ پنگ گفت: توانايي پينگ پنگ بازان ايراني بالاست و قطعا در مسابقات آسياي ميانه، بار ديگر مي توانند سهميه المپيك را كسب كنند.
زارع پور در مورد كسب سهميه المپيك خاطرنشان كرد: ايران در 4 دوره گذشته رقابت ها توانسته سهميه المپيك را كسب كند و قطعا در اين دوره از مسابقات نيز با تلاش و همت بازيكنان مي توانيم سهميه المپيك را كسب كنيم. جايگاه پينگ پنگ بازان ايراني در آسياي ميانه نسبت به حريفان بالاتر است و اميدوارم بتوانيم نماينده اي در لندن داشته باشيم.
وي درباره انتخاب سرمربي تيم ملي تصريح كرد: طبق قرارداد ريچارد پروزه سرمربي تيم ملي است، اما كادر فني ايراني به صورت تمام وقت در كنار بازيكنان خواهند بود. كميته فني در مورد حضور سرمربي ايراني به توافق رسيده و تنها جمع بندي نهايي باقي مانده كه تا دوشنبه كادر فني معرفي خواهد شد.

 

(صفحه(12(صفحه(10(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14