(صفحه(12(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14


پنجشنبه 17 فروردین 1391- شماره 20175

تجهيز موشكي كره شمالي براي پرتاب به خاك آمريكا
جمهوري آذربايجان : باكو نيازي به حضور موساد در اين كشور ندارد
اعتراض جوانان عربستاني به بازداشت فعالان سياسي
آغاز عمليات آزادي يا شهادت مراكز حساس بحرين در محاصره انقلابيون
تظاهرات مردم شيكاگو عليه حضورايهود اولمرت
در ادامه كشتار هدفمند شيعيان تروريست ها 10 شيعه پاكستاني را شهيد كردند
كشف موشك هاي اسرائيلي لاو از گروه هاي شورشي در سوريه
حملات نژادپرستانه پليس فرانسه به مسلمانان 10 مسلمان به اتهام بازديد از اينترنت دستگير شدند
بانوي آزاده فلسطيني: فقط خدا مي تواند اجر ملت ايران را ادا كند
حمله انتحاري در شمال افغانستان40 كشته و زخمي بر جاي گذاشت
شاهزاده سعودي : نقش سعد حريري در قتل پدرش را افشا مي كنم
توافق فتح و حماس براي تشكيل دولت انتقالي فلسطين
تظاهرات ضد آمريكايي در مصر
بازداشت ده ها معترض وال استريت از سوي پليس آمريكا
براي مهار بحران سوخت دولت انگليس دست به دامان مردم شدتجهيز موشكي كره شمالي براي پرتاب به خاك آمريكا

منابع دولتي در كره جنوبي از تجهيز نوعي از موشك هاي دوربرد كره شمالي به قابليت هاي تهاجمي براي اصابت به هدف در خاك آمريكا خبر دادند.
به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه انگليسي «ديلي ميل»، يك ماهواره جاسوسي كره جنوبي، اين نوع موشك را در يك پايگاه در نزديكي «پيونگ يانگ» پايتخت كره شمالي رديابي و رصد كرده است.
به گفته كارشناسان مسائل نظامي كره جنوبي، اين نوع موشك ها، داراي 130 فوت طول و مجهز به تقويت كننده هايي براي دستيابي به برد 2600 كيلومتر هستند.
با اين وجود، روزنامه «چوسون ايلبو» چاپ كره جنوبي به نقل از دست اندركاران امور رفاهي تاكيد كرد كه اين موشك ها ممكن است هنوز به مرحله عملياتي نرسيده باشند.

 جمهوري آذربايجان : باكو نيازي به حضور موساد در اين كشور ندارد

جمهوري آذربايجان اعلام كرد كه اين كشور نيازي به حضور موساد ندارد.
به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از شبكه خبري «روس بالت»، «علي حسن اف» رئيس بخش اجتماعي و سياسي دفتر رياست جمهوري آذربايجان اعلام كرد كه جمهوري آذربايجان به كمك سرويس هاي ويژه خارجي و از جمله سرويس هاي اسرائيلي نيازي ندارد.
وي افزود: باكو تمام امكانات لازم براي تامين امنيت در كشور را دارد و نيازي به بيگانگان نيست. حسن اف تاكيد كرد، موساد در آذربايجان هيچ گروه سري يا ويژه اي ندارد. وي همچنين تصريح كرد كه روابط آذربايجان با كشورهايي كه با آنها همكاري مي كند شفاف است.گفتني است برخي از رسانه هاي خبري اعلام كرده بودند كه امنيت برگزاري مسابقه يورو ويژن 2012 در باكو توسط سازمان اطلاعاتي اسرائيل (موساد) تامين مي شود.

 اعتراض جوانان عربستاني به بازداشت فعالان سياسي

مردم شرق عربستان در اعتراض به بازداشت فعالان سياسي از سوي رژيم آل سعود دست به تظاهرات زدند.
به گزارش شبكه خبري «پرس تي وي»، تظاهركنندگان عربستاني سه شنبه شب براي احقاق حقوق خود و حمايت از زندانيان بازداشت شده با برپايي تجمعات خياباني سياست رژيم آل سعود در قلع و قمع مخالفان را به شدت محكوم كردند.
براساس اين گزارش، اعتراضات مردمي در شهرهاي القطيف و العواميه كه دو شهر بزرگ شيعه نشين در استان نفت خيز الشرقيه در شرق عربستان به شمار مي روند، در روزهاي اخير افزايش چشمگيري داشته است.
مردم عربستان در شرق اين كشور از يك سال پيش، تظاهراتي را آغاز كرده اند و با وجود سركوب هاي شديد آل سعود، همچنان بر مطالبات خود براي رفع تبعيض اصرار مي ورزند.
موج اعتراضات در عربستان در حالي ادامه دارد كه وحشت از گسترش قيام هاي مردمي، رژيم آل سعود را فرا گرفته است و حكام سعودي براي نجات خود متوسل به شديدترين شيوه ها و ابزارهاي سركوب در برابر مخالفان شده اند.
در همين حال، دولت سعودي روز سه شنبه رسما در واكنش به اعتراضات مردمي به بازداشت «حامد الزناوي» فعال سياسي برجسته عربستان اعلام كرد كه وي كشته شده است.
الزناوي كه نفر هفدهم ليست وزارت كشور به عنوان متهمان آشوب در شرق عربستان است، چندي پيش توسط يكي از خودروهاي امنيتي زير گرفته شد و پس از مصدوميت شديد به بيمارستاني نظامي انتقال يافت.
همچنين 2100 جوان عربستاني با امضاي بيانيه اي، مخالفت خود را با دخالت مسئولان سياسي و ديني در مسائل زندگي روزمره مردم اعلام كردند.
انتشار اين بيانيه در حالي صورت مي گيرد كه امضا كنندگان آن را جوانان بي نام و نشان تشكيل مي دهند و برخلاف گذشته از امضاي شخصيت هاي معروف خبري نيست.
همچنين امضاي زنان در بيانيه جوانان نشان مي دهد كه زنان خواستار ابراز عقيده و مشاركت در تحولات فكري هستند و علاوه بر آن نبود اسامي شخصيت هاي معروف، بيانگر توجه جوانان به آينده كشورشان است در حالي كه بيانيه هاي سابق توسط شخصيت هاي معروف سياسي يا فرهنگي امضا مي شد.

 خون شهدا به ثمر مي نشيند
آغاز عمليات آزادي يا شهادت مراكز حساس بحرين در محاصره انقلابيون

سرويس خارجي-
انقلابيون بحريني براي مقابله با سياست هاي سركوب و ارعاب آل خليفه عمليات «آزادي يا شهادت» را آغاز كردند.
انقلابيون بحريني از صبح روز گذشته عمليات جديدي را با عنوان آزادي يا شهادت آغاز و اعلام كردند تا سرنگوني نظام آل خليفه اين عمليات را ادامه خواهند داد.
خبرگزاري ها با گزارش گسترده اين عمليات اعلام كردند كه انقلابيون در چارچوب فعاليت هاي آزادي يا شهادت با روشن كردن آتش خيابان هاي اصلي شهر منامه و ديگر شهرها را بستند و در مكان هاي مهم سنگربندي كردند.
با شروع اين عمليات مناطق مهم و حساس بحرين از جمله وزارت كشور در منامه و پادگان ارتش بحرين در جزيره ستره به محاصره انقلابيون درآمد.
شاهدان عيني اعلام كردند كه آتش و دود تمام خيابان ها را فرا گرفته و نيروهاي امنيتي آل خليفه دچار ترس و سردرگمي شده و با وحشت در سطح شهرها تردد مي كنند.
اين در حالي است كه جوانان بحريني با كوكتل مولوتوف، سنگ و سلاح هاي دست ساز نيروهاي امنيتي آل خليفه را مورد حمله قرار دادند و در مقابل نيروهاي امنيتي به پرتاب گاز اشك آور مبادرت كردند.
انقلابيون بحريني خواستار آزادي زندانيان سياسي، انجام اصلاحات و تغيير رژيم بحرين هستند و اعلام كرده اند كه تا رسيدن به خواسته هاي خود دست از تظاهرات برنمي دارند.
در شهرهاي ديگر بحرين نيز همچون منامه انقلابيون بزرگراه ها و اتوبان هاي مهم و اصلي را بسته و در تقاطع راه ها و جاده هاي منتهي به مراكز مهم و حساس از جمله وزارتخانه ها و سفارتخانه ها سنگر ايجاد كردند.
انقلابيون اعلام كردند كه اگر آمريكا و عربستان دست از دخالت در امور داخلي بحرين برندارد سفارتخانه هاي اين كشورها نيز اشغال خواهد شد. تظاهركنندگان همچنين در حالي كه عكس «عبدالهادي الخواجه» فعال حقوقي بحريني را در دست داشتند اعلام كردند كه براي آزادي تمامي زندانيان سياسي دست از مبارزه برنخواهند داشت تا شهيد شوند.
الخواجه بيش از 50 روز است كه در زندان هاي آل خليفه دست به اعتصاب غذا زده است و پزشكان حال وي را بسيار وخيم توصيف كرده اند.
بسياري از ناظران تاكيد كرده بودند كه تشديد سركوب ها و حملات خونين آل خليفه به شكل گيري هسته هاي مقاومت مردمي عليه نيروهاي امنيتي منجر خواهد شد.
گفتني است رژيم آل خليفه در راستاي سركوب بيشتر مردم بحرين به انواع شيوه هاي شكنجه، آزار و اذيت معترضان روي آورده است و در تازه ترين جنايت خود تعدادي از كودكان را مورد آزار جنسي قرار داده است.
فعالان حقوق بشر بحرين ضمن محكوم كردن اين جنايت وحشيانه از نهادهاي بين المللي به ويژه سازمان ملل متحد درخواست كردند كه جلوي جنايات ضدبشري آل خليفه را بگيرند.

 تظاهرات مردم شيكاگو عليه حضورايهود اولمرت

فعالان آمريكايي حامي فلسطين در ايالت شيكاگو آمريكا با بر هم زدن برنامه سخنراني ايهود اولمرت نخست وزير سابق رژيم صهيونيستي وي را قاتل و جنايتكار جنگي خطاب كرده و خواستار محاكمه وي شدند.
به گزارش خبرگزاري قدس كانال 10 تلويزيون رژيم صهيونيستي با اعلام اين خبر افزود: اولمرت قرار بود به دعوت مسئولان شهر شيكاگو در مقر شوراي امور بين الملل اين شهر براي دانشجويان درباره روند صلح خاورميانه سخنراني كند.
برپايه اين گزارش هنوز چند دقيقه اي از برنامه سخنراني نگذشته بود كه تعدادي از دانشجويان و فعالان صلح با سر دادن شعار «جنايتكار از شيكاگو برو بيرون»، «قاتل كودكان فلسطيني» برنامه سخنراني اولمرت را بر هم زدند كه با برخورد خشن پليس مواجه شدند.
گفتني است اين دومين باري است كه فعالان صلح و ضدجنگ شهر شيكاگو سخنراني اولمرت در اين شهر را بر هم مي زنند، اولين بار پس از جنگ 22 روزه كه وي قصد داشت در دانشگاه شيكاگو سخنراني كند دانشجويان اين دانشگاه آمريكايي مانع ايراد سخنراني وي شدند.
ايهود اولمرت در هر دو جنگ 33 روزه لبنان در سال 2006 و همچنين جنگ 22 روزه رژيم اسرائيل عليه غزه، نخست وزير اين رژيم بود و دستش به خون صدها زن و كودك فلسطيني و لبناني آغشته است.

 در ادامه كشتار هدفمند شيعيان تروريست ها 10 شيعه پاكستاني را شهيد كردند

بر اثر حمله تروريست ها به يك اتوبوس حامل شيعيان پاكستان در ايالت «گلگيت و بلتستان» دست كم 10 نفر شهيد و چندين تن ديگر نيز زخمي شدند.
به گزارش خبرگزاري ها، در ادامه كشتار شيعيان پاكستان توسط سازمان هاي افراطي و غيرقانوني از جمله «سپاه صحابه» و «لشكر جهنگوي»، يك اتوبوس حامل شيعيان در اتوبان «قراقرام» در منطقه كوهستاني «چلاس» از شهرهاي مهم ايالت «گلگيت و بلتستان» مورد حمله تروريستي قرار گرفت كه بر اثر آن، دست كم 10 نفر شهيد و چند تن ديگر نيز به شدت زخمي شدند.
«عبدالخالق اسدي» دبيركل «مجلس وحدت مسلمين» ايالت پنجاب در اين باره گفت: همه شهدا و زخمي شدگان اهل مناطق شيعه نشين پاكستان از جمله گلگيت و بلتستان و استور بودند.
به گفته وي همه اين افراد از اسلام آباد به سمت شهرهاي خود در حركت بودند كه مورد حمله تروريست ها قرار گرفتند. منابع بيمارستاني وضعيت برخي از مجروحان را وخيم گزارش كرده اند.
از كراچي نيز خبر مي رسد مردم اين شهر در اعتراض به شهادت 2 جوان شيعه دست به تظاهرات گسترده زدند.
شركت كنندگان در اين تظاهرات با به آتش كشيدن لاستيك خودرو و بستن برخي مسيرها به شدت ترور شيعيان در كراچي را محكوم كردند.
اعتراض شيعيان موجب اختلال در وضعيت ترافيكي شهر شد به همين علت پليس با حمله به تظاهرات كنندگان و استفاده از آب آنان را متفرق كرد.
موتورسيكلت سوارهاي مسلح روز سه شنبه با تيراندازي به يك جوان شيعه با نام «نعيم عباس» در خيابان «بزنس» كراچي وي را به قتل رساندند. همچنين افراد مسلح يكي ديگر از شيعيان به نام «سيدخادم حسين» را در منطقه كوررنگي به شهادت رساندند. اين در حالي است كه چندي پيش نيز سه وكيل شيعه در همين منطقه از كراچي ترور شدند. دبيركل «مجلس وحدت مسلمين پاكستان» با اشاره به ترور شيعيان در كراچي و «گلگيت و بلتستان» گفت:گروه هاي تروريستي و برخي عوامل دولتي در كشتار شيعيان دست دارند.
وي تاكيد كرد: اگر از اقدامات تروريستي جلوگيري نشود، آتش اين فتنه دادگاه، دولت و نهادهاي مجري قانون را نيز در بر خواهد گرفت.
مقامات دولتي ايالت «گلگيت و بلتستان» در پاكستان نيز گزارش دادند: نيروهاي ارتش پاكستان با توجه به افزايش تعداد قربانيان حوادث درگيري هاي فرقه اي در شهر گلگيت و جان باختن دست كم 14 نفر ديگر، براي كنترل اوضاع امنيتي و خشونت بار، وارد اين شهر شده اند. منابع محلي در اين باره گفتند: دست كم 60 نفر بر اثر اختلافات و درگيري هاي فرقه اي در دو شهر اصلي اين ايالت زخمي شدند.يك گروه مذهبي براي تحت فشار قرار دادن دولت و آزاد ساختن يكي از افراد وابسته به خود روز گذشته در شهر گلگيت اعتصاب عمومي اعلام كرد.
فرد مذكور وابسته به گروه «اهل سنت و جماعت» است و چندي پيش به دليل ارتباط با حادثه ماه گذشته حمله به شيعيان ايالت گلگيت- بلتستان كه جان دست كم 18 نفر را گرفت، بازداشت شده است.
مقامات پليس اعلام كردند: حاميان اين گروه با آتش زدن لاستيك خودروها و تعطيلي اجباري مغازه ها و فروشگاه هاي شهر باعث شدت گرفتن درگيري ها شدند.
پليس كشته شدن 14 نفر و مجروح شدن 50 زخمي را در درگيري هاي 2 روز گذشته شهرهاي گلگيت و چيلاس را تاييد كردند.
اوضاع شهر گلگيت پاكستان به دنبال قتل 18 نفر از شيعيان ايالت گلگيت-بلتستان در ماه گذشته توسط افراد مسلح در منطقه كوهستان، متشنج شد.
هفت مرد مسلح با پوشيدن لباس ارتش و پس از متوقف كردن دو دستگاه اتوبوس و يك دستگاه ميني بوس، از مسافران خواستند تا از خودروها پياده شوند. تروريست ها پس از بررسي كارت شناسايي مسافران و جدا كردن شيعيان، آنان را به گلوله بستند.
3 روز عزاي عمومي
در پاكستان
در پي كشته شدن 10 تن از شيعيان در ايالت گلگيت و بلتستان پاكستان، علامه ساجدعلي نقوي رهبر شيعيان اين كشور با انتشار بيانيه اي سه روز عزاي عمومي اعلام و تصريح كرد كه روز جمعه شيعيان در اعتراض به اين حادثه در سرتاسر پاكستان تظاهرات خواهند كرد.
در همين حال، عده زيادي از شيعيان در اعتراض به كشته شدن هم كيشانشان در منطقه چيلاس تظاهرات كردند.
احزاب مذهبي پاكستان نيز با تظاهرات در مقابل باشگاه مطبوعاتي اسلام آباد هشدار دادند كه اگر ظرف مدت 24 ساعت عاملان ناامني در گلگيت و بلتستان كه سعي دارند قوانين رازير پا گذاشته و بر اين منطقه مسلط شوند دستگير نشوند تظاهرات گسترده اي در سراسر پاكستان به راه خواهند انداخت.

 كشف موشك هاي اسرائيلي لاو از گروه هاي شورشي در سوريه

نيروهاي امنيتي سوريه در جريان دستگيري شماري از افراد مسلح در استان ريف از آنان موشك هاي لاو ساخت اسرائيل كشف و ضبط كردند.
به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي به نقل از روزنامه الوطن چاپ دمشق، منابع محلي در منطقه مضايا در استان ريف سوريه اعلام كردند كه علاوه بر موشك هاي لاو ساخت اسرائيل مقاديري سلاح نيز از اين افراد كشف و ضبط شده است.
افراد تسليم شده اعتراف كردند كه سلاح هاي خود را از طريق مرزها و از كشورهاي خارجي دريافت مي كردند.
103 نفر از افراد مسلح در اين منطقه خود را تسليم نيروهاي امنيتي كردند.
در منطقه «كفرعايا» در حمص نيز نيروهاي امنيتي يك كارگاه مواد منفجره و بمب هاي دست ساز را كشف و ضبط كردند.
در منطقه «مريجه» در حمص هم يك خودرو ويژه پرتاب خمپاره كشف و ضبط شد.
در اين منطقه نيروهاي امنيتي همچنين يك پايگاه هدايت گردان «الفاروق» وابسته به ارتش آزاد را در مدرسه «صقر قريش» شناسايي كردند كه در آن فهرستي از نام افراد مسلح و تشكيلات آنان وجود دارد.
ارتش سوريه نيز با همكاري مرزباني اين كشور تلاش شماري از افراد مسلح در منطقه «الجوبانيه» در نزديك حمص در مرز سوريه با لبنان را ناكام گذاشت.
افراد مسلح در سوريه همچنين به يك خودروي دولتي متعلق به شركت شكر «ديرالزور» حمله كرده و پس از آنكه راننده و حسابدار اين شركت را به زور اسلحه از خودرو پياده كردند، حقوق ماهيانه كاركنان اين شركت را به طور كامل به سرقت بردند.
از سوي ديگر خبرنگار مستعفي شبكه الجزيره قطر در بيروت فاش كرد، اين شبكه تلفن و تجهيزات اينترنت ماهواره اي را از طريق اردن، لبنان و تركيه به داخل سوريه قاچاق كرده است.
«علي هاشم» تاكيد كرد: الجزيره قطر در مقابل قاچاق هر دستگاه ارتباطي ماهواره اي داخل خاك سوريه و رساندن آن به دست مخالفان 50 هزار دلار پرداخت كرده است.
يكي از فرماندهان نيروهاي به اصطلاح ارتش آزاد سوريه نيز تهديد كرد كه پس از سرنگوني حكومت سوريه لبنان را اشغال و از مقاومت حزب الله انتقام خواهد گرفت.

 حملات نژادپرستانه پليس فرانسه به مسلمانان 10 مسلمان به اتهام بازديد از اينترنت دستگير شدند

پليس فرانسه در تازه ترين اقدامات نژادپرستانه خود 10 مسلمان ديگر را در شهرهاي مختلف دستگير كرد.
به گزارش خبرگزاري ها، پليس و نيروهاي ويژه فرانسه در تازه ترين اقدامات نژادپرستانه خود و ادامه فشارها به مهاجران مسلمان دست كم 10 نفر از آنها را دستگير كرد. مقامات پليس فرانسه دليل اين دستگيري ها را «بازديد آنها از سايت هاي اينترنتي و ترويج جهاد» اعلام كرده است.
اين افراد در شهرهاي روبكس، مارسي، پو و كارپانترا بازداشت شده اند. جمعه گذشته نيز فرانسوي ها 17 مسلمان را بنا به دلايل مشابه دستگير و گروهي از آنها را از كشور اخراج كردند.
وزارت كشور فرانسه نيز روز دوشنبه گذشته دستور اخراج پنج تن از رهبران و فعالان مسلمان اين كشور را صادر كرده بود. اين افراد شامل سه امام جماعت و دو فعال مسلمان بودند.
خبرگزاري رويتر با انتشار اين خبر نوشت، پليس فرانسه اعلام كرده اخراج مسلمانان را ادامه خواهد داد.
از سوي ديگر خبر مي رسد جامعه مسلمانان اتريش نيز به خاطر بالا گرفتن اقدامات نژادپرستانه در اين كشور اعتراض كردند.به نوشته خبرگزاري جمهوري اسلامي، جامعه مسلمانان اتريش عليه اقدامات نژادپرستانه حزب آزادي اين كشور كه يك حزب راستگراي افراطي است موضع گيري كرده است. اين حزب در پلاكاردهاي تبليغاتي خود به مسلمانان مراكشي توهين كرده است.

 بانوي آزاده فلسطيني: فقط خدا مي تواند اجر ملت ايران را ادا كند

بانوي آزاده فلسطيني گفت، فقط خدا مي تواند اجر ملت ايران را ادا كند.
به گزارش خبرگزاري قدس، هنا شلبي كه اخيرا با دست زدن به اعتصاب غذاي 45 روزه در زندان هاي رژيم صهيونيستي نام خود را به عنوان نخستين بانوي تاريخ فلسطين كه با تمسك به ايمان و اراده توانست موجبات آزادي اش را از چنگال اشغالگران فراهم كند به ثبت رساند با قدرداني از حمايت و توجه ملت ايران اظهار داشت، فقط خدا مي تواند اجر ملت ايران را ادا كند. وي افزود، همدردي و همبستگي و حمايت ملت ايران عزم و اراده من را در مقاومت عليه دشمن صهيونيستي محكم تر كرد و از خداوند مي خواهم حمايت بي دريغ ملت ايران از مردم فلسطين و اسيران فلسطيني را قبول درگاه خود قرار دهد.
اين مبارز عضو جنبش جهاد اسلامي فلسطين تاكيد كرد، مي توان با ايمان و اعتقاد به خداوند در برابر دشمن صهيونيستي مقاومت كرد و سر تسليم فرود نياورد.
وي همچنين تصريح كرد، با مقاومت مي توان در همه عرصه ها صهيونيست ها را شكست داد و سرزمين فلسطين را از چنگال اشغالگران رهانيد.
هنا شلبي گفت، در صورت ايستادگي و مقاومت همه ملت فلسطين در برابر دشمن صهيونيستي هم ملت و هم سرزمين فلسطين به اذن خداوند آزاد خواهند شد.

 حمله انتحاري در شمال افغانستان40 كشته و زخمي بر جاي گذاشت

بر اثر حمله انتحاري در استان فارياب در شمال افغانستان 14 نفر كشته و 26 نفر زخمي شدند.
به گزارش خبرگزاري ها، به گفته عبدالخالق اقساي فرمانده پليس استان فارياب در اين حمله كه توسط يك موتورسوار انجام شد 4 نظامي نروژي، 4 نيروي پليس افغان و 6 غيرنظامي محلي كشته و 26 نفر ديگر نيز زخمي شدند.
به گفته وي حمله كننده پيش از رسيدن به هدفش كه نيروهاي خارجي مستقر در اين محل بودند، دستگاه موتورسيكلت خود رامنفجر ساخت و به اين علت بيشترين تلفات به غيرنظاميان وارد شد.
گفته مي شود اين حمله همزمان با ورود «عبدالله عبيد» وزير آموزش عالي افغانستان به اين ولايت صورت گرفته است.
در همين حال شاهدان عيني در گفت وگو با رسانه هاي محلي از كشته شدن پنج نظامي خارجي در اين حمله انتحاري خبر داده اند اما منابع موثق اين خبر را تاييد نكرده اند.
معاون والي فارياب نيز درباره اين حمله انتحاري گفت: اين حمله ظهر ديروز در يك بازار محلي در شهر ميمنه در مركز استان فارياب به وقوع پيوست.
عبدالستار بارزي اظهار داشت: نيروهاي خارجي هدف اين حمله بوده اند و ممكن است آمار تلفات اين حمله افزايش يابد.
به گفته وي حمله زماني صورت گرفت كه نظاميان نروژي در حال تهيه يك فيلم بودند.
براساس اين گزارش در سال جاري ميلادي بيش از 100 نظامي خارجي در افغانستان كشته شدند.

 شاهزاده سعودي : نقش سعد حريري در قتل پدرش را افشا مي كنم

شاهزاده سعودي نخست وزير سابق لبنان را تهديد كرد كه دست داشتن وي در قتل پدرش را افشا خواهد كرد.
به گزارش خبرگزاري ها، منابع آگاه اعلام كردند كه شاهزاده بندربن سلطان پسر سلطان بن عبدالعزيز وليعهد سعودي كه سال گذشته بر اثر سرطان درگذشت سعدالدين حريري نخست وزير سابق لبنان را تهديد كرد كه دخالت وي در ترور پدرش رفيق حريري را برملا خواهد كرد.
بندربن سلطان كه در حال حاضر رياست شوراي عالي امنيت ملي عربستان سعودي را به عهده دارد همچنين تهديد كرد كه همكاري و ارتباط نزديك سعدالدين حريري با رژيم صهيونيستي را افشا مي كند. منابع آگاه اعلام كردند علت اظهارات اخير شاهزاده سعودي و تهديدات وي نسبت به سعدالدين حريري شكست طرح هاي بندربن سلطان عليه سوريه است.
اين منابع افزودند، سعدالدين حريري قرار بود كه بودجه لازم براي كمك به مخالفان سوري را در اختيار شاهزاده سعودي قرار دهد كه به دليل عدم پرداخت كامل اين بودجه، بندربن سلطان برآشفته و عصباني شده است.اين منابع در ادامه فاش كردند كه دو مجري شبكه هاي «بي بي سي» و «الجزيره» مبالغ بسيار كلاني از بندربن سلطان دريافت كرده اند تا زمينه هاي تشديد و افزايش حملات تبليغاتي و رسانه هاي خود عليه سوريه را افزايش دهند.

 توافق فتح و حماس براي تشكيل دولت انتقالي فلسطين

جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) با جنبش فتح براي تشكيل دولت انتقالي فلسطين به توافق رسيدند.
«موسي ابومرزوق» نفر دوم سياسي جنبش حماس از ديدار خود با محمود عباس رئيس تشكيلات خودگردان فلسطين در قاهره و توافق بر سر آغاز تشكيل دولت انتقالي فلسطين خبر داد.
وي افزود، در اين ديدار درخواست محمود عباس مبني بر آغاز اجراي ماموريت هاي ستاد عالي انتخابات پيش از تشكيل اين دولت مورد بررسي قرار گرفت.
مرزوق تصريح كرد: در جريان اين نشست همچنين وضعيت حماس در كرانه باختري و بازداشت گسترده اعضا و فعالان و حاميان آن و اخراج كاركنان و بسته شدن موسسه هايشان مورد بررسي قرار گرفت و عباس وعده داد كه پس از بازگشت به كرانه باختري اين مشكل را حل و فصل كند.
نفر دوم دفتر سياسي حماس گفت، در اين ملاقات همچنين پيرامون بحث سوخت و برق در نوار غزه به بحث و تبادل نظر پرداختيم و توافقاتي درباره ارسال سوخت، به باريكه غزه صورت گرفت.
رئيس تشكيلات خودگردان فلسطين در سفر خود به مصر با شيخ الازهر و رئيس حزب آزادي و عدالت اين كشور نيز ديدار و بر نقش سازنده مصر بر تحولات فلسطين تاكيد كرد.
به گزارش خبرگزاري ايسنا به نقل از سايت شبكه الجزيره، محمود عباس، با احمد الطيب، شيخ الازهر ديدار كرد و بر نقش سازنده دانشگاه الازهر و تاثير آن بر ملت فلسطين تاكيد كرد.
در اين ديدار شيخ الازهر نيز با مهم خواندن آشتي ملي در ميان گروه هاي فلسطيني بر وحدت فلسطينيان تاكيد كرد و آن را گام مهمي براي باز پس گيري حقوق فلسطينيان از رژيم اشغالگر صهيونيستي خواند.

 تظاهرات ضد آمريكايي در مصر

هزاران تن از مردم مصر با برپايي تظاهرات خواستار اخراج سفير آمريكا از خاك كشورشان شدند.
به گزارش خبرگزاري فارس، مصري هاي خشمگين با برگزاري تظاهرات در مقابل ساختمان سفارت آمريكا، اخراج سفير اين كشور را خواستار شدند و تصاوير «باراك اوباما» رئيس جمهور رنگين پوست آمريكا را زير پاي خود لگدمال كردند.
براساس اين گزارش، هزاران تن از مردم قاهره كه از دخالت آمريكا در امور داخلي كشورشان ناراضي هستند با در دست داشتن پلاكاردهايي كه بر روي آنها نوشته شده بود «انه پاترسون» (سفير آمريكا در قاهره) اخراج بايد گردد، طرد نماينده ديپلماسي كاخ سفيد را خواستار شدند.
همچنين با وجود اقدامات شديد امنيتي و استقرار پليس ضد شورش مصر در اطراف سفارت آمريكا، معترضان با پرتاب سنگ و كفش به سوي ساختمان سفارت خشم خود را از سياست هاي آمريكا در قبال مصر ابراز كردند.
اين اعتراضات پس از آن صورت گرفت كه گزارش هاي متعددي در رسانه هاي مصر از دخالت مقامات آمريكايي براي تحت تاثير قرار دادن روند انقلاب 25 ژانويه اين كشور منتشر شده است.كاخ سفيد به بهانه اعطاي كمك هاي نظامي به مصر پس از پيروزي انقلاب مردمي در اين كشور، تلاش كرده است تا بر دولتمردان مصري تسلط يابد و از آنها به عنوان ابزاري براي اجراي سياست هايش سود ببرد.
چند ماه پيش نيز، شوراي نظامي مصر 19 آمريكايي را به اتهام عضويت در نهادهاي حقوق بشري و دريافت غيرقانوني كمك هاي خارجي به زندان محكوم كرده بود، اما دخالت كاخ سفيد مانع از محاكمه آنها شد.

 بازداشت ده ها معترض وال استريت از سوي پليس آمريكا

پليس آمريكا با حمله به كليسا ده ها نفر از معترضان وال استريت را دستگير و روانه بازداشتگاه ها كرد.
به گزارش مهر، به نقل از «لس آنجلس تايمز»، پليس آمريكا روز سه شنبه با حمله به معترضان وال استريت در «سانفرانسيسكو» ده ها نفر از آنها را دستگير كرد.
اين معترضان يك روز قبل با هدف يافتن پناهگاه براي افرادي كه خانه هايشان از سوي بانك ها مصادره شده است، يك كليساي خالي را به تصرف خود درآورده بودند.
جنبش ضدسرمايه داري «وال استريت را اشغال كنيد» تاكنون بارها مورد حمله خشونت بار پليس آمريكا قرار گرفته است. گزارش هاي دريافتي حاكي است تاكنون بيش از 6 هزار نفر از معترضان بازداشت شده اند. مقامات آمريكايي اعلام مي كنند، برخي از بازداشت شدگان را آزاد كرده اند.
گفتني است جنبش ضد وال استريت 26 شهريورماه سال 90 از نيويورك و در اعتراض به تسلط يك درصد ثروتمند جامعه در تمام اركان جامعه آمريكا شكل گرفت.
راه اندازي اردوگاه هاي خياباني، اعتصاب، راهپيمايي و تسخير اماكن مختلف دولتي و خصوصي به صورت كاملا مسالمت آميز از جمله روش هاي معترضان وال استريت است.
از سوي ديگر خبر مي رسد حدود چهل هزار نفر از كاركنان مخابرات «اي تي اند تي» آمريكا در اعتراض به شرايط كاري و نبود امنيت شغلي تهديد به اعتصاب كردند.

 براي مهار بحران سوخت دولت انگليس دست به دامان مردم شد

دولت انگليس براي كنترل بحران روزافزون سوخت دست به دامان رانندگان خودرو و مردم شد.
به دنبال تهديد كاميونداران حمل سوخت به اعتصاب و هجوم مردم انگليس به پمپ بنزين ها كه باعث افزايش 172 درصدي تقاضاي بنزين در اين كشور شده است، دولت انگليس از مردم اين كشور خواست «هجوم به پمپ بنزين ها» را متوقف كنند!
خبرگزاري فارس با انتشار اين خبر به نقل از بي بي سي افزود: دولت انگليس از مردم خواست براي خريد بنزين صف هاي طولاني تشكيل ندهند. اين در حالي است كه چهارشنبه گذشته نخست وزير اين كشور از مردم خواسته بود براي در امان بودن از تبعات اعتصاب احتمالي كاركنان اين بخش، باك هاي بنزين خود را پر كنند! در واقع اين اظهارات به نگراني هاي مردم انگليس دامن زد و اين امر در نهايت يك بحران سوخت تمام عيار را براي انگليسي ها رقم زد.
اما سخنگوي شركت نفتي «بي پي» در اين باره گفت: توصيه جديد دولت انگليس باعث شد ميزان تقاضا براي بنزين كاهش يابد اما مشكلات هنوز به طور كامل حل نشده است.
پيش از اين «اندرو اسپنس»، رهبر كمپين «فيول لابي» كه از سال 2000 و در زمينه سوخت فعال است با حمايت از اعتصابيون تأكيد كرد دولت انگليس را به خاطر به وجود آمدن بحران سوخت «به زانو» درخواهند آورد. از آمريكا نيز خبر مي رسد، افزايش لحظه به لحظه قيمت بنزين كارشناسان اين كشور را به اين نتيجه رسانده كه «كنترل قيمت اين سوخت حياتي» از دست دولت و رئيس جمهور آمريكا خارج شده است.
فارس به نقل از نيويورك تايمز نوشت: افزايش قيمت بنزين طي ماه هاي اخير تحت تأثير تحولات بازار جهاني نفت فشار زيادي را بر خانوارهاي آمريكايي و اقتصاد اين كشور وارد مي كند. آيا رئيس جمهور آمريكا واقعاً توانايي كنترل قيمت بنزين را دارد؟! شايد برخي از مردم تصور كنند پاسخ اين سؤال مثبت است اما، پاسخ كارشناسان برجسته اقتصادي به اين سؤال منفي است.
يادآور مي شود، اين افزايش قيمت ها به دنبال تهديدهاي تحريمي غرب عليه نفت جمهوري اسلامي ايران و پاسخ هاي محكم مقامات كشورمان به اين تهديدها صورت مي گيرد.

 

(صفحه(12(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14