(صفحه(12(صفحه(10(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14


چهارشنبه 15 شهریور 1391 - شماره 20299

حديث دشت عشق
آيا وزارت ورزش به نابساماني فدراسيون هاي ورزشي پايان مي دهد؟!
تعليق فعاليت هاي فدراسيون دوچرخه سواري و شنا
اخبار كوتاه از فوتبال
اعطاي نشان درجه يك شجاعت به محمدبنا
اخبار پارالمپيك 2012 لندن


حديث دشت عشق

به ياد سرباز شهيد «مردان حسن زاده»
شهيد دفاع از خرمشهر
شهيد «مردان حسن زاده»، در تاريخ
5/2/1345 در خانواده اي زحمتكش و متدين در روستاي نوق بجستان ديده به جهان گشود.او تحصيلاتش را تا كلاس چهارم ابتدايي ادامه داد؛ سپس به كار كشاورزي مشغول شد.قبل و بعد از انقلاب در اكثر تظاهرات شركت مي نمود و جزو اولين افرادي بود كه به عضويت پايگاه محل درآمد.او هميشه يك قرآن جيبي همراهش داشت و هر كاري كه مي خواست انجام بدهد با قرآن استخاره مي كرد. احترام به بزرگترها را واجب مي دانست و بسيار شوخ طبع بود. در سال 64 عازم سربازي شد، دوران آموزشي اش را در چالوس گذراند و بعد از آن عازم اهواز گرديد و در لشكر 5 نصر مشغول خدمت شد. سرانجام در تاريخ 12/12/65، در خرمشهر براثر اصابت تركش به كتف و سينه، به درجه رفيع شهادت نايل آمد.


آيا وزارت ورزش به نابساماني فدراسيون هاي ورزشي پايان مي دهد؟!

تعليق فعاليت هاي فدراسيون دوچرخه سواري و شنا

سرويس ورزشي -
با نامه جديد كميته بين المللي المپيك فعاليت هاي ورزشي دو فدراسيون به حالت تعليق درآمد.
تعليق برخي فدراسيون هاي ورزشي موضوع تازه اي در ورزش نيست؛ درست از همان روزي كه برخي روساي فدراسيون هاي ورزشي با تصميم غيرمنطقي وزارت ورزش و جوانان از كار بركنار شدند واژه تعليق وارد فرهنگ لغت ورزش شد. ابتدا موضوع تعليق احتمالي فدراسيون قايقراني مطرح شد و سپس نوبت به فدراسيون تيراندازي با كمان رسيد. وزارت ورزش و جوانان نيز در قبال انتشار تمامي اين خبرها تنها به گفتن اين جمله بسنده مي كرد كه خطري ورزش را تهديد نمي كند و روساي جديد برخي فدراسيون هاي ورزشي با قدرت به كار خود ادامه مي دهند. اين داستان تا ديروز ادامه داشت تا اينكه نامه هايي مبني بر تعليق برخي فدراسيون هاي ورزشي به دست مسئولان ورزشي رسيد.
انتخابات شنا مورد قبول نيست
صبح روز گذشته خبرگزاري فارس در خبري يادآور شد كنفدراسيون شناي آسيا با ارسال 2 نامه اعلام كرد تا زماني كه تحقيقات در مورد فدراسيون شناي ايران نهايي نشود، هيچ گونه انتخاباتي را در اين فدراسيون نمي پذيرد. اين در حالي است كه قبل از شروع مسابقات المپيك 2012 لندن غلامرضا جعفري سرپرست فدراسيون شناي ايران بود كه با تصميمات جديد وي از اين سمت كنار رفت و برانوش نيك بين جايگزين وي در فدراسيون شنا شد. طبق برنامه قرار بود كه انتخابات فدراسيون شناي ايران بعد از مسابقات المپيك برگزار شود كه تاكنون اين انتخابات برگزار نشده است، اما تاكنون 8 نفر براي رياست اين فدراسيون ثبت نام كرده اند.
اعلام تعليق از منابع غيررسمي
برانوش نيك بين در خصوص نامه ارسال شده براي فدراسيون شنا گفت: من شنيدم كه IOC نامه اي مبني بر تعليق ارسال كرده است، اما خودم هنوز چيزي نديده ام. برخي از دوستان صحبت مي كردند و مي گفتند كه تا 48 ساعت آينده نامه ارسال خواهد شد. وي با بيان اينكه اين شايعه ها بيشتر شيطنت هاي داخلي است، تصريح كرد: موضوع تعليق را من هم از منابع غيررسمي شنيده ام و تا قطعيت پيدا نكند نمي توان در مورد آن صحبت كرد. اگر نامه آمده بايد كميته ملي المپيك آن را منتشر كند.
نوبت به تعليق دوچرخه سواري رسيد
بعد از شنا نوبت به رشته دوچرخه سواري رسيد تا نامه اي تهديدآميز از نهادهاي بين المللي دريافت كند. فدراسيون جهاني دوچرخه سواري دوشنبه در نامه اي به كميته ملي المپيك ايران اعلام كرد كه ايران از حضور در ميادين بين المللي تا اطلاع ثانوي محروم است. فدراسيون جهاني دوچرخه سواري با اشاره به نامه اخير IOC و شرايطي كه براي ايران از سوي كميته بين المللي المپيك تعيين شده اعلام كرده كه «تا وقتي اساسنامه فدراسيون دوچرخه سواري ا يران اصلاح نشود، برگزاري هرگونه انتخابات را قبول ندارد و ايران تنها مي تواند مسابقات داخلي برگزار كند، كه اين به آن معناست كه دوچرخه سواري ايران از حضور در ميادين بين المللي منع و تعليق شده است.
اراده اي براي اصلاح امور نيست
و در پايان ذكر اين نكته ضروري است كه متاسفانه وزارت ورزش و جوانان كماكان موضوع تعليق و برخورد صحيح با اين اتفاق مهم را قبول ندارد. در شرايطي كه انتظار مي رفت وزير ورزش و معاونان وي از مدتها قبل با اتخاذ تصميمات درست به نابساماني برخي فدراسيون هاي ورزشي پايان دهند، هرگز اين اتفاق رخ نداد و حالا شاهد آن هستيم كه فدراسيوني چون دوچرخه سواري و شنا در عرصه بين المللي فعاليتي نخواهند داشت.


اخبار كوتاه از فوتبال

ديدار دوستانه ايران و اردن تحت تاثير مرگ جوهري
دو تيم ايران و اردن در ديداري دوستانه امشب در ورزشگاه شاهزاده عبدالله الثاني به مصاف هم مي روند. اين ديدار درحالي برگزار مي شود كه بعد ظهر دوشنبه محمود الجوهري پير دير فوتبال مصر و مشاور فدراسيون فوتبال اردن براي هميشه ديدگانش را از جهان فرو بست و احتمال دارد دو تيم به احترام وي با بازوبندهاي سياه وارد ميدان شوند. اين ديدار براي هر دو تيم فرصت بسيار خوبي براي هماهنگي بيشتر بازيكنان قبل از رويارويي مقابل حريفان خود در مرحله انتخابي جام جهاني 2014 برزيل به شمار مي آيد كه در آن ايران بايد سه شنبه هفته آينده در لبنان به مصاف اين تيم برود و اردن در امان از استراليا پذيرايي كند.
نجف نژاد رئيس جديد هيات مديره استقلال
روز گذشته نخستين جلسه هيات مديره باشگاه استقلال با حضور اعضاي جديد برگزار شد و پس از راي گيري به عمل آمده از اعضاي حاضر در اين نشست مقداد نجف نژاد به عنوان رئيس جديد هيات مديره باشگاه استقلال انتخاب شد. همچنين با راي اعضا علي فتح الله زاده در سمت مديرعاملي اين باشگاه ابقا شد.
سرويس ورزشي كيهان: لازم به يادآوري است نجف نژاد در حالي رئيس هيات مديره باشگاه استقلال شد كه چند سال قبل در زمان مديريت ايشان ليست استقلال براي حضور در ليگ قهرمانان آسيا ارسال نشد و اين باشگاه به بدترين شكل ممكن از گردونه مسابقات حذف شد. درهمان زمان علي آبادي رئيس وقت سازمان تربيت بدني كه هم اكنون رئيس كميته ملي المپيك است در مصاحبه اي عنوان كرد كه عاملان حذف استقلال بايد براي هميشه از عرصه ورزش حذف شوند اما نه تنها اين اتفاق نيفتاد بلكه حالا پس از گذشت چند سال نجف نژاد رئيس هيات مديره استقلال شده است.
بهره برداري از ورزشگاه تختي دورود تا 2 ماه آينده
شهردار دورود از تكميل ورزشگاه دورود طي دو ماه آينده خبر داد. الوند با بيان اينكه 20 تا 30 درصد كارها انجام شده و خاكبرداري و شناژ صورت گرفته است، اظهار كرد: در مورد اسكلت نيز به دليل اينكه خراب شدن چمن ورزشگاه را در پي داشت، نمي توانستيم داخل ورزشگاه ساخت را آغاز كنيم و بايد در كارگاهي خارج از استاديوم انجام مي شد. وي با بيان اينكه ساخت ورزشگاه تختي دورود به دليل مشكلات مالي كه وجود دارد به تعويق افتاده، از مردم عذرخواهي كرد و افزود: اگر بحث مالي ورزشگاه حل شود و اداره ورزش و جوانان در اين مورد به ما كمك كند تا دو يا سه ماه آينده ورزشگاه تكميل خواهد شد.
قوچان نژاد در اردوي تيم ملي
رضا قوچان نژاد، وارد اردوي تيم ملي فوتبال بزرگسالان در اردن شد.پس از حضور مسعود شجاعي و علي حمودي در اردوي تيم ملي، قوچان نژاد هم وارد اردوي تيم ملي در اردن شد تا به بازيكنان تيم ملي فوتبال ايران بپيوندند. ديدار تيم هاي ملي ايران و اردن، ساعت 30:20 در ورزشگاه ملك عبدالله دوم در امان، برگزار مي شود.
دو هيات نمايندگي AFC امروز در تهران
مسئول روابط بين الملل سازمان ليگ برتر، برنامه هاي بازديد نمايندگان كنفدراسيون فوتبال آسيا را از شش باشگاه ليگ برتري اعلام كرد. كسرايي در اين رابطه گفت: صبح امروز نمايندگان كنفدراسيون فوتبال آسيا، براي بررسي سه باشگاه تازه به ليگ برتر آمده پيكان تهران، گهرزاگرس دورود و آلومينيوم هرمزگان به همراه صباي قم، فولاد خوزستان و نفت آبادان به ايران خواهند آمد.
فتح الله زاده:شهرياري بخواهد دودستي مديرعاملي را واگذار مي كنم
مديرعامل باشگاه استقلال مدعي شد اگر شهرياري به مديرعاملي استقلال تمايل داشته باشد، دودستي پست خود را به او واگذار مي كنم. علي فتح الله زاده گفت: بنده با افتخار مي گويم كه اگر آقاي شهرياري بخواهد با كمال ميل و دو دستي مديرعاملي را تقديم ايشان خواهم كرد اما اتفاقا آقاي شهرياري كسي بود كه خيلي از من تعريف كرد و مي خواست كه به عنوان مديرعامل باقي بمانم. وي در پايان گفت: اميدوار هستم كه طي چند روز ديگر درآمدزايي را انجام دهيم و همه چيز را به اوج برسانيم و با پيروزي در بازي آينده به رده سوم جدول صعود كنيم.
ديدار تداركاتي پرسپوليس با شهرداري ياسوج
تمرينات پرسپوليس در غياب 6 ملي پوش بزرگسال تيم و دو بازيكن اميدها و جوانان پيگيري مي شود. با اين حال ژوزه تصميم گرفت در مدتي كه ليگ برتر به دليل ديدار ايران و لبنان در مرحله مقدماتي جام جهاني تعطيل است، دو بازي تداركاتي انجام دهد. پرسپوليس در اولين مسابقه تداركاتي امروز به مصاف شهرداري ياسوج خواهد رفت. اين ديدار ساعت 18 امروز در ورزشگاه درفشي فر با حضور هواداران برگزار مي شود.


اعطاي نشان درجه يك شجاعت به محمدبنا

رئيس جمهور در حكمي، نشان درجه يك شجاعت را به محمد بنا - مربي كشتي فرنگي ايران- به پاس زحمات ثمربخشش در به اهتزاز درآوردن پرچم پرافتخار كشورمان با كسب عناوين قهرماني كشتي فرنگي در عرصه جهاني اعطا كرد.
متن حكم محمود احمدي نژاد به شرح زير است:
بسم الله الرحمن الرحيم
جناب آقاي محمدبنا
براساس اصل «129» قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و به پاس لياقت، شايستگي و تلاشهاي ثمربخش جنابعالي در به اهتزاز درآوردن پرچم پرافتخار كشورمان با كسب عناوين قهرماني كشتي فرنگي در عرصه جهاني، مفتخر به دريافت نشان درجه يك شجاعت مي شويد.


اخبار پارالمپيك 2012 لندن

چهارمين طلا روي سينه حسيني ضرب شد
علي حسيني چهارمين مدال طلاي ايران در بازيهاي پارالمپيك لندن را بر گردن آويخت. در مسابقات وزنه برداري قدرتي پارالمپيك و در دسته 75 - كيلوگرم علي حسيني موفق شد با قدرت تمامي رقبايش را پشت سر بگذارد و صاحب مدال طلا شود. علي حسيني در حركت اول خود به راحتي وزنه 216 كيلويي را مهار كرد. وزنه بردار ايران براي حركت دوم درخواست وزنه 220 كيلويي كرد كه از پس اين وزنه هم برآمد و قهرمان پارالمپيك شد. حسيني كه خيالش از قهرماني راحت بود، در حركت سوم هم وزنه 225 كيلويي را زد و با اين حد نصاب مدال طلا را بر گردن آويخت. مدال طلاي حسيني، كاروان ايران را از رده نوزدهم تا رده سيزدهم پارالمپيك بالا آورد.
فرياد ايران، ايران در سالن وزنه برداري اكسل
مدال طلاي علي حسيني در وزنه برداري 75 - كيلوگرم پارالمپيك لندن در حضور تشويق هاي بيش از يك هزار تماشاگر و پرچم هاي برافراشته هواداران ايراني به او اهدا شد. علي حسيني كاپيتان تيم ملي وزنه برداري ايران در پارالمپيك 2012 لندن بود كه در حضور بيش از 50 نفر ايراني حاضر در سالن وزنه برداري اكسل با حريفانش رقابت كرد. هواداران ايراني پرچم هاي برافراشته ايران را در دست داشتند و علي حسيني را از لحظه اي كه براي اولين بار وارد سالن شد تا زماني كه مدال طلا گرفت به شدت تشويق كردند. فرياد ايران ايران بيش از هميشه در سالن وزنه برداري اكسل شنيده مي شد. اما سالن اكسل مملو از تماشاگران انگليسي و ساير كشورها بود كه به تشويق وزنه بردار ها مي پرداختند. آنها وزنه برداران ناكام را هم به شدت تشويق مي كردند.
خداحافظي حسيني از دنياي قهرماني
علي حسيني بعد از كسب مدال طلاي پارالمپيك گفت: خيلي خوب بود و از تلاشي كه كردم راضي هستم. رقيب مصري من سال گذشته 5/217 كيلوگرم را زده بود. از آن به بعد از او اطلاعي نداشتم اما حريف چيني را مي شناختم. يك روسي را هم داشتم كه در اين مسابقات خيلي خوب نبود. خوشحالم كه حريف مصري را توانستم در حركت دوم جا بگذارم و با حركت سوم كار را تمام كنم. وي گفت: اين مدال را ابتدا به خانواده ام كه سختي ها و دوري هاي مرا تحمل كردند و به زلزله زدگان آذربايجان شرقي تقديم مي كنم. هرچند مقداري دير شده است اما از اول دوست داشتم مدال را به آنها تقديم كنم. علي حسيني در پايان صحبت هاي خود از دنياي وزنه برداري خداحافظي كرد و گفت: همين حالا از دنياي وزنه برداري در پارالمپيك خداحافظي مي كنم و مي خواهم جايم را به جوان ها بدهم. من در سه دوره پارالمپيك حضور داشتم و ديگر واقعا خسته ام. فعلا تصميم خداحافظي دارم و در بازي هاي آسيايي سئول شركت نمي كنم.
پنجمين طلا و جاري شدن اشك هاي نعمتي
زهرا نعمتي پنجمين مدال طلاي كاروان ايران را در رقابت هاي پارالمپيك به دست آورد. نعمتي در فينال رقابت هاي تيروكمان پارالمپيك مقابل كمانداري از ايتاليا قرار گرفت و با پيروزي شش بر سه، نخستين مدال طلاي كاروان ايران در رشته تيروكمان و هشتمين مدال ايران در رقابت هاي پارالمپيك لندن را به دست آورد. نعمتي در تمام رقابت هاي قبلي خود حريفان را با اقتدار كامل شكست داده بود. بانوي كماندار ايران نخستين مدال طلاي ايران در تاريخ رقابت هاي پارالمپيك را كسب كرد. اين پنجمين مدال طلاي كاروان دلوار در اين دوره از رقابت هاست. نعمتي در پايان رقابت فينال خود در حالي كه از خوشحالي گريه مي كرد ، با پرچم ايران دور افتخار زد و مورد تشويق شديد تماشاگران قرار گرفت. تعداد طلاهاي ايران با قهرماني نعمتي به عدد پنج رسيد.
جوكار نقره گرفت
پرتابگر نيزه ايران سومين مدال نقره ايران را به دست آورد . عبدالرضا جوكار، پرچمدار كاروان دلوار در مراسم افتتاحيه رقابت ها در ماده پرتاب نيزه ، با حدنصاب 20 متر و 72 سانتي متر به نشان نقره دست يافت . جوكار كه پرتاب هاي اول و آخر را خطا كرد، در سه پرتاب اول سيزده سانتي متر از حريف مكزيكي خود عقب بود، اما در پرتاب چهارم از او پيشي گرفت، كه در ادامه پرتابگر جامائيكايي نيزه را 21 متر و 84 سانتي متر پرتاب كرد و طلا گرفت.
حرداني: در پرتاب ديسك اميدوارم اما در پرتاب وزنه نه!
ملي پوش دووميداني ايران حضورش در مسابقات پرتاب وزنه پارالمپيك را آشنايي با جو و شرايط بازيها براي مسابقه روز جمعه خود در رشته پرتاب ديسك دانست. جواد حرداني گفت: رشته تخصصي من پرتاب ديسك است و مسابقه اصلي ام جمعه خواهد بود اما در مسابقات پرتاب وزنه كه فرداست شركت كرده ام تا بتوانم با شرايط زمين و ورزشگاه آشنا شوم. وي افزود: به پرتاب وزنه اميدي ندارم اما در پرتاب ديسك بسيار اميدوارم كه بتوانم با تكرار ركوردهاي تمريناتم به مدال دست يابم و خوشبختانه در اين چند روز هم توانسته ام در تمرينات ركوردهاي خود را تكرار كنم.
قهرمان ايراني با عروس ملكه بريتانيا دست نداد
ورزشكار پرتاب ديسك ايران به هنگام توزيع مدال در بازي هاي پارالمپيك حاضر به دست دادن با همسر شاهزاده ويليام نشد. مهرداد كرم زاده ورزشكار معلول ايران در ماده پرتاپ ديسك در بازيهاي پارالمپيك گردن آويز نقره را از آن خود كرد و بعد از ورزشكاري از كشور ميزبان در جايگاه دوم ايستاد. به هنگام توزيع مدال در حاليكه كيت ميدلتون همسر شاهزاده انگليس مدال كرم زاده را به گردن او انداخت، اين ورزشكار ايراني حاضر به دست دادن با خانم ميدلتون نشد و تنها دستانش را به نشانه احترام به سينه گرفت. اين صحنه بازتاب زيادي در رسانه هاي خارجي داشت و بيشتر روزنامه هاي انگليسي به اين واكنش پرداختند و نوشتند كه فرهنگ اسلامي در ايران حتي در محافلي بزرگ چون المپيك به مردان اجازه نمي دهد كه با زنان دست دهند. كاخ سنت جيمز نيز اعلام كرده همسر شاهزاده پيش از حضور در مراسم توجيه شده بود كه نبايد در مواجهه با قهرمان ايراني دستش را دراز كند.
نعمتي: خواستن توانستن است
نخستين بانوي طلايي كاروان ايران در تاريخ رقابت هاي پارالمپيك لندن، پس از كسب مدال طلاي تيروكمان گفت: خدا را شكر مي كنم. اين سخت ترين رقابت من بود وكار سختي پيش رو داشتم. بسيار خوشحالم ، آنقدر كه نمي توانم آن را وصف كنم، من اين مدال طلاي خوش رنگ را به هموطنانم تقديم مي كنم ، قطعا دعاي آنها پشت سر من بوده كه به مدال رسيده ام. وي اظهار كرد: خواستم اين سد را بشكنم و به همه جوانان ايراني و به ويژه زنان بگويم كه خواستن توانستن است و اكنون اين مدال را به هموطنانم تقديم مي كنم.
طلاي فرزين مدال هاي كاروان ايران را 2 رقمي كرد
مجيد فرزين نشان طلاي رقابت هاي وزنه برداري قدرتي پارالمپيك در دسته 5.82 كيلوگرم را به دست آورد . فرزين در رقابت هاي پاورليفتينگ پارالمپيك با مهار وزنه 240 كيلوگرم بالاتر از تمام رقباي خود در صدر ايستاد و قهرمان شد . فرزين در حركت اول وزنه ي 233 كيلوگرمي را بالاي سينه برد. در حركت دوم ركوردش را بهبود بخشيد و در حركت سوم 237 كيلوگرم را هم بالاي سر برد . مدال طلاي فرزين ششمين طلاي ايران و دهمين مدال كاروان ايران است .
رحمان: به نام ايران يك ركورد تاريخي در لندن خواهم زد
وزنه بردار دسته 100+ كيلوگرم ايران گفت: مي خواهم يك ركورد به يادماندني و تاريخي به نام ايران در لندن ثبت كنم و در انگليس پرچم ايران را با افتخار بالا ببرم. سيامند رحمان گفت: در تمرينات ركورد 305 كيلوگرم را زده ام و قصد دارم علاوه بر شكستن ركورد پارالمپيك (262 كيلوگرم) و جهان (291 كيلوگرم) با زدن وزنه بالاتر از 300 كيلوگرم ركورد گينس را هم به نام خودم ثبت كنم.


(صفحه(12(صفحه(10(صفحه(6(صفحه(9(صفحه(7(صفحه(8(صفحه(15(صفحه(11(صفحه(5(صفحه(16(صفحه(13(صفحه(4(صفحه (2.3.14